Ławeczki do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 04.12.20

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jeżeli jesteś aktywny i poszukujesz ławeczki do ćwiczeń, to dobrze trafiłeś. Na naszej stronie znajdziesz ranking najpopularniejszych modeli. Marbo MH-L115 to sprzęt, który zajął pierwsze miejsce. Produkt ten jest stosunkowo mały, więc z łatwością zmieści się zarówno w mieszkaniu, jak i na balkonie. Urządzenie jest uniwersalne, więc będzie odpowiednie do użytku zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Sprzęt wykonany został z wysokiej jakości materiałów. Konstrukcja jest stalowa. To sprawia, że osoby o dużej wadze mogą bez obaw korzystać z ławeczki. Ponadto model został tak wyważony, aby zapewnić użytkującym maksymalną stabilność. Sprzęt można dostosowywać do swoich potrzeb. Istnieje możliwość regulacji siedziska. Dlatego też zarówno osoby wysokie, jak i niskie mogą korzystać z urządzenia. Co więcej, również kąt nachylenia oparcia można ustawić. To pozwala na ćwiczenie różnych partii mięśni. Produkt ten jest łatwy w obsłudze, więc każdy sobie z nim poradzi. Jeżeli prezentowany model nie przypadł Ci do gustu, to polecamy zapoznać, się z ławeczką Magnus Extrele MX2041, która zajęła drugie miejsce.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką ławeczkę do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Ławeczka do ćwiczeń pozwala nam wykonać wiele różnych zestawów treningowych. Umożliwia wzmocnienie mięśni brzucha, ale też nóg czy ramion. Jednak zakup sprzętu do ćwiczeń nie jest najłatwiejszy, zwłaszcza dla osoby bez doświadczenia. Dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik o tym, jaką ławeczkę do ćwiczeń wybrać. Skupimy się na cechach dobrego produktu oraz kwestiach dopasowania go do naszych indywidualnych potrzeb.

Rodzaje ławeczek do ćwiczeń

Na rynku dostępne są różne typy ławeczek do ćwiczeń. To, jaki rodzaj wybierzesz, powinno być związane z tym, do czego dany model będzie Ci służył. Najbardziej uniwersalny to ławka pod sztangę. Nie oznacza to jednak, że służy wyłącznie do ćwiczeń z obciążeniem. Wykonasz na niej inne typy treningów, również na brzuch, pośladki, plecy czy ramiona, także z ciężarkami wolnymi. Innym typem jest ławka regulowana, która służy do ćwiczenia mięśni pleców oraz kręgosłupa. Natomiast typowym modelem do brzuszków jest ławka skośna.

 

Materiał

Wybierając ławeczkę należy sprawdzić, z jakiego materiału wykonana jest jej podstawa. Zwykle jest to metal, który jest nie tylko bardzo solidny, ale też łatwy w utrzymaniu czystości. Jeśli zależy Ci na tym, aby urządzenie służyło Ci przez długi czas, wybierz takie, które jest wykonane ze stali nierdzewnej.

 

Obicie

Każda ławeczka ma element obity materiałem, który ma dla Ciebie ogromne znaczenie. Przede wszystkim materiał musi być bardzo solidny – odporny na uszkodzenia. Kolejna kwestia to odporność na ścieranie. Kiepskie urządzenia, przy dużej eksploatacji już po kilku miesiącach źle się prezentują. Poza tym ważne jest to, aby obicie było łatwe w pielęgnacji. Nie bez znaczenia jest również to, jak reaguje na wilgoć. Gdy ćwiczysz, Twój organizm się poci, a pot spływa na ławeczkę. Ważne jest to, aby wilgoć nie powodowała ślizgania się ciała po sprzęcie. Warto też sprawdzić atesty. Jeśli dużo i intensywnie ćwiczysz, masz ciągły kontakt z takim materiałem, a zawiera on niebezpieczne substancje, uprawianie sportu na takim urządzeniu może być dla Ciebie niebezpieczne.

 

Stabilność

Odpowiednia stabilizacja ławeczki jest niezwykle istotna, aby sprzęt podczas ćwiczeń nie przemieszczał się lub nie przewracał Jest to szczególnie ważne, gdy wykonujesz dużo intensywnych ćwiczeń ze zmianą pozycji. Nóżki powinny być szersze niż miejsce do leżenia. Zachowanie odpowiednich proporcji zabezpieczy Cię przed upadkiem w czasie ćwiczeń. Bardzo ważne jest to również wtedy, gdy masz dzieci. Niestabilny sprzęt może być łatwy do przewrócenia.

