Materace do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Ćwiczenia typu joga czy pilates wymagają specjalnego sprzętu w postaci odpowiednich materacy. To dzięki nim, będziemy mogli swobodnie ułożyć się na ziemi. Poszukując odpowiedniego modelu, warto zastanowić się nad najlepszym produktem na rynku, czyli Marbo Sport T90 MC-M004. Jest to wysokiej jakości sprzęt, który dobrze sprawdzi się na sali gimnastycznej lub w domowej siłowni. Materac jest w pełni bezpieczny ze względu na odpowiednią warstwę wypełniania. Co więcej, ma on właściwe wymiary, które pozwolą ćwiczyć na materacu kilku osobom jednocześnie. Producent zadbał również o sztywność modelu, która zapewni pełnię bezpieczeństwa użytkownikom. Jeśli jednak nie możesz znaleźć tego produktu w swoim okolicznym sklepie, polecamy Ci jego zamiennik. Drugim na liście wartych zakupu materacy jest Marbo T40 MC-M007. Sprzęt ten jest wypełniony grubą pianką, która odpowiednio asekuruje użytkownika. Produkt będzie odpowiedni do sali gimnastycznej w szkole, gdzie maluchy uczą się przewrotów w przód, tył lub stania na rękach.

 

 

Jaki materac do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sportowe materace są obowiązkowym wyposażeniem siłowni, sal gimnastycznych i mieszkań, w których uprawia się różnego rodzaju ćwiczenia gimnastyczne. Wykonywanie poszczególnych figur na twardej podłodze nie należy do najprzyjemniejszych zadań. Poza tym mata w dużym stopniu amortyzuje ewentualne upadki, chroniąc nasze ciało przed urazami. Zakup jest szczególnie ważny, gdy jego użytkownikami będą dzieci. Drobne i kruche kości są bardziej podatne na złamania, co może doprowadzić do poważnych konsekwencji na całe życie. Z tego powodu warto abyś zastanowił się, jaki materac sportowy wybrać, tak by był w 100% bezpieczny. W niniejszym artykule wskażemy Ci, czym powinieneś się sugerować podczas podejmowania decyzji.

Materiał – jaki materac do ćwiczeń jest najlepszy?

Materace do ćwiczeń zazwyczaj składają się z 2 części: zewnętrznej i wewnętrznej. Pierwsza z nich stanowi poszewkę dla warstwy właściwej i bezpośrednio styka się z ciałem człowieka. Z tego powodu, warto dokładnie przyjrzeć się z czego została zrobiona. Najbardziej popularnym materiałem jest skóra. Jej właściwości już od lat znane są ludziom, którzy często wykorzystują ją do produkcji różnego rodzaju gadżetów do codziennego użytku. Skóra przede wszystkim nie jest śliska. Jest to bardzo ważny czynnik, który bardzo często jest przyczyną pojawienia się wielu kontuzji. Wilgotne dłonie, stopy czy inne części ciała nie są tak stabilne, jak suche. Niestety, dość często bywa tak, że w pobliżu nas nie znajduje się sproszkowana kreda lub detergent, który oczyści nasze ręce z potu. Wtedy musimy bardzo mocno skupić się, aby przez przypadek nie osunąć się lub nie zjechać po śliskiej powierzchni. Skóra bardzo dobrze absorbuje wilgoć, dzięki czemu jej zewnętrzna część szybko staje się sucha. Oczywiście, tego typu gadżety są znacznie droższe, co wpływa na decyzję dyrektorów szkół czy siłowni o zakupie tańszych wersji.

