Najlepsza bieżnia do biegania

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaką bieżnię do biegania wybrać?

 

Po okresie zimowym przychodzi moment, gdy wszyscy gorączkowo staramy się pozbyć dodatkowych kilogramów, zgromadzonych przez zimę. Niestety, dla wielu osób zapisanie się na siłownie nie jest możliwe ze względu na napięty grafik pracy. Z tego powodu, duża część z nich decyduje się na zakup domowej bieżni do biegania, która pozwala na ćwiczenie w dowolnym momencie dnia. Wiedz jednak, że zakup takiego sprzętu nie jest zbyt prostą czynnością. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik, z którego dowiesz się, na co zwrócić uwagę podczas wybierania urządzenia i jakie cechy powinny mieć najlepsze bieżnie do biegania. Dodatkowo, na końcu artykułu znajdziesz niewielki ranking, gdzie dokładnie opisaliśmy trzy godne polecenia modele.

Decydując się na zakup takiego urządzenie powinieneś wiedzieć, że wyróżniamy dwa rodzaje bieżni: magnetyczne (mechaniczne) i elektryczne. Pierwszy z nich do pracy potrzebuje siły naszych nóg. Bowiem pas biegowy nie jest połączony z silnikiem, wprawia się go w ruch poprzez marsz, a następnie bieg. Jest to bardzo prosty sprzęt, który oferuje jedynie kontrolę oporu i pochylenia. Niestety, takie sprzęty nie zapewniają odpowiedniej amortyzacji stawów. Z tego powodu, jeśli interesuje Cię najlepsza bieżnia do biegania w 2020 roku to wybierz urządzenie elektryczne. Pierwszą różnicą między tymi dwoma modelami jest obecność silnika. Nie to jest jednak najważniejsze. Sprzęty elektryczne posiadają szereg udogodnień, które amortyzują stawy. Produkty te mają też wbudowane programy treningowe, które zapewniają poprawne wykonywanie ćwiczeń.

Istotnym elementem, na który powinieneś zwrócić uwagę jest moc silnika. Parametr ten waha się od 2 KM do 7,5 KM. Im ta wartość jest wyższa, tym większy jest zakres oferowanej przez sprzęt prędkości. Oznacza to, że produkty o największej ilości koni mechanicznych mogą służyć do bardzo intensywnych treningów. Wiedz jednak, że jeśli interesujący Cię model ma mniej niż 2 KM, to nie nadaje się on do biegania, lecz do marszu.

 

 

Bieżnie do biegania – Ranking

 

 

Zipro Start

 

Jeśli interesuje Cię zakup wydajnej i w pełni bezpiecznej bieżni do ćwiczeń, to polecamy Ci model Zipro Start. Jest to wysokiej klasy sprzęt elektryczny, z wbudowanym systemem amortyzacyjnym Vib-Guard Cushion, który uchroni Twoje stawy przed kontuzją. Pas biegowy został wykonany z antypoślizgowego materiału, co gwarantuje pełnię bezpieczeństwa.

Silnik, który wprawia całą maszynę w ruch cechuje się cichą pracą. Dzięki czemu w czasie treningu, nie będziesz przeszkadzać reszcie domowników. Atutem modelu jest to, że możesz z niego korzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Spowodowane jest to tym, że wszelkie drgania powstałe za sprawą uderzania stopy o pas są tłumione. Prezentowany produkt ma wbudowany komputer, który oferuje aż 24 programy treningowe, w tym tryb spalania tłuszczu. Pomoże Ci to w poprawnym wykonywaniu ćwiczeń.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło maszynę za jej wielofunkcyjność i efektywność w walce z otyłością. Co więcej, trening na tym modelu jest w pełni bezpieczny.

 

 

 

 

Insportline Lavister 

 

Aby poprawnie odbywać trening niezbędny jest zakup wysokiej klasy, bezpiecznego sprzętu. Takim urządzeniem jest właśnie bieżnia elektryczna Insportline Lavister. Prezentowany produkt przeznaczony jest do długich spacerów lub truchtu. Maksymalna prędkość jaką oferuje urządzenie to 14 km/h.

Przydatnym udogodnieniem ze strony producenta jest duża powierzchnia pasa, którego wymiary wynoszą 130 cm x 41 cm. Dzięki temu trening jest bardziej komfortowy. Urządzenie posiada również specjalny komputer z ekranem LCD. Pozwala to na szybki i prosty wybór jednego z 12 programów do ćwiczeń. Dzięki nim dowiesz się, jak poprawnie wykonywać ćwiczenie, tak by nie uszkodzić stawów. Co więcej, na uchwytach znajdują się czujniki tętna. Następnie na ekranie wyświetlają się takie dane, jak: puls, czas ćwiczenia, dystans, prędkość, spalone kalorie i pomiary Body Fat.

Opinie konsumentów o tej maszynie są bardzo pochlebne. Wiele osób doceniło funkcję pauzy, która pozwala na krótkie przerwanie treningu. Gdy go kontynuujesz, nie musisz ponownie ustawiać wszystkich parametrów.

 

 

 

 

Sapphire Sg-1500 Soka

 

Model Sapphire Sg-1500 Soka to godna polecenia bieżnia magnetyczna, która dedykowana jest dla wprawionych biegaczy. Produkt ten nie posiada silnika, zatem aby go uruchomić musimy użyć siły naszych nóg. Po wejściu na pas, powinniśmy zacząć maszerować, następnie truchtać i dopiero potem biec. Takie stopniowe ruchy, nie spowodują zbytniego zmęczenia u użytkownika.

Atutem prezentowanego produktu jest wbudowany monitor, z którego odczytasz wszystkie istotne parametry, jak spalone kalorie, czas ćwiczenia, przebyty dystans i aktualną prędkość. Ta wysokiej jakości bieżnia do biegania w dobrej cenie ma również możliwość regulacji sprzętu w pionie. Ponadto kąt nachylenia pasa posiada 3 poziomy i można go manualnie zmienić. Innym, ciekawym udogodnieniem jest funkcja biegu z góry.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne. Wiele osób zdecydowało się na zakup tego narzędzia ze względu na niską cenę. Warto dodać, że jest ono bardzo proste w obsłudze, dzięki czemu nawet starsze osoby, pragnące poprawić kondycję, mogą z niego skorzystać.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status