Ranking 5 najlepszych bieżni w 2020

Ostatnio aktualizowane: 06.08.20

 

Bieżnię – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Zakup bieżni to nie mały wydatek, dlatego dobrze jest sprawdzić, co mają do powiedzenia użytkownicy, którzy już takowe posiadają. Otóż użytkownicy w 2020 roku orzekli, że najlepszą bieżnią tego roku jest model York T-I 3000. Najwięcej spośród klientów kupujących bieżnię, zdecydowało się właśnie na ten model. Również to urządzenie zyskało najwięcej pochlebnych opinii wystawionych przez użytkowników. Dlatego możemy je polecić, jako najlepsze. Bieżnią zarządza komputer, obsługiwany za pomocą wyświetlacza LCD. Ćwiczący może ustawić urządzenie w zakresie różnego rodzaju treningu (celowy, definiowany, sterowany tętnem). Są tu ustawienia dotyczące prędkości, dystansu, kąta pochylenia bieżni czy czasu trwania treningu. Waga całego urządzenia przekracza 65 kg, ale dla łatwiejszego transportu ma ono dołączone rolki transportowe. Maksymalna waga użytkownika przy tym sprzęcie nie może przekroczyć 135 kg, a samo urządzenie zostało wyposażone w systemy bezpieczeństwa i amortyzacji. Natomiast po skończonym treningu, system wspomaganego składania i rozkładania, pomoże Ci schować bieżnię w wygodnym dla Ciebie miejscu. Drugą, najbardziej popularną bieżnią jest model Sportop Iv4601. Przed decyzją o zakupie, zapoznaj się również z jej opisem.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką bieżnię kupić?

 

Bieganie na bieżni to świetny sposób na utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Plusem takiego rozwiązania jest to, że możesz uprawiać sport niezależnie od panujących warunków pogodowych. Poza tym w czasie takiej aktywności fizycznej możesz nadrobić zaległości w czytaniu książek, czy też oglądaniu seriali. W przypadku biegania na zewnątrz nie jest to możliwe. Co więcej, taki trening niesie za sobą wiele zalet: spalanie kalorii, poprawę kondycji oraz lepsze samopoczucie. Wszystko to sprawia, że zakup bieżni może okazać się najlepszą inwestycją, jaką poczynisz. Dlatego w tym poradniku postaramy się powiedzieć Ci, jaką bieżnię wybrać.

Bieżnia magnetyczna (mechaniczna) czy elektryczna?

W modelu magnetycznym pas biegowy nie jest napędzany silnikiem, sam musisz wprowadzić go w ruch. W takim sprzęcie za pomocą pokrętła można regulować opór i nachylenie bieżni. Jednak nie ma on zaawansowanego komputera z możliwością wybrania programu. Jednocześnie nie zapewnia odpowiedniej amortyzacji stawów. Jego zaletą jest cena – jest on zdecydowanie tańszy niż model elektryczny. Sprzęty elektryczne są natomiast wyposażone w silnik, a pas biegowy uruchamia się automatycznie. Dodatkowo posiadają systemy amortyzacyjne, programy treningowe oraz możliwość ustawiania profilu użytkownika. Chociaż są nieco droższe, na pewno stanowią lepszą, i co istotne, bezpieczniejszą propozycję.

 

Silnik

Jak już wspomnieliśmy, modele elektryczne to zdecydowanie lepszy wybór, chociażby ze względu na to, że mają system amortyzacji stawów i więcej funkcji. Sercem takich sprzętów jest silnik. Bieżnie posiadają jeden lub dwa silniki prądu stałego, zwykle o mocy od 2 do 7,5 koni mechanicznych. Najlepiej wybrać model o dużej mocy, gdyż wpływa to na jego wytrzymałość i zakres prędkości pracy, a to umożliwia wykonanie różnych typów treningu. Pamiętaj tutaj, że sprzęty o mocy mniejszej niż 2 KM są przeznaczone wyłącznie do marszu i truchtu. Zatem, jeśli chcesz biegać, również intensywnie, większy silnik jest niezbędny.