 

Maksymalne obciążenie

Każde urządzenie ma swoje limity. W przypadku maszyn do ćwiczeń zwykle obciążenia kilogramowe są dość duże. Ławeczka jest w stanie wytrzymać ciężar ponad 100 kg. Pamiętaj jednak, że dodatkowe obciążenie w postaci sztangi czy hantli też należy uwzględnić. Osoby o większej masie muszą ze szczególną uwagą sprawdzać ten parametr.

 

System regulacji

Jeśli kupujesz ławeczkę regulowaną lub skośną do ćwiczeń mięśni brzucha, która też ma regulację, zwróć uwagę na system ustawiania sprzętu i jego blokowania. Ważne jest to, aby dostosowywanie urządzenia do naszych potrzeb nie sprawiało nam większego problemu. Jeśli na przykład do regulacji będziesz musiał użyć dodatkowych narzędzi, użytkowanie ławeczki będzie mniej praktyczne. Ważne jest również to, aby po ustawieniu odpowiedniego nachylenia, można było zablokować taką pozycję. Blokada musi być solidna, aby w czasie bardziej energicznych ćwiczeń nie doszło do nagłej zmiany pozycji.

 

Wielkość

Wymiary urządzenia powinny być dostosowane przede wszystkim do budowy naszego ciała. Osoby o średnim wzroście i bez nadwagi lub niedowagi najłatwiej znajdą dla siebie odpowiedni sprzęt. Dużą rolę odgrywa też wzrost. Osoby wyższe będą mieć problem z bardzo niskimi ławeczkami, dlatego najlepiej wybrać taką również z regulacją wysokości. Wielkość należy też dobierać pod kątem posiadanego miejsca. Jeśli nie będziemy mieć go zbyt dużo, oczywiste jest, że powinniśmy sięgnąć po mniejszy model. Warto też sprawdzić wagę ławeczki. Jeśli będzie ona zbyt niska, wtedy urządzenie nie będzie zbyt stabilne. Z drugiej strony, zbyt ciężki przyrząd jest mniej mobilny.

Dodatkowe elementy

Bardzo często ławeczki do ćwiczeń sprzedawane są w zestawie z dodatkowym wyposażeniem. Nie jest ono niezbędne, ale jeśli stawiasz na funkcjonalne rozwiązania lub po prostu ćwiczysz bardziej profesjonalnie, dodatkowe elementy na pewno Cię zainteresują. Najpopularniejsze elementy dołączane do ławeczek to: dźwignia służąca do ćwiczenia mięśni nóg, miejsce na hantle – rozwiązanie idealne dla osób ćwiczących z mniejszym obciążeniem. Wszystkie hantle, których używasz będą pod ręką, element ławeczki pod sztangę, linki do ćwiczeń, obrotowe dźwignie do treningu.

 

Ławeczki do ćwiczeń w dobrych cenach

Ceny ławeczek do ćwiczeń zaczynają się już od 100 zł, aczkolwiek solidnie wykonany sprzęt kosztuje nieco więcej. Za dobre urządzenie z dodatkowym wyposażeniem zapłacisz nawet kilka tysięcy złotych. Bez problemu znajdziesz też skromniejsze wersje budżetowe za około 500 zł. Takie modele cieszą się największym zainteresowaniem konsumentów. Przed zakupem warto też sięgnąć po opinie osób, które miały okazję korzystać z danego modelu.

 

 

Najlepsze ławeczki do ćwiczeń w 2020 roku

 

Szukając odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń każdy ma inne priorytety. Dlatego przyglądamy się dzisiaj sprzętowi sportowemu. Mamy nadzieje, że najlepsza ławeczka do ćwiczeń znajduje się w naszym zestawieniu.

 

Nasze zalecenia

 

Marbo MH-L115

 

1.Marbo MH-L115Pierwsza nasza propozycja, Marbo MH-L115, to produkt polski. Przedstawiana ławeczka ma 45 cm wysokości, 61 cm szerokości oraz 141,3 cm długości. Wymiary oparcia wynoszą 81 x 27 cm, natomiast siedziska 30 x 27 cm. Dzięki swojej konstrukcji, sprzęt utrzyma obciążenie do 250 kg.

Jak producent podaje do produkcji wykorzystano polską stal. A profil konstrukcyjny o wymiarach 40 x 40 mm powoduje, że urządzenie jest stabilne i bezpieczne w użytkowaniu. Ławeczka umożliwia regulację siedziska na trzech poziomach, oraz regulację kąta oparcia. Siedmiostopniowa regulacja od kąta 90 stopniowego do ujemnego kąta rozwartego umożliwi ćwiczenie różnych partii mięśni, oraz pozwoli wykorzystać do swoich ćwiczeń różne akcesoria.

