Bieżnie do domu ranking

Ostatnio aktualizowane: 30.09.20

 

Na naszej stronie znajdziesz ranking najlepszych bieżni przeznaczonych do użytku domowego. Najwyżej oceniany model wśród klientów to Hertz Basic, który zasilany jest elektrycznie. Produkt ten nie tylko pozwoli Ci na zgubienie zbędnych kilogramów, lecz również pozytywnie wpłynie na Twoje samopoczucie i pewność siebie. Sprzęt wyposażony jest w wiele przydatnych funkcji. Możesz zmieniać trudność biegu poprzez regulację kąta nachylenia powierzchni biegowej. Istotna jest także duża ilość programów treningowych. Sprawią one, że Twój bieg będzie urozmaicony. Ponadto produkt wyposażony jest w głośniki oraz wejście audio. To sprawia, że możesz słuchać muzyki lub audiobooków w dobrej jakości. Co więcej, model ten przeznaczony jest do domu. Dlatego też cechuje się on niewielkim rozmiarem. Ważne jest także, że bieżnię można składać, więc nawet jeżeli nie ma zbyt dużo miejsca w domu, możesz wyciągać sprzęt tylko na czas treningu. Jeżeli jednak wolisz magnetyczne urządzenia to bieżnia Insportline Sprynkl IN5547 powinna Cię zainteresować. Model ten jest niemal równie wysoko oceniany przez konsumentów.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jaką bieżnię do domu kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Dla wszystkich osób, które nie mają dostępu do parku lub siłowni albo po prostu wolą ćwiczyć w domu, producenci przygotowali wersję bieżni, którą można tam postawić. Wystarczy umieścić ją w pomieszczeniu i trenować jak długo chcemy, bez względu na pogodę, czy karnet. Dla osób, które nigdy wcześniej nie biegały na urządzeniu tego typu, zakup może być dość problematyczny. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy poradnik, w którym podpowiadamy, jaką bieżnię do domu wybrać.

 

Dlaczego warto kupić bieżnię do domu?

Posiadając bieżnię w domu, możemy wykonywać kilka czynności na raz. Na przykład możemy połączyć oglądanie naszego ulubionego serialu z utrzymaniem dobrej kondycji. Jest to idealna opcja, kiedy pogoda za oknem nie dopisuje, a na siłowni jest zbyt tłoczno. Poza tym bieganie na bieżni jest bezpieczniejsze dla naszych stawów, gdyż mamy zapewnioną lepszą amortyzację.

 

Rodzaje – jaka bieżnia do domu jest najlepsza?

Istnieją dwa podstawowe typy bieżni do domu rozróżniane ze względu na sposób działania. Są to modele:

magnetyczne – pas biegowy tego typu bieżni napędzany jest wyłącznie siłą naszych nóg. Urządzenie to posiada wiele różnych regulacji, które ułatwią nam użytkowanie. Zwykle wyposażone jest ono w ekran, który pokazuje nam ilość spalonych kalorii, lub jak szybko biegniemy. Zazwyczaj nie ma programów treningowych, dlatego bieżnia magnetyczna polecana jest osobom, które szukają prostego sprzętu. Nie jest polecana tym, którzy mają problem ze stawami, ponieważ nie posiada ona amortyzacji.

elektryczne – jest to najpopularniejszy typ bieżni do domu. Działa dzięki silnikowi, a więc do uruchomienia nie potrzebujemy siły naszych nóg. Jest to idealna opcja dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem, ponieważ takie sprzęty mają wiele programów treningowych, a także inne udogodnienia dla biegaczy. Jedynym mankamentem bieżni elektrycznej jest jej głośna praca.

 

Bieżnie do domu możemy także podzielić ze względu na sposób ich używania:

do truchtu – nie wszystkie bieżnie służą wyłącznie do biegania. Wystarczy, że wybierzemy urządzenie z małą mocą, to znaczy mniejszą niż 2 KM.

do intensywnego treningu – w tym wypadku wybierzmy sprzęt z jak największą mocą. Urządzenie o mocy mniejszej niż 3 KM może się nie sprawdzić, jeśli zamierzamy trenować po kilka godzin dziennie. Nie zapominajmy o dużym nachyleniu pasa, który ułatwi nam intensywny trening.

dla osób z kontuzjami, chorobami stawów – jeżeli cierpisz na kontuzję lub na choroby stawów, lecz wciąż chcesz trenować, to wybierz model z amortyzacją. Taki, który posiada co najmniej 4 elastomery.

dla dzieci – jest to typ bieżni, który jest nieco wolniejszy i nie posiada tak dużego zróżnicowania funkcji. Zapewnia on dzieciom bezpieczeństwo i nie pozwala, by upadły. Zwykle bieżnie te występują w kilku wariantach kolorystycznych.