 

Nachylenie pasa i jego powierzchnia

Bardzo ważne jest to, aby sprzęt miał regulowane nachylenie pasa. Przede wszystkim daje to nam możliwość dostosowania bieżni do rodzaju treningu – dzięki temu będziesz mógł na niej nie tylko biegać czy truchtać, ale też ćwiczyć podejścia pod górę i tym samym wzmacniać mięśnie pośladków. Jeśli chodzi o powierzchnię samego pasa – powinien być wykonany z materiału antypoślizgowego. Zwykle wymiary takiego pasa wynoszą 30 cm x 100 cm lub 50 cm x 145 cm. Przy wyborze należy skonsultować się z trenerem lub sprzedawcą, aby dopasować sprzęt przede wszystkim do naszego wzrostu.

 

Prędkość, jaką możesz osiągnąć

Jak już wspominaliśmy, silnik ma wpływ na moc urządzenia, a także na prędkość, jaką dany model może osiągnąć. Dobry sprzęt powinien mieć szeroki zakres pracy, najlepiej od bardzo wolnego, ok. 0. 5 km/h, do ponad 20 km/h. Jednak tak duże prędkości możesz osiągnąć wyłącznie na bardzo zaawansowanych bieżniach.

 

Amortyzacja jest ważna dla Twoich stawów

Bieganie jest zdrowe, ale nie zawsze i nie dla wszystkich. Pojawia się tutaj istotna kwestia, czyli zbytnie obciążanie stawów, które jest spowodowane brakiem amortyzacji. Jeśli wybierzesz bieżnię posiadającą system amortyzacji, będziesz mógł na niej ćwiczyć bez obaw o swoje stawy i wszelkie kontuzje. Aby mieć pewność, że kupujesz sprzęt z dobrą amortyzacją musisz sprawdzić ilość elastomerów, czyli specjalnych gum. Urządzenie może mieć od 4 do 10 elastomerów.

 

Maksymalne obciążenie urządzenia

Wiele osób kupuje sprzęty do ćwiczeń, bo chce zrzucić zbędne kilogramy i tutaj pojawia się właśnie kwestia obciążenia. Zwykle maszyny mają obciążenie wynoszące ok 150 kg, ale są też takie, które wytrzymują tylko 100 kg. Jeśli więc ze sprzętu będą korzystać osoby o różnej wadze, również tej nieco większej, musisz sprawdzić właśnie ten aspekt.

 

Wyposażenie dobrej bieżni

Dobry sprzęt powinien mieć konsolę z wyświetlaczem, na której możesz wybrać funkcje, sprawdzić swoje wyniki, czy ustawić profil. Dodatkowo na konsoli powinno znaleźć się miejsce na telefon, tablet lub książkę. Choć ortopedyczne pasy biegowe nie są standardem, jeśli masz taką możliwość, warto się na nią zdecydować. Poza tym ważne jest miejsce na butelkę z wodą/bidon, ale też na ręcznik.

Funkcje do wybrania na konsoli

Wybierając bieżnię warto zwrócić uwagę na dodatkowe funkcje, które sprawiają, że użytkowanie danego sprzętu będzie wygodniejsze. Nie wszystkie będą Ci potrzebne, ale wiele z nich może okazać się przydatne. Wśród nich znajdują się:

funkcja HRC, która dostosowuje tempo treningu do pulsu użytkownika i zwalnia wtedy, kiedy tętno staje się zbyt wysokie,

funkcja nawiewu – idealna, gdy ćwiczysz w upalne dni i nie masz w domu odpowiedniej wentylacji/klimatyzacji,

głośniki – umożliwiają podłączenie MP3 i słuchanie muzyki podczas treningu,

pomiar ilości spalonych kalorii,

pomiar czasu,

pomiar odległości,

pomiar prędkości biegu,

pomiar pulsu – sprzęty posiadają różne systemy. Może być on wykonywany za pomocą klipsa, sensorów na bieżni lub bezprzewodowego pasa telemetrycznego (najdokładniejszy pomiar),

