Najlepsza bieżnia do ćwiczeń w domu

Ostatnio aktualizowane: 28.06.20

 

Jaką bieżnię do ćwiczeń w domu wybrać?

 

Bieżnia do ćwiczeń jest idealna dla osób, które wolą trenować w domu, bądź mają daleko do siłowni. Sprzęt wystarczy umieścić w dowolnym pomieszczeniu i ćwiczyć, jak długo chcemy, bez względu na pogodę. Osoby, które nigdy wcześniej nie miały styczności z tego typu urządzeniem mogą mieć problem z wyborem odpowiedniej bieżni, dlatego poniższy tekst ma za zadanie ułatwić zakupy.

 

 

Domowa bieżnia pozwala na wykonywanie kilku czynności w jednym czasie, np. ćwiczenia można połączyć z oglądaniem ulubionego serialu. Bieganie na przyrządzie jest bezpieczniejsze dla stawów, bowiem zapewnia lepszą amortyzację niż na przykład bieganie po lesie. Nie musimy się także martwić złą pogodą na zewnątrz czy tłokiem na siłowni. Najlepsze bieżnie do ćwiczeń w domu są zasilane prądem. Wbudowany silnik powoduje, że nie musimy, jak w przypadku sprzętów magnetycznych, używać siły naszych nóg, aby uruchomić urządzenie. Opcja ta jest dobra dla osób rozpoczynających przygodę z ćwiczeniami, gdyż takie przyrządy do ćwiczeń  mają wiele programów treningowych.

Najlepsza bieżnia do ćwiczeń w domu w 2020 roku ma mocny silnik o mocy większej niż 2 KM. Dla większego komfortu naszego treningu ważne jest również, aby urządzenie miało funkcję automatycznego regulowania nachylenia bieżni Powinniśmy także odpowiednio dobrać szerokość sprzętu do naszych potrzeb. Mały pas, który nie jest dostosowany do budowy ciała może zmniejszyć komfort ćwiczeń.

Bieżnie przeznaczone do ćwiczeń w domu wytrzymują zwykle do 100 kg, więc jeśli nasza waga przekracza narzucony limit, to wybierzmy model, który wytrzyma takie obciążenie. Dla osób cierpiących na bóle stawów najlepsze będą modele, które mają jak najwięcej elastomerów na pasie biegowym. Zapewniają one solidną amortyzację. Warto rozejrzeć się za sprzętem mającym kilka dodatkowych funkcji, takich jak: pomiar pulsu, eliminowanie drgań czy zabezpieczenie przed upadkiem.

 

 

Bieżnie do ćwiczeń w domu – Ranking

 

 

Sportop IV4601 

 

Bieg na bieżni Sportop IV4601 umożliwia ruch najbardziej zbliżony do naturalnej motoryki człowieka. Sprzęt pozwala na rozpędzenie się do prędkości 20 km/h. Możemy również ustawić kąt nachylenia do 20%. Wartość ta imituje bieg po stromych wzniesieniach.

Model ma bardzo dobrą amortyzację, dzięki zamontowanym na pasie 4 elastomerom, które chronią stawy kolanowe nawet przy najszybszym biegu. Bieżnia wytrzymuje obciążenie do 150 kg. Osobom ćwiczącym przypadł do gustu ten sprzęt, gdyż ma wbudowanych aż 99 programów stałych. W komentarzach użytkownicy przyrządu doceniają to, że trening nigdy nie staje się monotonny, co pozwala zachować regularność ćwiczeń.

Bieżnia ma silnik o mocy 2,5 KM. Jej wymiary to 130 cm x 46 cm. Na wyświetlaczu możemy monitorować puls, czas treningu, spalone kalorie czy przebiegnięty dystans. Zatem na bieżąco można zmodyfikować trening, aby był jak najbardziej wydajny. Dodatkowo bieżnia ma system zabezpieczający przed upadkiem.

 

 

 

 

Hertz Cerrus

 

Model Hertz Cerrus pracuje bardzo cicho. Umożliwia bieganie z prędkością do 12 km/h. Dodatkowo możemy regulować kąt nachylenia płaszczyzny, co sprawia, że pobudzamy do pracy większą ilość mięśni. Podczas ćwiczeń stawy są mniej obciążone, bowiem bieżnia jest wyposażona w amortyzację punktową i sprawia, że bieg jest bardziej komfortowy.

Osoby korzystające ze sprzętu chwalą jego wytrzymałość, gdyż jest wykonany z wysokiej jakości stali. Praca urządzenia jest bardzo płynna, a powierzchnia biegowa została wyposażona w specjalny przycisk bezpieczeństwa, który po wciśnięciu automatycznie zatrzymuje bieżnię. Sprzęt ma 12 programów treningowych do wyboru. Użytkownicy pozytywnie oceniają możliwość słuchania muzyki poprzez podłączenie mp3. Twierdzą, że trening jest dzięki temu przyjemniejszy.

Model ma wymiary 152 cm x 70 cm.  Jego maksymalne obciążenie to 120 kg. Sprzęt możemy łatwo złożyć, co jest sporym ułatwieniem, gdy nie mamy większego pomieszczenia na stałe postawienie bieżni. Dodatkowo model ma wydzielone specjalne miejsce na bidon, więc zawsze podczas treningu możemy mieć świeżą wodę pod ręką.

 

 

 

 

Energetic Body W200 

 

Model Energetic Body W200 umożliwia dbanie o zdrowie i skuteczne utrzymanie formy każdemu ćwiczącemu amatorowi. Ta bieżnia do ćwiczeń w domu w dobrej cenie ma 12 programów treningowych. Na pasie biegowym możemy rozpędzić się do prędkości 10 km/h. Model jest przeznaczony dla osób biegających rekreacyjnie.

Osoby ćwiczące doceniają model za łatwą obsługę. Dużą zaletą jest czytelny wyświetlacz, który pokazuje wszystkie istotne parametry, takie jak: puls, spalone kalorie czy przebiegnięty dystans. Pozwala to pobijać kolejne rekordy i walczyć z własnymi słabościami.

Sprzęt nie jest duży, jego wymiary to 120 cm x 60 cm, a to sprawia, że zmieści się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Jednocześnie model jest bardzo stabilny i umożliwia komfortowy trening użytkownikom do wagi 110 kg.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status