Liny do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 20.02.19

 

Jeżeli jesteś w trakcie poszukiwań odpowiedniej liny do ćwiczeń to przygotowaliśmy dla Ciebie ciekawy artykuł. Dowiesz się z niego, jakie materiały wykorzystywane są do produkcji, i jakie z nich są najwytrzymalsze. Przygotowaliśmy również zestawienie najciekawszych modeli. Na pierwszym miejscu znalazł się produkt Training Show Room Battle Rope. Daje on możliwość wyćwiczenia mięśni całego ciała. Sprawdza się do treningu siłowego, jak i wytrzymałościowego. Sprzęt można montować pionowo i poziomo. Zapewnia on intensywny trening zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Sposób montażu produktu jest prosty i może go założyć każdy. Do produkcji tego modelu wykorzystano wysokiej jakości materiał, który jest wytrzymały. Lina może być używana na świeżym powietrzu. Jest ona odporna na negatywne działanie czynników zewnętrznych, a także ścieranie i niszczenie. Jeżeli produkt z pierwszego miejsca nie przypadł Ci do gustu zachęcamy do zapoznania się z kolejnymi propozycjami. Na drugiej pozycji znalazła się wytrzymała lina Proud Battle Rope 4047.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką linę do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Wielu trenerów na początku poleca swoim podopiecznym ćwiczenia ze sztangą i hantlami. Jednak, z czasem ten rodzaj aktywności fizycznej zaczyna się nudzić i szukamy czegoś więcej. Interesującym wyzwaniem jest trening z linami. Jest to zupełnie inny rodzaj wysiłku, który wymaga od sportowca użycia dużej siły, a do tego sporej wytrzymałości. Równocześnie rzeźbione są mięśnie ramion i przedramion. Aby jednak było to możliwe musisz znaleźć dobrej jakości model. Ponieważ chcemy, by Ci się to udało przygotowaliśmy poniższy poradnik. Sporządziliśmy go po konsultacji z zawodowymi trenerami. Zachęcamy do jego lektury, gdyż dzięki temu dowiesz się, jaką linę do ćwiczeń wybrać.

 

 

Komu polecamy produkt?

Na wstępie musimy zaznaczyć, że trening siłowy z liną nie jest dla każdego. Jest to dość duże obciążenie dla ramion. Z tego powodu aktywność wymaga dużej siły. Wielu zawodowych sportowców, którzy mają doświadczenie w treningu z hantlami ma poważny problem przy pierwszym podejściu do lin. Jest to spowodowane tym, że angażowane są zupełnie inne mięśnie. Poza tym poprawne poruszanie liną wymaga skoordynowania. Jak zatem widzisz rozpoczęcie ćwiczeń z linami wymaga wcześniejszego doświadczenia w treningu siłowym. Inną, ważną cechą jest determinacja, gdyż niekiedy ćwiczenia będą bardzo męczące.

 

Liny wspinaczkowe

Zdecydowana większość konsumentów kupuje liny do ćwiczeń siłowych, jednak na rynku jest jeszcze jeden typ produktów, dedykowany do wspinaczki. Jak sugeruje nazwa, sprzęt ten używany jest podczas ekstremalnych wycieczek w góry. Wybierając tego typu produkt powinniśmy dopasować jego udźwig do własnej masy ciała oraz miejsca, gdzie będzie on używany. Liny pojedyncze sprawdzą się najlepiej podczas prowadzenia na skałkach. Wynika to z tego, że ich grubość waha się od około 8 mm do 10,5 mm. Jeśli jesteś początkującym alpinistą, wybierz możliwie najgrubszy model, gdyż zapewni Ci on znacznie większy komfort wspinaczki.

Drugim rodzajem są produkty połówkowe, nazywane również podwójnymi. Takie liny sprawdzą się na skomplikowanych trasach. W tym modelu istnieje możliwość rozdzielenia żył, co zapewnia mniejsze tarcie i zwiększa bezpieczeństwo. Jeśli planujesz wspinaczkę po lodzie, wybierz linę bliźniaczą, którą używa się w parach.

