Najlepszy rotor do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki rotor do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych wybrać?

 

Zdarza się, że musimy przez pewien czas korzystać z rotora do rehabilitacji. Jest to urządzenie, które pomaga w odzyskaniu sprawności np. po długim pobycie w szpitalu lub kontuzji. Aby szybko wyzdrowieć, warto wybrać sprzęt, który został dobrze wykonany. Pomożemy Ci wybrać ten odpowiedni, bazując na opiniach konsumentów. Dzięki nim wyłoniliśmy też jedne z najlepszych rotorów, których opisy umieściliśmy pod poradnikiem.

 

 

Najlepszy rotor do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych w 2020 roku ma prostą budowę i jest niewielki. Nie każdy ma bardzo duży dom. Jeżeli mieszkasz w bloku, to z pewnością każde miejsce jest bardzo ważne. Wybierając stosunkowo mały rotor, będziesz mógł go łatwo schować, a oprócz tego trenowanie na nim nie będzie Cię ograniczało. Warto wybrać sprzęt, który można złożyć lub odłączyć jego elementy. Dzięki temu przechowywanie rotora będzie łatwiejsze. Z tą kwestią wiąże się również waga sprzętu. Lekki rotor nie będzie sprawiał kłopotu podczas zmiany jego pozycji oraz przenoszenia, co oznacza łatwiejsze użytkowanie.

Osoby, które już korzystały z takiego sprzętu, uważają, że najlepsze rotory do rehabilitacji kończyn górnych i dolnych są bezpieczne. W pierwszej kolejności sprawdź stopki. Koniecznie muszą mieć one antypoślizgowe powłoki. W przypadku poślizgnięcia może się to skończyć nieciekawie. Najlepiej, aby uchwyty były wykonane z pianki lub gumy, aby ręce się nie ślizgały. Bezpieczeństwo danego sprzętu mogą określać specjalne atesty.

Dokładnie sprawdź, w jaki sposób działa dany sprzęt. Zdecydowana większość to rotory elektryczne. Zazwyczaj ustawia się je z pomocą pilota. Jak działają? Silnik porusza delikatnie pedałami z naszymi stopami na nich. Dzięki temu możemy powoli włączyć się też do pracy i zwiększać obroty. Mniej popularne są sprzęty mechaniczne. Taki rodzaj rotorów zmusza nas do samodzielnego napędzania pedałów. Takie rozwiązanie jest dobre raczej dla osób, które chcą jedynie codziennie poćwiczyć. Chorzy mogą być na to za słabi, trzeba to jednak zawsze skonsultować z lekarzem.

 

 

Rotory do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych – ranking

 

 

Antar AT51110

 

Antar AT51110 to rotor do rehabilitacji kończyn dolnych i górnych w dobrej cenie z bardzo dużym wyświetlaczem, dzięki któremu można trenować mięśnie nóg, a także mięśnie rąk. W przypadku trenowania nóg wystarczy umieścić sprzęt na ziemi. Jeżeli chcemy trenować ręce, to lepiej umieścić rotor na stole lub na podwyższeniu. Ma on antypoślizgowe nóżki, dzięki którym nie ześlizguje się z żadnej powierzchni.

Warto wspomnieć o wyświetlaczu. Jest on wystarczająco duży, aby z łatwością odczytać wszystkie informacje. Na wyświetlaczu odczytamy czas trwania treningu, wykonane obroty i ich ilość na minutę, a nawet liczbę spalonych kalorii. Sprzęt waży 2,4 kg. Jego rama została wykonana ze stali, z kolei pedały z nylonu. Limitem obciążenia rotora jest 100 kg.

Urządzenie poprawia krążenie w nogach oraz w rękach. Jest dobrze wykonane i nie ulega zniszczeniu. Sam sprzęt nie zajmuje zbyt dużo miejsca, więc można będzie swobodnie ćwiczyć w każdym miejscu. Produkt jest ceniony za dobre wykonanie, jak twierdzą ćwiczący, rzadko ulega awarii.

 

 

 

 

inSportline Temiste 

 

inSportline Temiste to wysoce zmechanizowany rotor elektryczny, który pomoże każdej osobie z ograniczonymi ruchami. Jest to maszyna ze specjalnym komputerem, który kontroluje nasze poczynania i pokazuje wszystkie informacje na monitorze. Jest to zazwyczaj informacja o prędkości wykonywania ruchów, ich ilości, a także czas, w jakim zostały one wykonane.

Rotor jest wykonany w taki sposób, aby trenowanie za jego pomocą było łatwe, a jednocześnie zachęcało do poruszania się i było bezpieczne. Dużą zaletą jest możliwość dostosowania intensywności treningu. Można to robić z pomocą specjalnego pokrętła. Korbami można kręcić w tył lub w przód, zmieniając ustawienia, w zależności od rodzaju ćwiczeń i tego, jakie mamy preferencje.

Sam sprzęt nie jest zbyt duży, nie zabierze dużo miejsca, co podoba się użytkownikom. Jego waga wynosi 4,8 kg. Wymiary rotora to 40 cm x 40 cm x 30 cm, więc przenoszenie nie sprawia większego problemu. Użytkownikom podoba się także łatwość wykonywania ćwiczeń oraz dobre wykonanie produktu.

 

 

 

 

Vermeiren KIM

 

Vermeiren KIM to mały sprzęt do rehabilitacji kończyn. Jest on niewielki, więc zmieści się w każdym pomieszczeniu. Jego wymiary to 40 cm x 50 cm x 30 cm. Rotor można jednak składać, więc przechowywanie go jest bardzo łatwe.

Waga sprzętu wynosi 2,35 kg. Obciążenie nie powinno wynosić więcej niż 50 kg. Rotor jest bardzo stabilny, co doceniają użytkownicy. Nogi sprzętu są otulone gumą, która nie ślizga się po podłodze, ani po innej powierzchni. Nie musisz się martwić, że podczas treningu rotor będzie się ślizgał.

Sprzęt jest wyposażony w licznik, który pokazuje wszystkie ważne informacje o naszym treningu. Warto wspomnieć, że produkt ma atesty, które zapewniają o tym, że jest bezpieczny do użytkowania przez rehabilitantów. Model może być więc kupiony do szpitala. Rotor jest w większości wykonany ze stali. Reszta obudowy to guma i domieszka poliestru.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status