Krokomierze ranking

Ostatnio aktualizowane: 08.05.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Krokomierz to urządzenie używane przez osoby, które myślą o swoim zdrowiu. Nie musisz być sportowcem wyczynowym, aby ten sprzęt był przydatny dla Ciebie. Ale musisz używać najlepszego krokomierza, aby był on funkcjonalny i pokazywał właśnie to, co jest przydatne. Najlepszym krokomierzem roku 2021, wyłonionym przez klientów, jest model Xiaomi Mi Band 3. To inteligentna opaska, która nie tylko zlicza ilość kroków, ale też pozwala kontrolować tętno, liczbę spalonych kalorii oraz pokonany dystans. Smartband jest odporny na działanie wilgoci. Klasa wodoszczelności 5 ATM sprawia, że ze sprzętem możemy się kąpać w wannie i brać prysznic. Opaska w trybie czuwania działa nieprzerwanie przez 20 dni. Na drugim miejscu najlepszych krokomierzy roku 2021 uplasował się model Promedix Pr-315 Jest on niemal tak dobry, jak ten opisywany. Model ten może służyć równocześnie, jako zwykły zegarek, bo na ekranie LCD obok funkcji treningowych jest wyświetlana godzina. Model też ma różne sposoby i miejsca mocowania.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

Najlepszy produkt

Zalety

Smartband wyposażono w pojemną baterię, której czas pracy w trybie czuwania wynosi do 20 dni. Krokomierz ma wypukły ekran o wielkości 0,78 cala pozwalający na szybkie odczytanie wyświetlanych informacji. Opaskę można wykorzystać jako monitor snu.

Wady

Standardowo menu jest dostępne w języku angielskim. Jeżeli chcemy je przetłumaczyć na język polski, konieczne jest zainstalowanie najnowszej wersji aplikacji, która zajmuje dużo miejsca w pamięci telefonu.

Podsumowanie

Opaska jest lekka (waży niecałe 9 g) i dostępna w kilku kolorach do wyboru, m.in. czarnym oraz czerwonym. To gadżet odpowiedni dla doświadczonego, jak i początkującego sportowca. Smartband nie tylko liczy ilość kroków, ale też pokonany dystans oraz spalone kalorie.

Drugi wybór

Zalety

Ponieważ model pokazuje godzinę, można go traktować jak zwykły zegarek. Został on wyposażony w duży wyświetlacz LCD, na którym dobrze widać wszystkie informacje, takie jak liczba przebytych kroków, spalonych kalorii czy pokonany dystans.

Wady

Przyciski krokomierza są bardzo czułe i z tego względu zbyt duży nacisk może spowodować reset wszystkich danych. Dlatego podczas uprawiania sportów trzeba zachować dużą ostrożność, co czasami jest stosunkowo trudnym zadaniem.

Podsumowanie

Sprzęt można nie tylko przypiąć do plecaka czy torby, ale także schować do kieszeni. Ma on czytelny wyświetlacz LCD i wiele różnych funkcji. Produkt informuje zarówno o przebytych krokach i czasie trwania treningu, jak też o niskim poziomie baterii.

Rozważ też

Zalety

Tanie urządzenie dla osób chcących kontrolować swoją aktywność. Podaje pokonany dystans, ilość przebytych kroków i liczbę spalonych kalorii. Model został również wyposażony w stoper i podwójny klips pozwalający na różne ułożenie ekranu.

Wady

Model nie ma możliwości zaprogramowania długości kroku, zatem jego pomiary nie będą dokładne. Nie mamy tu też możliwości współpracy krokomierza ze smartfonem, dlatego nie można prosto z urządzenia dzielić się swoimi osiągnięciami z przyjaciółmi za pośrednictwem portali społecznościowych.

Podsumowanie

Krokomierz dla mniej wymagających użytkowników, dla których brak synchronizacji ze smartfonem nie jest problemem. Mamy tu licznik spalonych kalorii, przebyty dystans, zegar i stoper. Krokomierz sprawdza się przy uprawianiu marszów, spacerów i joggingu.

 

 

Jaki krokomierz kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Jeśli trenujesz i chcesz monitorować swoje postępy to krokomierz jest urządzeniem, które może być dla Ciebie przydatne. Jednak sprzęt tego typu nie jest przeznaczony wyłącznie dla sportowców. Gdy chcesz sprawdzić swoją dzienną aktywność krokomierz również okaże się użyteczny.