 

Silnik

Jeżeli zdecydujemy się kupić bieżnię elektryczną, to pierwszym elementem, na który powinniśmy zwrócić uwagę jest jej silnik. Wybierzmy model, posiadający jak największą moc. Od tego zależy prędkość bieżni. Dzięki temu mamy też pewność, że sprzęt będzie wytrzymały. Polecamy modele, które mają moc większą niż 2 KM. Poradzą one sobie z codziennym użytkowaniem. Sprawdźmy, czy urządzenie posiada drugi silnik. Reguluje on bowiem nachylenie bieżni. W przeciwnym razie będziemy zmuszeni robić to własnymi rękoma.

 

Nachylenie pasa

Posiadając bieżnię z automatycznym nachyleniem pasa, możemy dopasować ją do swoich upodobań. Wybierzmy model, który posiada jak największe nachylenie. Na chwilę obecną najnowsze urządzenia mają nachylenie 20 stopni. Wszystko zależy od mocy silnika sprzętu.

 

Powierzchnia biegania

Jest to długość i szerokość pasa. Najpopularniejsze wymiary to 30 cm × 100 cm i 145 cm × 50 cm. Uważajmy, aby dobrać odpowiedni wymiar do swoich potrzeb. Zbyt mały pas, niedostosowany do budowy naszego ciała, czy stylu biegania, może znacząco zaważyć na wygodzie biegania.

 

Maksymalne obciążenie

Zwykle bieżnie do domu posiadają maksymalne obciążenie do 100 kg. Jeżeli ważymy więcej, to wybierzmy model, który wytrzymuje zdecydowanie większe obciążenie. Zazwyczaj są to urządzenia o dużej mocy i większej powierzchni pasa.

 

Zakres amortyzacji

Jeżeli cierpimy na bóle stawów, to koniecznie zaopatrzmy się w bieżnię, która posiada solidną amortyzację. Jest to elastomer umieszczony przy pasie biegowym. Im więcej elastomerów znajdziemy, tym lepsza amortyzacja.  

Funkcje

Wybierzmy urządzenie z funkcjami, które najbardziej się nam przydadzą. Nie ma sensu dopłacać za takie tryby pracy sprzętu, których nigdy nie użyjemy. Wśród wielu znajdziemy:

pomiar pulsu – jest kilka sposobów mierzenia pulsu – przy użyciu klipsa w uchu, poprzez sensory w uchwytach lub za sprawą pasa telemetrycznego. Ten ostatni jest najdokładniejszy.

programy treningowe – jest to idealna funkcja dla początkujących biegaczy lub dla osób, które chcą nastawić się na dany typ treningu np. cardio lub spalanie tłuszczu. Pozwalają one również na ustawienie sobie docelowego czasu treningu, jego intensywności lub ilości kalorii, którą chcemy spalić.

profile – jeżeli wiemy, że z bieżni będzie korzystała więcej niż jedna osoba, taka opcja jest bardzo przydatna. Funkcja ta zapamięta wszystkie nasze wyniki i dobierze trening przygotowany specjalnie dla nas. Dzięki temu, nie musimy za każdym razem ustawiać nowych programów, co pozwoli nam zaoszczędzić czas.

eliminowanie drgań – niektóre bieżnie wytwarzają bardzo silne drgania. Może to nie być przyjemne, jeśli mieszkamy w bloku lub w domu wielorodzinnym, w którym możemy przeszkadzać innym domownikom. Dlatego producenci wprowadzili system eliminowania drgań. Zapobiega on rozprzestrzenianiu się ich na większą powierzchnię.

zabezpieczenie przed upadkiem – jest to idealna opcja dla początkujących, którym trudno złapać równowagę na bieżni. Zabezpieczenie to działa na zasadzie przyczepiania specjalnego sznurka do ubrania, który nie pozwala nam upaść, ponieważ bieżnia zostaje automatycznie wyłączona.

składana konstrukcja – jeżeli nie mamy wystarczająco miejsca w domu, to zainwestujmy w bieżnię, którą można złożyć. Ułatwia nam to także jej oczyszczanie.

