Najlepszy pulsometr POLAR

Ostatnio aktualizowane: 15.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jaki pulsometr POLAR wybrać?

 

Pulsometr to urządzenie, które pomaga w świadomym ponoszeniu zdrowego wysiłku fizycznego. Pozwala na ustalenie swojego HRmax (z angielskiego maximal heart rate, czyli maksymalne tętno) i kontroli pulsu podczas ćwiczeń. Taka wiedza nie tylko sprzyja naszemu zdrowiu, ale też pozwala bardziej efektywnie ćwiczyć i osiągać zamierzone efekty. Najprościej obliczyć HRmax według wzoru: 220 – wiek.

Wszystkie pulsometry POLAR w dobrej cenie posiadają możliwość wprowadzenia do systemu Twojego maksymalnego HRmax. Po przekroczeniu wprowadzonej wartości sygnał z pulsometru da Ci o tym znać, abyś mógł przerwać trening, lub zminimalizować wysiłek. Różne też wartości Twojego maksymalnego HRmax prowadzą do efektywnego treningu w zakresie różnych celów. I tak trening wyłącznie dla zdrowia nie powinien przekraczać 60% HRmax. Gdy zmagasz się ze zbyt dużą ilością kilogramów, maksymalnie trenuj do 70% HRmax, dla poprawy wydolności krążenia dobrze jest osiągnąć 80%, przy podnoszeniu wytrzymałości można dojść do wartości 90%. Ale tylko doświadczeni sportowcy powinni dochodzić do swoich wartości maksymalnych.

Najlepsze pulsometry POLAR składają się z czujnika (nadajnika), którym obwiązuje się klatkę piersiową i zegarka zakładanego na przegub ręki. Taka dwuczłonowa konstrukcja pozwala na bardzo dokładny pomiar. Zwykle takie pulsometry są wyposażone również w zegar, stoper, pomiar spalanych kalorii, kalendarz, podświetlenie wyświetlacza, czy wodoszczelną obudowę.

Inne modele to pulsometry bez czujnika zakładanego na klatkę piersiową. Tu czujnik zakłada się na palec, nadgarstek lub szyję. Tu pomiar nie jest tak dokładny, jak w przypadku czujnika na klatce piersiowej, zwykle też mają one mniej funkcji dodatkowych. Nie mniej chętnie są one stosowane, przez osoby, którym nie zależy na bardzo dokładnym pomiarze, na przykład podczas marszu, czy spaceru.

Dodatkowe funkcje oferowane przez pulsometr, obok już wymienionych wcześniej, to może być podświetlenie wyświetlacza, które ma znaczenie przy wieczornych treningach. Licznik spalonych kalorii może zainteresować osoby, które walczą z nadwagą, dla tych też osób pulsometry podają ilość spalonego tłuszczu w gramach. Dla osób, które treningi traktują poważnie, przydatną funkcją będzie możliwość podsumowania wyników treningów, a także konfiguracja wyświetlanych parametrów na wyświetlaczu. Do analizy treningów na pewno przyda się też synchronizacja z komputerem, zgrywanie plików i analiza ich w komputerze.

Niestety nie wiemy, które z urządzeń uznasz za najlepszy pulsometr POLAR w 2021 roku, ale abyś mógł te decyzje podjąć, poniżej przedstawiamy trzy wiodące modele.

 

 

Pulsometr POLAR – Ranking

 

 

Polar M400 Hr

 

Polar M400 Hr to zegarek sportowy z funkcja GPS i całodobowym pomiarem aktywności fizycznej.  Za pomocą tego urządzenia użytkownik może monitorować pomiar aktywności, ilość wykonanych kroków, oraz jaki dystans przebył. Można tu ustawić różne poziomy aktywności, łącznie z podziałem doby na czas snu z rozpoznawaniem jakości snu.

Jest tu także inteligentny licznik spalonych kalorii, test wydolności organizmu, a także wszelkie podsumowania treningów. Użytkownik może prowadzić tu dziennik treningowy, wprowadzać cele, przeglądać najlepsze wyniki i je analizować.

Za pomocą funkcji GPS urządzenie określa przebyty dystans i tempo jego pokonania. Tu również użytkownik dowie się o sumie wzniesień i spadków terenu, czyli jaki wysiłek musiał ponieść pokonując te przeszkody. Użytkownicy chwalą bardzo dokładny GPS tego modelu.

A także możliwość określenia liczbę spalonych kalorii w oparciu masę ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmaks.). Ponadto pulsometr długo pracuje na baterii i łatwo się go paruje z opaską.

 

 

 

 

Polar M200 PM200BLK

 

Waga 40 g i grubość 12 mm, średnica obszaru widocznego 26 mm i 1342 piksele, to parametry pulsometru Polar M200 PM200BLK. Jest to urządzenie kompatybilne z systemami operacyjnymi Mac OS X 10.6 i wyższe, Windows XP, 7, 8, 10. Akumulator litowo-polimerowy o pojemności 180 mAh pozwala na pracę 6 dni przy włączonej aktywności przez całą dobę. Zegarek współpracuje z nadajnikiem H7 na klatkę piersiową.

Mierzone tętno jest wyświetlane na ekranie zegarka. Za pomocą tego modelu użytkownik może monitorować kroki, aktywność, czas i jakość snu i spalone kalorie. Na ekranie użytkownik również otrzymuje zachęty do codziennej aktywności, pokazuje, jak osiągnąć cel treningowy. A podsumowanie pokazuje dzienną, tygodniową, czy miesięczną aktywność.

Zaawansowany GPS pozwala na obliczenie nie tylko dystansu, ale również i pokonanych wzniesień. A to, że model jest wodoodporny, powoduje, że jest również używany przez pływaków. Urządzenie posiada własną aplikację do monitoringu aktywności, gdzie obok analizy aktywności, możesz podglądać trasy, planować i dzielić się informacjami za pośrednictwem serwisu internetowego i aplikacji mobilnej Polar Flow.

Użytkownicy przekazują, że zegarek jest lekki i wygodny, a także przyjemny w dotyku. Pulsometr jest bardzo dokładny, także trudno znaleźć lepszy model z tej półki cenowej.

 

 

 

 

Polar V800 HR 

 

Zegarek sportowy Polar V800 to urządzenie dla profesjonalnych sportowców oraz bardzo ambitnych sportowców amatorów. Można tu tworzyć własne profile sportowe dla różnych dyscyplin i otrzymywać wskazówki treningowe. Natychmiast po treningu zegarek pokazuje Ci, jakie osiągnąłeś rezultaty.

Zobaczysz tu również, jak trening wpływa na Twój organizm i jakie jest obciążenie treningowe, a także, jaki czas powinieneś odpocząć przed następnym treningiem. W oparciu o takie dane, jak masa ciała, wiek, wzrost, płeć, maksymalne tętno (HRmaks.) oraz intensywność treningu. Urządzenie określi ile kalorii udało Ci się spalić. A test ortostatyczny pozwoli na określenie aktualnego stanu organizmu.

Model ten jest kompatybilny z wieloma aplikacjami pomagającymi dbać o kondycję, a także z iPhone’em 4S i późniejszymi, a także z wybranymi urządzeniami z systemem Android 4.3 lub późniejszym. Pozwala to między innymi na wyświetlanie komunikatów z telefonu na ekranie zegarka.

Dla użytkowników, profesjonalnych sportowców, jest to urządzenie nie do zastąpienia. Monitoruje dosłownie wszystko, co robisz danego dnia, poza tym ma czytelny wyświetlacz, jest wszechstronny i wodoszczelny.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir