Najlepszy orbitrek Kettler

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaki orbitrek Kettler wybrać?

 

Orbitrek to urządzenie, które pomoże nam utrzymać smukłą sylwetkę przy małym obciążeniu mięśni. Dlatego jest ono tak często wybierane przez konsumentów, którzy chcą dbać o swój wygląd w domowym zaciszu. Co wyróżnia odpowiednie urządzenie? Po przeczytaniu naszego krótkiego poradnika z pewnością będziesz w stanie rozpoznać dobry orbitrek.

Ten artykuł postanowiliśmy poświęcić firmie Kettler odpowiadając na pytanie, jakie cechy wyróżniają najlepsze orbitreki Kettler. Nie bez powodu polecamy Ci produkty tej marki. Odznaczają się one solidnym wykonaniem – są nie tylko solidne, wysoce odporne na uszkodzenia mechaniczne, ale też łatwe w obsłudze i do tego wygodne.  W ofercie Kettler znajdziemy nie tylko orbitreki, ale też inny sprzęt sportowy.

Wyróżniamy trzy główne rodzaje orbitreków – w zależności od systemu oporu. Pierwszy z nich to typ mechaniczny, odpowiedni dla osób początkujących lub dla takich, dla których orbitrek nie może być zbyt dużym wydatkiem. Jednak coraz większą popularnością cieszy się typ magnetyczny. Jest on o wiele cichszy od swojego poprzednika. Poza tym nie musimy się martwić wymianą paska klinowego. W zastępstwie zastosowano magnesy, których nie musimy kontrolować, ani martwić się, że się szybko zniszczą. Ostatnim, dostępnym rodzajem jest orbitrek elektromagnetyczny. Od pozostałych modeli odróżnia go to, że za  sterowanie oporem odpowiedzialny jest silnik. Panel połączony z silnikiem zamontowany z przodu orbitreka umożliwia nam bardzo dokładne sterowanie oporem, co pozwala zwiększyć wydajność treningu. Nie jest to jednak tani typ.

Orbitrek ma pewne ograniczenia, jeśli chodzi o maksymalne obciążenia czy wzrost użytkownika. Koniecznie sprawdź te informacje. Trenowanie na źle dobranym orbitreku jest bardzo niebezpieczne. Szczególnie zadbaj o to, w przypadku kiedy Twoja waga przekracza 100 kg. Wielu konsumentów twierdzi, że dla osób otyłych najlepszy orbitrek Kettler w 2020 roku to taki, który potrafi udźwignąć do 150 kg. W przypadku osób o normalnej posturze – 100 kg to wystarczająca wartość.

Zbyt skomplikowany sprzęt skutecznie zniechęci nas do aktywności fizycznej. Wybierz taki model, którego regulacja nie sprawi Ci większych problemów. Dobrze, jeśli urządzenie ma regulację stopnia oporu pozwalającą nam na dopasowanie orbitreka do naszego stopnia zaawansowania.

 

 

Orbitreki Kettler – ranking

 

 

Kettler Rivo M

 

Orbitrek Kettler Rivo M to jedno z najlepszych urządzeń tego typu na rynku. Jest to typ magnetyczny, więc nie musimy przejmować się szybko zużywającym się paskiem klinowym. Do hamowania służą trwałe magnesy, które przy okazji cicho pracują – możemy więc ćwiczyć nawet w nocy, gdy inni domownicy śpią.

Model ten przeznaczony jest dla osób ważących nie więcej niż 110 kg. Jednym z największych atutów urządzenia jest obecność komputera treningowego. Orbitrek wyposażony został w wyświetlacz LCD przykryty folią, która chroni go przed wodą lub przed potem. Jest to orbitrek Kettler w dobrej cenie, który ma wiele funkcji. Pokazuje nam pomiary naszego tętna, czasu i prędkości.

Jeżeli komputer zauważy jakąś nieprawidłowość, to wydaje piskliwy sygnał, powiadamiający o nas o tym, by przerwać trening. Oprócz tego sprzęt pozwala nam na sterowanie obciążeniem. Konsumenci, którzy już mieli okazję sprawdzić działanie tego orbitreka są zadowoleni z jego solidnego wykonania, oraz z użytecznego komputera treningowego.

 

 

 

 

Kettler Rivo 4 

 

Produktem, który postanowiliśmy umieścić na naszej liście jest Kettler Rivo 4 – orbitrek magnetyczny z cichym systemem oporu. Model przeznaczony jest dla osób o maksymalnej masie 130 kg.

Regulowanie oporu tego urządzenia jest bardzo proste – mamy do wyboru aż 15 różnych intensywności i wystarczy jeden przycisk, aby je zmienić. Możemy bardzo łatwo dopasować intensywność treningów do naszych możliwości i z czasem ją zwiększać. Na wyświetlaczu urządzenia znajdziemy wiele przydatnych informacji, między innymi: ile kalorii spaliliśmy podczas jednej sesji, jaka była prędkość, jakie jest nasze tętno. Sprzęt wyposażony jest także w funkcję, która określa naszą kondycję i informuje nas, czy ulega ona zmianie. Poza tym wyświetlacz jest bardzo czytelny.

Pozytywne opinie wystawiane przez konsumentów na temat tego modelu spowodowane są łatwą obsługą urządzenia oraz estetycznym wyglądem orbitreka. Wiele osób zauważa też, że sprzęt odznacza się wytrzymałością na spore obciążenie.

 

 

 

 

Kettler Unix M 

 

Orbitrek Kettler Unix M jest bardzo popularny ze względu na maksymalne obciążenie, które wynosi aż 150 kg. Dzięki temu na urządzeniu mogą trenować osoby bardzo otyłe. Jest to także model, który łatwo możemy dopasować do wzrostu użytkownika. W ten sposób z jednego orbitreka może wygodnie korzystać cała rodzina.

Musimy również wspomnieć o wyświetlaczu LCD. Jest on bardzo wyraźny i łatwo z niego odczytać informacje. Prezentowany orbitrek wyposażony został w wiele funkcji, w tym: pomiar pulsu trenującego za pomocą pasów telemetrycznych lub sensorów oraz pomiar czasu treningu. Komputer tego urządzenia ma pamięć wyników dwóch osób. Możemy zatem dzielić orbitrek z naszym partnerem. Sprzęt wyposażony jest w 10 różnych stopni obciążenia, co wystarczy, aby dobrze dopasować je do naszych możliwości.

Konsumenci cenią ten sprzęt za możliwość regulacji – łatwego dopasowania do aktualnych potrzeb. Wiele osób twierdzi też, że prezentowany model jest łatwy w obsłudze, a do tego bardzo wygodny i solidny.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 4.25 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status