pomiar zawartości tkanki tłuszczowej,

programy treningowe – na przykład regenerujący, spalający tłuszcz lub cardio,

składana konstrukcja – pozwala zaoszczędzić trochę miejsca,

system eliminowania drgań (ważny, jeśli mieszkasz w bloku),

zabezpieczenie przed upadkiem,

zapamiętywanie wagi, wzrostu, płci, wieku pozwala ustawić swój własny, indywidualny profil,

złącze TV lub AV.

 

Jaka bieżnia jest najlepsza dla Ciebie?

Poruszyliśmy już kwestie dotyczące cech, jakie bieżnia powinna posiadać, jednak to nie wszystko, co musisz wiedzieć. Wiele zależy od tego, jakie masz potrzeby i jaka jest Twoja kondycja fizyczna. Jeśli nie chcesz biegać, a wyłącznie chodzić w szybszym tempie, to wspomniane modele z mniejszym silnikiem o mocy trwałej do 2 KM będą dla Ciebie idealne. Są one niedrogie i wystarczające do spaceru czy truchtu. Jeśli jednak chcesz sprzęt do typowego biegania lub na wielogodzinny trening, wybieraj mocniejsze modele. Jeśli chodzi o ochronę stawów – sprzęt powinien zawierać przynajmniej 2-5 elastomerów. Natomiast osoby z chorym sercem powinny wybrać bieżnię wyposażoną w komputer z funkcją sprawdzania pulsu. Jeśli szukasz sprzętu dla dzieci – wybierz wolniejszy model, który będzie bardziej bezpieczny.

 

Bieżnie w dobrych cenach

Bieżnię treningową można znaleźć w ofercie producentów: Hammer, Horizon Fitness, InSPORTline, Kettler, Reebok, Spokey i innych. Każda marka ma szeroki wachlarz urządzeń, więc bez problemu znajdziesz model pasujący do Twoich potrzeb, również jeśli chodzi o kwestie cenowe. Przed zakupem warto sprawdzić, czy interesujący Cię sprzęt jest nowością, czy starym produktem z wyprzedaży. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na opinie konsumentów. Oczywiście konstrukcja, funkcje i inne rozwiązania mają znaczenie, jednak to użytkownicy testujący sprzęt, oceniają jego wady i zalety na różnych płaszczyznach.

 

 

5 najlepszych bieżni. Opinie w 2020 roku

 

Chcesz podnieść swoją kondycję nie wychodząc z domu? Zakup bieżni to świetne rozwiązanie, które pozwala na intensywny trening w domowych warunkach. Jaką bieżnię zatem kupić?  Sugerujemy zapoznanie się z naszym rankingiem urządzeń polecanych przez użytkowników, którzy już dokonali wyboru.

 

1. Bieżnia York Fitness T-I 3000

 

1.York T-I 3000Pierwszy model to bieżnia T-I 3000  kanadyjsko – amerykańskiej firmy , która jest jednym z liderów na rynków fitness. Urządzenie to spełni oczekiwania  nawet tych osób, które lubią biegać trochę szybciej. Model pozwala na rozwinięcie prędkości 16 km/h. Urządzenie oferuje także inne funkcje, które można spersonalizować i dopasować do własnych potrzeb.

Jeśli chcemy spalić jeszcze więcej kalorii, a dodatkowo chcemy wymodelować  mięśnie łydek, możemy zmienić kąt nachylenia o 12% stopni. Bieżnia posiada kilka programów treningowych, które sprawią, że nasz trening stanie się ciekawszy. Do wyboru mamy między innymi program celowy, który nastawiony jest na spalenie określonej liczby kalorii.

