fbpx

Gumy do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.10.19

 

Klientów marzących o dobrej jakości gumach do ćwiczeń, które mogłyby skutecznie uatrakcyjnić ich codzienne treningi, zachęcamy do odwiedzenia naszej strony. Umieściliśmy na niej zestawienie najlepszych tego typu produktów w 2019 roku, a na pierwszym miejscu znalazł się HMS GU05. Skąd wiemy, że to właśnie ta guma jest najlepsza? Przeanalizowaliśmy dokładnie krążące w sieci opinie, których autorami są konsumenci robiący zakupy w tym specyficznym segmencie rynku. Wspomniany model stawia dość niski opór, dlatego jest on odpowiedni dla niedoświadczonych osób. Poza tym ma on niewielkie wymiary, więc bez problemów można go zabrać ze sobą wszędzie i ćwiczyć, aby polepszyć swoją kondycję i pozbyć się np. cellulitu. Zdajemy sobie sprawę, że ten produkt nie musi się każdemu spodobać, dlatego wyłoniliśmy też drugi model. Jest nim Insportline CE3320, czyli zestaw aż trzech gum do ćwiczeń, które różnią się między sobą stawianym oporem. Pozwala on przeprowadzić wyjątkowo intensywny trening, który skutecznie wzmocni wybrane partie mięśni.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką gumę do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Produkty, takie jak gumy do ćwiczeń zyskują obecnie na popularności, zwłaszcza wśród kobiet, które chcą wreszcie cieszyć się smukłą sylwetką. Taki gadżet potrafi urozmaicić codzienne treningi i sprawić, że będą one przyjemniejsze. Niekiedy jednak wybór właściwego produktu może nawet spędzać sen z powiek. Właśnie dlatego powstał poniższy poradnik. Znajdują się w nim wskazówki, jaką gumę do ćwiczeń wybrać, aby zakup rzeczywiście okazał się trafiony.

Zalety gum do ćwiczeń

Guma do ćwiczeń jest produktem, w który naprawdę warto zainwestować. Treningi, na jakich wykorzystywany jest ten gadżet, pozwalają choćby na zredukowanie zgromadzonej w ciele tkanki tłuszczowej i uporczywego cellulitu. Ze względu na to, że podczas ćwiczeń z gumą nasze mięśnie wciąż pozostają napięte, szybko możemy zobaczyć pierwsze efekty. Ciało staje się wzmocnione, poprawia się też nasza kondycja i samopoczucie.

Jako, że guma do ćwiczeń nie zajmuje zbyt wiele miejsca, bez przeszkód możemy schować ją np. do torebki czy torby treningowej i zabrać ze sobą wszędzie. Osoby bardziej zaawansowane w treningach zauważają też, że ten produkt pozwala lepiej wyizolować konkretną grupę mięśni niż ćwiczenia wykonywane bez jakichkolwiek obciążeń. To ułatwia skuteczniejsze wyrzeźbienie wybranej przez siebie partii ciała. Żeby jednak móc osiągnąć te wszystkie efekty, musimy przed zakupem przyjrzeć się kilku istotnym cechom tego gadżetu.

 

Opór gumy do ćwiczeń

Przy podejmowaniu decyzji, jaka guma do ćwiczeń jest najlepsza, kluczowym elementem jest sprawdzenie jej oporu. Uzależniony jest on przede wszystkim od grubości, szerokości oraz długości produktu. Im szerszy on będzie, tym większy opór będzie stawiać, o czym świadczą poniższe wartości: 13 mm – opór ok. 9 kg, 22 mm – opór ok. 16 kg, 32 mm – opór ok. 25 kg, 44 mm – opór ok. 35 kg, 64 mm – opór ok. 55 kg, 83 mm – opór nawet ok. 70 kg.

 

Materiał wykonania

Aby zakupiona przez nas guma do ćwiczeń spełniała swoją funkcję, musi być wykonana z odpowiedniego materiału. Najlepiej, jeżeli w całości będzie ona wykonana z lateksu (nie może być w niej domieszek innych materiałów). Lateks zapewnia doskonałą rozciągliwość. Jest on jednocześnie niezwykle wytrzymały i solidny, poza tym zbyt szybko nie ulega zniszczeniu. Wynika z tego, iż kupując produkt z dobrej jakości materiału będziemy mogli użytkować go bardzo długo.

 

Długość

Na rynku znajdują się obecnie taśmy do ćwiczeń o różnych długościach. Ich standardowe wymiary to 1,5 m, 2 m oraz 2,5 m, choć często możemy znaleźć również produkty krótsze lub dłuższe. Osoby początkujące najczęściej korzystają z nieco krótszych taśm o dość małym oporze i z czasem zwiększają zarówno ich długość, jak też właśnie opór. W razie wahania możemy zapytać pracownika sklepu o to, który produkt powinniśmy wybrać, biorąc pod uwagę efekty, jakie chcemy osiągnąć oraz nasze doświadczenie w ćwiczeniach.

 

Kolor

Kolor taśmy do ćwiczeń nie powinien być dobierany pod względem własnych preferencji, ponieważ w ten sposób ich producenci oznaczają, jaki dany model stawia opór w czasie ćwiczeń. Jeżeli więc nie pamiętamy stosunku szerokości produktu do jego oporu, możemy kierować się wyłącznie kolorami. Barwa czerwona oznacza opór najmniejszy, o wartości od ok. 3 kg do 11 kg. Kolor czarny oznacza opór od 5 kg do 18 kg, fioletowy od 15 kg do 25 kg, zielony od 32 kg do 43 kg, a niebieski od 40 kg do 55 kg. Największy, możliwy opór taśmy oznaczany jest z kolei kolorem pomarańczowym i wynosi on do 100 kg.

Co właściwie należy rozumieć przez opór produktu? To stopień obciążenia, jaki stawia on podczas wykonywania ćwiczenia. Innymi słowy, im mocniej będziemy go napinać, tym więcej wysiłku będziemy musieli włożyć w utrzymanie go w dłoniach.

 

Zestaw taśm

Bardzo wygodną opcją, jeżeli chodzi o taśmy do ćwiczeń, jest zakup całego ich zestawu. Zwykle znajduje się w nim kilka sztuk o różnej długości i różnych kolorach, a więc każdy model ma inny opór. To interesująca opcja zwłaszcza dla osób początkujących, ponieważ można szybko przekonać się, który produkt jest dla nich najbardziej odpowiedni.

Panuje przekonanie, że najlepsza guma do ćwiczeń powinna urozmaicać treningi i tym samym zachęcać do dalszej pracy nad sobą, a nie utrudniać wykonywanie ćwiczeń. Wybranie całego zestawu może więc okazać się strzałem w dziesiątkę, jeśli nie będziemy potrafili wybrać konkretnego oporu produktu. Po wypróbowaniu wszystkich przekonamy się szybko, od którego powinniśmy zacząć swoją przygodę z tym gadżetem.

 

Gumy do ćwiczeń w dobrych cenach

Najtańsze dostępne na rynku gumy do ćwiczeń kosztują ok. 10 zł i zazwyczaj mają one długość ok. 1,5 m oraz dość niewielki opór, dlatego wykorzystywane są one głównie w celach rehabilitacyjnych. Droższe są produkty bardziej renomowanych marek. Mogą one kosztować nawet 100 zł, z kolei koszt całego zestawu gum to ok. 50-100 zł.

 

 

Najlepsze gumy do ćwiczeń w 2019 roku

 

Nasz ranking gum do ćwiczeń może Ci pomóc w podjęciu decyzji, który model wybrać. Z całą pewnością znajdziesz model, który sprosta Twoim potrzebom.

 

Nasze zalecenia

 

HMS GU05

 

Z przyjemnością prezentujemy Ci gumę do ćwiczeń o nazwie HMS GU05. Jej wymiary wynoszą: długość – 208 cm, szerokość – 0,4 cm oraz wysokość – 3,2 cm. Opór, jaki stawia ten produkt, mieści się w zakresie od 17 kg do 26 kg. Idealnie nadaje się on zarówno do ćwiczeń aerobowych czy rekreacyjnych, jak również do celów rehabilitacyjnych.

