Najlepszy rotor rehabilitacyjny elektryczny

Ostatnio aktualizowane: 09.04.20

 

Jaki elektryczny rotor rehabilitacyjny wybrać?

 

Rotor rehabilitacyjny to urządzenie przeznaczone do ćwiczeń zarówno kończyn dolnych, jak i górnych. Sprzęt jest przeznaczony przede wszystkim dla osób starszych, a także po wypadkach. Urządzenie skutecznie pobudza mięśnie oraz zwiększa ich wytrzymałość. Jeśli jesteś zainteresowany takim przyrządem do ćwiczeń, ale nie wiesz, na który model się zdecydować, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. Znajdziesz w nim kilka cennych wskazówek pomocnych podczas zakupów.

 

 

Najlepszy elektryczny rotor rehabilitacyjny w 2020 roku pomaga w zwiększeniu sprawności. Podczas treningu na tym urządzeniu kształtuje się siła mięśni. Możemy wyróżnić 3 rodzaje przyrządów do ćwiczeń: przeznaczone do górnych partii mięśni, dolnych, a także uniwersalne. Modele różnią się między sobą uchwytem na kończyny i konstrukcją. Pierwszy typ ma wygodne rączki, które można pewnie chwycić w czasie treningu. Sprzęty do ćwiczenia dolnych mięśni mają pedały z paskiem utrzymującym stopę w czasie treningu. Modele uniwersalne wyposażone są w wymienne uchwyty.

Wybór napędu jest równie ważny. Możemy wybrać między sprzętem elektrycznym a mechanicznym. Pierwszy typ jest uruchamiany za pomocą pilota. Przed rozpoczęciem treningu ustawiamy ilość obrotów, a uchwyty same wprawiają w ruch nasze kończyny. Z kolei rotory mechaniczne zaczynają się poruszać, gdy użyjemy siły naszych nóg oraz samodzielnie zwiększymy obciążenie, co wydłuża trening i nie do końca jest wskazane dla osób, które chcą używać sprzętu w czasie rehabilitacji.

Najlepsze elektryczne rotory rehabilitacyjne są bezpieczne w użyciu. Mają antypoślizgowe stopki, by sprzęt nie ślizgał się i nie rysował podłogi. W przeciwnym wypadku trening będzie mało komfortowy i może doprowadzić do wypadku. Pedały i uchwyty też muszą być pokryte materiałem antypoślizgowym, aby spocone kończyny nie ześlizgiwały się. Dobry sprzęt powinien mieć przede wszystkim certyfikat CE oraz atesty.

Przed zakupem należy sprawdzić, jakie są ograniczenia wagowe urządzenia. Większość rotorów ma obciążenie do 80 kg. Jednak są też modele przeznaczone dla osób o większej masie ciała.

Jeśli mamy mało miejsca, możemy zainwestować w rotor składany. Wówczas możliwe jest także zabranie go ze sobą na wyjazd czy do sanatorium. Maksymalna waga tych urządzeń nie przekracza 5 kg. Jeżeli przestrzeń nas nie ogranicza, warto kupić sprzęt stacjonarny, gdyż jest bardziej stabilny.  Jednak jego waga może sięgnąć 15 kg.

 

 

Elektryczne rotory rehabilitacyjne – Ranking

 

 

Energy4Life E4L-10CE

 

Energy4Life E4L-10CE to urządzenie rehabilitacyjne do ćwiczeń o mocy 70 W. Moc, z jaką pracuje to 70 W.  Możemy na nim ćwiczyć zarówno mięśnie nóg, jak i rąk. Ćwiczenia na tym sprzęcie stopniowo wzmacniają oraz uelastyczniają mięśnie.

Rotor jest łatwy w obsłudze i montażu. Czas treningu oraz jego tempo można dostosować indywidualnie do potrzeb, ponieważ mamy do wyboru jeden z 12 poziomów prędkości. Poza tym rotor ma silnik, który wprowadzany jest w ruch bez użycia siły naszych kończyn. Obsługa urządzenia odbywa się za pomocą podświetlanego i przewodowego pilota.

Ten przyrząd do ćwiczeń waży jedynie 5,5 kg. Dlatego też w łatwy i szybki sposób możemy przenieść go w dowolne miejsce. Ćwiczącym podoba się to, że rotor jest bardzo solidnie wykonany. Poza tym doceniono zabezpieczenia na pedałach zastosowane w celu ochrony kończyn przed ześlizgnięciem się w czasie treningu.

 

 

 

 

MSD OxyCycle 2 Passive Deluxe II 03-010102

 

Urządzeniem, które warto przedstawić jest MSD OxyCycle 2 Passive Deluxe II 03-010102. To uniwersalny przyrząd stacjonarny przeznaczony do ćwiczeń zarówno górnych, jak i dolnych kończyn. Pozwala na rehabilitację, polepszenie sprawności ruchowej i zwiększenie kondycji mięśni.

Rotor jest łatwy w obsłudze. Wyświetlacz LCD pokazuje postępy treningu. Na jego wyświetlaczu zobaczymy informację odnośnie dystansu, kalorii oraz czasu. Urządzenie jest łatwe w obsłudze i montażu. Co więcej, daje nam możliwość wyboru jednego z kilku poziomów prędkości, więc można indywidualnie dopasować przyrząd do własnych możliwości.

Osoby, które zdecydował się na zakup tego sprzętu doceniają go za łatwość utrzymania w czystości, bezawaryjność i atrakcyjny wygląd. Poza tym użytkownicy chwalą urządzenie, gdyż ma wygodne pedały, z których nie ześlizgują się ręce lub nogi. Waga rotora jest równa 8 kg. Sprzęt wykonany jest ze stali, a jego obudowa zrobiona jest z tworzywa sztucznego.

 

 

 

 

inSportline Temiste 

 

Jeżeli szukasz roweru zarówno rehabilitacyjnego, jak i treningowego, to koniecznie zapoznaj się z ofertą inSportline Temiste. Jest to niewielkie oraz proste w obsłudze urządzenie przeznaczone do ćwiczeń. Możemy na nim pedałować nogami i rękami.

Rotor jest wyposażony w mały komputer z wyświetlaczem, na którym widać najważniejsze parametry, takie jak: czas treningu, liczba obrotów czy ilość spalonych kalorii. Natomiast poprzez dłuższe przyciśnięcie przycisku dane te są resetowane. Intensywność ćwiczeń można regulować za pomocą pokrętła. Możemy też zwiększyć lub zmniejszyć obciążenie.  

Ten elektryczny rotor rehabilitacyjny w dobrej cenie waży tylko 4,8 kg. Jego nośność wynosi 100 kg. Użytkownicy twierdzą, że podczas ćwiczeń urządzenie jest bardzo stabilne. Zawdzięcza to antypoślizgowej podstawie, która nie niszczy podłoża. Poza tym osoby, które trenują na tym sprzęcie twierdzą, że przyrząd jest trwały i ładnie wygląda.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
DMCA.com Protection Status