Producent przewidział możliwość zamocowania dodatkowych akcesoriów do ćwiczeń do ławeczki, np. modlitewnik, czy wyciąg lub przyrząd do ćwiczenia nóg. Ławeczka zyskuje bardzo dobre opinie u osób, które ją zakupiły.

Pośród wielu zalet urządzenia wymienianych przez użytkowników możemy znaleźć: możliwość montażu dodatków, prostą regulację siedziska i oparcia, trwałość i sztywność produktu, oraz zapewnianie pewnego podparcia podczas ćwiczeń.

Marbo MH-L115 to produkt polski, znanej i cenionej marki. Urządzenie ma następujące wymiary: wysokość – 45 cm, szerokość – 61 cm oraz długość – 141,3 cm. Natomiast rozmiary oparcia to 81 cm x 27 cm, a siedziska 30 cm x 27 cm.

Zalety
Wytrzymałość:

Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 250 kg. Dlatego mogą na nim ćwiczyć osoby o sporej masie ciała, jednocześnie używając do treningu znacznych ciężarów.

Stabilność:

Profil konstrukcyjny tego modelu ma wymiary 40 mm x 40 mm, co wpływa na stabilność, a tym samym nasze bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.

Regulacja:

Ławeczka jest regulowana, a więc dostosujesz ją do swoich potrzeb. Możesz zmieniać ustawienie siedziska w trzech poziomach oraz dostosowywać kąt oparcia. Poza tym mamy tutaj siedmiostopniową regulację kąta nachylenia oparć od 90 stopni do ujemnego kąta rozwartego. W ten sposób dostosujemy sprzęt do naszych potrzeb i umożliwimy sobie wykonanie różnych ćwiczeń.

Możliwość zamocowania innych akcesoriów:

Producent wie, jak ważna jest funkcjonalność sprzętu. Dlatego też w tym modelu zamontował mocowania, które umożliwiają użycie innych akcesoriów, takich jak wyciąg, modlitewnik itp.

Pewne podparcia podczas ćwiczeń:

Jak zauważają konsumenci, sprzęt ten jest bardzo wygodny i, co najważniejsze, ze względu na wymiary zapewnia doskonałe podparcie w czasie ćwiczeń.

Wady

 

 

 

Magnus Extrele MX2041

 

2.Magnus Extrele MX2041Kolejna ławeczka to Magnus Extrele MX2041 ma wysokość 52 cm, długość 147 cm oraz szerokość 56cm. Ławeczka składa się z siedziska o wymiarach 35 x 35 cm oraz oparcia o wymiarach 35 x 85 cm. Użytkownik ma możliwość regulowania siedziska w trzech stopniach: 0 stopni, 12 stopni i 20 stopni.

Oparcie również można regulować. Tutaj możliwa regulacja jest siedmiostopniowa: 82 stopnie, 60 stopni, 45 stopni, 30 stopni, 20 stopni, 0 stopni oraz  -20 stopni. Zastosowane profile mają grubość 50 x 50 mm, pozwalają one na maksymalne obciążenie 360 kg.

Producent dostosował ławeczkę do doposażenia w modlitewnik, wyciąg oraz prasę do nóg. Dodatkowo model ten posiada system wsparcia rąk przy ćwiczeniach nóg (HS system – Hand Support System) i system wsparcia nóg przy ćwiczeniach z prasą (LS system – Legs Support System).

Opinie o ławkach do ćwiczeń Magnus Extrele MX2041 są bardzo dobre. Użytkownicy wskazują, że sprzęt, choć niewielkich rozmiarów, jest bardzo solidnie wykonany.  Z aprobatą spotyka się również możliwość doposażenia ławeczki.

Magnus Extreme MX2041 to urządzenie umożliwiające wykonanie różnych typów ćwiczeń. Model ten ma następujące wymiary: wysokość – 52 cm, długość – 147 cm oraz szerokość – 56 cm.

Zalety
Regulacja:

Ławeczka jest regulowana. Na przykład siedzisko można ustawić na jednym z trzech stopni: 0 stopni, 12 stopni i 20 stopni. Oparcie też można dostosować odpowiednio do siedmiostopniowej skali – od 82 st. Nawet do -20 st.

Wytrzymałość:

Model ten jest wyposażony w profile o grubości 50 mm x 50 mm. To pozwala na maksymalne obciążenie do 360 kg. Możesz więc ćwiczyć na ławeczce używając sporych ciężarów.

