Najlepszy rowerek stacjonarny składany

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Składany rowerek stacjonarny to najlepsze rozwiązanie do małych mieszkań. Tego typu sprzęt sprawia, że nawet niewielka przestrzeń nie będzie Cię powstrzymywać przed podjęciem regularnej aktywności fizycznej w domu. Jeśli nie wiesz, jaki model wybrać, nasz ranking pomoże Ci w podjęciu tej decyzji. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka propozycji, a każda z nich jest warta uwagi. BH Fitness Open & Go YF90 to jeden z najlepiej ocenianych składanych rowerów stacjonarnych. Model ma regulowane siodełko, więc ze sprzętu mogą korzystać osoby o różnym wzroście, a przy tym zachować maksymalny komfort podczas ćwiczeń. Użytkownik może też wybierać intensywność treningu poprzez ustawienie oporu. Rowerek ma dobrze wyprofilowaną kierownicę, na której znajduje się wyświetlacz prezentujący m.in. informacje na temat przebytego dystansu czy prędkości jazdy. Polecamy też zastanowić się nad inwestycją w składany rowerek stacjonarny Insportline Xbike. Na uchwytach kierownicy znajdują się czujniki tętna. Model jest odpowiedni do bardzo małych mieszkań.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki rowerek stacjonarny składany wybrać?

 

Każdy z nas powinien uprawiać jakąś aktywność fizyczną, aby zadbać o swoje zdrowie. Obecnie mamy wiele możliwości, aby poprawić swoją kondycję, możemy bowiem biegać lub też uczęszczać na siłownię. Alternatywą jest również jeżdżenie na rowerze, co pomaga w spalaniu większej ilości kalorii, a jednocześnie nie jest to męczący sport, który dodatkowo mógłby na przykład obciążać nasze stawy. Jeśli właśnie taka aktywność Ci najbardziej odpowiada, to polecamy zainwestowanie w rowerek składany. Dzięki niemu będziesz w stanie poprawić swoją kondycję. W przypadku, gdy nie wiesz, jak zakupić właściwy sprzęt, polecamy Ci lekturę naszego poradnika, który podpowie, jak wybrać najlepsze składane rowerki stacjonarne.

 

 

Dlaczego model składany? Jeśli nie dysponujesz zbyt dużym metrażem w domu, warto jest zainwestować w sprzęt składany, który zaraz po zakończeniu ćwiczeń schowasz. Dzięki temu będziesz mieć dostatecznie dużo przestrzeni w domu i nie musisz rezygnować z aktywności, bo brakuje Ci miejsca na urządzenia do ćwiczeń.

Najlepszy składany rowerek stacjonarny w 2020 roku powinien być dostosowany do naszych możliwości. Dlatego, musimy zdecydować się, czy preferujemy modele pionowe czy poziome. Zasadniczą różnicą między tymi urządzeniami jest ich ułożenie w czasie ćwiczeń. Sprzęty leżące są przeznaczone dla osób z bólami kręgosłupa, które nie mogą przeciążać tą część ciała.

Następnym podziałem, na jaki musimy zwrócić uwagę mechanizm oporu. Pod tym względem wyróżniamy rowery magnetyczne, mechaniczne oraz elektromagnetyczne. Pierwszy rodzaj cechuje się dużą wagą, ze względu na ciężkie koło zamachowe, co przekłada się na płynną jazdę. Dzięki temu mamy zapewniony komfort ćwiczeń. Drugi typ sprzętów, odznacza się brakiem koła zamachowego. Na jego miejscu znajdziemy pasek lub rolkę, które gwarantują opór oraz płynną jazdę. Ostatni rodzaj rowerków, czyli produkty elektromagnetyczne posiadają mikroprocesor, który reguluje opór.

Pamiętaj, aby dopasować produkt do swojej wagi. Każda maszyna ma ograniczoną tolerancję obciążenia, która zazwyczaj wynosi od 100 kg do 120 kg. Nie bez znaczenia jest też intuicyjny system obsługi.

 

 

Rowerki stacjonarne składany – ranking

 

 

Bh Fitness Open & Go YF90

 

Osoby mieszkające w niewielkich mieszkaniach mają utrudnione ćwiczenia domowe. Dlatego polecamy zainwestowanie w rowerek składany, który po wysiłku fizycznym, możemy złożyć, tak by nam nie przeszkadzał. Warto zakupić zatem Bh Fitness Open & Go YF90, czyli wydajny i elegancki sprzęt, który dedykowany jest dla osób, których waga nie przekracza 110 kg.