Chcąc utrzymać stały poziom aktywności fizycznej powinieneś nabyć takie urządzenie. Jak pokazują badania, większość z nas nie pokonuje dziennie zalecanej ilości kroków. Dlatego nosząc przy sobie krokometr, czy inaczej nazywany pedometr, pozwoli nie tylko sprawdzić, ile dziennie chodzimy. Dla wielu osób to urządzenie może okazać się świetnym motywatorem do zwiększenia ruchu. Czasem wystarczy wybrać schody zamiast winy, lub gdy zabraknie nam chleba spacer do najbliższego sklepu zamiast jazdę samochodem. A jeśli dostarczamy naszemu organizmowi dostateczną ilość ruchu to automatycznie zmniejszamy ryzyko wystąpienia wielu chorób, m.in. cukrzycy czy nadciśnienia.  

Co to jest krokomierz?

Krokomierz to urządzenie, które możemy wykorzystać do kontrolowania swojej aktywności fizycznej. Możemy więc sprawdzić ile chodzimy czy biegamy w ciągu dnia. Sprzęt ten został zaprojektowany by liczyć kroki, które stawiamy. Może być więc wykorzystywany przy wszystkich sportach bazowanych na chodzie.

Obecnie urządzenia te są w pełni elektroniczne, jednak pierwotnie były to sprzęty mechaniczne. Co ciekawe, by móc je używać do pomiarów trzeba było je w pierwszej kolejności nakręcić, podobnie do zegarków na rękę.

Sercem każdego krokomierza jest specjalne kowadełko. Podczas ruchów człowieka, który nosi przy obie to urządzenie, kowadełko wprawiane jest w ruch. Przekazane dane o aktywności fizycznej przetwarzane są przez wbudowany system elektroniczny.

Do podstawowych funkcji tego urządzenia należą: liczenie kroków oraz kalkulowanie pokonanego dystansu i zliczanie spalonych kalorii. Także możesz nabyć ten sprzęt, by sprawdzić swoją codzienną aktywność ruchową podczas ćwiczeń, lub podczas codziennych czynności np. sprzątania, wyjścia na zakupy.  

Dostępne na rynku mamy podstawowe krokomierze, które będą w stanie podać nam tylko informacje na temat przebytego dystansu. Są jednak w sprzedaży również urządzenia bardziej rozbudowane. Możemy więc znaleźć w niektórych pedometrach zegarek, alarm, stoper a nawet radio. Jeśli planujesz zakup krokomierza do  wykorzystania przy treningach powinieneś się upewnić że ma on funkcję pomiaru kalorii oraz tętna.

 

Rodzaje dostępnych krokomierzy

W sprzedaży znajdziemy kilka rodzajów sprzętu, więc jak będziesz się zastanawiać, jaki krokomierz wybrać, przeanalizuj swoje zwyczaje i potrzeby. Do wyboru mamy krokomierze na rękę z zegarkiem, oraz krokomierze do paska. Pierwszy z nich ma formę zegarka z funkcją liczenia kroków. Modele tego typu zazwyczaj posiadają dużo dodatkowych funkcji. Znajdziemy więc tutaj stoper, timer czy pulsometr. Niektóre krokomierze mają również wbudowaną możliwość pomiaru międzyczasów czy podświetlaną tarczę. Jednak ze względu na swój sportowy charakter może nie być on odpowiedni do noszenia na co dzień.

Na różnych portalach możemy znaleźć wyodrębnioną kategorię krokomierzy zakładanych na rękę. Często przedstawiane jako krokomierze sportowe. Podobnie do modeli z zegarkiem, również nakłada się je na rękę. Mają one jednak więcej funkcji. Tak więc oprócz standardowego liczenia kroków i dystansu, znajdziemy tutaj kompas. Dostępne są także krokomierze, które zmierzą ciśnienie atmosferyczne czy poinformują nas o wysokości, na której się znajdujemy.

Jeśli szukamy modelu, którego będziemy mogli używać codziennie i nosić do każdego ubrania to powinniśmy się zastanowić nad zakupem krokomierza przypinanego do paska. Takie urządzenie nie będzie się rzucało w oczy, możemy więc bez problemu założyć ten model do pracy, czy podczas treningu. Urządzenia te zazwyczaj nie posiadają tyle funkcji, co modele naręczne z zegarkiem. Są też one zazwyczaj tańsze od pedometrów zakładanych na rękę. A ponieważ są przeważnie od nich większe, to mają również duży, czytelny wyświetlacz.

