Ranking 3 najlepszych drążków do podciągania wolnostojący w 2020

Ostatnio aktualizowane: 20.10.20

 

Najlepszy drążek do podciągania wolnostojący – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Jaki wolnostojący drążek do podciągania wybrać, aby być zadowolonym z zakupu i mieć pewność, że będzie nam służył przez długi czas? Warto w tym celu poznać preferencje zakupowe innych konsumentów i dowiedzieć się, jakie modele są uznawane za trwałe. Wiemy, że analiza tych wszystkich czynników jest czasochłonna, dlatego zrobiliśmy to za Ciebie. Efektem naszych prac jest prezentowany poniżej ranking wolnostojących drążków do podciągania. Pierwsze miejsce na liście należy do modelu Insportline Push Up PU1500, który wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Odznacza się trwałością, profile nie są podatne na zniekształcenia. Przy podstawie znajdują się nakładki z tworzywa, które mają zagwarantować stabilne ułożenie. To z kolei zwiększa nasze bezpieczeństwo podczas treningu. Kolejnym godnym polecenia stacjonarnym drążkiem jest model od K-Sport dostępny w atrakcyjnej cenie. Do jego produkcji wykorzystano wysokogatunkową stal nierdzewną, a powierzchnię pomalowano metodą proszkową.

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaki drążek do podciągania wolnostojący wybrać?

 

Podciąganie na drążku to ćwiczenie, które może dać imponujące efekty. Przyczynia się ono do zwiększenia wytrzymałości, a także wzrostu masy mięśniowej. Podciągać możemy się również w domu, ale najpierw musimy kupić dobry drążek, np. wolnostojący, nie wymagający przytwierdzania do ściany. Dla wszystkich osób planujących zakup takiego produktu stworzyliśmy poniższy poradnik oraz ranking trzech ciekawych według nas propozycji.

Jak się okazuje, drążek drążkowi nierówny. Na rynku znaleźć można wiele modeli, które różnić się będą między sobą konkretnymi cechami. Wśród produktów wolnostojących także znaleźć można te lepszej i nieco gorszej jakości. Na co więc należy zwrócić szczególną uwagę? Sportowcy przekonują, że jedną z najważniejszych kwestii jest grubość rurki, której dłonie trzymają się w trakcie treningu. Nie powinna być ona zbyt duża, gdyż wtedy rurkę ciężko nam będzie złapać, a to nie wpłynie pozytywnie na komfort użytkowania. Powinny o tym pamiętać zwłaszcza osoby początkujące.

Niektórzy przekonują jednak, że najlepsze wolnostojące drążki do podciągania to te modele, które wyposażone są w bardzo grubą rurę. W takim przypadku jesteśmy zmuszeni do mocniejszego ściśnięcia drążka, a co za tym idzie, do włożenia większego wysiłku w podciągnięcie się. To może sprawić, że oczekiwane efekty pojawią się znacznie szybciej i będą lepsze niż się tego spodziewaliśmy. Niemniej osoby, które nie potrafią się jeszcze podciągać, powinny znaleźć model z cieńszą rurą, którą łatwiej jest chwycić.

Z pewnością każda osoba ćwicząca potwierdzi, że najlepszy wolnostojący drążek do podciągania w 2020 roku powinien nie tylko umożliwiać kształtowanie swojej sylwetki, ale i zapewniać odpowiedni poziom komfortu w czasie ćwiczeń. Właśnie dlatego część chwytna tego typu produktów powinna być pokryta specjalną pianką. Jej obecność sprawi, że spocone dłonie nie będą tak się ślizgać, co ułatwi podciąganie i zwiększy nasze bezpieczeństwo.

Wolnostojący drążek musi być stabilny, aby można było uniknąć groźnego w skutkach upadku. Należy pamiętać, że taki produkt jest dość ciężki, dlatego może wyrządzić nam dużą krzywdę, jeżeli w trakcie ćwiczeń na nas spadnie. Dlatego też wybrany przez nas model musi mieć odpowiednio zabezpieczone przed poruszaniem się nóżki i solidną, stabilną konstrukcję.

 

 

Wolnostojące drążki do podciągania – ranking

 

 

1. Insportline Poręcze do Dipów Pompek Push Up PU1500

 

Pod nazwą Insportline Push Up PU1500 skrywa się wolnostojący drążek, którego maksymalna nośność wynosi 150 kg. To model odpowiedni zarówno do użytku domowego, jak też na siłowni, ponieważ jest wielofunkcyjny. Może on posłużyć do wykonywania pompek, brzuszków w powietrzu czy do tradycyjnego podciągania. Średnica pręta w tym przypadku wynosi 3,5 cm.