 

Dodatkowe wyposażenie

Dzięki wbudowanemu odtwarzaczowi DVD możemy oglądać serial lub film podczas biegania. Koniecznie zainwestujmy w konsolę. Pozwoli nam ona na śledzenie swoich wyników. Interesującym wyposażeniem są głośniki. Muzyka z pewnością umili nam czas podczas treningu. Innym rozwiązaniem jest po prostu klasyczne wejście na słuchawki, najlepiej jack 3,5 mm. Niektóre modele mają na wyposażeniu bidon. Nie możemy bowiem zapomnieć o ciągłym nawadnianiu naszego organizmu podczas treningu.

 

Bieżnie do domu w dobrych cenach

Modele magnetyczne znajdziemy już za 400 zł do 1000 zł. Jeżeli chodzi o bieżnie elektryczne, to są one trochę droższe – ich cena oscyluje pomiędzy 900 zł i 10000 zł. Cena ta zwykle zależy od ilości funkcji, mocy silnika, ilości elastomerów, a także możliwości ustawienia kąta nachylenia. Koszt zakupu wzrośnie również w przypadku, w którym do zestawu dołączone zostało dodatkowe wyposażenie, takie jak bidon, głośniki, DVD, czy konsola.

 

 

Najlepsze bieżnie do domu w 2020

 

Sport pozwala na zgubienie zbędnych kilogramów i zachowanie zgrabnej sylwetki. Ponadto wpływa on pozytywnie na zdrowie i samopoczucie. Korzystanie z bieżni w domu pozwala na zaoszczędzenie czasu i pozbawia wymówek dotyczących brzydkiej pogody na dworze. Poniższy ranking bieżni do domu zawiera pięć ciekawych modeli, które na pewno Cię nie rozczarują.

 

Nasze zalecenia

 

Hertz Basic

 

Interesującym modelem, którego wyróżnia bardzo cicha praca, jest Hertz Basic. Urządzenie pozwala na bieganie z prędkością do 12 km/h. Ten sprzęt ułatwi Ci uzyskanie dobrej kondycji. Kąt nachylenia płaszczyzny biegu można regulować, co służy ćwiczeniu większej ilości mięśni.

Produkt wyposażony jest w amortyzację punktową. Sprawia ona, że bieg jest komfortowy, a stawy w mniejszy sposób obciążone. Konstrukcja jest wykonana z wysokiej jakości stali, co zapewnia dużą wytrzymałość. Powierzchnia biegowa została w specjalny sposób zabezpieczona, aby jej praca była płynna. Model ten mierzy Twój puls w trakcie biegu, przez co możesz trenować w sposób najbardziej wydajny.

Ponadto sprzęt wyposażony jest w 12 programów treningowych, przez co w Twoje ćwiczenia nie wkradnie się nuda. Jeżeli lubisz w trakcie biegu słuchać muzyki, możesz puszczać ją z bieżni, poprzez podłączenie mp3. Wymiary tego modelu to 152 cm × 70 cm × 124 cm. Istnieje możliwość składania sprzętu. Maksymalne obciążenie tego urządzenia to 120 kg. Użytkownicy doceniają ten model za solidne wykonanie.

Bieżnia do domu Hertz Fitness Basic ma wymiary: 153 cm x 71 cm x 130 cm, w tym pas bieżny: 122 cm x 42 cm. Model waży 54 kg. Maksymalna waga użytkownika wynosi 120 kg.

Zalety
Wyświetlacz LCD:

Urządzenie zostało wyposażone w wyświetlacz LCD, który pozwala w łatwy sposób wybierać ustawienia bieżni, jak również monitorować swoje postępy. Na ekranie wyświetlane są informacje m.in. na temat spalonych kalorii czy przebytego dystansu.

Bezpieczeństwo użytkowania:

W razie potrzeby użytkownik może skorzystać ze specjalnego przycisku bezpieczeństwa. Po jego użyciu następuje automatyczne zatrzymanie bieżni.

Wykonanie:

Bieżnia powstała z modułowej stali, czyli bardzo trwałego materiału. Zapewnia to nie tylko długi czas użytkowania sprzętu sportowego, ale także stabilność całej konstrukcji, a tym samym bezpieczeństwo w trakcie wykonywania treningu.