 

Funkcje krokomierza

Jak wcześniej już wspomnieliśmy podstawową funkcją krokomierza jest liczenie kroków. Bardzo często też spotkamy urządzenia, które zarejestrują pokonany dystans oraz spalone kalorie. By jednak wyświetlał prawidłowe wyniki powinniśmy przed użyciem go skalibrować, czyli podać kilka podstawowych informacji np. naszą wagę czy długość kroku. 

Dla osób, które myślą o zakupie tego sprzętu w celu zwiększenia swojej dziennej aktywności fizycznej przydatna może okazać się funkcja przypominania o ruchu. Krokomierz sam, w ciągu dnia przypomni nam, by być bardziej aktywnym. Będziemy mogli również na bieżąco sprawdzić, jaki dystans pokonaliśmy.

Ci, którzy wykonują różnego rodzaju sporty będą zadowoleni z możliwością testowania wydolności. A jeśli chcemy porównywać swoje wyniki, również możliwość przeglądania osiągów z poprzednich treningów. Oczywiście zawsze przyda się dodatkowa funkcja zegara, czy alarmu.

Jaki jest najlepszy krokomierz?

Najlepszy krokomierz to taki, który jest idealnie dopasowany do Twoich potrzeb. Obecnie możemy znaleźć różne modele w sprzedaży, możemy więc dobrać sprzęt z takimi funkcjami, które będą nam niezbędne. Jeśli jednak uprawiamy różne sporty, a jeśli sporty te są ekstremalne, np. wspinaczka wysokogórska czy nurkowanie upewnijmy się, że kupowane przez nas urządzanie wytrzyma wszystkie nasze wyprawy.

Bez problemu znajdziemy w sprzedaży krokomierze w dobrych cenach, które są wodoszczelne, czy odporne na kurz. Jeśli planujesz dogłębną analizę swoich wyników to upewnij się, że Twoje nowe urządzenie ma możliwość przenoszenia danych do komputera za pomocą np. portu USB.

 

 

Najlepsze krokomierze w 2021 roku

 

Planujesz rozpocząć treningi i szukasz motywacji do działania? Dobrym pomysłem może okazać się zakup krokomierza. To urządzenie zmierzy kroki, kalorie a nawet zaplanuje program treningowy. Jaki model zatem wybrać? Przedstawiamy ranking krokomierzy, który pomoże Ci w podjęciu decyzji.

 

Nasze zalecenia

 

Xiaomi Mi Band 3

 

Xiaomi Mi Band 3 to inteligentna opaska na rękę pełniąca funkcję zarówno krokomierza, jak i licznika spalonych kalorii czy pokonanego dystansu. Ten niewielki sprzęt pozwala na sprawdzenie parametrów treningu i dopasowanie intensywności ćwiczeń do indywidualnych potrzeb. Przedstawiony model ma dotykowy ekran OLED o przekątnej 0,78 cala.

Smartband wyposażono w czujnik tętna i monitor snu. Co ważne, opaskę można dobrze dopasować do obwodu nadgarstka, aby nie powodowała dyskomfortu. Sprzęt z pewnością nie zepsuje się w wyniku zachlapania wodą, również podczas brania prysznica. Gwarantuje to wodoszczelność na poziomie 5 ATM. Model jest zasilany litowo-polimerową baterią, której czas pracy w trybie czuwania wynosi do 20 dni.

Produkt Xiaomi Mi Band 3 zyskał uznanie wielu osób, gdyż jest wygodny w noszeniu i wyposażony w kilka przydatnych funkcji. Po opaskę chętnie sięgają zwłaszcza początkujący sportowcy. To gadżet, za sprawą którego możemy na bieżąco kontrolować osiągane wyniki i je poprawiać. Smartband ładnie się prezentuje i nie jest podatny na uszkodzenia.

Opaska sportowa Xiaomi Mi Band 3 ma funkcję krokomierza, monitora snu, licznika spalonych kalorii oraz pokonanego dystansu. Sprzęt waży 20 g, a jego wymiary to: 4,7 cm x 1,8 cm x 1,2 cm.

Zalety
Odporność na wilgoć:

Ponieważ jest to model w klasie wodoszczelności 5 ATM, nie zepsuje się, gdy przypadkowo zachlapiemy go wodą. Nie trzeba zdejmować opaski przed prysznicem.

