Ławki do brzuszków ranking

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rynek sprzętów sportowych jest niezwykle bogaty w wiele ciekawych opcji. W przypadku ławeczek wybór jest ogromny, dlatego przyjrzeliśmy się dostępnym na rynku opcjom i wyłoniliśmy najciekawsze produkty. Wśród nich znalazł się model Marbo MH-L101. Jest to funkcjonalna ławka skośna do brzuszków posiadająca regulację ustawienia. Sprzęt ten wytrzymuje spore obciążenia, co gwarantuje nam bezpieczeństwo w trakcie treningu. Warto wspomnieć, że poszycie ławki jest solidne, a więc nawet sprzęt ustawiony na siłowni, gdzie jest narażony na mocne zużycie, nie zostanie uszkodzony. Należy też podkreślić, że ćwiczenie na tym modelu jest bardzo komfortowe. Inną ciekawą propozycję stanowi model Body Sculpture XTRA BSB 222. Jest to solidna, niedroga ławka, której cechy przedstawiamy w dalszej części naszego artykułu.

 

 

Jaką ławkę do brzuszków kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Brzuszki to jedno z najpopularniejszych ćwiczeń, jakie wykonujemy, aby wzmocnić mięśnie brzucha. Dlatego już dawno temu specjaliści zajmujący się sportem opracowali specjalny przyrząd do ćwiczenia brzuszków, jakim jest ławka. Ten właśnie poradnik chcielibyśmy poświęcić temu produktowi.

Czy warto kupić ławkę do brzuszków?

Przede wszystkim musimy zauważyć, że taka ławka nie musi służyć wyłącznie do wykonywania jednego, klasycznego ćwiczenia. Na ławeczce wykonamy różne konfiguracje ćwiczenia, a jeśli będzie miała regulację poćwiczymy także inne partie mięśni. Gimnastyka na ławeczce jest o tyle wskazana, że zapewnia nam inne ułożenie niż na podłodze, kręgosłup nie jest tak obciążony, a do tego miękka podstawa jest gwarancją komfortu w czasie długiego treningu.

W tym artykule chcielibyśmy poruszyć kwestie budowy, regulacji, jak również samego pokrycia, wagi sprzętu czy jego wielkości. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie, jaką ławkę do brzuszków wybrać.

 

Solidność

Pierwsza kwestia to solidna obudowa wsparta na dość mocnych, metalowych prętach. Pamiętaj, że na tej ławeczce nie odpoczywamy, ale ćwiczymy. Oznacza to, że oprócz obciążenia statycznego, czyli naszego ciała, wywieramy też nacisk na sprzęt, a więc jest on dodatkowo obciążony. Nie bez powodu producenci podają więc maksymalne obciążenie użytkownika, które też poruszymy w dalszej części artykułu.

Szczególnie polecamy modele na mocnych, metalowych nóżkach, w których wszystkie spawy i łączenia nie mają skazy. Tylko taka budowa zapewni nam bezpieczeństwo i komfort treningu.

 

Obciążenie – najlepsza ławka do brzuszków dla Ciebie

Producenci zawsze podają maksymalną wagę użytkownika mogącego korzystać ze sprzętu. Oczywiście uwzględniają oni przy tym, że na sprzęt wywierany jest dodatkowy nacisk lub ćwiczymy z obciążeniem. Zwykle ławeczki są skierowane do osób, które ważą nie więcej niż 100 kg, ale znajdziemy też takie produkty, które wytrzymują obciążenie do 150 kg lub też mniejsze, na przykład 90 kg.

Te najsłabsze wybierane są głównie przez różnego rodzaju punkty rehabilitacyjne. Jeśli szukasz sprzętu do domowej siłowni, dobieraj go do potrzeb swoich i współlokatorów. Natomiast do siłowni ogólnodostępnej najlepszym wyborem jest model wytrzymujący obciążenie nawet 200 kg.

 

Blat ławki

Sam stelaż to nie jedyny element, z jakiego składa się ławeczka do brzuszków. Dla nas najważniejsza jest część wierzchnia, na której leżymy. Najczęściej jest ona pokryta materiałem skóropodobnym. Ważne jest to, aby był on solidny i odporny na przetarcia. Nie powinien też ślizgać się. Pamiętaj, że w czasie ćwiczeń się pocimy, dlatego powierzchnia antypoślizgowa jest tak istotna. Osoby często korzystające z podobnych sprzętów zauważają, że ważne są mocne przeszycia. Kolejna kwestia, która się pojawia to wypełnienie znajdujące się wewnątrz obicia. Najlepiej wybrać takie z miękkiej pianki. Niewygodny sprzęt zniechęci nas do ćwiczeń, a przy częstych treningach może też być niebezpieczny dla naszego kręgosłupa.

