ᐅ Drążek do podciągania. Opinie i recenzje

Drążki do podciągania ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.12.19

 

Jaki drążek do podciągania wybrać?

 

Przewodnik zakupowy

Drążek do podciągania, wydawałoby się, że nie ma nic prostszego. A jednak, gdy przychodzi do wyboru modelu do zakupu okazuje się, że sprawa się komplikuje. Jaki jest najlepszy drążek do podciągania? Na co zwrócić uwagę przy zakupie? Dlaczego właściwie drążek to nie tylko „drążek” a całkiem skomplikowany zestaw rurek? W tym poradniku opiszemy rodzaje drążków i na czym się skupić przy wyborze odpowiedniego dla siebie.

 

 

Jaki drążek do podciągania wybrać?

Kilka praktycznych rad przed zakupem drążka się przyda. Przede wszystkim trzeba sprawdzić, jaka grubość rury drążka nam odpowiada. Koniecznie nie może ona być większa niż pozwala na to nasza dłoń. Gdy zamkniesz drążek w dłoni musi ona całkowicie okalać drążek. Z drugiej strony, osoby ćwiczące od dawna w ten sposób twierdzą, że mając grubszą rurkę, taką gdzie użytkownik nie może zamknąć jej w dłoni, ćwiczący jest zmuszony do mocniejszego ściskania przyrządu i tym samym dodatkowo wzmacnia przedramiona i palce. Nie mniej jednak będąc początkującym adeptem, lepiej wybrać rurkę węższą.

Równie ważną sprawą jest ustalenie, jakiej szerokości chwyt nam odpowiada. Dobrze jest przed zakupem sprawdzić to na siłowni, aby wybrać model, który takie rozstawienie dłoni umożliwia. Dodatkowo, współczesne drążki to nie zawsze są urządzenia zawierające jeden prosty drążek. Obecnie ćwiczący ma do dyspozycji drążki proste, gięte czy z dodatkowymi uchwytami pozwalające na podciąganie się przy użyciu tzw. chwytu młotkowego.

Warto też sprawdzić część chwytną drążka. Gdy miejsce, w którym ćwiczący umieszcza dłonie jest zaopatrzone w miękką piankę, lub gumę, gwarantuje to pewniejszy chwyt, bo spocone dłonie nie ślizgają się po powierzchni drążka. Dodatkowo takie miękkie wyposażenie zapobiega powstawaniu odcisków podczas ćwiczeń, a więc podnoszą ich komfort.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie mocowanie

Możemy wyodrębnić drążki o różnorakim sposobie montowania. Tak, więc są takie montowane do ściany wspornikowo, mocowane do sufitu, wielofunkcyjne, bez stałego montażu, a także drążki rozporowe.  

Pierwszy rodzaj – drążki wspornikowo mocowane do ściany – to konstrukcje proste, gięte, z wieloraką ilością uchwytów i różnym stopniu skomplikowania. Taka różnorodność pozwala na ćwiczenia z różnym rozstawem ramion i ułożeniem dłoni. Drążki takie są mocowane do ściany za pomocą minimum sześciu śrub, po trzy na każdy wspornik. Przy czym ilość śrub zależy od rodzaj ściany, na jakiej drążek mocujemy. Jest to istotne, ponieważ podczas ćwiczeń dolne śruby są wciskane do ściany a górne wyrywane. Przy zbyt słabym mocowaniu i mało wytrzymałej ścianie, mocowanie może się niebezpiecznie poluzować. Przed zakupem takiego rodzaju drążka sprawdź, jaka jest długość wspornika. Optymalnie powinno to być 50- 60 cm, jest to bowiem odległość w jakiej będziemy ćwiczyć od ściany.

Drążki mocowane do sufitu też mogą być różnorodne, ale jednak nie aż tak, jak opisywany poprzednik. Ich główną zaletą, jest to, że przy skromnej ilości miejsca, taki drążek nie przeszkadza w normalnym użytkowaniu pomieszczenia. Przy tego typu mocowaniach mamy urządzenia o nośności od 100 do 200 kg, więc część osób o sporej wadze powinna się szczególnie tym parametrem zainteresować. Taki drążek mocujemy również za pomocą kołków rozporowych i również należy przyłożyć dużą wagę do prawidłowego zamontowania sprzętu.