Długi czas pracy:

Czas pracy akumulatora w trybie czuwania to ok. 20 dni. Nie ma potrzeby częstego podłączania opaski do ładowarki.

Odczytywanie powiadomień z telefonu:

Na ekranie smartbandu wyświetlają się powiadomienia ze smartfona, np. o przychodzących połączeniach.

Elegancki wygląd:

Nie musimy zdejmować opaski po treningu. Prezentuje się ona na tyle elegancko, że bez przeszkód można ją nosić na co dzień.

Monitoruje jakość snu:

Sprzęt idealnie nadaje się dla osób, które ciągle odczuwają zmęczenie po przebudzeniu. To model pełniący funkcję monitora snu.

Wady
Nieczytelny wyświetlacz:

Choć wyświetlacz opaski jest duży, to wielu konsumentów ma problem z odczytaniem pokazywanych na nim informacji, zwłaszcza przy świetle słonecznym.

 

 

 

 

Promedix Pr-315

 

2.Promedix Pr-315Kolejny godny polecenia produkt to krokomierz firmy Promedix. Jest to dobra propozycja dla osób, które zaczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną i nie chcą na samym początku inwestować dużych pieniędzy w sprzęt. Mimo bardzo niskiej ceny, jego jakość jest dobra.

Krokomierz świetnie spełnia swoje podstawowe funkcje. Urządzenie zachęca nas do zdrowego trybu życia, stawiania sobie wyzwań oraz pokonywania kolejnych odległości. Główną funkcją tego produktu jest pokazywanie przebytych kroków.

Dodatkowo urządzenie pokazuje także spalone kalorie oraz dystans jaki przebyliśmy. Krokomierz został wyposażony w wyświetlacz LCD.  Poinformuje on nas o czasie treningu oraz ostrzeże o niskim poziomie baterii. Krokomierz może służyć też jako zwykły zegarek, gdyż wskazuje także godzinę. Dużym plusem urządzenia, jest fakt że można go zamontować w wielu miejscach: przypniemy go do paska, plecaka lub smyczy.

Możemy go także po prostu włożyć do kieszeni. To bardzo dobry i tani krokomierz do biegania. Zbiera bardzo pozytywne opinie.  Za duży atut uważa się łatwość obsługi i poręczność.

Jako kolejne prezentujemy urządzenie Promedix Pr-315. Zmotywuje ono do prowadzenia zdrowego trybu życia.

Zalety
Funkcjonalność:

Sprzęt można wykorzystać nie tylko do liczenia kroków. Informuje on również o spalonych kaloriach i przebytym dystansie. Można go także używać jako zwykły zegarek, gdyż pokazuje godzinę. Automatycznie włącza się w trakcie ruchu i wyłącza się podczas spoczynku.

Łatwość obsługi:

Urządzenie ma duży wyświetlacz LCD, na którym pojawiają się różne informacje dotyczące naszej aktywności Użytkowanie sprzętu nie sprawia trudności, obsługa jest niezwykle intuicyjna.

Budowa urządzenia:

Dzięki klipsowi i uchwytowi, istnieje możliwość przyczepiania tego modelu do paska, plecaka czy włożenia do kieszeni. W efekcie jest to bardzo poręczny sprzęt.

Niska cena:

Urządzenie jest dostępne za niewielkie pieniądze. Biorąc pod uwagę funkcje, w które jest wyposażone, produkt jest warty swojej ceny.

Wady
Czułość przycisków:

Zbyt duży nacisk może spowodować reset, a co za tym idzie utratę danych. Dlatego w trakcie użytkowania krokomierza należy zachować ostrożność.

 

 

 

 

Spokey Rock 83510

 

5.Spokey Krokomierz Rock 83510Ostatnie miejsce w naszym rankingu zajął model Spokey Rock. Pomimo najniższej pozycji, jest to wciąż bardzo dobry krokomierz, który cieszy się pozytywnym recenzjami. Jest to model, który sprawdzi się zarówno do celów rekreacyjnych, jak i sportowych.

Posiada całkiem solidną obudową, która jest wytrzymała i odporna na niekorzystne warunki pogodowe.  Urządzenie zostało wyposażone w licznych przebytych kroków, wskaźnik spalonych kalorii a także licznik przebytego dystansu. Dzięki temu będziemy mogli dokładnie kontrolować najważniejsze parametry naszego treningu.