 

Materiał – jaka linia do ćwiczeń jest najlepsza?

Zacznijmy od materiału, z jakiego wykonano produkt. Lina musi być wytrzymała oraz odporna na przetarcia. Pamiętaj, że trening z tym sprzętem jest dość wymagający, więc będziesz używać dużej siły. W czasie wykonywania ruchów falistych lina obija się o podłogę. Jeśli będzie wykonana z taniego i awaryjnego materiału bardzo szybko ulegnie zniszczeniu, co narazi Cię na dodatkowe koszty.

Popularnym materiałem, z którego wykonuje się przyrządy jest bawełna. Najczęściej jest on używany w modelach wspinaczkowych. Jest to spowodowane tym, że nie podrażnia dłoni.

Alternatywą jest naturalne włókno konopne. Jest to bardzo gruby materiał, który jest odporny na przetarcia i przerwania. Sprawdzi się podczas długiego i intensywnego treningu.

 

Długość

Na rynku znajdziesz wiele rodzajów lin, które różnią się od siebie długością. Produkty liczą od 2 m do nawet 12 m. Błędem jest założenie, że należy wybrać możliwie najdłuższy model. Im dalej od słupka jesteś, tym mniejszy opór czujesz. Z tego powodu liny o długości 12 m polecane są osobom, które dopiero zaczynają przygodę z cross fit’em. Z kolei przyrządy liczące 3 m lub 2 m dedykowane są głównie dla zawodowców, którzy chcą szybko zwiększyć swoją siłę.

 

Średnica

W tym poradniku chcemy polecić Ci liny, których średnica wynosi maksymalnie 3,8 cm. Jest to optymalna wielkość, która gwarantuje pewny chwyt, a jednocześnie zmusi Cię do napięcia mięśni dłoni. Jeśli jednak jesteś początkującym sportowcem wybierz mniejszy produkt (o średnicy 3,5 cm lub 3,2 cm).

 

Waga

To od wagi zależy, jak bardzo będą obciążone nasze ramiona i przedramiona w czasie ćwiczeń. Pamiętaj, by nie kupować najcięższego produktu, zwłaszcza jeśli nie masz doświadczenia. Ćwiczenia szybko Cię zmęczą, co może doprowadzić do zniechęcenia. Początkującym sportowcom polecamy liny o wadze do 9 kg, a zawodowcom modele ważące powyżej 11 kg.

 

Hak

Najlepsza lina do ćwiczeń powinna być wyposażona w hak, przy pomocy którego przymocujesz sprzęt. Jest to bardzo ważne, by poprawnie wykonać ćwiczenia. Poza tym wolno puszczony produkt może się odbić i uderzyć nas lub osoby w naszym otoczeniu.

Pamiętaj też, że z liny można korzystać poprzez zamocowanie jej o 2 przedmioty. Po napiętym sznurze można przejść. W ten sposób trenuje się równowagę. Czynność ta wymaga pełnej kontroli nad własnym ciałem oraz dużego napięcia mięśni. Niestety nie będzie to możliwe, jeśli model, który pragniesz zakupić będzie pozbawiony uchwytu lub haka.

Szczególnie polecamy liny, w których element ten wykonany jest ze stali nierdzewnej lub metalu odpornego na korozję. Sprawi to, że przyrząd będzie mógł być używany w dowolnych warunkach, również na zewnątrz. Na rynku znajdziesz również produkty zakończone uchwytem z tworzywa sztucznego i aluminium. Choć są one dość tanie to często ulegają awarii.