Ten model, ze względu na dużą elastyczność i stawiany opór, będzie odpowiedni nawet dla osób, które do tej pory nie miały do czynienia z tego typu produktami. Pozwala on poprawić kondycję, zwiększyć elastyczność stawów i przede wszystkim pozbyć się nagromadzonej tkanki tłuszczowej.

Konsumenci uważają, że jest to dobra i tania guma do ćwiczeń, która rzeczywiście pozwala urozmaicić treningi. Jej niewielkie wymiary sprawiają, że można ją zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ mieści się ona nawet do niewielkiej torebki. Ponadto może być pomocna w przeprowadzeniu rozgrzewki przed właściwymi ćwiczeniami.

Produkt HMS GU05 ma wymiary: 208 cm x 0,45 cm x 3,2 cm. To dobra guma do ćwiczeń do 50 zł z zakresem obciążenia od 15,88 kg do 38,56 kg.

Zalety
Trwałość:

Przyrząd został wykonany z solidnego materiału, dlatego nie ma ryzyka, że zniszczy się na skutek codziennego używania.

Pozwala lepiej zadbać o kondycję:

Z pomocą gumy możemy uatrakcyjnić swoje treningi, a jednocześnie lepiej zadbać o kondycję. Dzięki niej można zwiększyć elastyczność stawów i spalić tkankę tłuszczową.

Użyteczność:

Produkt można wykorzystać na wiele sposobów. Idealnie nadaje się on do ćwiczeń oporowych, ogólnorozwojowych i rehabilitacyjnych, znajduje ponadto zastosowanie przy treningu aerobowym.

Przydatna przy rozgrzewce:

Posiadacze gumy uważają, że jest wyjątkowo przydatna w czasie rozgrzewki przed treningiem. Ułatwia ona przygotowanie mięśni do wysiłku.

Wygodne przechowywanie:

Po złożeniu przyrząd nie zajmuje dużo miejsca, dlatego można go przechowywać w szufladzie i nosić w torbie treningowej.

Wady
Za duży opór:

Biorąc pod uwagę obciążenie taśmy, utrzymanie jej w dłoniach po napięciu wymaga użycia dużej siły. Nie jest to odpowiednia propozycja dla osób początkujących.

 

 

 

 

Insportline CE3320

 

Pod nazwą Insportline CE3320 skrywa się zestaw trzech gum do ćwiczeń o różnym oporze. Można je ze sobą łączyć i w ten sposób zastosować w swoim treningu aż 7 różnych poziomów trudności. Jest to więc ciekawy sposób na to, aby ćwiczenia stały się o wiele atrakcyjniejsze. W zestawie znajdują się także specjalne uchwyty, które łatwo się przyczepia i dobrze trzyma w dłoniach.

Gumy wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów, stanowiących połączenie twardego plastiku oraz miękkiej pianki. Producent dołączył do nich specjalny pojemnik, który ułatwia przechowywanie produktu i jego ewentualne przenoszenie w razie potrzeby. Jest on wyjątkowo funkcjonalny i przyda się zwłaszcza w przypadku chęci wzmocnienia mięśni barków, pleców czy ramion.

Jak wynika z opinii wydawanych przez konsumentów, ten zestaw gum jest godny uwagi. Zawiera on produkty o różnej sztywności (od 9 mm do 11 mm), dlatego można wybrać najbardziej odpowiedni dla siebie model.

Guma Insportline CE3320 ma długość 140 cm. Została ona wyposażona w rękojeść wykonaną z miękkiej pianki i twardego tworzywa sztucznego.

Zalety
Możliwość zmiany oporu:

W zestawie są trzy gumowe taśmy o różnej sztywności. Możemy je dowolnie łączyć i tym samym zmieniać zakres obciążenia ćwiczeń.

Pojemnik do przechowywania:

Do kompletu dołączono niewielki pojemnik do przechowywania. Nie musimy się obawiać, że przypadkowo zgubimy linki.

Wygodna rękojeść:

Rękojeść, do której przyczepia się gumy, jest dobrze wyprofilowana. Można ją pewnie chwycić. Ponieważ rączka została pokryta miękką pianką, nie powoduje obtarcia i podrażnienia skóry.

Wzmacnia mięśnie:

Poprzez ćwiczenia z przyrządem możemy wzmocnić mięśnie górnych części ciała – głównie barków, klatki piersiowej i ramion.

Wady
Niewygodne doczepianie linek:

Doczepianie oraz odczepianie poszczególnych linek wielu osobom sprawia trudność. Wszystko przez źle wyprofilowane karabińczyki.

 

 

 

 

Body Sculpture BB 2402

 

Body Sculpture BB 2402 to guma do ćwiczeń, która jest przeznaczona do treningów poprawiających kondycję, szybkość i przyspieszenie. W zestawie znajduje się także specjalny pas z regulacją i karabińczyki umożliwiające przyczepienie jej do drzewa, dlatego ten produkt musiał trafić do tego rankingu. Z jego pomocą można przeprowadzać treningi bez pomocy asystenta, w dowolnym miejscu.

Opisywany produkt wykonano z bardzo wytrzymałego materiału, dlatego też może on posłużyć wiele lat. Za pomocą karabińczyków można go przymocować, przykładowo do drzewa czy słupa, co pozwala na przeprowadzenie treningów w każdym miejscu, które nam odpowiada. Ponadto w zestawie znajduje się również specjalny pokrowiec, do którego można schować gumę i wszystkie jej elementy, aby łatwo móc je przenosić.

Konsumenci uważają, że jedną z największych zalet tej gumy jest jej bardzo duża wytrzymałość. Jest ona odporna na działanie dużej siły podczas wyjątkowo intensywnego treningu. Ponadto dzięki niej podczas przeprowadzanych ćwiczeń można zachować wysoki poziom bezpieczeństwa.

Body Sculpture BB 2402 to przyrząd, którego długość wynosi 260 cm (po rozciągnięciu ok. 750 cm). W zestawie są karabińczyki i paski umożliwiające przyczepienie gumy np. do drzewa lub słupka.

Zalety
Zapewnia komfort ćwiczeń:

To przyrząd z pasem pozwalającym na idealne dopasowanie do obwodu w talii. Wewnętrzna guma została zabezpieczona nylonową osłoną, co zapewnia nam ochronę w przypadku jej pęknięcia.

Idealny do użytku domowego:

Przeprowadziliśmy test gum do ćwiczeń, który pokazał, że to świetny produkt dla osób lubiących trenować w domu. Przyrząd można wykorzystać do zwiększania swojej szybkości, zwinności, przyspieszenia, a także poprawienia koordynacji.

Gwarantuje pełen zakres ruchów:

Nie ma ryzyka, że po przypięciu gumy do drzewa lub innego obiektu będziemy mieli ograniczoną swobodę ruchów. Przyrząd ma specjalne mocowanie pozwalające na poruszanie się do przodu, w tył oraz na boki.

Wady
Wymaga dużo miejsca:

Chcąc ćwiczyć z gumą, musimy znaleźć miejsce zapewniające nam odpowiednio dużo wolnej przestrzeni. Wiele osób uważa, że najlepiej jest trenować na zewnątrz, co przy niesprzyjającej pogodzie nie jest możliwe.

 

 

 

 

Let’S Bands Gum Power Set Mini

 

Produkt Let’S Bands Gum Power Set Mini to zestaw trzech gum do ćwiczeń, który jest odpowiedni zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Każda z nich ma różny opór, a więc lekki, średni i silny. Pozwala to łatwo określić swój poziom zaawansowania w treningach i przeprowadzać ćwiczenia w sposób komfortowy, a jednocześnie różnorodny.

Gumy te są niezwykle uniwersalne, gdyż mogą one przydać się zarówno w treningach mających na celu poprawę kondycji, jak również podczas ćwiczeń typowo siłowych. Ich dodatkową zaletą jest fakt, iż można je z powodzeniem wykorzystywać także w celu rehabilitacji po urazach kolan, bądź ramion.

Wydawane przez konsumentów opinie o gumach do ćwiczeń tej marki są niezwykle pochlebne. W przypadku tego modelu najczęściej mówi się o wysokiej jakości wykonania i funkcjonalności. Ze względu na obecność w zestawie aż trzech modeli, można wybrać najlepszy dla siebie pod względem stawianego oporu.

Let’S Bands Gum Power Set Mini to zestaw składający się z trzech gum do ćwiczeń. Są one wykonane z lateksu i stawiają różny opór – lekki, średni lub mocny (zależnie od koloru).

Zalety
Nadaje się do rehabilitacji:

Po produkt mogą z powodzeniem sięgnąć osoby przechodzące rehabilitację po wypadku czy poważnym urazie. Gumy z pewnością uatrakcyjnią codzienne ćwiczenia.

Dobry dla profesjonalistów:

Zestaw nadaje się dla profesjonalistów. Ponieważ znajdujące się w komplecie taśmy nie stawiają takiego samego oporu, możemy je dowolnie zmieniać i obserwować swoje postępy.

Uniwersalne zastosowanie:

Gumy można wykorzystać do różnego rodzaju ćwiczeń. Nadają się one do wzmacniania mięśni nóg, jak również rąk i klatki piersiowej.

Wady
Mogą wywołać uczulenie:

Ze względu na to, że do produkcji taśm wykorzystano silikon, u wrażliwych osób po treningu mogą pojawić się objawy uczulenia.

Podatność na zabrudzenia:

Niektórzy konsumenci zauważyli, że gumy stosunkowo szybko się brudzą, zwłaszcza jeśli są wykorzystywane do ćwiczeń na zewnątrz.

 

 

 

 

Let’S Bands Power Set Lady

 

Model Let’S Bands Power Set Lady to zestaw, który zawiera trzy różne gumy. Każda z nich stawia inny opór, a więc z łatwością można wybrać spośród nich tę najbardziej odpowiednią. Produkt ten wyróżnia się zdecydowanie jakością wykonania oraz designem. Jest on bardzo stylowy i wykonany w 100% z lateksu, co gwarantuje dobrą rozciągliwość.

Prezentowany zestaw gum zawiera także specjalny woreczek ułatwiający ich przechowywanie. Ponadto jest tutaj również motywacyjny plakat z ćwiczeniami oraz umieszczony na opakowaniu kod, który umożliwia pobranie 4-tygodniowego planu treningowego dla kobiet.

Konsumenci doceniają ten produkt przede wszystkim za możliwość dostępu do profesjonalnego, miesięcznego treningu, który jest bardzo skuteczny i pozwala w końcu cieszyć się szczupłą sylwetką. Gumy te bardzo dobrze się prezentują, a dodatkowo są bardzo dobrej jakości, a więc może to być nawet zakup na lata.

Komplet Let’S Bands Power Set Lady składa się z trzech taśm o różnym oporze – od lekkiego do mocnego. Produkt jest przeznaczony dla kobiet.

Zalety
Przydatne akcesoria:

Do gum dołączono poręczną torbę z siateczki, w której można je przechowywać. W zestawie znajdziemy ponadto dwie dopasowane kolorystycznie opaski na rękę oraz plakat przedstawiający ciekawe ćwiczenia z wykorzystaniem przyrządu.

Idealny dla początkujących Pań:

Komplet idealnie nadaje się dla początkujących Pań, które chcą poprawić swoją kondycję i wyrzeźbić sylwetkę. Guma o najmniejszym oporze doskonale sprawdza się podczas początkowych treningów, z czasem można ją zastąpić taśmami zapewniającymi większe obciążenie.

Wady
Wywołuje podrażnienia skóry:

Część kobiet zauważyła, że po kilkudziesięciu minutach ćwiczeń na skórze może pojawić się zaczerwienienie. Jest to spowodowane tym, że taśmy wykonano z lateksu.

Za mało elastyczne:

Pojawiają się opinie, że taśmy są za mało elastyczne, przez co po mocnym naciągnięciu może dojść do ich rozerwania.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status