Bieżnia efekty

Ostatnio aktualizowane: 06.07.20

 

Jaką bieżnię wybrać?

 

Regularny trening pomoże Ci nie tylko zrzucić zbędne kilogramy, ale również poprawić kondycję. Poza tym wysiłek fizyczny wpływa bardzo pozytywnie na stan zdrowia. Niestety nie każdy ma okazję, by skorzystać z okolicznej siłowni. Z tego powodu warto jest zainwestować w sprzęt domowy, na którym możesz ćwiczyć o dowolnej porze. Poniżej prezentujemy, czym cechuje się najlepsza bieżnia w 2020 roku.

 

 

Zanim przejdziemy do zalet korzystania z bieżni powinieneś wiedzieć, że na rynku są dwa typy produktów: magnetyczne i elektroniczne. Różnią się one od siebie sposobem wprawiania pasa biegowego w ruch: w pierwszym jest to spowodowane naszym marszem i biegiem, a w drugim – silnikiem. Jest to bardzo ważne, gdyż wybranie właściwego dla siebie sprzętu pomoże Ci osiągnąć lepsze efekty. Pracując na urządzeniu magnetycznym  sami wyznaczamy sobie tempo biegu, dzięki czemu nie przemęczymy się, a co więcej minimalizowane jest ryzyko uszkodzenia stawów ze względu na zbyt intensywny bieg. Sprzęt nie ma zasilania elektrycznego, więc pracuje niezależnie od dostępu do prądu Drugi rodzaj bieżni pozwala na dostosowanie ruchów pasa biegowego do naszych potrzeb, ale regulacja nie jest zależna od naszych ruchów. Dzięki temu użytkownik ma ułatwione wyznaczanie sobie wyzwań, co przekłada się na polepszenie kondycji. Poza tym takie urządzenie ma wbudowany komputer.

Konsumenci kupują najlepsze bieżnie, by poprzez regularny trening zrzucić zbędne kilogramy. Aby zapewnić sobie komfort podczas ćwiczeń należy zachować wyprostowaną postawę, co oznacza, że nie możemy patrzeć na nogi. Nie tylko rozprasza to nas, ale również w czasie czynności napinamy mięśnie. W konsekwencji, trening jest dla nas znacznie bardziej męczący, a po jego zakończeniu odczuwamy ból. Aby efektywnie ćwiczyć, nie można również trzymać się uchwytów lub poręczy. Takie zachowanie zdecydowanie zmniejsza efektywność treningu.

Specjaliści podają, że przebiegnięcie 15 metrów to sposób na spalenie 1 kalorii. Dlatego to, ile stracimy z wagi w czasie ćwiczeń, zależy tylko od nas samych. Pamiętaj jednak, że chodzenie to też sposób na trening. Aby osiągnąć pożądany efekt, niezbędne jest stawianie większych kroków lub szybki sprint. Średnio w czasie godzinnego treningu można stracić od 300 kcal do 600 kcal.

Bardzo ważny jest też czas ćwiczeń, dopiero po 20 minutach nasz organizm zaczyna spalanie tkanki tłuszczowej. Wcześniej przetwarzana jest jedynie energia, która pochodzi z jedzenia oraz zapasu glikogenu z organizmu. Dlatego planując swój trening niezbędnym jest poświęcenie mu co najmniej 40 minut. Dobrym rozwiązaniem jest wykonywanie krótkich serii biegu oraz szybkiego marszu, gdyż wpłynie to pozytywnie na kondycję. Podczas pierwszego treningu polecamy biec przez 1 minutę, a następnie spacerować przez 4. Następnie powtórzyć to co najmniej 4 razy. Wraz z kolejnymi treningami dobrze jest zwiększać nie tylko czas biegu, ale również długość treningu, gdyż pomoże Ci to w osiągnięciu lepszych wyników.

 

 

Bieżnie – ranking

 

 

Insportline Lavister 13150 

 

Model Insportline Lavister 13150 to nowoczesna bieżnia, z której możesz korzystać w domu. Spowodowane jest to tym, że sprzęt można w prosty sposób złożyć, tak, by nie zabierał cennego miejsca. Powierzchnia pasa wynosi 130 cm x 41 cm, więc masz zapewniony komfortowy trening.

Producent zapewnia, że produkt sprawdzi się zarówno podczas długich spacerów oraz biegania. Maksymalna prędkość, jaką możesz osiągnąć na bieżni to 14 km/h. Sam pas został wysoko zawieszony, co bardzo pozytywnie wpływa na komfort treningu. Dużym udogodnieniem są wbudowane programy (12), które pozwalają na szybkie zaprogramowanie ćwiczeń, tak, by efektywniej zrzucić zbędne kilogramy. Bieżnia wyposażona jest w czujnik tętna, który ulokowano w uchwytach. Dane dotyczące przebytego dystansu, czasu ćwiczeń i spalonych kalorii wyświetlają się na dużym ekranie LCD.

Mimo dość wysokiej ceny, urządzenie jest bardzo popularne, gdyż łatwo można je przechowywać w domu, nawet mieszkając w bloku. W czasie treningu, system dokonuje pomiaru wielu cennych parametrów, w tym Body Fat, co pomaga w efektywnym planowaniu aktywności i szybszym zrzuceniu zbędnych kilogramów.

 

 

 

 

Zipro Start

 

Jeśli interesuje Cię zakup wydajnej i w pełni bezpiecznej bieżni do ćwiczeń, to polecamy Ci model Zipro Start. Prezentowany sprzęt to wysokiej jakości produkt elektroniczny, który może być wykorzystany do spacerów oraz biegania.

Dużym udogodnieniem jest system amortyzacyjny Vib-Guard Cushion, który uchroni Twoje stawy przed kontuzją. Pas biegowy został wykonany z antypoślizgowego materiału, więc nie musisz obawiać się wypadku w czasie treningu. Silnik, który wprawia całą maszynę w ruch cechuje się cichą pracą, zatem możesz ćwiczyć również w późnych godzinach. Poza tym nie będziesz przeszkadzać reszcie domowników. Wszelkie drgania, które powstają podczas treningu są tłumione, więc bieżnia sprawdzi się też u osób mieszkających w bloku. Prezentowany produkt ma wbudowany komputer, który oferuje aż 24 programy treningowe, w tym tryb spalania tłuszczu.

Opinie konsumentów o tym sprzęcie są bardzo pochlebne, gdyż jest to wysokiej jakości bieżnia w dobrej cenie. Wiele osób doceniło maszynę za jej wielofunkcyjność i efektywność w walce ze zbędnymi kilogramami.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status