Jeśli więc chcemy maksymalnie obniżyć nasze koszty, możemy rozważyć zakup materacy, których wierzchnia warstwa wykonana jest ze skóry syntetycznej. W dzisiejszych czasach tworzywa sztuczne są wiernym odpowiednikiem naturalnych materiałów. Posiadają nieco zmienioną strukturę i komfort użytkowania jest niższy, jednak dobrze wypełniają swoją funkcję i amortyzują ewentualne upadki. Niestety, wchłanianie potu jest o wiele niższe, dlatego też należy pamiętać, aby obok maty zawsze znajdował się płyn do czyszczenia i ściereczka. W przeciwnym razie przy dużym wysiłku użytkowanie będzie wręcz niemożliwe.

Wybierając materac sportowy zwróć uwagę, czy jego zewnętrzna część może zostać ściągnięta. Jest to świetne rozwiązanie stosowane przez dobrych producentów akcesoriów sportowych. Przede wszystkim po treningu, lub w razie konieczności, pokrowiec bez problemu zdejmiemy i upierzemy. Dodatkowo, wewnętrzną piankę możemy porządnie wysuszyć i przewietrzyć, co w znacznym stopniu podnosi uczucie świeżości podczas uprawiania ćwiczeń.

 

Wypełnienie

Obecnie, najczęściej stosowanym materiałem do wypełniania materacy sportowych jest polietylen. Przede wszystkim tworzywo jest bardzo podatne na ściskanie, dzięki czemu w zależności od potrzeb, producenci mogą utwardzić je niemal do dowolnego poziomu. Oprócz tego nie zbija się, dobrze chroni ciało przed urazami i jest stosunkowo tanie. Warto też dodać, że nie gromadzi tak dużo drobnoustrojów i roztoczy, jak jego naturalne odpowiedniki, co sprawia, że gadżet będzie bezpieczny dla osób cierpiących na alergie.

Oczywiście w sklepach znajdziesz również modele, które wypełnione zostały watą lub złej jakości, plastikowymi włóknami. Tego typu produkty są krótkotrwałym rozwiązaniem, którego konsumenci zalecają unikać. Delikatne materace mogą być stosowane przez amatorów spokojnych, relaksacyjnych sportów.

 

Rozmiar

Najlepszy materac do ćwiczeń to taki, który przede wszystkim jest wygodny w użytkowaniu.  Z tego względu powinieneś zwrócić szczególną uwagę na rozmiar akcesorium.

Na rynku znajdziesz głównie 3 kształty mat: prostokątne, kwadratowe i okrągłe.

W zależności od tego kto będzie korzystał z danego gadżetu, pomyśl o tym, jaka powierzchnia umożliwia użytkownikowi wykonywanie bezpiecznych ćwiczeń. Nie mniej jednak im większy materac, tym wyższy komfort.

Kupując matę wymierz dokładnie powierzchnię, na której zamierzasz ją ułożyć, tak aby nie okazało się, że nie zmieści się do Twojego pokoju. To samo tyczy się sal gimnastycznych czy hal. Podziel liczbę oczekiwanych sztuk mat przez powierzchnię całkowitą pomieszczenia. Tym sposobem sprawdzisz, jaki gabaryt będzie dla Ciebie najbardziej odpowiedni.

 

Rodzaj

Kupując materac sportowy pomyśl o tym, w jaki sposób będziesz chciał go wykorzystać. Dla osób trenujących pole dance idealnym wariantem będzie mata okrągła. Jeśli szukasz przedmiotu do trenowania sztuk walki, warto rozejrzeć się za grubszym gadżetem o dużej powierzchni. Miękkie modele są odpowiednie dla sportowców, którzy ćwiczą chodzenie po linie lub wspinaczkę. Asortyment materaców jest naprawdę duży, dlatego też z pewnością dobierzesz coś, co spełni Twoje oczekiwania.

 

Materace do ćwiczeń w dobrych cenach

Materace dostępne są dla konsumentów w bardzo szerokim wachlarzu cenowym. Najprostsze produkty, zrobione ze sztucznych i cienkich materiałów kosztują ok. 30 zł. Jeśli poszukujesz profesjonalnego rozwiązania, które będzie dla Ciebie 100% bezpieczne musisz przygotować się na znacznie większy wydatek. Cena dobrej jakości maty może sięgać nawet 500 zł.