Urządzenie najlepiej zamocować na pasku, za pośrednictwem klipsa przyczepionego do krokomierza. Urządzenie świetnie sprawdzi się podczas spacerów, szybkiego marszu a także biegania. Model ten posiada także funkcję stopera oraz zegara.

Opinie dotyczące tego urządzenia są bardzo pochlebne. Wiele osób podkreśla, że krokomierz jest bardzo pomocny w codziennych treningach. Jest bardzo praktyczny i lekki. Motywuje do działania. Jego niewygórowana cena zachęca do zakupu. Jest to bardzo fajny pomysł na prezent dla bliskiej osoby.

Na ostatnim miejscu plasuje się produkt Spokey Rock 83510. Jest to dobry krokomierz do 200 zł.

Zalety
Solidna obudowa:

Urządzenie jest zrobione z dobrych materiałów, więc jest odporne na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Może być używane w każdą pogodę.

Funkcjonalność:

Spokey Rock 83510 wyposażony został nie tylko w krokomierz, lecz również licznik kalorii, informację o przebytym dystansie, oraz zegar i stoper. Nada się zarówno dla spacerowiczów, jak również dla biegaczy, czy osób ćwiczących na stepperze.

Niska cena:

Sprawdzi się dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę ze sportem i chcą ocenić czy produkt spełni ich wymagania. Dostępny jest w atrakcyjnej cenie.

Wady
Brak wyłącznika:

Model ten nie jest wyposażony w przycisk wyłączający. To sprawia, że bateria szybciej się zużywa.

Brak możliwości ustawienia długości kroku:

Urządzenie ma automatycznie ustawioną długość kroku, więc nie można jej dostosować do własnych potrzeb. Przez to istnieje możliwość przekłamania wyników treningu.

 

 

 

 

Silva EX30

 

4.Krokomierz Silva ex30Kolejny godny uwagi produkt to krokomierz marki Silva. Jest niezwykle wygodny w użytkowaniu. Specjalny uchwyt pozwoli na zaczepienie go na smyczy i noszenie na szyi. Można go również włożyć do kieszen,i a nawet wrzucić do torebki czy plecaka.

Oznacza to, że może nam towarzyszyć praktycznie wszędzie. Urządzenie zostało wyposażone w inteligentny czujnik 3D. Oznacza to, że pomiary wykonywane przez ten produkt są bardzo rzetelne i precyzyjne bez względu na to czy nosimy je na szyi czy w kieszeni.

Wyświetlacz urządzenia jest bardzo czytelny. Krokomierz posiada dzienny oraz tygodniowy tryb pamięci, co pozwala na bieżące analizowanie postępów w treningu. Wyświetlacz wskaże nam także takie parametry jak ilość kroków, dystans, liczbę spalonych kalorii, a także czas treningu.

Model ten posiada opcję  automatycznego conocnego resetu. Wyposażony jest także w klips bezpieczeństwa, który zapobiegnie przed jego zagubieniem. Ten krokomierz zbiera dobre opinie. Podkreśla się jego praktyczność, a także wygodę w użytkowaniu.

Kolejne miejsce zajmuje produkt Silva EX30. Model ten precyzyjnie określi poziom Twojej aktywności fizycznej.

Zalety
Czujnik 3D:

Dzięki wykorzystanej technologii krokomierz bardzo dokładnie odczytuje ruch użytkownika. Wiarygodność wyników jest zachowana niezależnie czy znajduje się w torebce, czy na szyi.

Wygląd:

Urządzenie wygląda nowocześnie. Kolor obudowy produktu jest czarny. Model ten wyposażony został w stylowy wyświetlacz LCD. Istnieje możliwość przypięcia go do paska czy plecaka za pomocą specjalnego uchwytu.

Wady
Brak wyłącznika:

W stanie spoczynku zużywa minimalną ilość energii, ale nawet wtedy pobiera energię. Dlatego po dłuższym korzystaniu ze sprzętu należy sprawdzić jego poziom baterii.

System liczenia:

Produkt nie bierze pod uwagę kroków stawianych poza treningiem typu marsz czy bieg. Aby rozpocząć liczenie, urządzenie musi być w ruchu przez 10 sekund.

