Efekty ćwiczeń przy użyciu wioślarza treningowego

Ostatnio aktualizowane: 12.04.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Jakiego wioślarza treningowego wybrać?

 

Wioślarz treningowy, inaczej zwany symulatorem wiosłowania, to urządzenie treningowe, na którym wykonuje się ćwiczenia podobne do tradycyjnego wiosłowania. Wiosła treningowe mają różne systemy oporu i hamowania i to jest chyba zasadniczy podział między nimi. Podstawowe rodzaje systemów to hydrauliczny system oporu oparty o gumowe linki, magnetyczny, z linowym kołem zamachowym oraz magnetyczno- powietrzny. Ponadto obecnie najlepsze wioślarze treningowe, to konstrukcje magnetyczne.

Urządzenia mechaniczne, jako nieco przestarzałe zaczynają odchodzić do lamusa. Oczywiście oba typy urządzeń pozwolą na prawidłowy trening, nie mniej jednak konstrukcja magnetyczna nie powoduje urazów, ćwiczenia na takim wioślarzu wykonuje się łatwiej, jest to również urządzenie solidniejsze i można je wykorzystywać w warunkach domowych. Oczywiście wioślarze mechaniczne są tańsze od magnetycznych, jednak, jeśli myślisz poważnie o ćwiczeniach na tym urządzeniu warto wydać więcej dla udogodnień, jakie posiada taki model.

Zastanawiając się nad kupnem wioślarza należy przede wszystkim kierować się parametrami urządzenia. Pierwsza sprawa, to czy wybrany model pracuje cicho i stabilnie. W następnej kolejności, czy jest wyposażony w regulator oporu, solidne, stalowe profile, a także czy posiada elektroniczny monitor. Następnymi, pożądanymi cechami jest odporność na wilgoć, a także wygodne i stabilne siedzisko.  Regulator oporu powinien znajdować się podczas ćwiczeń w zasięgu ręki, natomiast siedzisko musi zapewniać spokojne, płynne ruchy. A na wyświetlaczu spodziewamy się zobaczyć czas, tempo, puls, ilość ruchów wykonanych wiosłami oraz ilość spalonych kalorii.

Każdy wioślarz treningowy w dobrej cenie umożliwia prowadzenie treningów aerobowych, interwałowych, wytrzymałościowych, czy poprzez regulację siły oporu, treningu siłowego. Trening taki prowadzony przez mężczyzn jest sposobem na wyrzeźbienie sylwetki i nadania jej atletycznych kształtów, a paniom pozwala na redukcję tkanki tłuszczowej i wysmuklenie sylwetki.

Prawidłowo wykonane ćwiczenia przy użyciu wioślarza angażują do pracy nie tylko mięśnie ramion, ale również pleców, grzbietu, bioder, nóg i brzucha. Sprawia to, że taki trening ma charakter ogólnorozwojowy i wpływa na wzmocnienie, zwiększenie wytrzymałości i poprawę kształtu wielu grup mięśni.  

Ćwiczenia przy użyciu wioślarza treningowego są polecane osobom w każdym wieku. Poprawiają ogólną kondycję organizmu, wpływają na lepszą wydolność oddechową i lepszą pracę układu oddechowego, a także wzmacniają serce i naczynia krwionośne.

Ponadto, jeśli pragniesz zrzucić parę kilogramów, to pewnie ucieszy Cię wiadomość, że trening na takim urządzeniu pozwala na spalenie więcej kalorii niż przy bieganiu. Przy założeniu, że ćwiczenia są wykonywane prawidłowo, wiosła to jedne z najbardziej efektywnych urządzeń pozwalających spalić tkankę tłuszczową.

Trening przy użyciu wioślarza jest bezpieczny i powoduje mało kontuzji, a także nie obciąża stawów. Poza tym urządzenie takie nie zajmuje wiele miejsca w mieszkaniu, można je przechowywać pionowo, a niektóre modele nawet posiadają możliwość złożenia.

 

 

York Fitness R610 

 

York Fitness R610 to model z magnetycznym – powietrznym systemem hamowania. Wymiary maksymalne modelu to 250 cm długość, 57 cm szerokość i 100 cm wysokość, natomiast po złożeniu wymiary te zmniejszają się do 120 cm x 57 cm x 160 cm, a waga wynosi 43,5 kg.

Dla łatwiejszego przenoszenia urządzenie zostało wyposażone w rolki transportowe. Model ten jest przystosowany do użytkownika ważącego nie więcej niż 120 kg. System przenoszenia napędu jest łańcuchowy, a do dyspozycji użytkownika został oddany zakres obciążenia od 1 do 16 regulowany elektronicznie.

Na wyświetlaczu elektronicznym osoba ćwicząca może monitorować czas ćwiczeń, dystans, prędkość, tętno, ilość ruchów wiosłem, oraz wydatek energetyczny. Model ten ma 20 programów treningowych zorientowanych na czas, dystans, spalone kalorie, prędkość tętna, czy liczbę ruchów wioseł. Dodatkowo użytkownik może ustawiać własne programy treningowe, albo na przykład trenować w symulacji wyścigu.

Posiadacze tego modelu twierdzą, że jest to najlepszy wioślarz treningowy w 2021 roku. Pozwala na wiele indywidualnych ustawień, ćwiczy się na nim wygodnie, a do tego jest to trwałe urządzenie.

 

 

 

 

Energetic Body R401

 

Drugi z opisywanych modeli Energetic Body R401 ma ośmiokilowe koło zamachowe i dzięki magnetycznemu systemowi hamowania pracuje płynnie, naturalnie i bezpiecznie dla stawów. Urządzenia pozwala na trening w pozycji siedzącej, ale także w pozycji stojącej, dzięki czemu ćwiczenia mogą być bardziej urozmaicone.

Wymiary tego modelu przed złożeniem wynoszą 187 cm x 57 cm x 47 cm, a po złożeniu 82 cm x 57 cm x 110 cm, a jego waga wynosi 25 kg. Mimo sporej wagi, urządzenie można łatwo przemieścić, dzięki zamontowanym rolkom transportowym. Maksymalna waga użytkownika, dla którego model ten jest przeznaczony wynosi 120 kg.

Mamy tu wygodne, miękkie, profilowane i łożyskowane siedzisko, podpory pod nogi są regulowane i zapinane paskiem z rzepem, a przenoszenie napędu odbywa się za pomocą solidnej, wzmocnionej taśmy.

Na monitorze osoba ćwicząca zobaczy informacje dotyczące treningu. Według użytkowników model ten spisuje się bardzo dobrze. Bardzo łatwo się składa i rozkłada, dzięki czemu można go używać nawet w niewielkim mieszkaniu.

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status
film indirfilm indirmefull program indir