Łatwa regulacja prędkości:

Docenić należy łatwy sposób regulacji prędkości bieżni. Parametr ten można ustalić posługując się wyświetlaczem lub umieszczonymi na rękojeści przyciskami.

Miejsce na bidon:

Model ma specjalnie wydzielone miejsce na bidon. Jest to praktyczne rozwiązanie - możemy mieć świeżą wodę zawsze pod ręką.

Wady
Wejście na odtwarzacz MP3:

Niektóre osoby twierdzą, że wejście na odtwarzacz MP3 nie zostało solidnie wykonane.

 

 

 

 

Insportline Sprynkl IN5547

 

Insportline Sprynkl IN5547 to model, który pozwoli Ci na osiągnięcie wymarzonej sylwetki. Sprzęt napędzany jest magnetycznie, więc nie wymaga podłączenia do prądu. To zapewnia Ci oszczędność energii elektrycznej. Ponadto pozwala to na łatwe dostosowanie prędkości do siebie. Użytkownik może regulować kąt nachylenia podłoża biegowego. Dzięki temu można ćwiczyć różne partie mięśni.

Sprzęt wyposażony jest w ekran LCD, na którym można sprawdzać swoje wyniki dotyczące treningu. Ponadto model pozwala na mierzenie pulsu w trakcie biegu.

Produkt ten sprawdzi się w niewielkich mieszkaniach, gdyż można go z łatwością składać i schować pod łóżkiem. Dodatkowo, wyposażony został w kółka, które ułatwiają jego transport.

Prezentowany model wyróżnia cicha praca, która sprawia, że w trakcie biegu nie będziesz przeszkadzać innym domownikom. Wymiary tego urządzenia wynoszą 138 cm x 65 cm x 129 cm. Maksymalne obciążenie jest równe 100 kg. Opinie o bieżniach do domu producenta Insportline są bardzo pozytywne. Użytkownicy doceniają ten model za wysoką bezawaryjność i cichą pracę.

InSPORTline Sprynkl to bardzo dobra bieżnia do domu do 900 zł. Produkt ma wymiary: 151 cm x 65 cm x 137 cm, a maksymalna nośność wynosi 100 kg.

Zalety
Łatwe składanie:

Jak zapewnia producent, urządzenie można łatwo złożyć do niewielkich wymiarów, dzięki czemu jego przechowywanie nie stanowi problemu. Warto dodać, że u podstawy umieszczono obrotowe kółka ułatwiające przenoszenie sprzętu.

Wyświetlacz LCD:

Aby użytkownik mógł w łatwy sposób monitorować swoją aktywność fizyczną na obudowie umieszczono solidnie wykonany wyświetlacz LCD. Jest on stosunkowo duży, więc odczytanie z niego informacji nie stanowi problemu.

Nie wymaga podłączenia do prądu:

Konsumenci doceniają to, że prezentowana bieżnia to model magnetyczny, a więc nie wymaga podłączenia do prądu. W rezultacie nie ma obaw o to, że jeśli będziemy często korzystać z urządzenia, nasze rachunki za energię znacznie wzrosną.

Łatwa obsługa:

Osoby, które miały okazję używać modelu InSPORTline Sprynkl zapewniają, że jest on łatwy w obsłudze.

Wady
Maksymalne obciążenie:

Ze względu na to, że maksymalne obciążenie modelu wynosi tylko 100 kg, ze sprzętu sportowego nie mogą korzystać osoby ze sporą nadwagą.

 

 

 

 

Sapphire FUNK SG-1600T

 

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszy się model Sapphire FUNK SG-1600T. Sprzęt został zaprojektowany z myślą o użytku domowym. Urządzenie dobrze się sprawdzi dla osób, które chcą przeprowadzić w domu rehabilitację. Bieżnia napędzana jest elektrycznie. Moc silnika tego modelu wynosi 1 KM. Dla oszczędności energii sprzęt po 5 minutach nieużywania automatycznie się wyłącza.

Produkt wyposażony jest w 3 programy treningowe. Dlatego też swój bieg można oprzeć na czasie, dystansie lub liczbie spalonych kilogramów. Dla bezpieczeństwa i wygody użytkowania powierzchnia biegowa jest amortyzowana.

Model wyposażony jest w czytelny i duży ekran LCD, na którym użytkownik może śledzić czas swojego treningu, jego prędkość, pokonany dystans, ilość spalonych kalorii, a także tętno. Produkt można wygodnie składać, więc nie zajmuje wtedy dużo miejsca. Wymiary tego modelu to 120 cm ×125 cm × 65 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 120 kg. Użytkownicy doceniają to urządzenie za dużą wytrzymałość i bezawaryjność.