 

 

Maksymalne obciążenie

Jeśli zdecydujesz się na zakup modelu do wspinaczki górskiej musisz sprawdzić, jaka może być maksymalna masa użytkownika. Jeśli Twoja waga nie mieści się w dopuszczalnej granicy produktu musisz znaleźć inny. Zakup modelu, który jest w stanie utrzymać masę 70 kg, podczas gdy waży się 100 kg może zakończyć się zerwaniem liny oraz wypadkiem. Produkty do ćwiczeń siłowych typu cross fit na ogół nie mają większych ograniczeń wagowych.

 

Rękojeść

Jak podkreślaliśmy trening z liną jest bardzo wymagający, gdyż angażuje całe ciało. Jak możesz się domyślić, ćwiczenia są męczące, więc Twoje dłonie na pewno się spocą. Niestety pod wpływem wilgoci lina może wyślizgnąć się z dłoni, dlatego przed zakupem upewnij się czy rękojeść jest pokryta antypoślizgową warstwą. Zapewni Ci to większy komfort podczas ćwiczeń oraz bezpieczeństwo. Szczególnie polecamy produkty, które zakończone są gumową powłoką, która gwarantuje pewny chwyt.

 

Ceny

Na rynku jest wiele ciekawych produktów, więc na pewno znajdziesz liny do ćwiczeń w dobrych cenach. W zależności od materiału, z jakiego wykonano produkt oraz jego wagi, może on kosztować od 200 zł do nawet 1000 zł. Lekkie przyrządy z bardziej delikatnych tkanin będą znacznie tańsze, gdyż są również dość awaryjne. Jeśli jednak chcesz zakupić model, który będzie Ci służył przez kilka lat musisz się przygotować na wydanie dość dużej kwoty.

 

 

Najlepsze liny do ćwiczeń w 2019 roku

 

Dowiedziałeś się już, na które elementy w trakcie wyboru modelu dla siebie trzeba zwrócić uwagę. Teraz prezentujemy ranking lin do ćwiczeń. Wśród nich znajdziesz przetestowane przez użytkowników egzemplarze, które zyskały najwięcej pozytywnych ocen.

 

Nasze zalecenia

 

Training Show Room Battle Rope 

 

Wartym uwagi modelem jest Training Show Room Battle Rope. Produkt daje możliwość ćwiczeń w każdych warunkach. Możesz z niego korzystać w domu, na siłowni i w plenerze. Linę używa się w trakcie treningu wytrzymałościowego oraz siłowego. Sprawdza się ona do ćwiczenia różnych partii ciała, szczególnie rąk, pleców nóg i brzucha.

Model wykonany jest z wysokiej jakości włókien. Dzięki temu charakteryzuje się wytrzymałością. Ponadto lina jest odporna na przetarcia i zniszczenie. To sprawia, że można z niej korzystać w różnych warunkach atmosferycznych.

Produkt jest łatwy w montażu i użytkowaniu. Z tego względu można go zabrać ze sobą w każde miejsce. Zakończenie liny jest specjalnie dostosowane, aby zapewnić dobry chwyt, a także chroni ją przed rozdwojeniem. Jej grubość jest równa 3,5 cm, a  długość wynosi 12 m. Użytkownicy twierdzą, że trening z tym modelem pozwala na spalenie dużej ilości kalorii.

 

 

 

 

Proud Battle Rope 4047

 

Ciekawym produktem jest Proud Battle Rope 4047, który umożliwia ćwiczenia cardio. To narzędzie treningowe sprawia, że wszystkie mięśnie Twojego ciała są zmuszone do intensywnej pracy. Co więcej, również praca układu oddechowego i układu krążenia się poprawia. Bardzo dobrym zastosowaniem modelu jest trening funkcjonalny, crossfit, a także sporty walki. Mogą z niego korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Lina sprawdza się do ćwiczeń przez amatorów i profesjonalistów.

Produkt wykonano z wysokiej jakości, cienkich włókien. Zostały one dokładnie splecione i tworzą linę o średnicy 3,8 cm. Długość tego modelu jest równa 14,5 m. Na końcach ma on gumową osłonę, która ma na celu poprawić chwyt.

