Najlepszy rower treningowy poziomy

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

Jaki rower treningowy poziomy wybrać?

 

Ruch to podstawa – aktywność fizyczna pozwala utrzymać kondycję ciała oraz dobrze wpływa na zdrowie. Istnieją różnego rodzaju przyrządy, które mogą usprawnić codzienny trening. Jednym z nich jest poziomy rower treningowy.

 

 

Modele poziome różnią się od swoich standardowych odpowiedników ułożeniem ciała użytkownika podczas jazdy. Pozycja, którą konsument na nim przyjmuje jest leżąca lub półleżąca – uznaje się ją za bardziej wydajną, niż klasyczną. Dodatkowo, ze względu na konstrukcję roweru jest on dobry dla osób otyłych, ponieważ w pozycji, którą zajmuje na nim użytkownik nie dochodzi do nadmiernego obciążenia kręgosłupa. Jeśli jesteś zainteresowany kupnem podobnego sprzętu dobrze trafiłeś. Nasz poradnik przybliży Ci sprzęty stacjonarne tego typu, wskazując przy okazji, które ich elementy wymagają uwagi podczas dokonywania wyboru. Dowiesz się, jakie cechy ma najlepszy poziomy rower treningowy w 2020 roku.

Najważniejsza w rowerze jest pozycja użytkownika. Zmierzająca ku leżącej pozwala na zmniejszenie oporu powietrza, a także zwiększoną efektywność energetyczną, przez co takim samym wysiłkiem można pokonać dłuższy dystans. W przypadku modeli stacjonarnych liczy się materiał, z którego wykonano siedzisko  – długotrwały trening może powodować dyskomfort użytkownika. Dlatego też każdy element powinien być odpowiednio miękki i nie powodować ślizgania się po jego powierzchni. Dobrze, jeśli z obu stron siodełka znajdują się uchwyty pozwalające na swobodne ułożenie rąk podczas wykonywanych ćwiczeń.

Każdy sprzęt domowy powinien posiadać regulację obciążenia pozwalającą na dostosowanie poziomu trudności planowanego treningu do możliwości ćwiczącego. Dobrze, kiedy na wyposażeniu znajduje się system z wyświetlaczem, dzięki któremu konsument monitoruje swoje postępy.

Ćwiczenie w domu jest o wiele wygodniejsze w momencie, kiedy mechanizm odpowiadający za obciążenie i hamowanie w danym sprzęcie jest zabudowany. Rower działa wtedy o wiele ciszej, przez co nie przeszkadza pozostałym domownikom.

Dobre urządzenie będzie służyć zarówno osobom, które chcą utrzymać swoją kondycję, jak i tym, które zamierzają ją wyrobić. Ćwiczenie z jego użyciem jest polecane osobom otyłym, starszym, jak i wymagającym rehabilitacji – pozycja przyjmowana na rowerze daje takie same efekty, jak standardowa kosztem mniejszego wysiłku.

Jeśli chcesz wiedzieć, jakie modele uznawane są przez konsumentów za najlepsze poziome rowery treningowe, spójrz na nasz krótki ranking znajdujący się poniżej.

 

 

Rowery treningowe poziome – ranking

 

 

Insportline Nahary 

 

Wśród poziomych rowerów treningowych przeznaczonych do domowego użytku znalazł się Insportline Nahary. Wyróżnia się on solidną, wytrzymałą konstrukcją z mocnym oparciem. Nadaje się przede wszystkim dla osób cierpiących na otyłość, jak i osób starszych. Siedzisko w tym modelu jest regulowane. Można je dopasować do własnych potrzeb, czyniąc ćwiczenia mniej uciążliwymi. Dostosowanie do kondycji i preferencji użytkownika następuje także przy wybraniu jednego z wielu dostępnych ustawień intensywności jazdy. Wpływa na to zastosowany w rowerze, magnetyczny system hamowania.

Urządzenie zostało wyposażone w sprawnie działający komputer z wyświetlaczem LCD. Użytkownik może śledzić zrobione przez siebie postępy, sprawdzać wybrane parametry treningu i dowolnie je zmieniać.

Użytkownicy chwalą rower ze względu na jego wygodę, prostą obsługę oraz efektywne działanie. Model stabilnie utrzymuje się na podłożu pracując przy tym bardzo cicho – nikt nie musi się martwić o to, że ze względu na zbyt duży hałas będzie odczuwać dyskomfort. Polecany jest dla każdego, kto zamierza zacząć walkę o kondycję lub  rozpocząć rehabilitację.

 

 

 

 

Zipro Vision

 

Zipro Vision to urządzenie dobre dla każdego, kto z jakichkolwiek powodów chce popracować nad swoją kondycją. Ze względu na swoje niestandardowe, poziome ułożenie pozwala na nieobciążanie kręgosłupa w nadmiernym stopniu, co czyni go odpowiednim także dla osób korzystających z niego w celach rehabilitacyjnych. Posiada szerokie siodełko z dużym oparciem zapewniające duży komfort wykonywania ćwiczeń. Ma ono regulowaną podstawę, dzięki której w zależności od wzrostu ćwiczącego można dobierać odległość siedziska od pedałów.

Rower został wyposażony w magnetyczny system oporu. Używając specjalnego pokrętła można zmieniać obciążenie, wybierając jeden z 8 poziomów oporu. Niezależnie od tego, czy dopiero zaczyna się pracę z urządzeniem, czy już wcześniej miało się okazję ćwiczyć własną kondycję – ten model będzie idealny.

Vision posiada komputer z wyświetlaczem LCD, pozwalający na odczyt parametrów i kontrolę nad poszczególnymi wskazaniami. Z jego użyciem można szczegółowo zaplanować każdy trening. O jego końcu powiadomi sygnał dźwiękowy. Wszystko dopełnia atrakcyjny koszt zakupu roweru. Konsumenci uważają, że poziomy rower treningowy w dobrej cenie zdarza się rzadko, a ten z pewnością do nich należy.

 

 

 

 

 

Hertz Comfort 5 

 

Rower treningowy Hertz Comfort 5 bazuje na systemie Magnetic Pro pozwalającym na dostosowanie trybu ćwiczenia do własnych potrzeb i możliwości. Można przy tym manualnie ustawić jeden z 8 stopni ciężkości ćwiczenia. Urządzenie ma duży opór własny – około 2 razy większy niż w standardowym kole o tej samej wadze.

Dzięki monitorowi LCD można kontrolować 7 różnych funkcji: czas ćwiczenia, prędkość, dystans, ilość spalonych kalorii, puls oraz przebytą drogę. Wszystkie parametry są regularnie skanowane, co pozwala na osiągnięcie wymiernych wyników. To ćwiczący decyduje o tym, co i w jakim tempie zamierza robić.

Urządzenie posiada wygodne siodełko, które można regulować w zależności od wzrostu użytkownika do odległości 60 cm – 90 cm od pedałów. Pozycja na nim przyjmowana zmniejsza poziom obciążenia kręgosłupa, przez co rower nadaje się dla osób poddawanych rehabilitacji. Sprzęt wytrzymuje obciążenie do 140 kg.

Model jest bardzo wygodny, prosty w użyciu i w pełni dostosowany do potrzeb użytkowników. Jego praca jest cicha, przez co można go używać podczas słuchania muzyki czy oglądania telewizji. Konsumenci uznają produkt za naprawdę wygodny, a przy tym funkcjonalny i z tego względu chętnie go polecają.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status