Dostępne są również drążki wielofunkcyjne, które nie są montowane na stałe. Zamontować trzeba jedynie klin bezpieczeństwa, który umieszcza się na futrynie. Zapobiega on osunięciu się drążka, blokowanego na futrynie właśnie. Warunkiem koniecznym przy tego typu przyrządzie jest posiadanie solidnej futryny. Dzięki temu przyrządowi można ćwiczyć nie tylko podciąganie się, ale również pompki i brzuszki.

W końcu drążek rozporowy, polecany raczej dla osób o mniejszej masie, bo jest to najmniej trwałe mocowanie. Drążek w tym wypadku to prosta rurka, bez żadnych dodatków. Drążki takie mogą jedynie mieć miejsce na dłonie z elementami ogumowanymi i obłożonymi gąbką. Drążek mocuje się na futrynie (i znów potrzebna solidna futryna). Drążek jest na futrynie utrzymywany, dzięki mocowaniu rozpierającym go między bokami futryny. Są to też drążki do podciągania w dobrych cenach, bo ceny zaczynają się już od 20 – 30 złotych.

 

 

Różnorodność drążków i ćwiczeń

Aby zaplanować swój trening, dobrze jest też zapoznać się z ćwiczeniami, jakie będziemy na drążku wykonywać. Nie wszystkie rodzaje ćwiczeń można wykonać na podstawowym modelu. Ale na pewno będzie możliwe wykonanie na nim podciąganie z podchwytem. Jest to taki chwyt, w którym ćwiczący odwraca otwarte dłonie w stronę twarzy i w tej pozycji łapie drążek. Takie chwycenie drążka najintensywniej ćwiczy mięśnie dwugłowe (bicepsy) oraz mięśnie ramienne. Pracują tu też całe plecy, a najbardziej najszerszy mięsień grzbietu oraz mięsień obły większy.

Podciąganie z nachwytem, również wykonamy na zwykłym drążku. Jest to dokładnie przeciwne ułożenie dłoni niż w podchwycie. Tu można ćwiczenia regulować w zależności od rozstawu ramion, jakie ćwiczący chce przybrać. Bardzo szeroki rozstaw jest już tylko dostępny w bardziej rozbudowanych modelach drążków do ćwiczeń, gdzie często też końcówki są pochylone, co ułatwia wykonanie szerokiego chwytu. Przy takim ćwiczeniu, z zastosowaniem szerokiego rozstawu ramion, pracują barki oraz plecy – środkowy i dolny odcinek mięśnia najszerszego grzbietu. Przy wąskim rozstawie najbardziej pracują plecy – środkowy i dolny odcinek mięśnia najszerszego grzbietu.

Równie istotne jest, zwłaszcza dla alpinistów, ćwiczenie podciągania z chwytem otwartym. Symuluje to podtrzymywanie się na półkach skalnych. Również rozbudowany przyrząd może służyć do używania podczas ćwiczeń repiki (linki asekuracyjnej), albo dziabki (czekana).

 

 

Najlepsze drążki do podciągania w 2019 roku

 

Podciąganie się na drążkach nie tylko wzmacnia ramiona i barki, ale również wiele innych partii naszego ciała. W czasie tego prostego ćwiczenia napinają się wszystkie mięśnie, a to sprawia, że drążek stanowi świetną propozycję dla każdej osoby, która chce poprawić kondycję i zwiększyć masę mięśniową. Nie można też zapomnieć, że ten prosty przyrząd zmieści się w każdym domu, na przykład w przejściu między pomieszczeniami. Nasze zestawienie pomoże Ci wybrać najlepszy drążek dostosowany do Twoich potrzeb.

 

Nasze zalecenia

 

Marbo MS-D102

 

1-marbo-ms-d102Nasza pierwsza propozycja to Marbo MS-D102 – świetny drążek do podciągania, który jest doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich poszukujących prostych urządzeń do użytku domowego. Trening z wykorzystaniem drążka to wspaniała propozycja dla tych, którzy chcą rozwinąć mięśnie pleców oraz bicepsy, jak również wzmocnić mięśnie brzucha, czy śródpiersia.