 

 

Najlepsze materace do ćwiczeń w 2020 roku

 

Jak jednak pewnie zauważyłeś, niektóre modele materacy, które dostępne są na rynku cechują się niską jakością. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto ranking materacy do ćwiczeń, aby pomóc Ci w wybraniu najlepszego produktu.

 

Nasze zalecenia

 

Marbo Sport T90 MC-M004

 

Model Marbo Sport T90 MC-M004 to wysokiej jakości materac dedykowany do sal gimnastycznych dla dzieci.

Jego wymiary to: długość – 200 cm, szerokość – 120 cm, głębokość – 5 m. Dzięki takim parametrom prezentowany model nadaje się do użytku przez kilka osób jednocześnie. Ze względu na swoją odpowiednią wysokość stanowi on dobrą amortyzację przy wykonywaniu różnych akrobacji przez najmłodszych. Dodatkowo, jego duża sztywność zapewnia bezpieczeństwo.

Specjalne elementy antypoślizgowe gwarantują, że materac nie będzie się przemieszczał. Materiałem użytym do wykonania produktu jest PCV wzmocnione plawilem, który jest odporny na otarcia i prucie się. Nici są rdzeniowe, co sprawia, że materac będzie CI służył przez długi czas. Pianka, która znajduje się wewnątrz jest wtórnie spieniana, a jej sztywności to t90.

Konsumenci docenili dużą trwałość modelu oraz wysoką jakość materiału, z którego wykonano ten oto model. Sprawia to, że dzieci bez trudu będą wykonywały figury gimnastyczne, bez obaw, że się skaleczą.

 

 

 

 

Marbo T40 MC-M007

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości modelu, który stanie się elementem wyposażenia Twojej sali gimnastycznej w szkole lub na siłowni, polecamy Marbo Materac T40 MC-M007. Wymiary produktu to: długość – 200 cm, szerokość – 120 cm, głębokość – 15 cm.

Stosunkowo duża wysokość gwarantuje pełnię bezpieczeństwa w czasie ćwiczeń. Możemy mieć pewność, że materac dobrze zamortyzuje upadek malucha. Dzięki temu sprzęt stanowi dobrą pomoc dla najmłodszych dzieci, które dopiero uczą się sztuczek akrobatycznych, jak przewroty lub stanie na rękach. Umieszczona wewnątrz pianka jest bardzo sprężysta, więc mamy zapewniony komfort użytkowania. Całość została solidnie wykonana z materiału PCV, który słynie z dużej wytrzymałości. Na każdym rogu umieszczono wkłady, które wykonano z siatki. Element ten gwarantuje cyrkulację powietrza.

Opinie o materacach do ćwiczeń tej marki są bardzo pochlebne. W swoich recenzjach klienci zaznaczyli, że model ten jest bardzo wygodny. Dodatkowo, użytkowanie sprzętu gwarantuje nam pełnię bezpieczeństwa w czasie ćwiczeń. Niektórzy użytkownicy kupili materac, gdyż stanowi miękkie podłoże do spania.

 

 

 

 

Flexfit FLEX52

 

Wybierając się na zajęcia ruchowe, warto mieć przy sobie swój własny składany materac. Produktem, który możemy Ci polecić jest Flexfit FLEX52. Sprzęt ten dobrze sprawdza się w czasie takich ćwiczeń, jak aerobik, pilates lub joga. Nadaje się on również do wszelkich czynności rehabilitacyjnych.