 

 

 

 

Insportline Fitness 15254

 

Insportline Fitness 15254 to urządzenie przeznaczone do obsługi zarówno smartfonem iOS, jak i z systemem Android. Dzięki aplikacji Aceband i łączności Bluetooth połączysz krokomierz z telefonem i będziesz mógł otrzymywać na opaskę powiadomienia z portali społecznościowych, jak Facebook, Twitter, czy narzędzi komunikacyjnych typu WhatsApp.

Insportline Fitness 15254 jest przeznaczony dla osób aktywnych, które chcą kontrolować swoją dzienną aktywność i czas odpoczynku, jak również mieć w mieć pod ręką takie informacje, jak aktualny czas, data czy dzień tygodnia. Użytkownik wszystkimi ustawieniami zarządza za pomocą jednego przycisku krokomierza i za pomocą podświetlanego ekranu LCD odczytuje dane. Krokomierz potrafi zmierzyć przebyty dystans, policzyć liczbę zrobionych kroków, spalonych kalorii i podać aktualny wynik pomiaru tętna.

Mamy tu również ciekawą funkcję znajdź mój telefon”, która sprawia, że zagubiony telefon włącza alarm. Opaska została wyposażona w akumulator litowo-jonowy 100mAh, który wystarcza na 30 dni pracy w trybie krokomierza, przy intensywnym użytku będzie to jednak tylko trzy dni. Młodym użytkownikom podoba się design urządzenia, oraz to, że można na nim wyznaczyć cel do osiągnięcia i monitorować wynik pokazany w procentach.

Insportline Fitness 15254 to model krokomierza o ładnym i nowoczesnym designie, dlatego cieszy się powodzeniem wielu użytkowników.

Zalety
Podświetlany ekran:

Dzięki podświetlanemu ekranowi LCD w każdych warunkach można krokomierza używać i odczytać na nim informacje.

Akumulator litowo-jonowy 100mAh:

Akumulator litowo-jonowy o dużej pojemności, jak na takie urządzenie, pozwala na jego pracę przez 30 dni w trybie krokomierza. Gdy używamy urządzenia bardziej intensywnie, trzeba je ładować co około 3 dni.

Łatwa obsługa:

Jeden przycisk służy tu do obsługi wszystkich funkcji. Sprawia to, że obsługa jest niezwykle prosta i nikomu nie sprawia problemów.

Wady
Brak GPS:

Urządzenie nie posiada GPS oznacza to, że nie będzie przydatne do biegania czy chodzenia po nieznanym terenie, w którym nie mamy żadnej orientacji.

Wodoodporność:

Krokomierz również należy chronić przed zamoczeniem. Jego wodoodporność zapewnia jedynie odporność na deszcz, czy przypadkowe zachlapanie. Nie można z nim wchodzić do basenu czy brać prysznic.

Brak stopera:

Model również nie został wyposażony w stoper, zatem nie uda nam się odmierzyć konkretnej ilości czasu bez ciągłego monitorowania jego upływu.

 

 

 

 

Jak działa krokomierz?

 

Krokomierz to niewielki gadżet, który ułatwia nam monitorowanie ilości wykonanych kroków oraz pokonanego dystansu. Taki produkt jest wyjątkowo przydatny zwłaszcza dla osób, które lubią długie spacery. Zastanawiasz się, jaki krokomierz jest polecany przez sportowców i w jaki sposób działa? Sprawdź, czego się dowiedzieliśmy na ten temat.

 

 

Zasada działania krokomierza

Wewnątrz krokomierza znajduje się wahadło na sprężynie wykonane z materiału przewodzącego impulsy elektryczne. Podczas wykonywania kroków wahadło zostaje wprawione w ruch, przemieszcza się do skrajnej pozycji i zwiera styki wejściowego układu mikroprocesora. W ten sposób zliczana jest liczba pokonanych kroków, a uzyskany wynik ukazuje się na niewielkim wyświetlaczu.

 

Czy wynik podawany przez krokomierz jest wiarygodny?

Niektórzy użytkownicy krokomierza wahają się, czy pokazywany przez sprzęt wynik na pewno jest wiarygodny. Nie musimy się jednak obawiać, że pokazana na wyświetlaczu liczba jest zawyżona lub zaniżona, gdyż błąd pomiaru tego typu gadżetów zwykle nie przekracza 5%. Oznacza to, że wynik krokomierza może się jedynie minimalnie różnić od rzeczywistej liczby kroków. Dotyczy to również bardzo prostych urządzeń, zarówno w formie opaski, jak i tych z uchwytem na pasek spodni.

