Bieżnie elektryczne ranking

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką bieżnię elektryczną kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Bieżnia elektryczna jest bardzo łatwa w użyciu. Jeżeli korzysta się z niej w odpowiedni sposób, pozwala on na spalenie kalorii i poprawę kondycji. Ponadto bieganie wpływa pozytywnie na układ krwionośny i nasze zdrowie oraz samopoczucie.

Na rynku można znaleźć dużą różnorodność przyrządów w zależności od ceny, funkcjonalności, czy jakości wykonania. Aby wybrać produkt, który będzie wytrzymały i posłuży Ci przez wiele lat, warto dowiedzieć się o bieżniach jak najwięcej. Ostatecznie właściwy model powinien pasować do indywidualnych preferencji użytkowników.

Sprzęt charakteryzuje się tym, że można go ustawić w każdym miejscu w domu i korzystać w dowolnej chwili. Bieganie we własnym salonie nie wymaga specjalnego ubioru. Wystarczy zwykła koszulka, spodenki oraz buty sportowe. Niesprzyjające warunki pogodowe przestają być problemem i powodem do zaniechania treningu. Wiele osób zastanawia się, jaką bieżnię elektryczną wybrać.

Funkcje – jaka jest najlepsza bieżnia elektryczna?

Rozwój technologiczny postępuje w tej chwili bardzo szybko i zmienia codzienne życie wielu ludzi. Niektórzy lubią nowoczesne rozwiązania, inni wolą pozostać przy swoich przyzwyczajeniach. Tak też jest przy wyborze bieżni elektrycznej. Są osoby, które lubią intensywny trening i chcą cieszyć się nowinkami i dodatkowymi funkcjami. Inni preferują pozostanie przy sprawdzonych rozwiązaniach i chcą odbyć przyjemny trening.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

System amortyzacji

Ważnym elementem bieżni jest rodzaj wykorzystanej amortyzacji. Sprawia ona, że drgania, które powstają w trakcie biegu są pochłaniane. Dzięki temu ćwiczenia są bezpieczniejsze. Takie rozwiązanie sprawia, że urządzenie nie działa zbyt głośno. Poziom absorpcji drgań podawany jest w zakresie od 4 do 10. Im większa jest ilość, tym lepsza ochrona przed urazami i przeciążeniami stawów. Szczególną uwagę na system amortyzacji powinny zwrócić uwagę osoby, które mają problemy z kręgosłupem, starsi, a także sportowcy

 

Programy do wyboru

Bieżnie elektryczne oferują dużą ilość dodatkowych programów. Część z nich jest automatyczna. Sprawiają one, że trening staje się ciekawszy i bardziej zróżnicowany. Pozwala to także na ćwiczenie innych partii ciała. Ponadto istnieją modele, które umożliwiają indywidualne dopasowanie programu do własnych potrzeb. Wpisując dane dotyczące biegu, takie jak dystans, ilość spalonych kalorii, czas ćwiczeń, można stworzyć trening idealny dla siebie.  

 

Mierzenie tętna

Niektóre modele wyposażone są w mierniki tętna, które umożliwiają śledzenie pracy serca. Taka informacja pozwala na ustalenie odpowiedniej prędkości biegu tak, aby osiągnąć maksymalne wyniki. Istnieją bieżnie, które wyposażone są w program HRC. Śledzi on pracę serca i automatycznie dostosowuje trening poprzez zmianę poziom nachylenia kąta pasa, aby utrzymać odpowiednią intensywność ćwiczeń. Modele dostępne na rynku w różny sposób mierzą tętno. Jedną opcją jest klips przyczepiony do ucha. Jednakże taka metoda nie pozwala na uzyskanie miarodajnych wyników.

Kolejnym rozwiązaniem jest wykorzystanie sensorów dotykowych. Przy takim sposobie pomiaru, należy cały czas trzymać ręce na czujniku, co może ograniczać ruch. Istnieje także metoda badania za pomocą pasa telemetrycznego, który zakłada się na klatkę piersiową. Pozwala on na osiągnięcie najdokładniejszych wyników.

 

Konsola i ekran

Bieżnie wyposażone są w jeden lub kilka monitorów. Wyświetlają się na nich parametry dotyczące przebytego treningu, a także wybranego programu. Dzięki temu możesz cały czas śledzić czas ćwiczeń, dystans, wybrany program, tętno, a także ilość spalonych kalorii. Istnieje możliwość włączenia trybu SCAN. Pozwala on na wyświetlanie poszczególnych danych zamiennie w jednym oknie. Droższe modele pokazują większą ilość pomiarów w tym samym czasie. W części urządzeń można na pulpicie włączyć wentylator, który ochłodzi Cię w trakcie treningu.