Lina waży 11,4 kg. Z tego względu możesz ją zabrać ze sobą wszędzie – do parku, lasu czy na salę gimnastyczną. Użytkownicy doceniają ten model za wygodę użytkowania. Produkt komfortowo trzyma się w ręku.

 

 

 

 

HMS RP01 

 

Lina do ćwiczeń HMS RP01 stworzona została do uprawiania crossfitu. Jeżeli lubisz ten sport, to polecamy Ci jej zakup. Sprzęt daje możliwość przeprowadzeniu treningu siłowego i wytrzymałościowego.

Produkt charakteryzuje się prostotą, jednocześnie spełnia swoją funkcję. Ponadto wykorzystany materiał jest wysokiej jakości. Lina zrobiona została z nylonu, który ma gęsty splot. To sprawia, że jest ona bezpieczna i nie zerwie się w trakcie użytku. Model jest odporny na działanie negatywnych warunków atmosferycznych. Nie nabiera on wilgoci, więc w czasie ćwiczeń ręce nie ślizgają się na linie. Końce produktu są zabezpieczone, więc się nie rozplątują. Dzięki temu możesz z niego intensywnie korzystać przez wiele lat.

Długość liny jest równa 12 m, a jej średnica wynosi 5 cm. Jej waga jest równa 17,4 kg, więc jest stosunkowo ciężka. Jednak produkt łatwo przenieść. Przez swoją wagę montaż może sprawić trudności. Konsumenci uważają, że model jest bardzo wytrzymały. Ponadto twierdzą, że pomaga w osiągnięciu wymarzonej sylwetki.

 

 

 

 

Mtidea 7M LW9 

 

Wiele trenujących osób wybrało Mtidea 7M LW9. Ta dobra i tania lina do ćwiczeń przeznaczona jest do rozbudowy mięśni w górnej partii ciała. Stworzona została, aby móc się na niej wspinać. Produkt wykorzystuje się do ćwiczeń z ciężarem własnego ciała. Można z niego korzystać zarówno w domu, w plenerze, jak i na siłowni.

Model wykonany jest z wysokiej jakości bawełny. Dzięki wykorzystaniu tego materiału można ćwiczyć przez długi czas. Lina nie ma zapachu. Wykorzystanie włókien bawełnianych sprawia, że jest ona miękka i przyjemna w dotyku. Najważniejszą kwestią jest jednak duża wytrzymałość tego produktu. Na końcówkach znajduje się otulina, która chroni linę przed rozplataniem się i zniszczeniem. Sprzęt może być używany przez wszystkich, gdyż jest antyalergiczny.

Długość tego produktu jest równa 7 m. Jego średnica wynosi 4 cm. Opinie o linach do ćwiczeń producenta Mtidea są bardzo pozytywne. Również ten model zyskał pochlebne komentarze. Użytkownicy doceniają go za solidne wykonanie.

 

 

 

 

Klarfit Power 

 

Klarfit Power jest liną, która przeznaczona jest do ćwiczeń siłowych. Można z niej korzystać zarówno w poziomie, jak i pionie. Model pozwala na trening, który rozbudowuje górne i dolne partie mięśni. Jednocześnie lina zapewnia bardzo dobre ćwiczenie zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów. Jest ona także dobrym narzędziem sportowym dla dzieci.

Model wykonany jest z naturalnego włókna konopnego. Dzięki temu łatwo się go chwyta. Produkt jest spleciony potrójnie, przez co jest on wytrzymały. Grubość liny jest równa 3,8 cm. Dostępne są też wersje o długości: 9 m, 12 m i 15 m. Na obu końcach liny znajdują się osłonki z tworzywa sztucznego, które chronią ją przed rozplątaniem oraz zniszczeniem.

Do zestawu dołączony jest stabilny hak. Wykonano go ze stali. Uchwyt i linę można używać na suficie i wykorzystać je do wspinaczki. Konsumenci doceniają ten model za stabilność, a także funkcjonalność.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...