 

Regulacja – jaka ławka do brzuszków jest najlepsza?

Bardzo ważne jest to, aby sprzęty, na których ćwiczymy, były dostosowane do naszych potrzeb. Ponieważ nie ma ławeczki uniwersalnej, a każdy z nas ma inną budowę ciała, polecamy zakup modelu z regulacją poziomu oparcia. Pamiętaj też, że możliwość zmiany ustawienia to szansa na wykonanie innych ćwiczeń wzmacniających różnie partie mięśni brzucha.

 

Wielkość a mobilność

Ławeczki to niezbyt duże przyrządy do ćwiczeń, ale niestety zajmują trochę miejsca. Dlatego Twojej uwadze polecamy kompaktowe sprzęty, które można łatwo złożyć. Przed zakupem produktu przyjrzyj się jego wymiarom. Sprawdź, czy posiadasz wystarczającą ilość przestrzeni na ustawienie urządzenia. Jednocześnie pamiętaj, że oprócz miejsca, które zajmuje sprzęt, potrzebujesz dodatkowy obszar, aby wykonywanie ćwiczeń było komfortowe.

Kolejna kwestia to waga ławeczki. Nie może być zbyt lekka, bo będzie niestabilna i łatwo ją wywrócisz (to szczególnie ważne, gdy masz dzieci). Z drugiej strony zbyt ciężki sprzęt nie jest mobilny. Dobrze jeśli interesujący Cię model ma specjalną rączkę do przenoszenia.

 

Funkcjonalność

Regulacja urządzenia to nie wszystko. Warto też przyjrzeć się, do jakich ćwiczeń możesz wykorzystać interesujący Cię sprzęt. Niektóre ławeczki posiadają dodatkowe elementy i różne akcesoria, albo też można je połączyć z innymi przyrządami. Im bardziej funkcjonalny produkt wybierzesz, tym częściej będziesz z niego korzystać.

Nakładki w podstawie

Na koniec chcielibyśmy też wspomnieć o bezpieczeństwie Twojego domu. Pamiętaj, że taki sprzęt ustawiasz na podłodze, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest zakup modelu, który ma gumowe nakładki na nóżki, dzięki którym nie będzie on rysował podłogi. Warto też zastanowić się nad zakupem specjalnej maty antywibracyjnej.

Nie jest to jeszcze znane rozwiązanie, raczej stosowane jako podstawa pod sprzęty typu rowerek stacjonarny, ale można go użyć też pod ławeczkę. Po pierwsze mata zabezpiecza powierzchnię przed porysowaniem, a do tego pochłania wibracje powstające w czasie ćwiczeń.

 

Ławki do brzuszków w dobrych cenach

Ceny ławek do użytku prywatnego zaczynają się od ok 150-200 zł i mogą sięgać kilku tysięcy. Wiele zależy od funkcjonalności danego produktu, jak również jego rozmiarów, czy dodatkowych rozwiązań chroniących nas i nasz dom. Nie bez znaczenia jest też producent. Im bardziej znana jest firma, tym więcej zapłacimy za jej produkty. Cena rośnie też zależnie od certyfikatów i rekomendacji, jakie posiada dany model.

 

 

Najlepsze ławki do brzuszków w 2021 roku

 

Niewątpliwie ławka to sprzęt, który ułatwia wykonanie ćwiczeń mięśni brzucha. Aby ułatwić Ci zakup, przedstawiamy ranking ławek do brzuszków. Znajdziesz w nim najciekawsze modele dostępne na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Marbo MH-L101

 

Marbo MH-L101 to ławka skośna do brzuszków znanego, polskiego producenta sprzętu sportowego. Model regulowany, posiadający czterostopniowy system pochylenia, co pozwoli na dostosowanie sprzętu do typu ćwiczeń lub też stopnia trudności naszego treningu.

Mocne profile 40 mm x 40 mm w połączeniu z grubymi blachami, które spajają poszczególne elementy ławki, gwarantują osobie ćwiczącej bezpieczny trening na stabilnym sprzęcie.

Model ten ma grubą tapicerkę o ergonomicznych kształtach, co gwarantuje użytkownikowi wygodę w czasie treningu. Poza tym przeszycia są mocne, a całość niezwykle odporna na przetarcia.

Produkt ma następujące wymiary: wysokość – 53 cm, szerokość – 41 cm i długość – 132 cm. Wymiary oparcia to 101 cm x 27 cm. Waga urządzenia wynosi 8 kg. Jest ono więc stabilne, ale jednocześnie łatwe do przenoszenia. Maksymalne obciążenie ławki to 150 kg.

Konsumenci w swoich ocenach podkreślają, że jest to bardzo solidna ławka, a do tego ćwiczenie na niej jest niezwykle komfortowe.