Mata została starannie wykonana oraz wzmocniona materiałami, które chronią nas przed ślizganiem się produktu. Gwarantuje to nam pełnię bezpieczeństwa We wnętrzu znajduje się elastyczna gąbka, która zapewnia miękkość, więc na naszym ciele nie pojawią się otarcia lub siniaki. Ze względu na odpowiednio dobraną wysokość, materac gwarantuje odpowiednią izolację wstrząsów. Pozwoli to nam na trenowanie przewrotów lub podskoków, bez obaw, że przeszkadzamy naszym sąsiadom w bloku. Całość jest pokryta bardzo wytrzymałą folią, która jest odporna na przetarcia i rwanie się materiału. Sprawia to, że mata posłuży Ci przez długi czas. Sama warstwa wierzchnia posiada wodoodporną tkaniną PVC, dzięki której czyszczenie materaca jest bardzo proste. Wymiary sprzętu to: długość – 180 cm, szerokość – 60 cm, grubość 2,5 cm.

Waga produktu to 880 g, co sprawia, że jego przenoszenie nie powinno być problematyczne, co doceniło wielu konsumentów. Dodatkowo, zdaniem użytkowników prezentowany model to dobry i tani materac do ćwiczeń, który warto polecić innym.

 

 

 

 

Habys 170x65x5 cm

 

Jeśli poszukujesz wysokiej jakości materaca, który zapewni Ci duży komfort w czasie ćwiczeń, polecamy rozważyć zakup Habys 170x65x5 cm. Prezentowany sprzęt to składana mata, która dobrze sprawdzi się w domu w czasie ćwiczeń rozciągających. Materac jest bardzo prosty w przechowywaniu, bowiem po skończonej aktywności fizycznej matę możemy schować pod łóżko lub za szafę, gdyż zabiera niewiele miejsca.

Cała konstrukcja została wykonana bardzo starannie, co minimalizuje ryzyko prucia się. Poza tym,  dzięki rzepom służącym do spinania obu końców oraz specjalnym rączkom przenoszenie materaca jest bardzo proste. W efekcie bez problemu zabierzesz go ze sobą na trening poza domem. Wymiary prezentowanego sprzętu to: długość – 170 cm, szerokość – 65 cm, grubość – 5 cm. Za sprawą takiej wysokości, możemy mieć pewność, że sprzęt dobrze zamortyzuje nasze ciało w czasie ćwiczeń. Warto dodać, że produkt dobrze sprawdza się również w czasie rehabilitacji. We wnętrzu znajdziemy bardzo elastyczną piankę, która jest odporna na odkształcenia. Dodatkowo, materiał ten się nie przerzedza. Wszystkie nici, które użyto do wykonania materaca są wykonane z poliestru, który jest bardzo odporny na przedarcia.

Cechą, którą doceniło dużo konsumentów jest specjalny, medyczny certyfikat, który podkreśla, że model jest w pełni bezpieczny. Dzięki temu, nadaje się on do kontaktu z dziećmi.

 

 

 

 

Comfort Line R100

 

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie ćwiczeń, należy wybrać wytrzymały produkt. Modelem, który warto polecić jest Comfort Line R100. To wysokiej klasy materac do ćwiczeń gimnastyczny o grubości 5 cm.

Prezentowana mata została wykonana z skadenu oraz poroflexu, które swoim wyglądem imitują skórę. Sprawia to, że model nie tylko dobrze się prezentuje, ale jest również bardzo wytrzymały. Z tego powodu materac nadaje się do użytku przez dzieci, które nauczą się na nim przewrotów w przód czy stania na rękach. Znajdująca się we wnętrzu pianka nie przerzedza się, ani nie odkształca, bowiem cechuje się odpowiednią twardością. Dzięki temu odpowiednio amortyzuje nasze ciało w czasie ćwiczeń. Na rogach umieszczono niewielkie kawałki materiałów z siatki, które zapewniają wentylację.

Zadowoleni konsumenci docenili to, że materac wykonano z materiałów, które  są przyjazne dla zdrowia i nie powinny wywoływać alergii skórnych. Oznacza to, że w składzie nie znajdziemy ftalanów, które są przyczyną rozwoju cukrzycy, nadciśnienia oraz alergii.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status