Najlepsza skakanka treningowa

Ostatnio aktualizowane: 07.08.20

 

Jaką skakankę treningową wybrać?

 

Skakanie na skakance to nie tylko zabawa dla dzieci, to również element treningu wielu sportowców. Ćwiczenie podnosi ciśnienie krwi, zwiększa wydajność organizmu oraz czyni nas bardziej wytrzymałymi. Przy okazji rzeźbimy mięśnie nóg. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci wybrać skakankę treningową dostosowaną do Twoich potrzeb.

W zależności od tego, jak często zamierzasz trenować oraz, czy skakanie na skakance jest elementem złożonego planu treningowego, warto zdecydować się na model z licznikiem lub bez. Liczniki pozwalają mierzyć tętno czy ilość podskoków, ale nie są niezbędne do tego, aby trening przebiegał efektywnie. Dobrej jakości skakanka będzie wykonana z trwałego materiału, który nawet w razie użytkowania w innych warunkach niż domowe nie straci szybko swoich właściwości. Najlepsze skakanki treningowe mają również tak skonstruowane rączki, aby ograniczać zmęczenie nadgarstka w trakcie wykonywanej serii ćwiczeń – ruchy stawów ograniczone są do minimum. Poza tym uchwyty skakanki są tak skonstruowane, aby pewnie leżały w dłoni. Nie mogą wysuwać się z rąk nawet wtedy, kiedy skóra staje się wilgotna. A materiał powinien mieć takie właściwości, by nie powodować otarć ani bolesnych odcisków w razie długich ćwiczeń.

Długość skakanki musi być dobrana do budowy naszego ciała. Aby wybrać właściwą długość, trzeba stanąć na przyrządzie i sprawdzić, dokąd sięgają nam jego uchwyty. Dzieci i dorośli dopiero rozpoczynające swoją przygodę z tego typu treningami, powinny wyregulować długość tak, aby rączki znajdowały się pomiędzy linią pach i ramion. Skakanka będzie wtedy posuwała się nieco wolniej. Gdy skaczemy, odległość pomiędzy głową, a linką powinna wynosić od około 8 cm do 15 cm. Jeśli jesteśmy nieco bardziej zaawansowani, wystarczy około 3 cm miejsca między głową a skakanką. Jeśli zastosujemy się do tych zaleceń, trening na skakance będzie maksymalnie efektywny.

Zdaniem wielu sportowców najlepsza skakanka treningowa w 2020 roku cechuje się  niską wagą i ma możliwość regulowania długości sznurka. Design akcesorium jest drugorzędną sprawą, jednak niektórym znacznie przyjemniej trenuje się na sprzęcie, który cechuje atrakcyjny wygląd.

 

 

Skakanki treningowe – ranking

 

 

Adidas 300Cm

 

Jeśli potrzebujesz regulowanego modelu, Adidas 300Cm będzie odpowiednią skakanką dla Ciebie. Całość wykonana jest z tworzywa sztucznego, które jest odporne na ścieranie i uszkodzenia mechaniczne.

Prosty mechanizm regulacji długości zastosowany w sprzęcie pozwala szybko i sprawnie dostosować długość skakanki do wzrostu osoby ćwiczącej. Łożyska skutecznie zapobiegają skręcaniu się skakanki podczas treningu. Ze sprzętu mogą korzystać również wysokie osoby, ponieważ maksymalna długość linki wynosi aż 300 cm. Grube, piankowe uchwyty sprawiają, że przyrząd pewnie leży w rękach, nie wyślizguje się z nich ani nie powoduje bolesnych otarć i odcisków. Wymiary rączek to 11,7 cm x 3,5 cm x 3,5 cm.

W opinii osób ćwiczących jest to model bardzo praktyczny. Na czarnym kolorze nie widać zabrudzeń, co jest dużym plusem.

 

 

 

 

TKO 505HSR2 

 

Jeśli masz ochotę potrenować wytrzymałość i szybkość, skakanka TKO 505HSR2 będzie dla Ciebie dobrym wyborem zakupowym. Regulowana długość czyni z niej uniwersalny sprzęt sportowy odpowiedni zarówno dla niskich, jak i nieco wyższych osób.

Długość linki w przypadku tego modelu wynosi 290 cm. Rączki zapewniają wygodny chwyt zarówno dla kobiecych, jak i męskich dłoni. Te elementy skakanki obracają się o 90 stopni, co gwarantuje szybkie ruchy bez zbędnego nadwyrężania nadgarstków. Średnica linki mierząca 5 mm pozwala na szybkie i stabilne obroty. Co ważne, skakanka jest produkowana bez użycia latexu – jest to model w pełni przyjazny dla środowiska.

Trenujący za pomocą tego przyrządu cenią sobie wygodę użytkowania, a także zakres regulowania, który pozwala na efektywny trening zarówno niskim, jak i wysokim osobom. Model jest polecany przez trenerów i instruktorów jako lekkie i solidne akcesorium do ćwiczeń.

 

 

 

 

Axer Sport 

 

Axer Sport to skakanka treningowa w dobrej cenie, która będzie idealnym akcesorium służącym do treningu wytrzymałościowego. Długość linki wynosząca 300 cm pozwala na używanie jej zarówno przez osoby wysokie, jak i niskie, dzięki szerokiemu zakresowi regulowania długości.

Długość rączki wynosi 13,5 cm. Uchwyt będzie więc pewnie leżał w dłoni zarówno Panom, jak i Paniom. Te elementy skakanki zostały wykonane z pianki, która nie ślizga się w dłoniach. Aluminiowa linka jest bardzo lekka i umożliwia przez to szybkie przeskoki. Model ma łożyska, dlatego skakanka nie plącze się w trakcie treningu i ruch podczas przeskoku jest płynny.

Wart uwagi jest design skakanki, który bardzo podoba się wszystkim użytkownikom. Ze sprzętu mogą korzystać również dzieci – ze względu na kształt rączek i lekkość całego modelu. To produkt polecany nie tylko przez sportowców i trenerów, ale również prywatnych użytkowników.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status