Dołączony do urządzenia pas telemetryczny pozwala na zmierzenie swojego tętna. Jego kontrola ważna jest szczególnie na początku treningów, gdy nasz organizm nie jest jeszcze przyzwyczajony do dużego wysiłku. Według wielu opinii jest to najlepsza bieżnia elektryczna do domu.

Podkreślany jest fakt, że sprzęt przyda się zarówno do intensywnego treningu, jak i rehabilitacji. Dodatkowo posiada dwa użyteczne pojemniki na bidon i telefon.

Dobrym sposobem na bycie fit i poprawienie kondycji jest bieganie. Chociaż wydawałoby się, że sport tego typu należy uprawiać na zewnątrz, w rzeczywistości pogoda czy chociażby wszechobecny smog nas do tego zniechęcają. Wygodnym rozwiązaniem jest więc bieżnia, która pozwala nam na aktywność fizyczną przez cały rok, niezależnie od pogody. Na pierwszym miejscu zestawienia znajduje się model York T-I 3000, który zyskał uznanie wielu konsumentów. Jest to najlepsza bieżnia w 2020 roku.

Zalety
Parametry:

Maksymalna prędkość, z jaką możemy biec na bieżni to 16 km/h. Dzięki temu będzie odpowiednia nawet dla zaawansowanych biegaczy. Kąt nachylenia pasa bieżni można regulować o 12%. Dodatkowo ćwiczący może zmierzyć swoje tętno w trakcie biegu, aby trenować efektywniej. Oprócz tego z produktu mogą korzystać osoby ważące do 135 kg.

Programy treningowe:

Model ten wyposażony jest w 6 programów. Dzięki nim użytkownik może dopasować trening do swoich potrzeb. Np. możemy wykonywać ćwiczenia zgodne z tętnem lub plan narzucony przez producenta. Oprócz tego ćwiczący może wybrać rodzaj treningu według: czasu, spalonych kalorii czy dystansu.

Składanie:

Urządzenie można złożyć. Dzięki temu sprzęt zajmuje mniej miejsca. Jego wymiary wynoszą 110 cm x 75 cm x 148 cm.

Bezpieczeństwo:

Pas bieżni jest antypoślizgowy, co pozwala na stabilny bieg. Oprócz tego sprzęt jest amortyzowany, co sprawia, że obciążenie stawów kolanowych jest mniejsze.

Wady
Waga:

Bieżnia jest ciężka. Waży 68 kg, więc jej przenoszenie jest kłopotliwe.

 

 

 

 

2. Bieżnia Sportop IV 4601

 

2.Sporttop Iv4601Bieżnia Iv4601 to model firmy Sportop, która od kilku lat podbija rynek sprzętów sportowych. To bardzo solidnie wykonane urządzenie. Jest niezwykle stabilne. Ćwiczyć  na niej mogą nawet bardziej masywne osoby, bowiem maksymalna waga użytkownika do 150 kg. To świetne rozwiązanie dla osób, które lubią się porządnie zmęczyć i spocić. Bieżnia pozwala na bieg o prędkości nawet 20 km/h.

Nie wszystkie urządzenia mogą pochwalić się takimi możliwościami. Jeśli chcesz stworzyć warunki stromego biegu pod górę, z tą bieżnią będzie to możliwe, gdyż maksymalny kąt nachylenia to aż 20%.  Model posiada bardzo dobry system amortyzacji, który zadba o nasze kolana.  Bieżnia oferuje szeroką gamę programów treningowych. To zdecydowanie urozmaici nasz trening. Do wyboru jest ich aż 99.

Dzięki temu trening za każdym razem może być inny. A przecież monotonia to najgorszy wróg każdego przedsięwzięcia! Bieżnia pozwala na kontrolę tętna, dzięki specjalnym blaszkom, które zostały umiejscowione w rękojeściach. Puls, oraz inne parametry takie jak czas, dystans, kalorie może na bieżąco obserwować na wyświetlaczu.

Ta bieżnia do biegania zbiera pozytywne opinie. Podkreśla się, że jest bardzo solidnie wykonana. Model jest prosty w użytkowaniu.