Niektóre przyrządy wyposażone są w głośniki i mają możliwość podłączenia Twojego telefonu, telewizora czy mp3. W ten sposób, możesz w trakcie biegu słuchać muzyki, czy oglądać film.

 

Wymiary

Przy wyborze sprzętu do swojego domu, rozmiar bieżni ma istotne znaczenie. Szczególną wagę przywiązują do niej osoby, które żyją w niewielkich przestrzeniach. Na rynku istnieją modele, które dają użytkownikowi możliwość składania ich do niewielkich rozmiarów i wygodnego przechowywania. Osoby, które nie mają ograniczonego miejsca w swoim domu, mogą zainwestować w modele o dużych rozmiarach. Szczególne znaczenie dla bezpieczeństwa i komfortu ćwiczeń ma wielkość pasa treningowego. Najlepsza bieżnia elektryczna powinna mieć długi i szeroki obszar biegowy.

Moc silnika

Pod względem mocy silnika, można podzielić bieżnie na dwie grupy. Pierwszy rodzaj ma moc silnika, która nie przekracza 2 KM. W trakcie ćwiczeń prędkość osiągana na takich produktach wynosi maksymalnie 16 km/h. Natomiast drugi rodzaj to modele, które charakteryzują się mocą większą od 2 KM. Pozwala ona na trening, podczas którego można biec z prędkością 20 km/h. Gdy szukamy informacji na ten temat w opisie danej bieżni, należy szukać mocy znamionowej silnika, która nazywana jest także trwałą, ciągłą lub stałą.

 

Bieżnie elektryczne w dobrych cenach

Bieżnie są najpopularniejszym sprzętem pozwalającym na ćwiczenia. Dlatego też istnieje duża różnorodność w zakresie ceny i jakości produktów. Najtańsze modele można znaleźć za około 600 zł. Natomiast najdroższe kosztują nawet 62000 zł. Warto zainwestować w trochę droższy przyrząd, aby mieć pewność trwałości urządzenia, a także komfort treningu.

 

 

Najlepsze bieżnie elektryczne w 2020 roku

 

Bieżnia elektryczna umożliwia uprawianie sportu w domu, bez konieczności wizyty na siłowni, czy w parku. Szczególnie dobrze sprawdza się ona w bardzo zimne lub gorące dni, gdyż możesz odbyć swój trening we własnym wnętrzu. Ponadto przyrząd daje możliwość śledzenia osiąganych wyników. Przy wyborze modelu dla siebie, zwróć uwagę na jakość jego wykonania. Poniżej prezentujemy ranking bieżni elektrycznych, które mogą Cię zainteresować.

 

Nasze zalecenia

 

Sapphire Jazz Sg-2100T

 

Sapphire Jazz Sg-2100T to model, który jest bardzo popularny i cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Sprzęt charakteryzuje się wysoką jakością wykonania. Urządzenie to sprzyja utrzymaniu dobrej kondycji i osiągnięciu szczupłej sylwetki.

Pas bieżni pokryty jest warstwą antypoślizgową. Sprawia ona, że trening jest bezpieczny. Wielkość obszaru do biegania została dobrana tak, aby ćwiczenia były komfortowe. Model ten wyposażony jest w komputer, który pozwala na wybór 1 spośród 28 programów. Ponadto na monitorze można kontrolować przebieg swojego treningu. Informuje on o pulsie, przebytym dystansie, czasie i spalonych kaloriach. Produkt daje możliwość ustawienia trudności biegu poprzez regulację kąta nachylenia płaszczyzny.

Model ten można z łatwością składać. To sprawia, że bieżnia nie zajmuje dużo miejsca. Ponadto zamontowane rolki pozwalają na łatwe przestawianie sprzętu. Urządzenie to wykonane jest z wysokiej jakości materiałów. Dzięki temu jest ono solidne i wytrzymałe. Użytkownicy doceniają ten model za cichą pracę.

 

 

 

 

Zipro Start

 

Chcielibyśmy Ci zaprezentować bieżnię elektryczną Zipro Start. Model ten cechuje się solidnością wykonania i cichą pracą. Produkt wyposażony jest w pas biegowy zrobiony z antypoślizgowego materiału. Dzięki temu przyrząd jest bezpieczny w użytkowaniu.

