Najlepsza ławeczka do ćwiczeń z obciążeniem

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką ławeczkę do ćwiczeń z obciążeniem wybrać?

 

Ławeczka do ćwiczeń należy do podstawowego wyposażenia każdej siłowni, również tej domowej. Znalezienie dobrego modelu jest stosunkowo trudne, głównie dlatego, że musi być on dostosowany do rodzaju wykonywanych ćwiczeń. Największy problem z dokonaniem wyboru zwykle mają konsumenci chcący kupić produkt z obciążeniem. Jeśli Ty także należysz do grona takich osób, sprawdź poniższy poradnik. Prezentujemy w nim kilka wskazówek dotyczących wyboru właściwej ławeczki, a także ranking trzech modeli w korzystnych cenach.

 

 

Ćwiczenia z obciążeniem pozwalają zwiększyć siłę oraz wytrzymałość mięśniową. Dzięki nim możemy wyrzeźbić swoją sylwetkę i podkreślić ramiona, brzuch czy nogi. Jednak bez odpowiedniego sprzętu trudno jest wykonać taki trening w prawidłowy sposób. Dlatego warto zaopatrzyć się w przystosowaną do tego ławeczkę. Wbrew pozorom, jest ona łatwa w montażu, a dodatkowo bardzo praktyczna.

Produkt tego typu powinien mieć kompaktowe wymiary, by nie zajmował w pomieszczeniu za dużo miejsca. Przed zakupem warto dokładnie zmierzyć przestrzeń, gdzie planujemy ustawić ławeczkę. Wtedy będzie nam znacznie łatwiej dokonać ostatecznego wyboru. Decydując się na zbyt duży model ograniczymy wolną przestrzeń w pokoju. To może przeszkadzać nie tylko nam, ale i pozostałym domownikom.

Najlepsza ławeczka do ćwiczeń z obciążeniem w 2020 roku ma regulację kąta nachylenia. Dzięki temu z jej pomocą możemy wykonać nie tylko trening rąk, ale również nóg czy brzucha. Możliwość regulacji poszczególnych elementów produktu sprawia, że jest on wygodny w użytkowaniu. Dlatego możemy bez przeszkód kształtować poszczególne grupy mięśni i jednocześnie uatrakcyjnić zazwyczaj stosunkowo monotonne ćwiczenia. Niektóre dostępne w sklepach modele mają bogate wyposażenie dodatkowe w postaci praktycznych akcesoriów. Mogą to być np.: modlitewnik, wyciąg czy motyl do rozwijania mięśni klatki piersiowej. Warto się jednak zastanowić, czy wszystkie wymienione gadżety są nam potrzebne. Jeśli nie korzystamy z nich często, nie musimy inwestować w tak rozbudowany produkt.

Najlepsze ławeczki do ćwiczeń z obciążeniem zapewniają nam wysoki poziom bezpieczeństwa podczas treningu. Dlatego tak istotne jest sprawdzenie stabilności i wytrzymałości wybranego modelu. Stojak, czyli jeden z najważniejszych elementów konstrukcji, powinien mieć odpowiednie zabezpieczenie i blokadę przed przesuwaniem się po podłożu. Pamiętajmy, że im częściej i intensywniej ćwiczymy, tym nasza ławka jest bardziej narażona na uszkodzenia.

 

 

Ławeczki do ćwiczeń z obciążeniem – ranking

 

 

Magnus Extreme MX-Z005 

 

Magnus Extreme MX-Z005 to produkt wyposażony w wiele akcesoriów przydatnych do przeprowadzenia ćwiczeń zwiększających masę mięśniową. W komplecie znajduje się: wyciąg, stojak na obciążenie, profesjonalne gryfy, modlitewnik oraz prasa do nóg. Ławeczka ma stabilną i mocną konstrukcję, co gwarantuje bezpieczny trening.

Model Magnus Extreme MX-Z005 jest niezwykle prosty w montażu. Wbrew pozorom, nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu, nawet po rozłożeniu wszystkich, dodatkowych akcesoriów. Oparcie ławki ma grubość 5 cm, dlatego możemy ćwiczyć w wyjątkowo komfortowych warunkach, jak w profesjonalnej siłowni.

Konsumenci docenili opisany wyżej produkt głównie za bardzo dużą wytrzymałość. Ponieważ jego poszczególne części możemy ustawić pod wybranym kątem nachylenia mamy szansę przeprowadzić efektywny trening w domowych warunkach. Co więcej, wspomniany model ma stabilne stojaki wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów. Dlatego nawet podczas intensywnych ćwiczeń nie grozi nam niebezpieczny w skutkach wypadek.

 

 

 

 

Magnus Extreme MX-Z003

 

Ławeczka Magnus Extreme MX-Z003 wyróżnia się trwałością i solidnością. Jej mocna konstrukcja gwarantuje stabilność i wysoki poziom bezpieczeństwa podczas ćwiczeń. W zestawie znajdują się niezbędne do treningu siłowego akcesoria, takie jak: blokada ud, wyciąg, gryfy i komplet obciążeń bitumicznych.

Wymiary produktu po rozłożeniu to: 144 cm x 56 cm x 102 cm. W razie potrzeby możemy samodzielnie wyregulować kąt nachylenia siedziska, co jest bardzo dużym udogodnieniem. W ten sposób unikamy nieprawidłowego sposobu wykonywania ćwiczeń, który może być źródłem powstania bolesnej kontuzji. Maksymalne obciążenie powyższego modelu to 360 kg.

Do zalet ławeczki należy zaliczyć: odporność na uszkodzenia, bogate wyposażenie dodatkowe, a także łatwość montażu. Wielu konsumentów uważa, że jest to idealny produkt nie tylko dla doświadczonych sportowców, ale również osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z ćwiczeniami siłowymi.

 

 

 

 

Magnus 126 kg

 

Przedstawiamy model Magnus 126 kg, którego maksymalne obciążenie wynosi 360 kg. Producent dołączył do kompletu kilka praktycznych akcesoriów, m.in. profesjonalne gryfy wraz z obciążeniem bitumicznym oraz blokadę ud z regulowanymi piankami i systemem TS. Obecność wymienionych dodatków pozwala zwiększyć atrakcyjność i skuteczność treningu. Dzięki nim możemy swobodnie ćwiczyć nie tylko wybraną partię mięśni rąk, ale także nóg czy pleców.

Cechą wyróżniającą wspomnianą ławeczkę jest dbałość o każdy, nawet najmniejszy detal. Produkt ma wyjątkowo mocną i stabilną konstrukcję, dlatego możemy bezpiecznie przeprowadzić samodzielny trening. Wymiary modelu Magnus 126 kg po rozłożeniu to: 144 cm x 56 cm x 102 cm.  Nie zajmuje on dużo miejsca w pomieszczeniu i nie przeszkadza pozostałym domownikom.

Po zapoznaniu się z opiniami konsumentów można wywnioskować, że jest to ławeczka do ćwiczeń z obciążeniem w dobrej cenie. Jest ona wytrzymała i możemy dostosować ją do swoich potrzeb oraz preferencji. Wpływ na to ma przede wszystkim możliwość regulacji kąta nachylenia poszczególnych części produktu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status