Najlepsza mata do ćwiczeń gruba

Ostatnio aktualizowane: 24.01.20

 

Jaką matę do ćwiczeń grubą wybrać?

 

Mata przydaje się podczas wielu różnych ćwiczeń. Jej największą zaletą jest to, że dzięki niej możemy zachować amortyzację ciała, a także uniknąć upadków, które mogłyby spowodować bolesne kontuzje. Wybór takich produktów w sklepach jest na tyle szeroki, że większość osób nie wie, który model będzie dla nich najlepszy. Po to stworzyliśmy poniższy poradnik ze wskazówkami oraz znajdujący się na jego końcu ranking. Mamy nadzieję, że zawarte informacje rozwieją wszelkie wątpliwości co do wyboru idealnej maty.

 

Tego typu produkty do ćwiczeń możemy podzielić na kilka rodzajów: gimnastyczne, treningowe oraz do jogi. Modele gimnastyczne charakteryzują się największym rozmiarem i grubością, przez co doskonale chronią ciało przed urazami i niespodziewanymi upadkami. Używa się ich często także do ćwiczeń korekcyjnych oraz rehabilitacyjnych. Produkty treningowe są z kolei najbardziej uniwersalne. Nie tylko zapewniają one odpowiednią amortyzację ciała, ale też izolują je od podłogi, w efekcie czego nie czujemy chłodu podłoża. Maty do jogi, jak sama nazwa wskazuje, służą przede wszystkim do ćwiczenia jogi. Są one bardzo lekkie i cienkie, izolują ciało od podłoża, a także zapewniają dobrą przyczepność podczas przyjmowania trudnych pozycji.

Najlepsza gruba mata do ćwiczeń w 2020 roku powinna mieć przede wszystkim odpowiednie wymiary. Ich wartości musimy dobierać do naszego wzrostu, dlatego im jesteśmy wyżsi, tym dłuższego produktu będziemy potrzebować. Najbardziej popularne i uniwersalne są modele o długości do 180 cm, jednak osoby, których wzrost przekracza tę wartość, z pewnością znajdą nieco dłuższą matę.

Wiele osób twierdzi, że im grubsza będzie mata, tym lepiej. Dzięki temu możemy zagwarantować sobie większy komfort podczas wykonywania ćwiczeń w pozycji leżącej na plecach, brzuchu czy na bokach. Co więcej, grubszy model może również zapewnić lepszą izolację od podłoża. Niemniej bardzo gruba mata może nie zapewnić nam odpowiedniej stabilności w pozycji stojącej, o czym także trzeba pamiętać wybierając się na zakupy.

Ostatnia ważna kwestia to materiał wykonania, który będzie decydował nie tylko o komforcie użytkowania, ale też o łatwości utrzymania zakupionego produktu w czystości. Najlepsze grube maty do ćwiczeń wykonywane są zwykle z tworzyw sztucznych, których bazę stanowi guma czy polipropylen. Idealny model nie może być ani zbyt chropowaty, ani za bardzo gąbczasty, gdyż to utrudni jego dokładne wyczyszczenie.

 

 

Grube maty do ćwiczeń – ranking

 

 

Insportline Fity Fioletowa

 

Klienci, których interesuje gruba mata do ćwiczeń w dobrej cenie, powinni przyjrzeć się modelowi Insportline Fity Fioletowa. Został on wykonany z wysokiej jakości tworzywa wykazującego odporność na wodę, pot, uszkodzenia mechaniczne, a nawet promieniowanie UV. W efekcie produkt może nam służyć bardzo długo i zachować swój estetyczny wygląd nawet przy częstym użytkowaniu.

Prezentowana mata jest dedykowana w szczególności osobom uprawiającym jogę, gimnastykę oraz fitness. Ma ona grubość 15 mm, dlatego zapewnia dobrą izolację oraz amortyzację ciała. Antypoślizgowa powierzchnia sprawia, że wszystkie ćwiczenia można wykonywać w sposób bardzo bezpieczny i komfortowy, bez ryzyka upadku. Wymiary modelu marki Insport wynoszą: 140 cm x 61 cm.

Jak twierdzą konsumenci, do podstawowych zalet powyższego produktu należy zaliczyć łatwość utrzymania w czystości oraz wygodę użytkowania. Matę Insportline Fity Fioletowa można zwinąć w ciasny rulon i schować do torby treningowej czy torebki. Ze względu na to, że waga opisanego modelu nie przekracza 1 kg, jego transport nie przysparza problemów.

 

 

 

 

Nedo Yantramat 

 

Nedo Yantramat to specjalna mata do ćwiczeń z kolcami, która pomoże poprawić samopoczucie, a także krążenie krwi. W częściach ciała, które bezpośrednio stykają się z produktem, już po kilku minutach można odczuć napływające ciepło. To pomaga obniżyć ciśnienie krwi, a także zrelaksować się po stresującym dniu.

Prezentowany model służy głównie do akupresury, czyli jednej z metod medycyny naturalnej. Jest on całkowicie bezpieczny w użytkowaniu. Mata dostępna jest w dwóch rozmiarach do wyboru, czyli M (75 cm x 44 cm) i XL (88 cm x 58 cm). Liczba kolczastych rozet wynosi 210, natomiast całkowita powierzchnia akupresury ma wymiary: 63,5 cm x 38 cm.

Konsumenci docenili opisany wyżej produkt za możliwość skutecznego i szybkiego pozbycia się wielu uciążliwych dolegliwości, takich jak: bóle kręgosłupa, napięcie mięśniowe czy bóle stawów. Mata Nedo Yantramat jest bardzo użyteczna i można ją wykorzystać na wiele różnych sposobów.

 

 

 

 

Sissel Pilates 310.040 

 

Mata do ćwiczeń Sissel Pilates 310.040 z pewnością przyda się nie tylko osobom uprawiającym jogę, ale również pilates czy gimnastykę. Jej atutem są obszyte krawędzie, które sprawiają, że produkt nie niszczy się zbyt szybko. Z obu stron model marki Sissel został pokryty antypoślizgową powierzchnią, która zwiększa jego stabilność i poprawia komfort użytkowania.

Wymiary maty wynoszą: 60 cm x 170 cm, ma ona grubość 0,6 cm. Ze względu na to, że powierzchnia opisywanego produktu nie jest zbyt chropowata, można go łatwo utrzymać w nienagannej czystości. Co więcej, model Pilates 310.040 został wykonany z wysokiej jakości, bezpiecznych dla zdrowia materiałów nie zawierających żadnych szkodliwych substancji.

Jak wynika z opinii konsumentów, atutem prezentowanego produktu jest głównie wytrzymałość oraz łatwość zwijania w ciasny rulon. Ponieważ mata jest odporna na zniszczenia, może posłużyć bardzo długo.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status