Najlepsza uprząż wspinaczkowa dla dzieci

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaką uprząż wspinaczkową dla dzieci kupić?

 

Wybierając się w góry z dzieckiem, które ma aspiracje, aby się z nami wspinać, powinniśmy zastanowić się nad zakupem odpowiedniego sprzętu dla naszej pociechy. Porównaliśmy najlepsze uprzęże wspinaczkowe dla dzieci, a także zasięgnęliśmy opinii konsumentów, aby stworzyć zestawienie cech, które powinna zawierać maksymalnie bezpieczna oraz funkcjonalna uprząż.

Nawet najmłodszy miłośnik wspinaczki powinien mieć sprzęt, który pozwoli mu bezpiecznie podróżować po górach. Uprząż może uchronić dziecko przed niebezpiecznym upadkiem z dużej wysokości. Najlepszym rozwiązaniem dla naszej pociechy będzie pełna zabudowa, która ochroni cały korpus oraz nogi. Podczas zwisu całe ciało jest chronione, przez co znacznie zmniejsza się ryzyko urazów. Zapięcie takiego osprzętu powinno być bardzo solidne, a zarazem na tyle proste, aby w razie konieczności dało się uwolnić dość szybko z szelek. Pasy powinny być na tyle szerokie, aby nie wpijały się w ciało, a zarazem były solidne. Im więcej dodatkowych pasów, tym lepiej. Zdarza się, że szelki są wyposażone również w dodatkowe kieszenie, np. na wodę. Natomiast najlepsza uprząż wspinaczkowa dla dzieci w 2020 roku oprócz bycia bezpieczną, ma również atrakcyjny design, który przypadnie do gustu małemu piechurowi.

Nie da się ukryć, że producenci sprzętu zabezpieczającego osoby wspinające się wykorzystują zdobycze technologii, aby uczynić wędrówki po górach jak najbardziej bezpiecznymi. Większość tego typu sprzętów dostępnych na rynku ma niezbędne atesty potwierdzające ich bezpieczeństwo oraz solidność zastosowanych do produkcji materiałów. Dobrze, aby każdy z pasów był regulowany. Wówczas dziecko będzie mogło wykorzystywać swój sprzęt wspinaczkowy przez kilka sezonów. Poza tym pamiętajmy, że dziecko może korzystać  z uprzęży przez cały rok, np. na ściankach wspinaczkowych. Wówczas regulacja przyda się szczególnie, ponieważ dziecko ma na sobie nieco mniej garderoby niż podczas wędrówek górskich na wolnym powietrzu. Pełna uprząż jest idealna dla dzieci do 11 roku życia. Potem z powodzeniem można wymienić ją na pas biodrowy lub dodatkowy na ramiona.

 

 

Uprzęże wspinaczkowe dla dzieci –  ranking

 

 

Petzl Ouistiti 

 

Petzl Ouistiti to uprząż dla dzieci o wadze nieprzekraczającej 30 kg. Jest ona pełna, ponieważ dzieci nie mają wyraźnego wcięcia w talii i ich biodra są dość wąskie. Pas biodrowy nie zabezpieczyłby więc dziecka dostatecznie, ponieważ malec mógłby się z niego zwyczajnie wysunąć.

Na plecach uprzęży znajdują się klamry, którymi dziecko nie może samo manipulować. Do zakładania i zdejmowania produktu potrzebna więc będzie malcowi pomoc osoby dorosłej. Dwukolorowe taśmy pozwalają zapamiętać, która strona jest zewnętrzna, a która wewnętrzna. Osprzęt dostępny jest w jednym rozmiarze – jego ciężar to 350 g, obwód pasa wynosi 51 cm, a obwód taśm udowych ma regulację od 45 do 60 cm.

Zdaniem kupujących to jedna z najlepszych uprzęży dostępnych na rynku. Jej cena jest niewygórowana, natomiast jakość jest naprawdę dobra. Dzieciom przypada do gustu design produktu – taśmy z zewnątrz wyglądają bardzo ładnie i przypominają komiks.

 

 

 

 

Ocun Mojo

 

Model Ocun Mojo to uprząż wspinaczkowa dla dzieci w dobrej cenie, która jest bardzo solidna i ma pełną regulację. Produkt będzie odpowiedni dla dzieci o masie do 40 kg. Wzrost nie jest w tym przypadku istotny.

Łącznik uprzęży został wykończony czerwonym materiałem, aby łatwo było go znaleźć. Wszystkie taśmy są bardzo szerokie, przez co nie wpijają się w ciało dziecka. Całość jest więc wygodna i sprawdzi się również latem. Cztery klamry służące do regulowania uprzęży są bardzo solidne, a zarazem pozwalają na przesuwanie taśmy jednym ruchem. To zdecydowanie ułatwia rodzicom dopasowanie właściwego rozmiaru uprzęży do dziecka.

Rodzicom i opiekunom bardzo podoba się umieszczona w uprzęży szpejarka – szelki z gąbką, które zwiększają komfort użytkowania uprzęży i nie powodują bólu dziecka w trakcie wiszenia w niej. To sprzęt zdecydowanie godny polecenia.

 

 

 

 

Black Diamond Momentum

 

Black Diamond Momentum to uprząż stworzona przez jednego z najbardziej znanych, amerykańskich producentów sprzętu wspinaczkowego. Produkt jest wykonany z wysokiej jakości materiałów w oparciu o innowacyjne pomysły i technologie.

Dzięki klamrom można dowolnie dopasować uprząż do wagi i wzrostu dziecka. Z powodzeniem posłuży ona małemu piechurowi kilka sezonów. Punkt wpięcia umieszczony wysoko pozwala dziecku na utrzymanie prawidłowej postawy po opadnięciu lub w trakcie opuszczania. Ponieważ produkt ma miękką wyściółkę wiszenie w uprzęży nie sprawia malcowi bólu.

Kupującym bardzo podoba się to, że uprząż łatwo zdjąć. Sprzęt jest przeznaczony dla dzieci o wadze do 40 kg i długości tułowia od 35 cm do 65 cm. Nasza pociecha będzie mogła więc używać sprzętu nawet kilka lat. Produkt posłuży maluchowi w halach wspinaczkowych, jak i podczas górskich wycieczek. Rodzice z pewnością nie zawiodą się na bezpieczeństwie i solidności uprzęży. To dobra inwestycja w bezpieczną wspinaczkę dziecka.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status