 

 

 

 

Body Sculpture XTRA BSB 222

 

Body Sculpture XTRA BSB 222 to sprzęt, na którym łatwo wykonasz pełny trening mięśni brzucha. Jak zauważają konsumenci, a także specjaliści zajmujący się treningiem personalnym, wykonując ćwiczenia na tym przyrządzie nie obciążamy zbytnio naszego kręgosłupa.

Prezentowany model ma bardzo wytrzymałą konstrukcję, która wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Jego wymiary to szerokość – 52 cm, długość – 64 cm i wysokość – 67,5 cm. Natomiast waga sprzętu to 7,5 kg. Jest on więc bardzo mobilny.

Konsumenci zauważają, że model ten ma wygodne siedzisko i oparcie. Elementy te są wykonane z trwałej, grubej pianki i pokryte materiałem, który jest odporny na ścieranie. Aby zapewnić ćwiczącemu maksimum bezpieczeństwa, producent zastosował tutaj uchwyty pokryte antypoślizgową powłoką. Również sprzęt nie będzie ślizgał się po podłodze, gdyż ma nakładki na podstawie.

Ta dobra i tani ławka do brzuszków została pozytywnie oceniona nie tylko za wykonanie, ale też system jej montażu, który został dokładnie przedstawiony w instrukcji. Warto też podkreślić, że ławeczkę można w dowolnym momencie złożyć.

 

 

 

 

Adidas ADBE-10231

 

Skośna ławka do brzuszków marki Adidas – model Training Hardware ADBE-10231 to sprzęt odpowiedni do domowej siłowni. Wyróżnia go bardzo solidna konstrukcja wykonana z grubych profili. Dlatego też z urządzenia tego mogą korzystać osoby, które ważą ponad 100 kilogramów.

Model ten ma następujące wymiary: długość – 133 cm, szerokość – 34 cm i wysokość – 70 cm. Jest odpowiedni również dla osób wysokich. Nie zajmuje zbyt wiele miejsca.

Siedzisko, a także oparcie i podpory pod nogi są pokryte solidnym materiałem, odpornym na ścieranie, a dodatkowo wypełniono je gęstą pianką. Zapewnia ona komfort w czasie ćwiczeń.

Sprzęt spełnia normy bezpieczeństwa EN 957-1 oraz EN 957-4, możesz więc mieć pewność, że kupujesz model, który będzie Ci służył przez długi czas i jest przy tym bezpieczny.

Opinie o ławeczkach tego producenta są bardzo pochlebne. Prezentowany sprzęt został uznany za solidny i łatwy w montażu.

 

 

 

 

Intersportline Skośna

 

Ławka skośna inSPORTline to model o wymiarach: długość – 123 cm, wysokość – 57,5 cm oraz szerokość 33,4 cm. Jest zgodny z normami bezpieczeństwa EN 957 oraz w pełni bezpieczny.

Ponieważ ławkę można łatwo złożyć, nie zajmuje ona wiele miejsca i jest odpowiednia do niewielkich mieszkań, gdzie nie ma wolnej powierzchni na stałe ustawienie sprzętu do ćwiczeń. Model ten wyróżnia bardzo solidna konstrukcja. Poza tym ma on mocne poszycie odporne na uszkodzenia.

Ławka do ćwiczeń jest też atrakcyjna.  Produkt składa się nie tylko z ławki, ale też ze stojaka, przy użyciu którego wyregulujemy wysokość sprzętu ( maksymalnie do 195 cm).

Konsumenci zauważają, że jest to bardzo wytrzymały model, który bez problemu wytrzymuje obciążenie do 100 kg. Produkt jest do tego łatwy w obsłudze.

 

 

 

 

BH Fitness YF80 Tecnovita

 

Ławka składana BH Fitness YF80 Tecnovita  to wariant, który można składać, w ten sposób nie zabierając sobie miejsca w przestrzeni domowej. Rozłożony, gotowy do ćwiczeń ma wymiary 118 cm x 32 cm x 52 cm, a po złożeniu ławka ma wymiary 74 cm x 32 cm x 22 cm. Urządzenie jest przeznaczone dla osób, które ważą maksymalnie 90 kilogramów.

Prezentowany sprzęt ma system zmiany nachylenia oraz ustawienia stóp. W ten sposób łatwo dostosujemy go do naszych potrzeb. Model ten ma bardzo solidną konstrukcję. Pokrycie ławki jest odporne na ścieranie i wszelkie uszkodzenia.

BH Fitness YF80 Tecnovita to propozycja idealna do użytku domowego, a także na siłowniach oraz w przychodniach rehabilitacyjnych. Opinie o ławkach do brzuszków tego producenta są bardzo pochlebne. Model ten spotkał się z uznaniem wielu osób ze względu na to, że nie zajmuje dużo czasu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir