Najlepszy materac gimnastyczny składany

Ostatnio aktualizowane: 24.09.20

 

Jaki materac gimnastyczny składany wybrać?

 

W wielu wypadkach potrzebny jest nam materac gimnastyczny. Wydaje się nam, że wybór takiego akcesorium jest banalnie prosty. Okazuje się jednak, że poszczególne materace mogą się między sobą znacznie różnić. Jak wybrać ten odpowiedni? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w naszym artykule. Dowiesz się, jakie kwestie trzeba poruszyć podczas wybierania produktu, a także jaki materac gimnastyczny jest najlepszy.

 

 

Jeżeli wybierasz materac składany, to z pewnością chcesz, aby można go było łatwo schować i przenosić. Dlatego najlepszy składany materac gimnastyczny w 2020 roku nie jest zbyt ciężki. Dobrze, aby jego waga nie przekraczała 5 kg, wtedy przesuwanie go z miejsca na miejsce nie będzie zbyt problematyczne. Szybkie składanie z pewnością jest bardzo dużą zaletą. Taki proces nie powinien zabierać dłużej niż kilka sekund. W przesuwaniu materaca pomogą różnego rodzaju uchwyty, powinny być one szerokie, aby podczas przenoszenia nie raniły rąk.

Ważne są wymiary materaca. Najczęściej jest to około 180 cm x 60 cm. Popularne są również modele o wymiarach 200 cm x 60 cm. Jeżeli chodzi o grubość, to nie powinna ona być mniejsza niż 5 cm, ponieważ wykonywanie różnych ćwiczeń nie będzie zbyt swobodne. W przypadku złożenia materac powinien być jak najmniejszy. Najlepiej, jeżeli nie będzie on większy niż 60 cm x 60. Grubość zazwyczaj potraja się po złożeniu.

Najlepsze składane materace gimnastyczne są dobrze wykonane. Najczęściej jest to specjalna pianka, która się nie zapada. Wtedy wykonywanie ćwiczeń nie będzie niewygodne. Istotne jest, aby pokrowiec materaca był wykonany z bardzo grubego materiału. Podczas ćwiczeń możemy bardzo łatwo uszkodzić materac, więc najlepiej, aby materiałem tym był mocny poliester lub PVC.  

Warto pamiętać, że materac gimnastyczny może się szybko brudzić. Czyszczenie go nie powinno być więc trudne. Większość materacy ma poszewkę na tyle grubą i mocną, że można czyścić ją z pomocą wody oraz szmatki. Najlepiej przecierać materac po każdym użyciu.

 

 

Materace gimnastyczne składane – ranking

 

 

Martex 6x60x180 cm

 

Martex 6x60x180 cm to materac gimnastyczny, dzięki któremu możesz bezpiecznie wykonać wiele figur gimnastycznych. Wymiary modelu wynoszą 6 cm x 60 cm x 180 cm. Jest to wystarczające, aby swobodnie wykonać różne ćwiczenia. Materac jest dostępny w kilku kolorach, między innymi czerwonym i żółtym.

Model jest wykonany z bardzo dobrych materiałów. Dlatego nawet podczas intensywnych ćwiczeń produkt nie będzie zniszczony. Materac jest stosunkowo miękki i doskonale nadaje się do trenowania fitnessu oraz sztuk walki. Wkład stanowi specjalna pianka, która ma atest zapewniający, że jest ona bezpieczna dla trenujących.

Materac składa się bardzo szybko, zajmuje to kilka sekund. Po złożeniu jego wymiary to 18 cm x 60 cm x 60 cm. Użytkownikom podoba się to, że materac nie zajmuje zbyt dużo miejsca i jest łatwy w przenoszeniu. Podczas przenoszenia model się nie rozkłada dzięki specjalnym klipsom, które utrzymują poszczególne części w jednym miejscu.

 

 

 

 

Flexfit 180 x 60 cm

 

Flexfit 180 x 60 cm jest bardzo elastyczny i lekko ugina się pod ciałem podczas ćwiczeń. Miękka pianka umożliwia bezpieczne wykonywanie ćwiczeń na podłodze, dzięki czemu nie zranimy się.

Pianka jest pokryta PVC. Materiał ten jest bardzo mocny i nie ulega zniszczeniu podczas ćwiczeń. Warto również dodać, że PVC jest odporny na działanie wody, więc materac można przecierać mokrą ścierką, w efekcie utrzymanie go w czystości nie jest trudne. Rozmiar modelu to 180 cm x 60 cm x 5 cm.

Ten materac gimnastyczny składany w dobrej cenie ma specjalne uchwyty, dzięki którym przenoszenie go jest bardzo łatwe. Uchwyty są solidnie przyłączone do materaca, co docenia wiele osób trenujących gimnastykę, sztuki walki, fitness czy inne sporty. Z kolei waga 2,5 kg nie przeszkadza w swobodnym przenoszeniu akcesorium.

 

 

 

 

Majestic Sport GIM 096 

 

Majestic Sport GIM 096 to materac dostępny w kilku wersjach rozmiarowych np. 180 cm x 60 cm x 5 cm. Możesz wybrać ten, który jest dla Ciebie idealny. Materac składa się na 3 części, dzięki czemu po złożeniu nie zabiera zbyt dużo miejsca. Wypełnienie modelu to pianka poliuretanowa, która ugina się pod naszym ciałem, lecz amortyzuje upadki, nawet w momencie wywierania dużego nacisku.

Powłoka materaca jest wykonana z PVC. Materiał ten nie niszczy się on pod wpływem nacisku i można czyścić wodą. Materac ma grubość 5 cm, co jest idealne do tego, aby można było komfortowo wykonywać wszystkie ćwiczenia. Model jest dostępny w kilku kolorach.

Materac jest lekki, co umożliwia łatwe przenoszenie. Ze względu na możliwość przechowywania w każdym miejscu oraz szybki transport model jest doceniany przez dużą liczbę konsumentów. Chwalą oni również, że materac wygląda bardzo estetycznie i dobrze spełnia swoje zadanie.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status