Bieżnia do domu Sapphire FUNK SG-1600T ma wymiary: 120 cm x 125 cm x 65 cm, w tym wymiary pasa: 98 cm x 36 cm. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 120 kg.

Zalety
Automatyczne wyłączanie:

Niewątpliwym atutem urządzenia jest to, że po 5 minutach bezczynności wyłącza się ono automatycznie. W związku z tym wychodząc z domu nie musimy się zastanawiać, czy wyłączyliśmy bieżnię.

Przechowywanie:

Model ma dobrze opracowany system składania. Dzięki niemu przechowywanie sprzętu nie stanowi żadnego problemu. Bieżnię możemy rozkładać tylko wtedy, kiedy chcemy wykonać trening, a w ciągu dnia korzystać z miejsca, w którym normalnie znajduje się sprzęt.

Konserwacja:

Produkt ma system przypominania o smarowaniu pasa bieżni, co pozwala łatwiej zadbać o odpowiedni stan techniczny urządzenia.

Wady
Maksymalna prędkość:

Jak podaje producent, maksymalna prędkość, jaką można uzyskać na bieżni wynosi 8 km/h. Możliwe, że wartość ta nie zadowoli osób, które mają już spore doświadczenie w bieganiu.

 

 

 

 

Body Sculpture Bt 3133P

 

Body Sculpture Bt 3133P to model, który jest bezpieczny w użyciu. Zastosowanie amortyzacji chroni stawy przed nadmiernym przeciążeniem, a także zmniejsza hałas. Ponadto podłoże do biegania jest antypoślizgowe, co ogranicza ryzyko upadku.

Model wyposażony jest w komputer z monitorem LCD, na którym wyświetlają się dane dotyczące treningu. Istnieje możliwość korzystania z 16 programów ćwiczeniowych. Dodatkowo sprzęt ma wbudowane głośniki i można podłączyć do niego urządzenie mobilne. To pozwala na słuchanie dobrej jakości muzyki w trakcie biegu.

Sprzęt jest zasilany elektrycznie. Moc silnika wynosi 1 KM. Dzięki temu można biec z prędkością od 0,8 do 12 km/h. Co więcej, istnieje możliwość regulacji kąta nachylenia powierzchni biegowej. To pozwala na urozmaicenie i zwiększenie intensywności treningu. Wymiary tego modelu to 154,2 cm x 70 cm x 123,6 cm. Urządzenie można składać. Maksymalne obciążenie sprzętu wynosi 100 kg. Użytkownicy doceniają ten model za łatwość i wygodę obsługi.

Body Sculpture BT 3133P to elektryczna bieżnia do domu przeznaczona dla osób ważących do 100 kg. Wymiary modelu to: 154,2 cm x 70 cm x 123,6 cm.

Zalety
Port USB i głośniki:

Sprzęt ma port USB i głośniki kompatybilne z odtwarzaczami MP3 i smartfonami. W związku z tym możemy z łatwością umilić sobie trening słuchając ulubionej muzyki.

Kółka transportowe:

Bieżnia została wyposażona w kółka transportowe, które ułatwiają przenoszenie urządzenia.

Kąt nachylenia bieżni:

Użytkownik może regulować kąt nachylenia bieżni jednocześnie zwiększając intensywność treningu.

Wady
Komputer z ekranem LCD:

Umieszczony na sprzęcie komputer z ekranem LCD nie jest przejrzysty, dlatego odczytanie wyświetlanych na nim wartości może stanowić problem.

Obsługa:

Dla niektórych osób obsługa urządzenia może być trudna. Dołączona do zestawu instrukcja nie wyjaśnia w sposób wyczerpujący wszystkich funkcji sprzętu.

 

 

 

 

Energetic Body W200

 

Jeśli szukasz bieżni do domu, która nie zajmuje dużo miejsca i jest dostępna w przystępnej cenie, polecamy Twojej uwadze Energetic Body W200. Urządzenie ma wymiary 120 cm x 60 cm x 120 cm. Sprzęt można z łatwością złożyć, tak aby jego przechowywanie było znacznie łatwiejsze.

Model jest zasilany sieciowo. Moc urządzenia wynosi 600 W, a jego waga to 26 kg. Maksymalne obciążenie bieżni to 110 kg. Użytkownik ma możliwość regulowania prędkości Energetic Body W200 w zakresie od 1 km/h do 10 km/h (w zależności od poziomu zaawansowania i oczekiwanych efektów). Urządzenie wyposażono w ekran LCD, na którym wyświetlane są informacje na temat przebytego dystansu, spalonych kalorii czy czasu trwania treningu.

Energetic Body W200 to bieżnia polecana przez wielu konsumentów. Zdaniem użytkowników model spełni przede wszystkim oczekiwania osób początkujących i średniozaawansowanych. Urządzenie jest solidnie wykonane i łatwe w obsłudze.

Bieżnia do domu Energetic Body W200 waży 26 kg, a jej wymiary są następujące: 120 cm x 60 cm x 120 cm. Prędkość urządzenia jest regulowana w zakresie od 1 km/h do 10 km/h.

Zalety
Jakość wykonania:

Model zrobiono z wytrzymałych tworzyw. W rezultacie nawet po wielu miesiącach użytkowania sprzęt wygląda zadowalająco. Co istotne, urządzenie jest wysoce bezawaryjne.

Programy treningowe:

Użytkownik może wybrać 1 z 12 programów ćwiczeń dostosowując tym samym pracę bieżni do swoich indywidualnych potrzeb i efektów, jakie chce osiągnąć.

Wady
Głośność:

Mimo zapewnień producenta sprzęt generuje spory hałas, szczególnie jeśli ustawimy największą prędkość pracy.

Uchwyty:

Nieliczne osoby zwracają uwagę na to, że uchwyty mogłyby być lepiej wyprofilowane. Niemniej jednak stosunkowo rzadko się z nich korzysta, więc ta wada nie jest zbyt dotkliwa.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 


Produkty te nie są już dostępne

 

Fitkraft SMT01

 

Fitkraft SMT01 to model, z którym można się pozytywnie zmęczyć. Ta dobra i tania bieżnia do domu pozwoli na przeprowadzenie efektywnego treningu. Urządzenie wyposażone jest w ekran LCD, na którym znajdują się informację dotyczące ćwiczeń (czas, prędkość, kalorie i dystans).

Sprzęt został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Stalowa rama zapewnia stabilność i wytrzymałość konstrukcji. Ponadto model wyposażony został w klucz bezpieczeństwa. Jedną jego część przyczepia się do ubrania, więc w przypadku upadku klucz odłącza się od komputera, a bieżnia automatycznie się wyłącza.

Ten elektryczny sprzęt ma silnik o mocy 0,76 KM, co pozwala na bieg z prędkością do 10 km/h. Maksymalne obciążenie bieżni wynosi 110 kg. Wymiary tego modelu to 115 cm x 130 cm x 67 cm. Po treningu urządzenie można z łatwością złożyć i schować. Dodatkowo ułatwia to zastosowanie kółek transportowych. Użytkownicy doceniają ten produkt za kompaktowe wymiary, przez co sprawdza się w niewielkich mieszkaniach.

 

 

 

 

 

Jaką bieżnię do biegania w domu kupić?

 

Nie zawsze mamy czas lub ochotę biegać na dworze, szczególnie jeżeli pogoda nie dopisuje. Na szczęście nie musisz rezygnować z treningu, możesz skorzystać z bieżni do biegania w domu. Jeżeli zastanawiasz się nad kupnem odpowiedniego produktu, to skorzystaj z porad zawartych w naszym poradniku. Warto też zapoznać się z opisami najciekawszych bieżni do biegania w domu, ranking znajdziesz na końcu tekstu.

 

 

Wiele osób twierdzi, że najlepsza bieżnia do biegania w domu w 2020 roku ma bezpieczny pas. Jest to jeden z najważniejszych elementów w sprzęcie tego typu. Koniecznie wybierz bieżnię, której pas ma antypoślizgową powłokę. Nie tylko chroni ona przed poślizgnięciem się, ale powierzchnia tego typu znana jest także z tego, że jest bezpieczna dla stawów. Dlatego podczas biegania nie są one zbytnio przeciążone.

Wiele sprzętów ma specjalny komputer, dzięki któremu można ustawić różne programy i parametry pracy przyrządu. Dobrze, jeśli wszystkie funkcje są zrozumiałe, a każdy przycisk dobrze opisany. Z komputerem wiążą się również kwestie wyświetlacza, który nie może być zbyt mały, ponieważ wyświetlane informacje i liczby będą nieczytelne. Dlatego wybierz model, który ma duży ekran i odpowiednio wyświetla informacje.