Ta dobra i tania bieżnia elektryczna wyposażona jest w system amortyzujący Vib-Guard Cushion. To sprawia, że w trakcie biegu, drgania są przejmowane przez pas i tłumione. Amortyzacja w połączeniu z pracującym silnikiem zapewniają cichą pracę urządzenia.

Model ten wyposażony jest w komputer z wyświetlaczem. Znajduje się na nim zestaw 24 automatycznych programów treningowych. Poza tym, można tworzyć własne zestawienia. Podczas ćwiczeń na monitorze można znaleźć informacje na temat ich przebiegu. Wymiary tego produktu wynoszą 162 cm x 69 cm x 134 cm. Maksymalna waga użytkownika to 120 kg. Konsumenci twierdzą, że model ten jest wygodny i trwały.

 

 

 

 

Hop-Sport Hs-1402

 

Hop-Sport Hs-1402 to model, który może Cię zainteresować. Bieżnia pozwala na intensywny trening całego ciała. Dzięki niej możesz w szybki sposób spalić zbędne kalorie. Co więcej, produkt pozwoli Ci na utrzymanie dobrej kondycji fizycznej.

Sprzęt ten ma wymiary 139 cm x 76 cm x 168 cm, więc nie zajmuje dużo miejsca. Dodatkowo model ten jest składany, więc można z łatwością go schować, gdy nie jest używany. Produkt wyposażony jest 15 automatycznych programów ćwiczeniowych. Ponadto użytkownik ma możliwość indywidualnego dopasowania treningu do siebie poprzez regulację kąta nachylenia i prędkości biegu.

Bieżnia wyposażona jest w komputer z monitorem, który śledzi wykonywane postępy. Na wyświetlaczu można znaleźć informację o treningu, takie jak prędkość, spalone kalorie, pokonany dystans, tętno i czas. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 150 kg. Produkt wyposażony jest w wentylator, który zwiększa komfort biegu. Użytkownicy doceniają ten model za solidność wykonania.

 

 

 

 

HMS BE4200

 

Ciekawym modelem, który może Cię zainteresować jest HMS BE4200. Bieżnia ta pozwoli Ci na przeprowadzenie intensywnego treningu w domowym zaciszu. Produkt ten jest kompaktowy i sprawdzi się nawet w niewielkim mieszkaniu.

Model ten wyposażony jest w antypoślizgowy pas, który ma wymiary 120 cm x 40 cm. Dlatego też przyrząd ten jest bezpieczny w użytkowaniu. Ponadto bieżnia została wykonana z wysokiej jakości materiałów, które sprawiają, że jest ona wytrzymała. Produkt wyposażony jest w amortyzatory, które pochłaniają drgania powstałe podczas biegu. Dzięki temu trening staje się stabilny.

Przyrząd wyposażony jest w komputer z ekranem, na którym wyświetlają się informacje dotyczące przebiegu ćwiczeń. Obsługa tego modelu jest intuicyjna, więc z łatwością znajdziesz swoje ulubione tempo biegu. Bieżnia dostosowana jest do obciążenia, które nie przekracza 100 kg. Po treningu można ją złożyć, co pozwala na oszczędzenie miejsca. Użytkownicy doceniają ten produkt za łatwość montażu.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Kettler Track Performance 7885-300

 

Model, który pozwoli na odbycie intensywnego i skutecznego treningu to Kettler Track Performance 7885-300. Sprzęt charakteryzuje się dużą stabilnością. Pas bieżni zrobiony jest z materiału antypoślizgowego, co daje bezpieczeństwo użytkowania.

Produkt wyposażony jest w komputer z wyświetlaczem, który pozwala na jego łatwą obsługę. Użytkownik może wybrać na nim odpowiedni program treningowy. Ponadto istnieje możliwość podłączenia do bieżni urządzenia komórkowego i publikowanie swoich osiągnięć biegowych w aplikacji mobilnej. Co więcej, podłączenie do smartfonu lub tabletu daje dostęp do większej ilości programów ćwiczeniowych.

Model ten można składać, więc po skończonym treningu zostaje wygodnie przechowywany. Ponadto jego transport jest ułatwiony, gdyż został wyposażony w kółka.  Maksymalne obciążenie tego przyrządu wynosi 140 kg. Wymiary tego sprzętu są równe 202 cm x 88 cm x 136 cm. Opinie o bieżniach elektrycznych producenta Kettler są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką jakość wykonania.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status