Najlepszy przyrząd do ćwiczeń brzucha

Ostatnio aktualizowane: 30.05.20

 

Jaki przyrząd do ćwiczeń brzucha wybrać?

 

Przyrządy do ćwiczeń mięśni brzucha można podzielić na dwie kategorie: statyczne oraz dynamiczne. Aby zdecydować się na któryś z nich trzeba zapoznać się z kilkoma kryteriami. Dlatego też warto przeczytać poniższy artykuł, który jest bogaty w cenne wskazówki pomocne w dokonaniu odpowiedniego wyboru. Najlepszy przyrząd do ćwiczeń brzucha w 2020 roku gwarantuje odpowiednią pracę mięśni. Stosowany jest do ćwiczenia górnych, dolnych i skośnych partii okolic brzucha. Ćwiczenia przynoszą duże korzyści dla ciała, gdyż wyszczuplają sylwetkę oraz wzmacniają zarówno mięśnie brzucha, jak i lędźwiowe.

 

 

Przede wszystkim zastanówmy się, jaki typ treningu nas interesuje. W sklepach ze sprzętem sportowym jest wiele przyrządów do ćwiczeń, na których wykonamy różne treningi, gdzie angażujemy różne partie ciała. Alternatywą mogą być mniejsze przyrządy przeznaczone do jednego rodzaju wysiłku. Tego typu sprzęty są niewielkie i tanie.

Przy wyborze sprawdźmy, z czego został wykonany model, który chcemy zakupić. Najlepsze przyrządy do ćwiczeń brzucha są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Zwykle produkty wykonywane są ze stali nierdzewnej. Wytrzymują duże obciążenia i są odporne na korozję. Jeśli sprzęt do ćwiczeń ma siedzisko, należy sprawdzić, czy jest miękkie i wygodne. Dyskomfort może zniechęcić nas do dalszych ćwiczeń.

Zwykle sprzęt do ćwiczeń ma ograniczenia wagowe. Osoby z większą wagą niż dopuszczalna nie powinny wykonywać ćwiczeń na danym urządzeniu. Spora część produktów jest przeznaczona dla osób, których waga nie przekracza 100 kg.  Są też takie przyrządy, które wytrzymują większe obciążenia – 120 kg lub nawet 150 kg.

Jeśli wybieramy sprzęt, na którym będziemy ćwiczyć w zaciszu domowym, to powinien być niewielki, a także z możliwością złożenia. Po skończonym treningu schowamy go tak, aby nie przeszkadzał. Kompaktowe oraz składane przyrządy cieszą się dużą popularnością wśród osób ćwiczących, gdyż nie każdy ma miejsce w domu na postawienie dużego sprzętu.

Niezależnie, jaki typ treningu chcemy wykonywać ważne jest, aby zapewnić sobie bezpieczeństwo. Należy sprawdzić, czy sprzęt do ćwiczeń jest stabilny i czy jest odpowiednio złożony. Przyrząd powinien mieć antypoślizgowe nóżki, by nie zmieniał pozycji podczas ćwiczeń, a także nie porysował parkietu.  

 

 

Przyrządy do ćwiczeń brzucha – Ranking

 

 

HMS AB Power AB-18

 

HMS AB Power AB-18 to urządzenie do ćwiczeń mięśni burza i redukowania zbędnej tkanki tłuszczowej. Konstrukcja sprawia, że sprzęt jest bezpieczny dla stawów. Ten przyrząd do ćwiczeń wprowadza nasze mięśnie we wszystkie fazy ruchu: koncentryczną, izomeryczną i ekscentryczną.

Przy produkcji zastosowano wytrzymałe materiały i komfortowe elementy wykończeniowe. Dlatego też sprzęt spełnia oczekiwania wymagających osób. Wszystkie osoby na nim ćwiczące zgodnie twierdzą, że niezależnie od stopnia intensywności urządzenie pozostaje niezawodne przez długi czas. Elementy konstrukcji są solidne, a montaż tego urządzenia jest niezwykle prosty.

Sprzęt ma wygodne uchwyty i wielofunkcyjny komputer. Jest on umiejscowiony w taki sposób, że jego wyświetlacz umożliwia nadzorowanie wszystkich ważnych parametrów. Uchwyty zostały pokryte wygodną gumą. Sprawia to, że spocone ręce nie będą się ślizgać. Sprzęt ma antypoślizgowe nóżki, więc jest w pełni bezpieczny. Poza tym pod łokcie i kolana zastosowano wygodne, piankowe rolki. Maksymalny udźwig urządzenia to 100 kg.

 

 

 

 

HMS AB Power Plus 

 

HMS AB Power Plus to przyrząd przeznaczony do ćwiczeń linii mięśni brzucha oraz redukcji tkanki tłuszczowej. Konstrukcja sprzętu w kształcie łuku zapewnia optymalny tor ruchu, aby maksymalnie napiąć mięśnie.

Konsumenci chwalą to urządzenie za możliwość jego złożenia. Możemy je zatem przechowywać pod łóżkiem lub w innym dogodnym miejscu. Sprzęt jest pozytywnie oceniany przez wielu trenerów, gdyż przy produkcji zastosowano materiały dobrej jakości. Poza tym przyrząd jest łatwy w obsłudze i wytrzymały.

Wielofunkcyjny komputer wskazuje liczbę wykonywanych powtórzeń, ilość spalonych kalorii i czas ćwiczeń. Sprzęt jest przeznaczony dla osób ważących max. 120 kg. Uchwyty pokryte są wygodną i miłą w dotyku pianką. Urządzenie jest stabilne, gdyż ma antypoślizgowe nóżki. Poza tym ten model ma piankowe rolki pod łokcie i kolana, co zapewnia duży komfort podczas ćwiczeń.

 

 

 

 

Ab Former 

 

Jeżeli chcesz zrzucić zbędne kilogramy, wzmocnić i wyrzeźbić brzuch, a także poprawić kondycję i stan zdrowia to z pewnością zainteresuje Cię Ab Former. Ta kołyska to świetne rozwiązanie dla osób, które w domowym zaciszu chcą wyrzeźbić ciało i skutecznie ćwiczyć brzuch.

Konstrukcja i zastosowany zagłówek gwarantują optymalną pozycję ćwiczącego i zapobiegają nadwyrężeniom oraz kontuzjom. Ten przyrząd do ćwiczeń brzucha w dobrej cenie ma ramę w kilku miejscach pokrytą antypoślizgową gumą. Zwiększa to bezpieczeństwo podczas treningu. Metalowa konstrukcja jest wytrzymała i stabilna.

Waga przyrządu jest niewielka, gdyż to niecałe 3 kg. Jego maksymalny udźwig to 100 kg. Osoby trenujące, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu podkreślają, że ma wygodną podpórkę pod głowę. Poza tym uważają, że jest łatwy w użyciu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status