Koło zamachowe w sprzęcie waży 8 kg, co jest gwarantem płynnej jazdy. Dzięki temu nie będziemy musieli ciągle się zatrzymywać, by dostosować pracę urządzenia. Do tego sprzęt posiada opór magnetyczny. Wymiary modelu to: 134 cm x 102 cm x 51 cm, zaś waga roweru to 30, 5 kg. Na kierownicy znajdują się sensory pulsu, zaś wartość wyświetlana jest na komputerze. Innymi, wyświetlanymi informacjami są przebyty dystans, prędkość oraz spalone kalorie. Udogodnieniem są antypoślizgowe pedały, na których stopa stoi stabilnie. Nie musisz się zatem obawiać ich wypadania, bowiem są one utrzymywane przez specjalne pasy.

Opinie o sprzęcie są bardzo pochlebne, szczególnie doceniono obecność antypoślizgowej podstawy, która sprawia, że użytkowanie rowerka jest bezpieczne. Co więcej, warstwa gumy chroni nasze podłogi przed zarysowaniem.

Składany rowerek stacjonarny BH Fitness Open & Go YF90 po rozłożeniu ma wymiary: 68 cm x 39 cm x 117 cm, a po złożeniu: 28 cm x 39 cm x 130 cm. Sprzęt waży 15 kg.

Zalety
Regulacja wysokości siodełka:

W łatwy sposób można regulować wysokość siodełka i dostosowywać ją do naszego wzrostu. Pamiętajmy, że dobre ułożenie siedziska jest gwarancją bezpiecznego i komfortowego treningu.

Zaczepy przy pedałach:

Na pedałach umieszczono solidnie zrobione zaczepy, więc nogi nie zsuwają się w trakcie jazdy. W efekcie nie trzeba cały czas ich poprawiać, co mogłoby być denerwujące, szczególnie podczas szybkiej jazdy.

Wygodne siedzisko:

Siodełko zrobiono z miękkich materiałów, które są przyjemne dla skóry. W trakcie treningu nic nas nie uwiera.

8-stopniowa regulacja oporu:

Istnieje możliwość dostosowania intensywności ćwiczeń do naszej kondycji. Można to zrobić, regulując opór stawiany przez koło zamachowe.

Estetyczny design:

Produkt ma biały kolor i czarno-zielone zdobienia. Całość prezentuje się efektownie i elegancko.

Wady
Zarysowania na wyświetlaczu:

Do wykonania wyświetlacza nie wykorzystano najlepszych gatunkowo materiałów, więc jest on podatny na zarysowania.

 

 

 

 

Insportline Xbike

 

Dla osób, którym zależy na intensywnym treningu, model Insportline Xbike na pewno okaże się odpowiednim rowerkiem. Sprzęt jest składany, zatem bardzo dobrze spisze się w niewielkich pomieszczeniach. Dzięki niewielkim gabarytom, po zakończonym treningu, maszynę możemy złożyć i schować do szafy lub pod łóżko, żeby nam nie przeszkadzała. Maksymalna waga użytkownika nie może jednak przekraczać 100 kg.

Ten wygodny i elegancki rowerek treningowy umożliwia nam trening w pozycji pionowej. Poza tym model ten posiada koło zamachowe o wadze 1,75 kg, co pozwala na wygodną i płynną  jazdę. System hamowania jest magnetyczny i posiada aż 8 stopni regulowania obciążenia. Zatem bez trudu dopasujemy pracę rowerka do naszych wymagań. Pojazd posiada specjalny komputer, na którego dużym ekranie wyświetlają się informacje o przebytym dystansie, aktualnej oraz średniej prędkości, tętnie, a także spalonych w czasie wysiłku kaloriach.

Dla wielu użytkowników, prezentowany rowerek jest bardzo dobrym i wygodnym sprzętem. Specjalnie wyprofilowane siodełko jest miękkie, zatem umożliwia nam wielogodzinny trening.

Insportline Xbike to bardzo dobry składany rowerek stacjonarny do 600 zł. Model po rozłożeniu ma wymiary: 90 cm x 46 cm x 110 cm, a po złożeniu: 47 cm x 46 cm x 131 cm.

Zalety
Materiał piankowy:

Uchwyty kierownicy pokryto piankowym materiałem, który jest wyjątkowo przyjemny w dotyku. Nie podrażnia dłoni, więc nie ma konieczności zakładania sportowych rękawic.

Komputer:

Użytkownik otrzymuje dostęp do informacji na temat przebytego dystansu, czasu trwania treningu czy ilości spalonych kalorii. Model ma wbudowany komputer, który jest precyzyjny.

Stalowa konstrukcja:

Prezentowany sprzęt sportowy ma stalową konstrukcję odznaczającą się trwałością. Test składanych rowerów stacjonarnych wykazał, że Insportline Xbike jest stabilny i dobrze wyprofilowany, a w efekcie jazda na nim jest nie tylko bezpieczna, ale też wygodna.

Łatwe przechowywanie:

Po złożeniu model mieści się w szafie czy pod łóżkiem, więc jego przechowywanie nie powinno stanowić żadnego problemu.

Wady
Regulacja siodełka:

Zdaniem użytkowników zakres regulacji wysokości siodełka jest zbyt mały, więc czasami pojawia się problem z idealnym dopasowaniem sprzętu do potrzeb danej osoby.

 

 

 

 

Tecnovita Total Access YF92

 

Tecnovita Total Access YF92 to wygodny rowerek stacjonarny. Model jest polecany do małych mieszkań, ponieważ można go łatwo złożyć i zajmuje wtedy niewiele miejsca. Wymiary sprzętu po rozłożeniu to: 68 cm x 39 cm x 117 cm, a po złożeniu: 28 cm x 39 cm x 130 cm. Produkt waży 18,8 kg.

Rowerek jest przeznaczony dla użytkowników ważących do 90 kg. Koło zamachowe waży 8 kg. Model ma 8-stopniową regulację oporu, więc można łatwo dostosowywać intensywność ćwiczeń do swojej kondycji. Wejście na rower jest proste, a wszystko to dzięki otwartej konstrukcji ramy. Przy siedzisku znajduje się oparcie, dlatego sprzęt jest chętnie wybierany nie tylko przez młode, ale też starsze osoby.

Użytkownikom podoba się to, że rowerek wyposażono w sprawnie działający komputer. Na ekranie wyświetlane są informacje na temat odbywającego się treningu, co pozwala na skuteczniejsze monitorowanie aktywności i poczynionych postępów.

Po rozłożeniu składany rowerek stacjonarny Tecnovita Total Access YF92 ma wymiary: 68 cm x 39 cm x 117 cm. Sprzęt waży 18,8 kg.

Zalety
Siodełko z oparciem:

Prezentowany model wyposażono w siedzisko z wygodnym oparciem. W rezultacie można przyjąć wygodną pozycję w trakcie jazdy i odciążyć plecy.

Otwarta konstrukcja ramy:

Z uwagi na to, że rama ma otwartą konstrukcję, wchodzenie na rower jest proste. Z tego też powodu ten sprzęt jest polecany także seniorom.

Możliwość dostosowania intensywności ćwiczeń:

Użytkownik może w łatwy sposób regulować opór i w ten sposób ustawiać intensywność ćwiczeń.

Wady
Rączki kierownicy:

Materiał, którym pokryto rączki kierownicy, nie przepuszcza dobrze powietrza, więc dłonie pocą się w trakcie treningu. Jeśli chcemy ograniczyć ten problem, dobrym sposobem może okazać się zakup rękawiczek treningowych.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Flexi Pro ES-bike

 

Niewielki metraż domu nie powinien być przeszkodą w treningu. Aby móc spokojnie ćwiczyć, zachęcamy do zainwestowania w Flexi Pro ES-bike. Jest to bardzo elegancki rowerek stacjonarny, który po zakończonych ćwiczeniach możemy złożyć i schować, tak by nie zabierał niezbędnej przestrzeni w pokoju. Osoba używająca pojazdu nie może ważyć więcej niż 100 kg.

Magnetyczne koło zamachowe ma wagę 1,6 kg. Urządzenie umożliwia nam prostą regulację oporu. Z kolei obciążenie każdy z nas może zmienić ręcznie wedle własnych upodobań. Stopki rowerka są miękkie i wykonane z antypoślizgowej gumy, więc nie tylko zapewniają stabilność, ale również nie rysują podłogi. Wszystkie elementy konstrukcji ciasno do siebie przylegają, zatem nie wydają żadnych dźwięków w czasie użytkowania, a więc na rowerku możesz również jeździć w nocy.

Na wyświetlaczu LCD wyświetlają się informacje o przebytym dystansie, czasie jazdy, prędkości oraz spalonych kaloriach, co pomoże każdemu użytkownikowi na kontrolę swojego stanu zdrowia oraz wyników. Z tego powodu, według wielu konsumentów ten elegancki składany rowerek stacjonarny w dobrej cenie to sprzęt godny polecenia.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status