Cechą wyróżniającą prezentowany model jest jego wyjątkowo solidna konstrukcja. Wykonano ją z odpornych na odkształcenia i ścieranie materiałów, a znajdujący się w dolnej części dodatkowy drążek wpływa na poprawę stabilności. Drążek ma wymiary: 111 cm x 86,5 cm x 47,5 cm, dlatego nie zajmie zbyt wiele miejsca i nie będzie przeszkadzać domownikom. Zaletą produktu marki Insportline jest fakt, iż można go użytkować także na zewnątrz.

Opinie wydawane na temat powyżej opisanego modelu są bardzo pochlebne. Według konsumentów jest to bardzo dobry drążek, z pomocą którego można zadbać o siebie i swoją kondycję. Jest on godny polecenia, ponieważ przyda się podczas wielu różnych ćwiczeń.

Stacjonarny drążek do podciągania Insportline Push Up PU1500 wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Jego wymiary to: 111 cm x 86,5 cm x 47,5 cm.

Zalety
Szerokie możliwości zastosowania:

Przyrząd sportowy służy nie tylko do podciągania się i ćwiczeń mięśni barków i pleców, ale także może przydać się do robienia pompek. Pasek można wykorzystać jako wspornik podczas ćwiczeń na triceps.

Materiał wykonania:

Drążek zrobiono z dobrej jakości materiału, który jest odporny na ścieranie czy powstawanie zniekształceń. Przeprowadzony test wolnostojących drążków do podciągania potwierdził, że zakup modelu Insportline Push Up PU1500 to inwestycja na długo.

Spora nośność:

Sprzęt sportowy wytrzymuje obciążenie do 150 kg, więc może być używany przez osoby o różnej wadze.

Przeznaczenie:

Istotnym atutem tego drążka jest to, że jest on polecany nie tylko do użytku domowego. Znajduje także zastosowanie na siłowni.

Estetyka wykonania:

Choć wygląd w przypadku tego typu produktów ma drugorzędne znaczenie, konsumenci potwierdzają w swoich opiniach, że drążek jest estetycznie i starannie wykonany.

Wady
Instalacja:

Część osób zwraca uwagę, że rozkładanie i instalacja tego sprzętu sportowego zajmują stosunkowo dużo czasu.

 

 

 

 

2. K-Sport Drążek Stacjonarny do podciągania 280kg

 

Polecamy Twojej uwadze wygodny stacjonarny drążek do podciągania K-Sport, który przyda się przy ćwiczeniach wzmacniających mięśnie pleców, brzucha i klatki piersiowej. Znajduje on zastosowanie przy treningach gimatycznych i wytrzymałościowych. Jego waga wynosi trochę ponad 20 kg, a maksymalne obciążenie sięga 280 kg. 

Wymiary prezentowanego drążka do podciągania to: 155 cm – 242 cm x 128 cm x 81,7 cm. Profile, z których zrobiono konstrukcje mają wymiary: 40 mm x 40 mm. Z uwagi na to, że wysokość sprzętu można regulować, łatwo dostosować go do potrzeb każdego użytkownika. Przy podstawie znajdują się specjalne otwory pozwalające na przykręcenie drążka do podłoża. 

Opinie na temat produktu jasno wskazują, że jest on solidnie wykonany, a ćwiczenia z jego wykorzystaniem okazują się bezpieczne. Wszystko dlatego, że ma on dobrze przemyślaną konstrukcję i jest zrobiony z wytrzymałej stali nierdzewnej. Konsumentom podoba się to, że sprzęt jest wyposażony w dodatkowe uchwyty do pompek.

Zalety
Regulowana wysokość:

Osoby, które zdecydowały się kupić ten drążek doceniają, że ma on regulowaną wysokość. Można go ustawić na wysokość od 155 cm do 242 cm, w zależności od naszego wzrostu i ćwiczeń, jakie chcemy wykonać.

Solidna konstrukcja:

Producent K-Sport zadbał o solidną konstrukcję sprzętu. Masywna rama zrobiona z profilu 40 mm x 40 mm odznacza się ponadprzeciętną wytrzymałością.

Dobrze zabezpieczona powierzchnia:

Drążek do podciągania jest zrobiony ze stali. Jej powierzchnię pomalowano proszkowo celem lepszego zabezpieczenia.

Gumowe stopki:

Przy podstawie umieszczono gumowe stopki, które skutecznie zapobiegają rysowaniu podłogi i co więcej, gwarantują dodatkową amortyzację.

Wady
Waga:

Trzeba zdawać sobie sprawę z tego, że drążek jest masywny, a w związku z tym jego przenoszenie może okazać się męczące. W związku z tym lepiej rozsądnie przemyśleć, gdzie ustawimy sprzęt.

 

 

 

 

3. Marbo Home Drążek do Podciągania z Uchwytami Dip MH-D203

 

Marbo Home MH-D203 to godny polecania stacjonarny drążek do podciągania. Ma on wytrzymałą konstrukcję, która jest w stanie wytrzymać obciążenie do 200 kg. Do wykonania tego sprzętu wykorzystano stalowe profile 40 mm x 40 mm, które są mocne i odporne na zniekształcenia. Korzystając z tego drążka można ćwiczyć ramiona, plecy, klatkę piersiową i brzuch. 

Dokładne wymiary Marbo Home MH-D203 to: wysokość – 252 cm, szerokość – 112 cm i długość – 102 cm. Wysokość poręczy jest równa 104 cm. Drążek wyposażono w dodatkowe uchwyty, dzięki którym możliwe jest wykonywanie głębokich pompek w podparciu. 

Dlaczego entuzjaści ćwiczeń w domu wybierają ten drążek do podciągania? Jednym z powodów jest to, że można swobodnie regulować jego wysokość. Nie bez znaczenia jest też wysoka jakość wykonania i to, że w zestawie znajduje się komplet kluczy niezbędny do samodzielnego montażu konstrukcji. 

Marbo Home MH-D203 to stacjonarny drążek do podciągania o wymiarach: wysokość – 252 cm, szerokość – 112 cm i długość – 102 cm. Maksymalne obciążenie modelu wynosi 200 kg.

Zalety
Możliwość wykonywania różnych ćwiczeń:

Na tym drążku, jak wskazuje producent, można wykonywać różne ćwiczenia m.in.: podciąganie, pompki szwedzkie, pompki francuskie i unoszenie rąk w zwisie.

Bezpieczeństwo użytkowania:

Sprzęt jest bezpieczny w użytkowaniu, co potwierdza uzyskany przez niego Certyfikat Bezpieczeństwa i Top Security Certificate.

Nie rysuje podłogi:

Na drążku znajdują się specjalne stopki zrobione z tworzywa sztucznego, które zabezpieczają podłogę przed zarysowaniem. Elementy te mają jeszcze jedną zaletę, bo zwiększają stabilność całej konstrukcji.

Wady
Trudna regulacja wysokości:

Drążek ma regulowaną wysokość, jednak ustawienie go jest trudne. Tak wynika z niektórych opinii użytkowników.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Drążek Gimnastyczny

 

Produkt Twójpasaż.Pl Poręcze Stacjonarne posiada solidną, stalową konstrukcję, w efekcie może on posłużyć bardzo długo. Obecność antypoślizgowych uchwytów piankowych sprawia, że dłonie nie ślizgają się na drążku, a więc nawet intensywny trening przebiega w komfortowych warunkach.

Jak zapewnia producent, opisywany model jest odpowiedni zarówno dla osób początkujących, jak również tych bardziej zaawansowanych. Jego wymiary wynoszą: 207 cm x 75 cm x 95 cm, a maksymalny udźwig to 150 kg. Zastosowano tutaj dodatkowe usztywnienie, które daje jeszcze bardziej stabilne podparcie. Takie rozwiązanie sprawia, że drążek jest w pełni bezpieczny w użytkowaniu.

Jak twierdzą konsumenci, plusem tego produktu jest przede wszystkim wysoka jakość wykonania. Wykorzystana do jego stworzenia stal jest odporna na zniszczenia oraz odkształcenia. Dla wielu zaletą jest również to, że z pomocą wyżej opisanego modelu można wykonać różne ćwiczenia, także te wzmacniające mięśnie nóg i brzucha, a nie tylko ramion.

 

 

K-Sport KSSL060

 

Drążek wolnostojący K-Sport KSSL060 stanowi połączenie efektownego designu oraz solidnej konstrukcji. Bazą jest tutaj masywna rama, która łączy się z dwoma poprzecznymi profilami. Szerokość rurki produktu (i jednocześnie rozstaw profili pionowych) wynosi 120 cm. Takie rozwiązanie powoduje, że prezentowany model można wykorzystać w wielu różnych ćwiczeniach.

Drążek ma regulowaną wysokość, którą można z łatwością dostosować do własnych potrzeb. Zakres regulacji wynosi w tym przypadku od 175 cm do 255 cm. W podstawie znajdują się specjalne otwory, za sprawą których produkt można przykręcić do podłoża, zwiększając tym samym jego stabilność. Obecność gumowych stopek zapobiega z kolei zarysowaniu podłogi.

Konsumenci docenili ten wolnostojący drążek do podciągania w dobrej cenie przede wszystkim za bardzo wytrzymałą konstrukcję. Produkt podczas ćwiczeń nie porusza się, ani nie kołysze, co zwiększa bezpieczeństwo i komfort treningu. Poza tym możliwość dostosowania opisanego modelu do swojego wzrostu sprawia, że ćwiczenia wykonuje się o wiele łatwiej.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
YG
YG
1 year ago

Wszystko fajnie, ale jak podciągać się na drążku, który ma 111 cm wysokości? Pierwsze urządzenie to nie drążek tylko poręcze do dipów!

DMCA.com Protection Status