Dlaczego jest to najlepszy drążek do podciągania? Głównie ze względu na konstrukcję, która umożliwia montaż zarówno do ściany jak i do sufitu. Nie można też zapomnieć, że sama instalacja urządzenia też jest niezwykle prosta. Wystarczy kilka śrub i drążek jest gotowy do użycia. Jeśli chcemy zmienić pozycję, odkręcamy tylko cztery wkręty.

Ten uniwersalny drążek został wyposażony w płynną regulację rozstawu uchwytów, co pozwala na urozmaicenie treningu, a tym samym uzyskanie lepszych efektów w krótszym czasie. Odległość od sufitu wynosi 65 cm, a odległość od ściany 60 cm. Minimalna szerokość między futrynami musi wynosić 100 cm. Urządzenie zyskało wiele przychylnych opinii profesjonalnych trenerów oraz zadowolonych użytkowników.

Sprzęt, który świetnie sprawdzi się do podciągania to Marbo MS-D102. Jest to najlepszy drążek do podciągania w 2019 roku. Odległość od sufitu tego modelu wynosi 65 cm, natomiast od ściany 60 cm. Jest to drążek do futryn o długości minimum 100 cm.

Zalety
Konstrukcja:

Produkt ten jest bardzo praktyczny – można go zamontować w futrynie, do ściany lub do sufitu. Dzięki temu bez problemu znajdziesz miejsce na umieszczenie drążka w swoim domu.

Instalacja:

Konsumenci podkreślają, że instalacja urządzenia jest bardzo prosta. Do zamontowania drążka wystarczy kilka śrub oraz wkręty. Poza tym zawsze możemy zmienić pozycję urządzenia odkręcając cztery wkręty.

Regulacja:

Prezentowany model jest bardzo uniwersalny, gdyż został on wyposażony w płynną regulację rozstawu uchwytów. Jeśli więc szukasz sprzętu, który umożliwi Ci rozbudowanie treningu i zmiany pozycji, to świetna propozycja.

Solidne wykonanie:

W swoich ocenach użytkownicy drążka podkreślają, że sprzęt ten cechuje bardzo solidne wykonanie.

Maksymalne obciążenie:

Dzięki temu, że drążek wytrzymuje obciążenie ok. 250 kg mogą na nim ćwiczyć również osoby bardzo otyłe.

Wady

 

 

 

 

Magnus Power MP1035

 

2-magnus-power-mp1035Drążek treningowy MAGNUS MP1035 to nasza druga propozycja. Jest to świetny sprzęt, na którym można wykonywać ćwiczenia typu podciąganie nachwytem lub podchwytem, podciąganie bokserskie oraz nóg. Na sprzęcie mogą ćwiczyć nawet osoby o wadze 210 kg, co udowadniają testy obciążeniowe.

Waga drążka to 7,2 kg. Jego wymiary to 115 cm szerokość i 5 cm odległości ściany, a wymiary podstawy to 60 cm x 36 cm. W zestawie znajdziemy sześć gumowych uchwytów oraz sześć kółek montażowych. Model ten może być montowany tylko na ścianę.

Trening na drążku wymaga zaangażowania wielu partii ciała, dzięki niemu zwiększymy siłę, sprawność fizyczną i wyrzeźbimy sylwetkę. Dużą zaletą tego modelu jest różnorodność chwytów i rozstawu dłoni. Projektanci Magnus stworzyli drążek w oparciu o wiedzę z anatomii oraz porady fizjoterapeutów.

Dzięki temu rozstaw uchwytów zapewnia nam komfort w czasie wykonywania treningu i jednocześnie sprawia, że efekty  pracy są widoczne zdecydowanie szybciej. Nie można też zapomnieć o tym, że mocna i trwała konstrukcja urządzenia została doceniona przez wielu użytkowników.

Drążek treningowy MAGNUS MP1035 to kolejny produkt w naszym zestawieniu. Jest to sprzęt o dużej wytrzymałości, który służy do wykonywania różnych typów ćwiczeń. Drążek ma 115 cm szerokości.

Zalety
Maksymalne obciążenie:

Urządzenie wytrzymuje obciążenie do 210 kg. Możesz więc mieć pewność, że inwestujesz w solidny sprzęt. Mogą na nim ćwiczyć również osoby bardzo otyłe lub kulturyści używający obciążenia.

System montażowy:

Montaż drążka nie jest zbyt trudny i możemy go wykonać od razu po zakupie produktu, gdyż do zestawu dołączono gumowe uchwyty oraz kółka montażowe.