Kolejną prezentowaną bieżnią jest model Sporttop Iv4601. Jest to stabilny sprzęt, dzięki któremu poprawisz swoją sprawność fizyczną.

Zalety
Funkcjonalność:

Użytkownik może biec na tej bieżni z prędkością do 20 km/h. Kąt nachylenia pasa jest regulowany o 20%, więc trening może być bardzo różnorodny. Wbudowana amortyzacja sprawia, że stawy kola

Programy:

Urządzenie wyposażone jest w 99 programów. Dzięki nim biegaczowi nie znudzi się trening na tej bieżni. Może dostosować jej pracę do własnych potrzeb. Dlatego też jest to ciekawa propozycja dla osób, które szukają sprzętu dla całej rodziny.

Składanie:

Bieżnię można złożyć do pionu, dzięki czemu nie zajmuje ona dużo miejsca.

Maksymalne obciążenie:

Urządzenie wytrzymuje obciążenie nawet 150 kg, a więc jest odpowiednie również do ćwiczeń dla osób otyłych, które chcą zrzucić zbędne kilogramy.

Wady
Jakość głośników:

Sprzęt jest wyposażony w głośniki, jednakże jakość dźwięku nie jest najlepsza.

 

 

 

 

3. Bieżnia treningowa Sapphire SG-1500 Soka

 

Model Sapphire SH-1500 Soka znalazł się na trzecim miejscu naszego zestawienia. Jest to bieżnia, która będzie odpowiednia dla każdego biegacza, zarówno początkującego, jak i maratończyka. Dzięki niskiej cenie jest dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy nie chcą w sprzęt sportowy inwestować dużych pieniędzy. Jest to bieżnia magnetyczna.

To oznacza, że zasilana jest siłą nóg. Urządzenie wyposażone jest w trzy stopniową regulację kąta nachylenia pasa. Dzięki temu każdy może dostosować poziom trudności biegu do swojej kondycji. Jednocześnie model ten ma wbudowany monitor, który śledzi postępy, informuje o przebytym dystansie i spalonych kaloriach. Powierzchnia pasa bieżni jest antypoślizgowa, więc można bezpiecznie się po niej poruszać.  Sprzęt można złożyć, więc jeżeli się z niego nie korzysta, można go bez problemu schować do garażu czy piwnicy.

Wymiary tego modelu po rozłożeniu to 121 cm x 56 cm x 127 cm, dlatego model ten nie zajmuje zbyt wiele miejsca.Przeznaczony jest dla osób ważących do 150 kg. Użytkownicy uważają, że model ten jest bardzo łatwy w obsłudze i montażu.

Kolejną propozycją w rankingu jest Sapphire SH – 1500 Soka. Jest to dobra bieżnia do 2500 zł.Będzie odpowiednia dla wszystkich biegaczy, szczególnie dla osób początkujących.

Zalety
Funkcjonalność:

Produkt wyposażony został w regulację kąta nachylenia na trzech poziomach. Ponadto użytkownik na monitorze może śledzić prędkość, z jaką biegnie, spalone kalorie, przebyty dystans i czas.

Niewielkie gabaryty:

Urządzenie można z łatwością złożyć, więc jego przechowywanie jest bardzo wygodne. Jednocześnie wyposażone zostało w rolki, dzięki którym z łatwością można je przesuwać.

Niska cena:

Sprzęt ten nie jest drogi - kosztuje mniej niż 2,5 tys złotych. Dzięki temu każdy może spróbować swoich sił, przy użyciu tego urządzenia.

Maksymalne obciążenie:

Model ten wytrzymuje obciążenie 150 kg, a więc jest odpowiednie do treningu dla osób otyłych.

Wady
Stabilność:

Bieżnia jest niewielka, a jej wymiary to 121 cm x 56 cm x 127 cm. Przez małe rozmiary jest mniej stabilna. Natomiast jej waga wynosi zaledwie 22 kg.

