Najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm

Ostatnio aktualizowane: 05.08.20

 

Jaką piłkę do ćwiczeń 65 cm wybrać?

 

Piłka gimnastyczna to przydatny przyrząd treningowy, dzięki któremu możemy wykonywać wszelkiego rodzaju ćwiczenia rehabilitacyjne, korekcyjne, wzmacniające czy kondycyjne. Na rynku spotkać możemy bogaty asortyment tego typu produktów – różnią się one od siebie kształtem, rozmiarem, fakturą czy materiałem, z jakiego są wykonane. W niniejszym poradniku podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model dla siebie. A jeśli chcesz dowiedzieć się, czym charakteryzuje się najlepsza piłka do ćwiczeń 65 cm w 2020 roku koniecznie zapoznaj się z rankingiem na końcu artykułu.

 

 

Wybierając nową piłkę gimnastyczną należy dopasować jej rozmiar do wzrostu użytkownika. W ten sposób nie narazimy się na ewentualne kontuzje i urazy, które mogą się pojawić, jeśli piłka będzie za mała lub za duża. Zasada jest taka, że im wyższa osoba, tym piłka musi mieć większą średnicę. Osoby o wzroście od 150 do 165 cm powinny nabyć model o średnicy 55 cm. 65-centymetrowe piłki są odpowiednie dla wzrostu od 166 cm do 170 cm. Jeśli mierzymy od 176 cm do 180 cm zdecydujmy się na piłkę o obwodzie 75 cm. Z kolei jeśli nasz wzrost wynosi powyżej 185 cm, odpowiednia będzie średnica 85 cm.

Kupując piłkę warto zwrócić uwagę także na materiał, z jakiego jest wykonana. Najlepiej sprawdzają się modele z grubego tworzywa sztucznego, gdyż są bardziej wytrzymałe i szybko nie pękają. Jest to szczególnie ważne dla osób o nieco większej wadze. Bardzo istotne jest również maksymalne obciążenie. Najczęściej wynosi ono do 200 kg, dzięki czemu nie musimy obawiać się, że piłka pęknie pod naciskiem.  

Bardzo ważne jest także ułożenie naszego ciała, gdy siadamy na piłce. Upewnijmy się, że nasze kolana są na tym samym poziomie, co miednica. Poza tym kąt pomiędzy kolanami i biodrami powinien wynosić 90 stopni. Dodatkowo najlepsze piłki do ćwiczeń 65 cm powinny spełniać wszelkie normy jakości i bezpieczeństwa, potwierdzone odpowiednimi certyfikatami, np. CE czy TUV.

 

 

Piłki do ćwiczeń 65 cm – Ranking

 

 

Body Sculpture BB 001

 

Jeśli szukasz przyrządu, dzięki któremu wzmocnisz mięśnie lub skorygujesz wadę postawy koniecznie zapoznaj się z modelem Body Sculpture BB 001. Jest to funkcjonalna piłka gimnastyczna, która pomoże Ci w wykonywaniu wybranych ćwiczeń.

Produkt ten wykonano z wytrzymałego i grubego tworzywa sztucznego, które jest odporne na uszkodzenia. Dzięki temu w przypadku pęknięcia powietrze stopniowo uchodzi z piłki, co chroni użytkownika przed nagłym upadkiem. Co więcej, specjalna struktura zewnętrzna sprawia, że ćwiczący nie ślizga się po jej powierzchni.

Maksymalne obciążenie tego modelu wynosi 250 kg, a jego średnica to 65 cm. Model ten dostępny jest w wielu wersjach kolorystycznych, dlatego każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Osoby, które zakupiły piłkę Body Sculpture BB 001 zgodnie twierdzą, że świetnie nadaje się ona do rehabilitacji kręgosłupa oraz wzmocnienia mięśni brzucha i pośladków. Ponadto dużą zaletą jest dobry stosunek ceny do jakości.

 

 

 

 

Spokey Fitball II 

 

W naszym zestawieniu szczególną pozycję zajmuje produkt Spokey Fitball II. Jest to piłka do ćwiczeń 65 cm w dobrej cenie, która idealnie sprawdzi się podczas rehabilitacji, a także samodzielnych ćwiczeń w domu.

Produkt wykonany został z elastycznego materiału PCV, który gwarantuje jego trwałość. Piłka wyposażona jest w system ANTI-BURST, dzięki któremu powietrze zostaje powoli uwalniane w przypadku przebicia. Sprawia to, że nie narażamy się na nagły upadek na ziemię, a z piłki korzystać mogą również kobiety w ciąży i osoby starsze. Średnica piłki wynosi 65 cm, przeznaczona jest ona zatem dla osób o wzroście od 166 do 175 cm.

Opinie konsumentów na temat modelu Spokey Fitball II są pozytywne. Użytkownicy doceniają piłkę za jej solidne wykonanie i podkreślają, że ćwiczenia z jej użyciem pozytywnie wpływają na kondycję oraz pomagają zgubić zbędne kilogramy.  

 

 

 

 

Bosu Ballast

 

Nasz ranking nie byłby kompletny bez modelu Bosu Ballast. Jest to zdecydowanie najdroższa propozycja w zestawieniu, jednak cieszy się dużą popularnością ze względu na wysoką jakość wykonania.

Produkt ten powstał z odpornego na rozerwanie materiału PCV, który gwarantuje bezpieczne użytkowanie. Piłka wypełniona została 2,5 kg kulek utrzymujących ją w miejscu i zapobiegających przemieszczeniu się. Dzięki temu rehabilitacja czy ćwiczenia są komfortowe i przynoszą lepsze efekty.

Model ten przeznaczony jest dla osób o wzroście 166-175 cm, gdyż jego średnica wynosi 65 cm. Produkt dostępny jest w kolorze jasnoniebieskim, a jego powłoka jest lekko prześwitująca.

Warto wspomnieć także o pozytywnych opiniach na temat piłki Bosu Ballast, jakie można znaleźć w Internecie. Użytkownicy cenią model za jego stabilność, która przyczynia się do efektywnego ćwiczenia równowagi oraz koordynacji.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status