Zapaleni biegacze uważają, że najlepsze bieżnie do biegania w domu są kompaktowe. Wiele modeli ma odpowiednie kółka, które pozwalają na swobodny transport sprzętu w każde miejsce. Jeżeli zamierzasz ćwiczyć w domu, gdzie masz mało miejsca, to z pewnością chciałbyś po treningu schować bieżnię na bok. Niektóre modele można składać, więc bieżnia nie będzie Ci przeszkadzać, kiedy na niej nie ćwiczysz.

Wiele bieżni ma uchwyty na ręce. Najlepiej, aby były one pokryte miękką pianką lub gumą. Bieżnia nie może być też zbyt wysoka, aby wchodzenie oraz schodzenie z niej nie było problemem.

 

 

Bieżnia do biegania w domu – ranking

 

 

Sapphire Jazz SG-2100T 

 

Sapphire Jazz SG-2100T to bieżnia elektryczna. Wymiary taśmy biegowej urządzenia wynoszą 125,5 cm x 42 cm, co jest wystarczające, aby swobodnie biegać. Tym, co najbardziej podoba się kupującym jest powierzchnia antypoślizgowa, dzięki której stawy biegającego są bezpieczne, a on sam nie przewróci się podczas biegu.

Rączki są dobrze wyprofilowane i pokryte miękką pianką. W nich znajdują się specjalne sensory, które mierzą puls i pozwalają odbyć efektywny trening kardio. Warto wspomnieć o rozbudowanym komputerze urządzenia. Ma on specjalne programy, które pokierują ćwiczącego. Zmienianie ustawień jest łatwe i nie sprawia większego problemu.

Nawet jeżeli nie masz w domu zbyt dużo miejsca, to nie musisz się martwić. Bieżnia jest składana i schowanie jej nie jest problemem. Ciekawym udogodnieniem jest obecność kółek, które ułatwiają przenoszenie bieżni z miejsca na miejsce. Jest to zaleta, którą użytkownicy doceniają najbardziej, a także chwalą możliwość składania.

 

 

 

 

Hopsport HS-640A

 

Hopsport HS-640A to bieżnia przeznaczona dla osób o wadze nie większej niż 150 kg. Wymiary taśmy wynoszą 124 cm x 40 cm. Bieżnia ma regulację nachylenia. Produkt jest składany, a po złożeniu nie będzie zajmował dużo miejsca.

Antypoślizgowe podstawy na stopy zapewniają ochronę stawom oraz zapobiegają przewróceniu się podczas biegu. Maksymalna szybkość bieżni wynosi 14 km/h, z kolei minimalna to 0,8 km/h. Sprzęt ma 9 programów, które można w prosty sposób ustawić i z nich korzystać. Sprzęt mierzy puls, kiedy trzymamy go za uchwyty. Na komputerze LCD można łatwo odczytać wszystkie informacje.

Wykonanie bieżni jest solidne, ma ona kółka, które ułatwiają transport. Użytkownicy są zadowoleni z dużej ilości programów, łatwej obsługi bieżni oraz jej ładnego designu.

 

 

 

 

Energetic Body W200 

 

Energetic Body W200 to bieżnia z komputerem, który wyświetla informacje na temat przebytego dystansu, czasu, spalonych kalorii, prędkości oraz programów (jest ich 12, więc możemy wybrać taki, który najlepiej nam pasuje). Wszystkie informacje na temat treningu są wyświetlane na wyświetlaczu LED, który jest bardzo wyraźny.

Jest to sprzęt przeznaczony dla osób nie cięższych niż 110 kg. Wymiary taśmy biegowej to 100 cm x 34 cm. Z kolei maksymalna prędkość, z jaką można biegać to 10 km/h. Sprzęt jest solidnie wykonany i z pewnością nie ulegnie uszkodzeniu po pierwszym biegu.

Użytkownikom podoba się to, że ta bieżnia do biegania w domu w dobrej cenie jest bardzo stabilna i nie przesuwa się podczas biegania. Na uwagę zasługują uchwyty, które są dobrze wyprofilowane i wygodnie się je trzyma. Biegacze chwalą również to, że bieżna ma bardzo dużo programów do wyboru.

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status