 

 

 

 

4. Bieżnia Body Sculpture Master Run BT 5840

 

4.Body Scylpture Master Run Bt5840Model Master Run Bt5840 to urządzenie brytyjskiej firmy Body Sculpture, która od kilkunastu lat ma silną pozycję na rynku w Polsce, jak i na świecie.  Ten niezwykle nowoczesny model zachwyca swoim wyglądem, jak i wytrzymałością. Trening na tej bieżni to bardzo przyjemny wysiłek. Bieżnia zapewnia komfort i wygodę  biegu. Jednocześnie dba o nasze bezpieczeństwo.

Dzięki specjalnie zastosowanym rozwiązaniom (dobra amortyzacja), odciąża stawy i zmniejsza zmęczenie mięśni. Ponadto specjalny, antypoślizgowy pas bieżni eliminuje ryzyko przewrócenia się. Ta elektryczna bieżnia pozwala na różnorodność treningu.

Możemy na niej trenować szybki chód, niczym Robert Korzeniowski, a także uskuteczniać jogging rozwijając prędkość do 16 km/h.  Bieżnia imponuje zaawansowanym wyświetlaczem LCD. Oprócz odczytywania na nim podstawowych wartości treningowych takich jak: kalorie, prędkość, czas oraz puls,  pozwala na wybranie opcji  testu sprawnościowego.  Możliwy jest także pomiar tkanki tłuszczowej.

Bieżnia posiada wbudowane głośniki, które będą współpracować z odtwarzaczem mp3, iPhonem  lub innym smartfonem. Sprzęt zbiera wysokie noty. Jest solidnie wykonany. Za duży plus uważany jest wbudowany wentylator.

Na czwartym miejscu znalazł się model Body Sculpture Master Run BT 5840. Ten wytrzymały sprzęt to sposób na regularny trening, który pozwoli Ci być fit.

Zalety
System nagłaśniający:

Dzięki wbudowanym głośnikom, użytkownik może podłączyć swój telefon czy mp3 i słuchać swoich ulubionych utworów na tym sprzęcie.

Wygląd:

Bieżnia ta wygląda stylowo i bardzo dobrze prezentuje się w pomieszczeniach.

Bezpieczeństwo:

Sprzęt wyposażony jest w bardzo dobry system amortyzacji. Dzięki temu w trakcie biegu stawy nie są mocno obciążone, a mięśnie wolniej się męczą. Oprócz tego pas bieżni jest zrobiony z wysokiej jakości antypoślizgowego materiału.

Wentylator:

Przy męczącym treningu nadmuch jest bardzo korzystną opcją. W efekcie biegacz może poczuć się bardziej komfortowo, a trening staje się łatwiejszy.

Wady
Wytrzymałość:

Bieżnia przeznaczona jest dla osób ważących do 120 kg. Jeśli więc jesteś osobą bardzo otyłą, rozważ zakup innego modelu.

Złożenie:

Nawet po złożeniu urządzenie zajmuje dużo miejsca. Jego wymiary wynoszą: długość - 110 cm, szerokość - 81,1 cm i wysokość - 142 cm.

 

 

 

 

5. Bieżnia treningowa F9R Dual BH Fitness G6520U

 

5.Bh Fitness F9 Dual G6520UOstatni rekomendowany model to sprzęt firmy  BH Fitness.  Bh Fitess F9 Dual G6520U to model dla najbardziej wymagających osób. Bieżnia oferuje szerokie możliwości treningowe. Została wyposażona w wiele nowinek technicznych. Pozwala na bardzo szybki i intensywny bieg. Maksymalna prędkość, którą można na niej osiągnąć to aż 22 km/h. Żeby wykorzystać jej maksymalne osiągi trzeba się zatem mocno zmęczyć.

Mało który sprzęt domowy pozwala na tak intensywny wysiłek. Maksymalna waga osoby na niej ćwiczącej to aż 160 kg. Jest to sprzęt bardzo stabilny i wytrzymały. Bieżnia jest bardzo cicha, można na niej ćwiczyć nawet w nocy i to bez obawy, że pobudzimy sąsiadów.