Możliwość montażu innych elementów:

Sprzęt ten jest tak skonstruowany, aby bez problemu można było zamontować inne elementy. Na przykład modlitewnik. W ten sposób możemy zyskać funkcjonalną multi-ławeczkę.

Systemy wsparcia:

Prezentowany sprzęt posiada system wsparcia rąk przy ćwiczeniach nóg, czyli Hand Support System. Poza tym mamy tutaj Legs Support System, czyli funkcję asekuracji nóg przy ćwiczeniach z prasą. Takie rozwiązania sprawiają, że ćwiczenia stają się mniej uciążliwe dla tych partii mięśni, które są najbardziej obciążone, a tym samym narażone na kontuzje.

Wady
Cena:

Wśród wad produktu konsumenci wymieniają jego cenę.

 

 

 

 

Hop-Sport HS-1075

 

3.Hop-Sport HS-1075Następna w naszym zestawieniu jest ławeczka Hop-Sport HS-1075. Ławeczka ma długość 193 cm, szerokość 120 cm i wysokość maksymalną 112,50 cm. Wymiary siedziska to 37 x 29 cm, a oparcia 77 x 29 cm. Ławeczka jest wykonana z wysokiej jakości ekoskóry i wypełniona miękką pianką. Grubość profili tego modelu wynosi 5 cm i pozwola na maksymalne obciążenie stojaka do 150 kg, natomiast maksymalne obciążenie prasy do nóg wynosi 50 kg.

Dodatkowo w zestawie z ławeczką otrzymamy również modlitewnik do podparcia ramion, o wymiarach 44 x 30 cm, i zasobnik na obciążenia ze stojakami, których wymiar wewnętrzny wynosi 60 cm, a zewnętrzny 69 cm. Dzięki odpowiednio dobranym dodatkom użytkownik może ćwiczyć mięśnie klatki piersiowej, ramion, tricepsów, przedramion, obręczy barkowej i nóg. Każdy element sprzętu można regulować.

Oparcie ławeczki ma siedmiostopniową regulację, modlitewnik – 4 stopniową regulację, stojak – 5 stopniową regulację, a wyciąg i prasa ma czterostopniową regulację. Użytkownicy w swoich komentarzach mówią, że ławeczka jest wykonana solidnie, jednak dla wyższej osoby zestaw ten może okazać się za mały.

Ławeczka Hop-Sport HS-1075 ma długość – 193 cm, szerokość – 120 cm i wysokość maksymalną – 112,50 cm. Urządzenie zyskało uznanie wielu osób, w tym profesjonalnych sportowców.

Zalety
Wykonanie:

Ławeczka wykonana jest z solidnych materiałów. Metalowy stojak wytrzymuje obciążenie 150 kg. Poza tym model ten ma 5 cm profile. Sama powierzchnia ławeczki też jest solidna, bo została wykonana z wysokiej jakości ekoskóry i wypełniona miękką pianką.

Elementy zestawu:

Ławeczka sprzedawana jest w zestawie z modlitewnikiem do podparcia ramion. Ten element ma wymiary 44 cm x 30 cm. Komplet zawiera również zasobnik na obciążenia ze stojakami.

Funkcjonalność:

Jest to funkcjonalny sprzęt umożliwiający wykonanie ćwiczeń mięśni klatki piersiowej, przedramion, ramion, tricepsów, obręczy barkowej i nóg.

Regulacja:

Urządzenie zostało tak zaprojektowane, aby każdy jego element można było swobodnie regulować. Na przykład oparcie ławeczki ma siedmiostopniową regulację, a modlitewnik oraz wyciąg czterostopniową. Stojak posiada pięciostopniową skalę przystosowania, zaś prasa czterostopniową.

Wady
Wymiary:

Konsumenci zauważają, że wymiary ławki nie są odpowiednie dla wysokiej i umięśnionej osoby.

 

 

 

 

5 HMS L8301

 

4. 5 HMS L8301Kolejny produkt w zestawieniu to dobra i tania ławeczka do ćwiczeń 5 HMS L8301. Ma ona ramę wykonaną ze stali, a jej długość wynosi 151 cm, szerokość 32 cm i wysokość 118 cm. Natomiast wymiary oparcia wynoszą 74 x 30 cm a wymiary siedziska 31 x 30 cm. Maksymalne obciążenie tego modelu wynosi 100 kg. Bardzo przydatną funkcją w tym modelu jest możliwość jego szybkiego złożenia.

Przy wadze całkowitej 12 kg, nie będzie problematycznym odłożenie złożonej ławeczki w kąt po wykonanych ćwiczeniach. Ponieważ urządzenie jest małych wymiarów, będzie idealnym sprzętem dla osób, które nie mają dużo wolnego miejsca.

