Najlepsza sauna InfraRed z promiennikami kwarcowymi

Ostatnio aktualizowane: 10.07.20

 

Jaką saunę InfraRed z promiennikami kwarcowymi wybrać?

 

Sauny stają się coraz bardziej popularne, choćby ze względu na ich zdrowotne właściwości. Modele InfraRed wykorzystujące podczerwień są wyjątkowo korzystne dla ciała. Mogą z nich korzystać również osoby, którym inny typ saun zwyczajnie nie służy. Aby pomóc Ci wybrać najodpowiedniejszy rodzaj urządzenia InfraRed, stworzyliśmy poradnik zakupowy, w którym staraliśmy się zamieścić cechy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie danego modelu.

Zastanawiając się nad zakupem sauny warto w pierwszej kolejności pomyśleć, w którym miejscu ją ustawimy. Wymiary całości kilkuosobowej konstrukcji sięgają zwykle około 150 cm x 150 cm x 190 cm. W małym mieszkaniu lepiej więc rozważyć zakup modelu jednoosobowego, którego wymiary są nieco mniejsze – np. 120 cm x 120 cm.

Ważny jest materiał, z jakiego wykonane jest urządzenie. Dużą popularnością cieszą się w tym przypadku drewna, takie jak: cedr kanadyjski, cedr syberyjski, lipa, olcha i sosna. Każdy z wymienionych typów ma interesujące właściwości, wspomagające działanie urządzenia, np. lipa jest bardzo dobrym wyborem dla alergików – ze względu na swoją znikomą zawartość olejków. Cedr syberyjski pachnie bardzo intensywnie, co wzmaga eteryczne doznania. Wiele osób podkreśla też, że najlepsze sauny InfraRed z promiennikami kwarcowymi są nie tylko funkcjonalne, dobrze wykonane, ale też ładne.

Jednym z najbardziej istotnych parametrów w saunach jest wybór źródła ich promieniowania. Zdecydowanie najbardziej intensywne działanie wykazują promienniki kwarcowe. Emitowane przez nie podczerwienie IR – A, IR – B oraz IR – C głęboko wnikają w naszą skórę. Ten typ fal pomaga walczyć z warstwą tłuszczową, więc przebywanie w tego typu saunach jest szczególnie korzystne dla osób walczących ze zbędnymi kilogramami. Temperatura wewnątrz wynosi blisko 50 st. C, ale już ona zapewnia na tyle wysoką potliwość, że efektywnie wydalamy z siebie toksyny. Cały proces nagrzewania odbywa się bez uczucia duszności i gorąca, a to znacznie zwiększa komfort korzystania z sauny. Co ważne – promienniki kwarcowe rozgrzewają się już w 3 minuty, więc w zasadzie można z nich korzystać niedługo po załączeniu urządzenia.

W opinii konsumentów najlepsza sauna InfraRed z promiennikami kwarcowymi w 2020 roku oprócz szerokiej gamy opcji wyposażenia dodatkowego (np. radio, panel LED do koloroterapii), cechuje się również atrakcyjnym wyglądem. Wielość możliwości pozwala na dopasowanie modelu idealnie do wystroju łazienki czy innego miejsca, w którym ma stać. 

 

 

Sauny InfraRed z promiennikami kwarcowymi – ranking

 

 

Home & Garden DH3C GH 

 

Home & Garden Sauna na podczerwień z koloroterapią DH3C GH to trzyosobowy model do użytku wewnętrznego. Umożliwia relaks w otoczeniu bez pary i w stosunkowo niskiej temperaturze – do ok. 60 st. C.

Wymagane zasilanie w przypadku tego urządzenia to 230 V. Może więc ono bez problemu być ustawione w salonie czy łazience. Dużym atutem produktu jest automatyczny wyłącznik nie pozwalający na przypadkowe pozostawienie w stanie gotowości na długi czas (według ustawień fabrycznych sauna ma działać maksymalnie 60 minut). To znacznie zwiększa bezpieczeństwo użytkowania urządzenia. Dodatkowym zabezpieczeniem są drewniane kratownice, chroniące promienniki.

Opinie konsumentów na temat tego modelu są bardzo pozytywne, choćby ze względu na jego wyposażenie dodatkowe – radio multimedialne, głośniki, jonizator powietrza, który uzdatnia powietrze wewnątrz, aby było ono zawsze zdrowe i czyste. Ciekawym dodatkiem jest również funkcja koloroterapii, czyli leczenie kolorami.

 

 

 

 

Home & Garden CP3C GH 

 

Chcąc zapewnić sobie relaks na najwyższym poziomie, warto wziąć pod uwagę produkt marki Home & Garden – saunę InfraRed z koloroterapią CP3C GH. To model niskotemperaturowy, nagrzewający się maksymalnie do 60 st. C. Dzięki wykorzystaniu kwarcowych promienników podczerwieni, pozwala ona na bezparowe nagrzewanie ciała, dzięki czemu zostaje uzyskany efekt lepszy niż w przypadku korzystania ze zwykłej sauny.

Wymiary urządzenia to 150 cm x 150 cm x 190 cm. Zajmuje więc ono dość dużą przestrzeń. Montaż sprzętu trwa zwykle około 2 – 3 godzin, nie jest więc zbyt czasochłonnym procesem. Zakres regulacji temperatur to od 20 st. C do 60 st. C – z urządzenie mogą korzystać też osoby, które z jakichś względów nie mogą przebywać w saunach, gdzie panuje wysoka temperatura.

Kupujący decydujący się na prezentowany model są bardzo zadowoleni z opcji koloroterapii. Relaksacyjna częstotliwość emitowania kolorowych świateł jest ustawiana za pomocą pilota, również w trakcie przebywania wewnątrz kabiny.

 

 

 

 

Home & Garden F5 z koloroterapią 

 

Model Home & Garden F5 z koloroterapią pozwala na relaks w pomieszczeniu, gdzie temperatura sięga 60 st. C. Jest to odczuwalnie wysoka temperatura, jednak brak emitowania pary czyni urządzenie odpowiednim nawet dla osób mających kłopoty ze zdrowiem niepozwalające im na korzystanie ze zwykłej łaźni parowej.

Urządzenie wyróżnia skandynawski design, dzięki czemu może stanowić ono ozdobę pomieszczenia, w którym je ustawimy. Wymiary tego modelu to 185 cm x 185 cm x 240 cm. Jest to dość duża konstrukcja, ale za to mogą z niej korzystać 4 osoby jednocześnie.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego modelu były mile zaskoczone łatwością jego montażu – ścianki z podłogą i sufitem wystarczy spiąć klamrami. Poza tym opcja koloroterapii jest wyjątkowo atrakcyjna, ponieważ można nią sterować z wnętrza kabiny. Ta sauna InfraRed w dobrej cenie ma również bogate wyposażenie dodatkowe, w tym radio, głośniki oraz jonizator powietrza.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status