Bieżnia pozwala na wybór spośród 14 programów oferowanych przez producenta. Co więcej, pozwala na zaprogramowanie własnego, który dopasujemy do własnych preferencji. Bieżnia jest bardzo bezpieczna w użyciu. Posiada system bezpieczeństwa, który uchroni nas przed urazami kręgosłupa. Sprzęt jest także przyjazny dla środowiska. Mały pobór energii to zasługa specjalnie zaprojektowanego silnika Green Power Tech.

Bieżnia pozwala także kontrolę tętna zarówno na wyświetlaczu, jak i na tablecie lub smartfonie wyposażonym w Bluetooth. Urządzenie zbiera wysokie noty. W szczególności chwalonej jest jej bardzo cicha praca.

Na ostatnim miejscu znalazł się model Bh Fitness F9 Dual G6520U. Z tym sprzętem można przebiec maraton bez wychodzenia z domu.

Zalety
Wielofunkcyjność:

Prędkość, jaką można osiągnąć na tej bieżni to 22 km/h. Ponadto użytkownik może wybrać 1 z 14 programów treningowych. Dodatkowo, na ekranie wyświetlane są informacje o zrealizowanym biegu, takie jak prędkość, spalone kalorie czy przebyty dystans.

Cicha praca:

Kolejnym atutem jest cicha praca bieżni. Dzięki temu nie trzeba się martwić o hałas, który może przeszkadzać naszym domownikom i sąsiadom.

Wady
Wysoka cena:

Urządzenie kosztuje ponad 7000 zł. Jest dwukrotnie droższe od innych propozycji w rankingu. Dlatego też jego cena może zniechęcić część konsumentów.

Wielkość:

Produkt jest bardzo duży. Jego wymiary to 200 cm x 94 cm x 149 cm. Ponadto model ten waży 110 kg. Mimo możliwości złożenia bieżnia zajmuje dużo miejsca i jej przenoszenie może być problematyczne.

 

 

 

 

Jakie partie ciała można wyćwiczyć na bieżni?

 

Chcesz zacząć regularnie trenować, ale nie wiesz, jakich spodziewać się efektów? Zastanawiasz się, jakie partie mięśni jesteś w stanie wyćwiczyć podczas biegu na bieżni? Jeśli tak, zachęcamy do lektury tej części artykułu. Dowiesz się z niej nie tylko, jakich rezultatów można się spodziewać ćwicząc regularnie na bieżni, ale także zdobędziesz informacje na temat tego, jak korzystać ze sprzętu.

Trening na bieżni – co daje?

Na samym początku warto wskazać, co daje regularny trening na bieżni. Bez wątpienia pozwala on poprawić kondycję i wydolność. Już po kilku sesjach treningowych można zauważyć znaczną różnicę. Jeśli będziemy trzymać się zdrowej diety i regularnie ruszać się na bieżni, możemy być też pewni, że zyskają na tym nasze pośladki. Pozbędziemy się z nich zbędnego tłuszczu, a tym samym odkryjemy znajdujące się pod nim mięśnie. Trenując na bieżni zadbamy także o wygląd naszego brzucha. Można powiedzieć, że tego typu aktywność zmusza do pracy całe ciało.

 

Jak ćwiczyć pośladki na bieżni?

Najczęściej kobiety robią wszystko, aby ich pośladki wyglądały atrakcyjnie. Stosują różnego rodzaju kremy, dbają o odpowiednie nawilżenie skóry, jak również wykonują wiele przysiadów. Jeśli chcemy, aby ta część ciała zyskała odpowiedni kształt, z pomocą przyjdą nam ćwiczenia na bieżni. W Internecie można znaleźć wiele przykładowych planów treningowych. Dobrym sposobem na wyćwiczenie pośladków jest zmienianie prędkości pracy bieżni. Jest to tzw. trening interwałowy. Jeśli sprzęt ma taką możliwość, warto regulować jego nachylenie. W ten sposób możemy uzyskać efekt, jakbyśmy biegli pod górę. Jak wiadomo, tego typu aktywność pobudza mięśnie pośladków do pracy i pomaga im się rozwinąć.