Jedną z wad prostych krokomierzy z wahadłem jest to, że działają tylko wzdłuż jednej osi. Musimy więc przymocować sprzęt w sposób zalecany przez producenta, aby możliwy był pomiar liczby kroków. Jeśli zamocujemy urządzenie w niewłaściwy sposób, prawdopodobnie nie będzie działać lub nie dokona wiarygodnych obliczeń. Musimy mieć to na uwadze, kiedy przygotowujemy się do treningu.

 

 

Jak działa aplikacja na telefon z krokomierzem?

Z uwagi na to, że coraz więcej osób ćwiczy z telefonem komórkowym na popularności zyskują specjalne aplikacje treningowe, w których dostępny jest m.in. krokomierz. W jaki sposób mierzona jest liczba naszych kroków? Jest to możliwe m.in. za sprawą modułu GPS. Po uruchomieniu aplikacji na smartfonie włącza się nawigacja, która na bieżąco śledzi naszą pozycję i ruch.

Pojawiają się głosy, że krokomierz w telefonie nie jest zbyt dokładny, a wyświetlany na ekranie wynik może być niewiarygodny. Przeprowadzono nawet badania, w których testowano wrażliwość smartfonów. Okazało się, że im wolniej szły osoby biorące udział w eksperymencie, tym większe trudności z obliczeniem liczby kroków miał telefon. Choć aplikacje na smartfony nie są bardzo dokładne, bez wątpienia są praktyczne, a do tego motywują do dłuższego spacerowania i tym samym spalenia kalorii oraz pozbycia się zbędnych kilogramów. Używanie krokomierza w telefonie to dobry sposób na to, aby przekonać się, czy potrzebny nam jest bardziej profesjonalny sprzęt.

 

Co znajduje się wewnątrz krokomierza?

Głównymi elementami budowy tańszych krokomierzy, poza wspomnianym wcześniej wahadełkiem, jest elektronika. Wewnątrz takich urządzeń znajduje się jednowarstwowa płytka drukowana, a także ogniwo fotowoltaiczne zbudowane z kilku jednostek połączonych szeregowo. Jego zadaniem jest umożliwienie działania krokomierza przy jasnym oświetleniu, nawet jeżeli rozładuje się bateria.

W droższych sprzętach nie ma żadnych ruchomych części. Za pomiar liczby kroków odpowiada trójosiowy akcelerometr. Nowoczesne krokomierze przydają się osobom uprawiającym różne sporty – kolarzom i biegaczom. Wpływa na to możliwość obliczenia spalonych kalorii czy średniej prędkości, z jaką się poruszamy. Trójosiowy akcelerometr sprawia, że krokomierz działa niezawodnie, niezależnie od tego, w jakiej pozycji zostanie umieszczony sprzęt. Jest to więc doskonały produkt dla osób prowadzących aktywny tryb życia, którym zależy na profesjonalnym urządzeniu.

 

 

Inne popularne artykuły napisane przez naszych kolegów:

Krokomierz opaska

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Polar M400 Hr

 

Następne miejsce w naszym rankingu zajmuje zegarek sportowy marki Polar. Jest to produkt  z nieco wyższej półki, dlatego też posiada dużo więcej funkcji. Opisywane urządzenie będzie wiernie towarzyszyć nam podczas całego dnia. Posiada funkcję pomiaru aktywności przez całą dobę. Warto zaznaczyć, że zostało wyposażone w system GPS. Bardzo użyteczną funkcją jest Fitness Test.

Pozwala zmierzyć w jakiej kondycji jest nasze ciało. Jeśli będziemy wykonywać test regularnie, dowiemy się jak wyglądają nasze postępy i zwiększanie wydolności organizmu. Z kolejnego rozwiązania chętnie skorzystają biegacze. Funkcja Running Index pozwoli obserwować efektywność biegu.

Optymalny wskaźnik wyznaczany jest na podstawie tętna oraz prędkości. Jeśli indeks będzie na wysokim poziomie, oznacza to, że możemy biegać szybciej. Producent chwali się także najdokładniejszym pomiarem spalonych kalorii na rynku.

Kolejnym ciekawym rozwiązaniem jest wskaźnik aktywności, który rejestruje każdy nasz ruch i wskazuje ile jeszcze musimy się ruszać, by spełnić normy ogóln0światowych zaleceń dotyczących aktywności fizycznej. Recenzje tego urządzenia są pozytywne. Chwali się je za dokładny GPS oraz wiele użytecznych funkcji (wielość profili sportowych, portal polar flow).

