Najlepsza uprząż wspinaczkowa damska

Ostatnio aktualizowane: 01.07.20

 

Jaką uprząż wspinaczkową damską wybrać?

 

Osoby lubiące wspinaczkę górską powinny zaopatrzyć się nie tylko w dobre buty i solidne liny, ale i uprząż wspinaczkową. Szukając właściwego dla siebie modelu powinniśmy wziąć pod uwagę m.in. budowę swojego ciała. Przygotowaliśmy poradnik dla wszystkich Pań, którym marzy się wygodna i zapewniająca maksymalny poziom bezpieczeństwa uprząż. Znajdują się tu praktyczne wskazówki ułatwiające zakup, a także zestawienie 3 produktów polecanych przez konsumentów.

Wśród uprzęży wspinaczkowych możemy wyróżnić modele biodrowe, piersiowe i kompletne. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, zakłada się na biodra. Na budowę takich produktów składa się pas biodrowy oraz dwa pasy udowe, które zwykle są regulowane. Całość połączona jest tzw. łącznikiem, czyli specjalną pętlą. Uprząż biodrowa cieszy się obecnie największą popularnością wśród wspinających się kobiet, ponieważ jest wygodna i łatwo się ją zakłada. Modele piersiowe zbudowane są z pasów, które obejmują barki i są spinane na piersi specjalną liną. Nie powinno się ich stosować samodzielnie – najlepiej zakładać je razem z uprzężami biodrowymi. Z kolei produkty kompletne uznawane są za niezbyt wygodne, choć jednocześnie skutecznie zabezpieczają przed odwróceniem ciała głową w dół. Takie modele są stosunkowo ciężkie, noszą je głównie dzieci poznające podstawy wspinaczki górskiej.

Panie szukające dla siebie uprzęży powinny sprawdzić, czy wybrany model jest dopasowany do ich anatomii. Choć produkty unisex są chętnie kupowane przez wiele osób, nie zawsze dobrze sprawdzają się u kobiet. Z tego względu lepszym rozwiązaniem jest zakup modelu dedykowanego wyłącznie kobietom, który z pewnością nie będzie obcierał skóry, ani nadmiernie uciskał ciała.

Najlepsza damska uprząż wspinaczkowa w 2020 roku ma regulację w pasie i w udach, w efekcie czego można ją idealnie dopasować do swojej sylwetki. Źle dobrany produkt nie tylko powoduje dyskomfort, ale może też obniżać poziom bezpieczeństwa w czasie wspinaczki. Co ważne, od wewnątrz uprząż powinna być wyścielona miękkim materiałem, najlepiej przewiewnym. To zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza i zapobiega nadmiernej potliwości ciała w miejscach, gdzie produkt przylega do skóry.

Często mówi się, że najlepsze damskie uprzęże wspinaczkowe w 2020 roku są dodatkowo wyposażone w szpejarki, czyli pętle na sprzęt, przykładowo karabinki i ekspresy. Za sprawą tego typu rozwiązania wszystkie niezbędne akcesoria możemy zawsze mieć pod ręką i szybko po nie sięgnąć, gdy pojawi się taka potrzeba.

 

 

Uprząż wspinaczkowa damska – Ranking

 

 

Stubai Stella 

 

Stubai Stella to uprząż biodrowa, która jest wyjątkowo lekka i łatwa w zakładaniu. Produkt umożliwia nam regulację w pasie w zakresie od 68 cm do 87 cm, a także w udach, w zakresie od 48 cm do 60 cm. Model ten ma cztery szpejarki, dlatego niezbędne akcesoria możemy mieć na wyciągnięcie ręki.

Uprząż jest bardzo dobrze dopasowana do kształtu kobiecego ciała. Ponieważ produkt wyścielono od wewnątrz miękkim, siateczkowym materiałem, nie ma ryzyka, że na skórze pojawią się bolesne obtarcia.

Opisywany model jest chętnie kupowany przez konsumentki, ponieważ został wykonany z dobrej jakości materiałów i nie ma ryzyka, że szybko się zniszczy. To odpowiednia propozycja dla początkujących Pań, jak również tych mających doświadczenie we wspinaniu się po skałkach. To damska uprząż wspinaczkowa w dobrej cenie, która waży niecałe 0,4 kg.

 

 

 

 

Arcteryx R260 LT

 

Model Arcteryx R260 LT jest lekki (waży 0,265 kg) i został wyposażony w 4 szpejarki. Produkt ma elastyczne pętle na uda z regulacją, a także średniej szerokości pas WST. To uprząż biodrowa, która jest dedykowana kobietom uprawiającym alpinizm oraz tym wspinającym się na skałkach.

Prezentowany produkt wyróżnia się wytrzymałością. Wykorzystane do produkcji materiały są solidne i odporne na strzępienie. Z uwagi na możliwość regulacji możemy idealnie dopasować uprząż unikając tym samym obtarcia skóry i obniżającego koncentrację dyskomfortu.

Konsumenci twierdzą, że model Arcteryx R260 LT równomiernie rozkłada ciężar ciała na całej swojej powierzchni. To gwarantuje wysoki poziom bezpieczeństwa podczas wspinaczki. Uprząż pokryto od wewnątrz materiałem z siateczki umożliwiającym skórze swobodne oddychanie.

 

 

 

 

Camp Supernova 

 

Produkt Camp Supernova ma 3 klamry pozwalające na swobodną regulację w pasie i biodrach tak, aby uprząż nie obcierała skóry i zapewniała wygodę noszenia. Przedstawiony model wyposażono w 4 szpejarki, które zostały odpowiednio rozmieszczone. To powoduje, że możemy szybko sięgnąć po niezbędne akcesoria nie dekoncentrując się i nie tracąc stabilności.

Z tyłu uprzęży znajduje się specjalna tasiemka, do której można przyczepić butelkę z wodą czy worek na magnezję. Produkt jest wyjątkowo lekki (waży ok. 0,373 kg) i modnie wygląda. Do produkcji modelu marki Camp wykorzystano nowoczesne, solidne materiały, które umożliwiają cyrkulację powietrza, a jednocześnie są odporne na uszkodzenia. Uprząż ma stosowne certyfikaty, które potwierdzają, że nadaje się do użytku na skałkach i w górach.

Konsumenci chwalą produkt głównie za to, że łatwo się go zakłada. Specyficzny krój modelu powoduje, że uprząż jest dobrze dopasowana do kobiecego ciała, nawet bez regulacji. Warto dodać, że jest to doskonały wybór nie tylko dla doświadczonych we wspinaczce użytkowniczek, ale również początkujących Pań.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status