Czy trening na bieżni pozwala skutecznie pozbyć się cellulitu?

Wiele osób zadaje również pytanie, czy regularne treningi pozwolą nam wygrać walkę z cellulitem. Ta przypadłość występuje coraz częściej. Niedostatecznie jędrne ciało i jego nieregularna struktura sprawiają, że nogi i pośladki nie prezentują się atrakcyjnie. Choć regularny trening na bieżni z pewnością pozwoli nam nieco zredukować skórę pomarańczową, musimy pamiętać o tym, że jej występowanie najczęściej ma podłoże hormonalne. Zaleca się więc wykonanie serii niezbędnych badań, aby poznać ewentualną przyczynę tej dolegliwości. Nie można także zapominać o tym, aby nie tylko wykonywać treningi typu cardio (np. bieg na bieżni), ale także podnosić ciężary. Przysiady z kilku kilogramowymi ciężarkami z całą pewnością przyniosą zachwycające rezultaty.  

 

Jak ćwiczyć, aby widzieć efekty?

Zastanawiając się nad zakupem sprzętu sportowego wiele osób zadaje pytanie, jaka bieżnia jest polecana przez sportowców. Duża grupa konsumentów chce jednak dowiedzieć się nie tylko tego, jakie urządzenie wybrać, ale także co zrobić, aby ćwiczenia na nim przynosiły efekty. Kluczem do sukcesu bez wątpienia jest regularność. Jeśli nie będziemy trenować przynajmniej kilka dni w tygodniu, istnieje mała szansa, że zobaczymy efekty. Kolejną, niemniej ważną kwestią jest odpowiednio zbilansowana dieta. Zdrowe jedzenie i systematyczność to połączenie gwarantujące doskonałe rezultaty. Należy także pamiętać o tym, aby nie przemęczać organizmu. Zaleca się choćby jeden dzień przerwy w tygodniu. Warto także urozmaicać treningi. Jeśli zdecydujemy się kupić bieżnię, starajmy się korzystać nie tylko z niej, ale także od czasu do czasu pojeździć na rowerze, rolkach czy podnieść ciężary.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Spokey Imir II 832297

 

3.Spokey Imir II 832297Spokey Imir II 832297 jest to rozwiązanie dla osób, które nie chcą wydać fortuny na bieżnie, a jednocześnie chcą mieć produkt, który spełni swoje podstawowe zadania. Jest to tani sprzęt, który dobrze sprawdzi się u osób, które rozpoczynają swoją przygodę ze sportem i nie chcą być uzależnione od warunków atmosferycznych jakie panują na zewnątrz. Urządzenie ma stabilną i solidną konstrukcję.

Jest to bieżnia magnetyczna czyli niezasilana prądem lecz siłą naszych mięśni. Jest to dość ekonomiczne rozwiązanie, gdyż rachunki za prąd nie wzrosną nawet o złotówkę. Z drugiej strony należy rozruszać bieżnię samemu, co początkowo może wydawać się trudne, jednakże to tylko kwestia przyzwyczajenia.

Obciążenie biegu można dopasować do własnych potrzeb i możliwości. 8 stopniowa skala pozwala na różnorodność natężenia treningu. Im większe obciążenie, ty bardziej wyczerpujący i tym samym efektywny bieg. Bieżnia daje możliwość pomiaru tętna. Dużą zaletą jest mobilność sprzętu, który dzięki zamontowanym rolkom transportowym można łatwo przemieścić w dowolne miejsce w mieszkaniu.

Model ten to dobra i tania bieżnia magnetyczna. Użytkownicy to potwierdzają. To bardzo dobry sprzęt, który pozwali nam utrzymać dobrą formę.

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status