Kolejnym urządzeniem jest Polar M400 Hr. Jest to sprzęt, który pełni funkcję zarówno zegarka, jak i krokomierza.

Zalety
Wygląd:

Stylistyka, w jakiej wykonano ten model sprawia, że zwraca naszą uwagę. Zegarek pasuje do wszelkich stylizacji.

Funkcjonalność:

Model ten został wyposażony został w funkcję mierzącą Twoją kondycję, a także zapamiętującą realizowane przez Ciebie postępy, takie jak spalone kalorie czy przebyty dystans. Ponadto pozwala sprawdzić, z jaką efektywnością biegasz i na podstawie tętna oraz prędkości podpowie, czy jesteś w stanie przyspieszyć.

Dokładność:

Wszelkie parametry są bardzo dokładnie obliczane. Dzięki temu pomiar spalonych kalorii przez urządzenie jest zbliżony do rzeczywistego.

Wady
Cena:

Jest to produkt z wyższej półki, co przekłada się na jego cenę. Model ten kosztuje prawie 600 zł.

 

 

Garmin Vivofit

 

Pierwszy krokomierz w naszym rankingu to produkt marki Garmin. Jest to amerykańska firma, która od kilkudziesięciu lat specjalizuje się w produkcji  m.in. zegarków sportowych. Wielką zaletą tego produktu jest korzystny stosunek ceny do jakości. To bardzo dobry produkt i można go dostać w całkiem przystępnej cenie.

Ta wielofunkcyjna opaska fitness zmobilizuje nas do treningu, pokaże nam dzienny cel do osiągnięcia, a także będzie śledzić nasze postępy. Jeśli natomiast postępów nie będzie, to nam o tym przypomni, gdyż posiada funkcję przypominania o ruchu.

Garmin Vivofit rzetelnie rejestruje ilość pokonanych kroków. Wyświetla także ile nam ich pozostało do osiągnięcia dziennego celu. Ponadto pokaże ile spaliliśmy kalorii. Poinformuje nas też ile czasu zajął nam trening. Warto dodać, że opaska jest wodoszczelna (do 50 m). Kolejnym atutem jest możliwość synchronizacji bezprzewodowo z aplikacją Garmin Connect.

Ta internetowa aplikacja ułatwi zaplanowanie programu treningowego, a także umożliwi zapisywanie postępów. Według wielu opinii to najlepszy krokomierz na rękę. Użytkownicy podkreślają, że urządzenie mobilizuje do ruchu i ładnie prezentuje się na dłoni.

Dla zachowania zdrowia i utrzymania pięknej sylwetki każdy powinien pokonywać dziennie 5 km, czyli wykonywać jakieś 10 tys. kroków. Aby przebyć taki dystans i zmobilizować się do działania, warto zainwestować w krokomierz. Na rynku znajdziesz wiele urządzeń tego typu. Za najlepszy krokomierz w 2021 roku uznano GarminVivofit. Jest to model cieszący się wieloma pozytywnymi ocenami.

Zalety
Funkcjonalność:

Urządzenie wyposażone zostało w wiele przydatnych funkcji. Oprócz liczenia kroków wskazuje dzienny cel do osiągnięcia i śledzi nasze postępy. Pokazuje ilość spalonych kalorii i przekazuje wszystkie zapisane informacje do aplikacji w urządzeniu mobilnym. Na opasce wyświetla się pasek, który wraz z długością spoczynku powiększa się. W ten sposób krokomierz przypomina o tym, że pora na aktywność.

Połączenie z aplikacją na telefon czy tablet:

Aplikacja Garmin Connect daje nam możliwość analizowania statystyk i pokaże wykonaną ilość kroków. Oprócz tego pozwoli na rywalizację ze znajomymi.

Wygląd:

Krokomierz ma formę opaski na rękę. Wygląda bardzo korzystnie przy wielu stylizacjach i sprawdzi się jako uzupełnienie codziennej stylizacji.

Bateria:

Urządzenia nie trzeba ładować. Bateria zapewnia działanie opaski przez ponad rok.

Stosunek jakości do ceny:

Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które zapewniają mu wodoodporność i wytrzymałość. Biorąc pod uwagę jego funkcjonalność, jest to produkt w bardzo przystępnej cenie.

Wady

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir