Najlepszy materac gimnastyczny gruby

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaki materac gimnastyczny gruby wybrać?

 

Materac gimnastyczny zapewnia komfort i bezpieczeństwo podczas ćwiczeń. Jeśli jest dostatecznie gruby i miękki, amortyzuje również upadki i sprawia, że są mniej bolesne. Dlatego tak ważne jest, aby wybrany przez nas produkt był wysokiej jakości. Dostępne na rynku maty różnią się od siebie wykonaniem, grubością czy wypełnieniem. Jak wybrać dobry model? Odpowiedź znajdziesz w naszym artykule.

 

 

Kupując nowy materac warto przyjrzeć się materiałom, z jakich został wykonany. W sprzedaży dostępne są produkty ze skóry syntetycznej lub plawilu. Pierwszy jest łatwy w utrzymaniu w czystości, jednak dość szybko można go uszkodzić, dlatego zakup poleca się osobom szukającym materaca do użytku domowego. Jeśli natomiast produkt ma być przeznaczony do intensywnych treningów, szkół czy siłowni, warto postawić na plawil. Materiał ten jest niezwykle wytrzymały i odporny na przedarcia oraz pęknięcia. Narożniki materaca są najbardziej narażone na zniszczenia, dlatego wymagają dodatkowej ochrony. Przed zakupem warto sprawdzić, czy zostały one wzmocnione kolejną warstwą materiału.

Istotna jest również grubość. Standardowe modele mają od 5 cm do 10 cm grubości i jest to wystarczające, aby amortyzować upadki czy zapewnić komfortowy trening. Najlepsze grube materace gimnastyczne wypełnione są podwójnie spienioną, elastyczną pianką poliuretanową. Substancja jest odporna na odkształcenia i wgniecenia oraz wytrzymuje spore obciążenia. Unikajmy produktów wypełnionych słabej jakości pianką tapicerską.  

Zwróćmy uwagę na twardość materaca. Powinna być ona dostosowana do rodzaju ćwiczeń, jakie chcemy wykonywać. Jeśli materac ma nam służyć do fitnessu, jogi czy wykonywania lekkich ćwiczeń w domu, postawmy na miękkie modele zapewniające komfort treningu. Twarde maty przeznaczone są do sportów walki czy innych dyscyplin wymagających stabilności podłoża.

Najlepszy gruby materac gimnastyczny w 2020 roku ma także właściwy rozmiar. Standardowe produkty dostępne na rynku mają wymiary 120 cm x 200 cm. Taka wielkość wystarczy do wykonywania ćwiczeń rehabilitacyjnych, sportowych czy uprawiania jogi lub fitnessu. Jeśli natomiast potrzebujemy większej powierzchni do ćwiczeń, to najprostszym rozwiązaniem jest połączenie kilku materacy przy użyciu specjalnych rzepów.

 

 

Materace gimnastyczne grube – Ranking  

 

 

Marbo MC-M002 

 

Szukasz materaca gimnastycznego, który będzie jednocześnie gruby i miękki oraz zapewni zabezpieczenie podczas ćwiczeń? Koniecznie sprawdź model Marbo MC-M002. Jest to mata o wymiarach 120 cm x 200 cm x 10 cm, która idealnie sprawdzi się podczas treningów.

Produkt jest wypełniony grubą, wtórnie spienioną pianką poliuretanową, za sprawą której jest sztywny, zapewnia odpowiednią amortyzację oraz skuteczną ochronę w przypadku bolesnych upadków na ziemię. Materac został wykonany z najwyższej jakości skóry syntetycznej zszytej wytrzymałymi nićmi rdzeniowymi. Taka konstrukcja sprawia, że model szybko się nie zniszczy. Pomyślano również o zabezpieczeniu narożników i pokryto je dodatkową warstwą PVC.

Miłośnicy sportów walki i codziennych treningów twierdzą, że materac został wykonany z najwyższą starannością. Jest gruby i miękki, gwarantuje bezpieczeństwo podczas ćwiczeń oraz szybko się nie niszczy. Produkt jest to chętnie wybierany przez sportowców.

 

 

 

 

DBX Bushido R60 

 

Gruby materac gimnastyczny w dobrej cenie DBX Bushido R60 to godny polecenia model. Jest on przeznaczony zarówno do ćwiczeń rehabilitacyjnych, jak i sportowych. Wymiary produktu to 120 cm x 200 cm x 5 cm. Z maty mogą z powodzeniem korzystać zarówno dzieci, jak i dorośli.

Materac został wykonany z wysokiej klasy, wzmocnionej skóry syntetycznej. Materiał ten zapewnia odporność na przetarcia i jest łatwy w utrzymaniu w czystości – wystarczy przetrzeć go mokrą szmatką. Narożniki wzmocniono dodatkową warstwą PVC. Dzięki temu nie są tak bardzo narażone na uszkodzenia. Szwy wykonano nićmi rdzeniowymi, które cechują się doskonałą wytrzymałością.

Produkt zapewnia bezpieczeństwo podczas wykonywania wszelkiego rodzaju ćwiczeń, co potwierdza certyfikat wydany przez Instytut Sportu w Warszawie. Grubość 5 cm sprawia, że mata doskonale amortyzuje upadki. Sportowcy chętnie sięgają po ten model i w swoich opiniach podkreślają, że gwarantuje wysoki komfort treningu.

 

 

 

 

Sportpoland Interplastic

 

Twojej uwadze polecamy materac gimnastyczny Sportpoland Interplastic. Jest to model, o wymiarach 120 cm x 200 cm x 10 cm, pokryty specjalnym materiałem PVC gwarantującym wysoką wytrzymałość. Spód maty podklejona antypoślizgową nakładką, dzięki czemu materac zapewnia stabilność podczas treningu.

Wypełnienie tego modelu stanowi wtórnie spieniona, elastyczna pianka poliuretanowa. Substancja ta wytrzymuje spore obciążenia, co sprawia, że materac się nie odkształci i nie wgniecie, nawet przy częstych upadkach. Dodatkowo takie wypełnienie dobrze amortyzuje i chroni użytkownika przed zrobieniem sobie krzywdy podczas treningu.

Najbardziej narażone na uszkodzenia narożniki zostały wzmocnione dodatkową warstwą PCV, dlatego nie musimy martwić się o ich szybkie zniszczenie. Produkt jest wyposażony w uchwyty do wygodnego przenoszenia oraz rzepy umożliwiające połączenie kilku sztuk w jedną dużą powierzchnię do ćwiczeń. Według konsumentów mata doskonale sprawdza się podczas treningów sportów walki.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status