W tym modelu mamy możliwość regulacji siedziska w trzech pozycjach, oraz kąta nachylenia oparcia w zakresie 0 – 90 stopni. Dodatkowo antypoślizgowe uchwyty w wyposażeniu umożliwiają ćwiczenie mięśni wszystkich partii ciała: pleców, klatki piersiowej, brzucha, nóg czy ramion.

Osoby, które zdecydowały się zakupić ten produkt, są zadowolone ze swojej decyzji. Zdecydowaną zaletą jest niska cena ławeczki. Dodatkowo konsumenci wskazują, że jest ona stabilna i łatwa w montażu.

Dobra ławeczka do ćwiczeń do 300 zł to model 5 HMS L8301. Sprzęt ten ma następujące wymiary: długość – 151 cm, szerokość – 32 cm i wysokość – 118 cm.

Zalety
Waga i wymiary:

Ławeczka waży 12 kg, a więc jej transportowanie nie będzie problematyczne. Również małe wymiary sprzyjają temu, żeby sprzęt ustawić w dowolnym miejscu, nie zabierając powierzchni, której zwykle zawsze brakuje w domu.

Regulacja:

Prezentowany sprzęt ma regulację siedziska w trzech pozycjach, a także możliwość zmiany ustawienia kąta nachylenia oparcia w zakresie 0 – 90 stopni. W ten sposób dostosujesz sprzęt do własnych potrzeb i typów ćwiczeń, jakie wykonujesz.

Antypoślizgowe uchwyty:

Za sprawą antypoślizgowych uchwytów wykonywanie treningów staje się nie tylko łatwiejsze, ale też bezpieczniejsze.

Wady
Funkcjonalność:

W porównaniu z innymi ławeczkami nie jest to funkcjonalny sprzęt, który umożliwi Ci wykonanie rożnych ćwiczeń.

 

 

 

 

Magnus MX-Z005

 

5.Magnus MX-Z005Ranking ławek do ćwiczeń zamkniemy produktem Magnus MX-Z005. Ten model jednak to nie tylko ławeczka do ćwiczeń, lecz mini siłownia. W skład zestawu wchodzą: ławeczka z systemem wsparcia rąk przy ćwiczeniach nóg (HS system), systemem wsparcia nóg przy ćwiczeniach z prasą (LS system) i siedmiostopniową regulacją oparcia, oraz regulowanym modlitewnikiem.

Całość ma wymiary 144 x 56 x 102 cm. Zestaw zawiera również: dwa stojaki o wymiarach 60 x 50 cm i regulowanej wysokości 90 – 167 cm, regulowany wyciąg o wysokości 197 – 202 cm z uchwytem o szerokości 120 cm, prasę do nóg o wymiarach 44 x 4 x 30 cm i 50 x 39 x 40 cm, stojak na obciążenia wielkości 34 x 56 x 77 cm, zestaw profesjonalnych gryfów z zaciskami śrubowymi o długościach 165 cm, 120 cm i 40 cm.

Producent również dołącza zestaw 26 obciążników bitumicznych ważących od 1,25 kg do 10 kg. Opinie na temat tego produktu są pozytywne. Klienci wskazują, że zestaw zawiera wszystkie elementy pozwalające ćwiczyć każdą partię ciała.

Magnus MX-Z005 to funkcjonalny sprzęt do ćwiczeń, który stanowi w zasadzie małą siłownię, ale jednocześnie nie zajmuje dużo miejsca.

Zalety
Zawartość zestawu:

Jest to rozbudowany sprzęt do ćwiczeń. W skład, którego wchodzi ławeczka z HS system i LS system oraz modlitewnik. Poza tym komplet zawiera dwa regulowane stojaki, umożliwiający regulację wyciąg z uchwytem, prasę do nóg czy stojak na obciążenia. Dodatkowo znajdziemy tutaj zestaw profesjonalnych gryfów z zaciskami śrubowymi oraz 26 obciążników bitumicznych o wadze od 1,25 kg do 10 kg.

Regulacja:

Urządzenie jest regulowane. W zasadzie większość elementów ma system zmiany ustawienia kąta nachylenia czy wysokości.

Wady
Cena:

Sprzęt ten kosztuje prawie 3000 zł, a więc stanowi jedną z najdroższych propozycji w naszym zestawieniu.

Waga:

Ławeczka z osprzętem waży ponad 200 kg, co utrudnia jej transport i wymusza na nas posiadanie pomieszczenia, w którym tak ciężki sprzęt można ustawić.

 

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status