Komfort i bezpieczeństwo:

Produkt powstał w oparciu o wiedzę z zakresu anatomii oraz porady fizjoterapeutów. Możemy mieć pewność, że jest w pełni bezpieczny. Poza tym rozstaw uchwytów jest tak zaprojektowany, aby zapewnić nam maksimum wygody i lepszą efektywność ćwiczeń.

Mocna konstrukcja:

Produkt ten cechuje bardzo solidna konstrukcja. Sprzęt wytrzymuje duże obciążenia i jest odporny na uszkodzenia.

Wielofunkcyjność:

Urządzenie umożliwia nam wykonanie wielu ćwiczeń. Jest to możliwe za sprawą uchwytów o różnej długości.

Wady

 

 

 

 

Marbo MH-D002

 

4-marbo-mh-d002Drążek MH-D002 to nowość z 2014 roku, która w zaledwie kilka miesięcy zyskała wielu zadowolonych użytkowników. Jest to uniwersalna propozycja, którą można zamontować zarówno do ściany, jak i do sufitu. Zaledwie cztery śluby dzielą nas od zmiany pozycji, a tym samym wykonywania większej ilości ćwiczeń.  Wytrzymałość drążka wynosi aż 150 kg.

Europejskie Centrum Jakości przetestowało sprzęt pod kątem bezpieczeństwa i zgodności z obowiązującymi normami. Urządzenie zostało odznaczone Certyfikatem Bezpieczeństwa. Lubisz polskie produkty? Jeśli tak, na pewno zainteresuje Cię fakt, że urządzenie jest propozycją od pierwszej polskiej firmy produkującej domowy sprzęt do ćwiczeń, która ma Certyfikat Bezpieczeństwa.

Szerokość drążka to 120 cm, odległość od ściany wynosi 42 cm, a odległość od sufitu 47,7 cm. Warto też wspomnieć, że opinie o drążkach do podciągania tego producenta są bardzo pozytywne. Urządzenie doceniono za wysoką jakość materiałów, świetny udźwig oraz stabilny montaż.

Kolejne miejsce w zestawieniu zajął model MH-D002. Jest to solidnie wykonany sprzęt, który sprawdzi się w domu każdej osoby pragnącej poprawić swoją tężyznę fizyczną. Warto podkreślić, że jest to produkt polskiej firmy.

Zalety
Szybki montaż:

Model ten jest bardzo uniwersalny i łatwy w instalacji. Można go zamontować do sufitu lub do ściany. Jeśli chcemy zmienić pozycję wystarczy odkręcić zaledwie cztery śruby.

Bezpieczeństwo:

Jest to bezpieczny produkt odznaczony Certyfikatem Bezpieczeństwa. Możesz mieć więc pewność, że inwestujesz w sprzęt, który zapewnić Ci ochronę w trakcie ćwiczeń.

Jakość wykonania:

Konsumenci wysoko ocenili jakość wykonania produktu. W swoich ocenach podkreślają, że jest to sprzęt wysokiej jakości.

Wady
Maksymalna waga ćwiczącego:

Dla osób otyłych i o sporej masie, wadą sprzętu jest to, że jego maksymalne obciążenie wynosi 150 kg. Jeśli więc ważysz nieco więcej lub chcesz ćwiczyć z dodatkowym obciążeniem, drążek może być niewystarczający.

 

 

 

 

Spokey 81462

 

5-spokey-81462Nasz ranking drążków do podciągania zamyka wyjątkowy Spokey 81462 ze stali chromowanej. Piankowy uchwyt zapobiega ślizganiu się dłoni w czasie wykonywania ćwiczeń, co zapewnia nam pełne bezpieczeństwo. Ten wyjątkowy drążek rozporowy dopasujemy do większości futryn, gdyż zakres regulacji wynosi 70-110 cm. Gwint drobnozwojowy zapewnia stabilność, a sam produkt jest wytrzymały i łatwy w montażu.

Waga urządzenia to zaledwie 1.44 kg, a maksymalne obciążenie wynosi 100 kg. Ponieważ mocowanie wzmocniono wkrętami, nawet przy częstej eksploatacji, nie musimy obawiać się o nasze bezpieczeństwo. W komplecie znajdziemy też tulejki i wkręty, które ułatwią nam montaż. Ten dobry i tani drążek do podciągania cieszy się wieloma pozytywnymi opiniami użytkowników.

Głównie ze względu na fakt, że rozsuwa się, idealnie dopasowując się do futryny. Jednocześnie musimy zauważyć, że gumowane zakończenia zabezpieczają futrynę, a więc po zdemontowaniu urządzenia, nie musimy nic naprawiać. Ważnym aspektem jest też niska cena sprzętu.

Nasz ranking zamyka drążek Spokey 81462 wykonany ze stali chromowanej. Jest to niedroga propozycja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z podciąganiem.

Zalety
Piankowy uchwyt:

Drążek jest wyposażony w piankowy uchwyt, który skutecznie zapobiega ślizganiu się dłoni. Dzięki temu, w czasie ćwiczeń masz zapewnioną pełną ochronę.

Regulacja:

Jest to model rozporowy, który ma regulację w zakresie od 70 cm do 110 cm.

Cena:

Jest to jedna z najtańszych propozycji na rynku i jednocześnie najtańsza w naszym zestawieniu. Prezentowany drążek kosztuje ok. 40 zł.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Urządzenie ma maksymalny udźwig równy 100 kg. Nie jest to więc sprzęt do ćwiczenia z dużym obciążeniem.

Brak stabilności:

Jak podkreślają konsumenci model ten charakteryzuje się dość dużą ruchliwością. Nie jest zbyt stabilny, a więc osoby o wadze zbliżonej do 100 kg mogą odczuwać pewien dyskomfort.

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Kettler 7900-000

 

3-kettler-7900-000Kolejną pozycję zajmuje drążek do ćwiczeń Kettler 7900-000 z wygodnym, mocnym uchwytem. Sprzęt sportowy firmy Kettler od lat cieszy się ogromną popularnością. Niejednokrotnie spotkamy go w siłowniach, ale świetnie sprawdza się również w warunkach domowych. Drążek, który proponujemy to 100% profesjonalny sprzęt treningowy pozwalający na szybkie i łatwe rozbudowanie pleców i bicepsów.

Już tak poste ćwiczenie pozwoli nam wyrzeźbić lepszą sylwetkę. Wielu użytkowników tego modelu doceniło łatwość i szybkość jego montażu. Kolejną zaletą jest regulacja szerokości w zakresie 77 – 85 cm. Waga produktu to zaledwie 2 kg, a maksymalna waga ćwiczącego to 110 kg.

Warto też wspomnieć, że sprzęt posiada pozytywną opinię Państwowego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Poznaniu. Urządzenie uznano za stabilne i bezpieczne w eksploatacji. Świetne właściwości sprzętu docenili nie tylko profesjonaliści, ale również wielu użytkowników amatorów, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami na drążku. Produkt uważany jest za solidny i prosty w montażu.

Drążek do ćwiczeń Kettler 7900-000 to kolejny produkt godny polecenia. Jest to sprzęt znanej marki sportowej, cieszącej się uznaniem konsumentów. Również ten model cieszy się dużą popularnością.

Zalety
Szybkość montażu:

W zestawie znajdują się wszystkie elementy montażowe, a sama instalacja sprzętu jest łatwa, szybka i przyjemna. Nie musisz więc tracić zbyt dużo czasu na przygotowanie miejsca do ćwiczeń.

Regulacja szerokości:

Prezentowany produkt ma regulację szerokości w zakresie od 77 cm do 85 cm. To umożliwia nam jego dostosowanie do własnych potrzeb.

Solidne wykonanie:

Konsumenci docenili fakt, że jest to solidnie wykonany sprzęt odporny na uszkodzenia.

Bezpieczeństwo:

Prezentowany produkt posiada pozytywną opinię Państwowego Szpitala Klinicznego Akademii Medycznej w Poznaniu. Ma też wszystkie niezbędne atesty. Potwierdza to, że urządzenie jest stabilne i bezpieczne w eksploatacji.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Na drążku może ćwiczyć osoba o wadze maksymalnie 110 kg. Nie jest to więc propozycja dla profesjonalnych kulturystów oraz osób otyłych.

 

 

Inne artykuły, którymi możesz być zainteresowany

Atlasy do ćwiczeń

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4.55 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status