Atlasy do ćwiczeń ranking

Ostatnio aktualizowane: 17.12.17

Jaki atlas do ćwiczeń kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Sport to nie tylko sposób na zgrabną sylwetkę, to również droga do lepszego samopoczucia oraz zdrowia. Wiele chodzi na siłownię, ale nie każdy z nas ma dostęp do takich miejsc. Poza tym samo bieganie nie wszystkich satysfakcjonuje. Poza tym niejednokrotnie zdarza się, że nasz organizm nie toleruje obciążenia powstającego w czasie biegania – pojawiają się wtedy liczne problemy ze stawami. Dlatego szukamy alternatyw, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam nie tyle na odchudzaniu, a na utrzymaniu dobrej formy i rozbudowaniu mięśni. Jedną z możliwości jest zakupienie odpowiedniego sprzętu do domowej siłowni. Wśród takich przyrządów bardzo popularny jest atlas do ćwiczeń. Wielu trenerów uważa, że to jedno z najlepszych i najbardziej zaawansowanych urządzeń. Pozwala ćwiczyć wszystkie partie mięśni, co zapewnia dużą skuteczność treningu. Dlatego w tym poradniku podpowiemy Ci jaki atlas do ćwiczeń wybrać, a w zasadzie, czym kierować się w czasie zakupów.

Liczba stanowisk

Na rynku dostępnych jest wiele atlasów do ćwiczeń, najprostsze modele mają jedno stanowisko, a te bardziej rozbudowane nawet cztery. Im więcej stanowisk, tym więcej możliwości wykonywania rozmaitych ćwiczeń. Warto jednak przeanalizować, czy faktycznie potrzebujemy tylu stanowisk. Sprawdź, jakie ćwiczenia chcesz wykonywać, aby wykorzystać wszystkie stanowiska. Kolejna kwestia – im jest ich więcej, tym maszyna więcej kosztuje, a do tego zajmuje dużo miejsca. Dlatego do domu najpraktyczniejsze będą modele z jednym stanowiskiem, maksymalnie dwoma. Jeśli jednak chcesz stworzyć profesjonalną siłownię, warto skusić się na większy model. Zwłaszcza jeśli ma na nim ćwiczyć kilka osób.

 

Stanowisko to nie wszystko

Przed zakupem warto sprawdzić możliwości treningowe, jakie posiada interesujący nas sprzęt. Chodzi głównie o obciążenie – dobrze, jeśli urządzenie ma ogumowane talerze i osłonę stosu, aby zapewnić cichą pracę i bezpieczeństwo. To ważne, gdy mieszkasz w bloku i nie chcesz zakłócać spokoju swojego i domowników.

 

Obciążenie sprzętu

Każde urządzenie ma jakieś ograniczenia, również pozornie stabilny atlas. Dlatego należy sprawdzić, jakie jest jego maksymalnie obciążenie. To zminimalizuje usterki sprzętu, a także zapewni Ci bezpieczny i komfortowy trening. Zwykłe atlasy wytrzymują obciążenie ponad 100 kg, nawet do 200 kg. Pamiętaj też, że im bardziej stabilny sprzęt, tym więcej osób może z niego korzystać w tym samym momencie.

Wygoda i łatwość użytkowania

Jeśli sprzęt będzie zbyt skomplikowany szybko zniechęcimy się do ćwiczeń, dlatego przy wyborze należy uwzględnić funkcjonalność oraz nasze indywidualne potrzeby. Decydując się na profesjonalny, rozbudowany atlas należy dokładnie zapoznać się z jego obsługą.

 

Miejsce na ustawienie urządzenia

Jak już wspominaliśmy atlas to duży sprzęt, a więc zajmuje sporo miejsca. Dlatego przed zakupem należy dokładnie przeanalizować, gdzie chcemy go ustawić i czy posiadamy do tego wystarczającą powierzchnię. Warto też sprawdzić ich wysokość, bo w przeciwieństwie do orbitreku czy rowerku, wysokość atlasu do ćwiczeń przekracza 1 m – 1,5 m.

 

Co jeszcze uwzględnić?

Powyżej przedstawiliśmy wszystkie niezbędne kwestie, które stanowią drogę prowadzącą do odpowiedzi na pytanie jaki atlas do ćwiczeń jest najlepszy. Wspomnieliśmy o wymiarach, obciążeniu, stanowiskach, ale musisz wiedzieć, że to nie wszystko. Przede wszystkim sprzęt ten powinien być stabilny, aby w czasie jego eksploatacji nie doszło do przechylenia. Warto sprawdzić, czy ma on możliwość rozszerzenia dostępnych opcji. Często w miarę użytkowania pewnych urządzeń dochodzimy do wniosku, że dodatkowa funkcja byłaby świetnym rozwiązanie, ale jak cofnąć czas i kupić bogatszy model? Niestety nie jest to możliwe. Dlatego sprzęty z możliwością rozbudowy o kolejne elementy składowe będą doskonałym rozwiązaniem. Pamiętaj też o tym, aby dostosować model do własnego wzrostu i wagi – inne potrzeby ma kulturysta, a inne osoba o drobnej budowie ciała, która dopiero zaczyna swoją przygodę z takimi ćwiczeniami.

Pamiętaj, że zakup mało wytrzymałego sprzętu o słabej jakości, a także o niewielkim obciążeniu, nie tylko pogarsza wygodę ćwiczeń, ale również nie da nam gwarancji, osiągnięcia wymarzonego efektu.  Zwykle jednak osoby decydujące się na zakup atlasu zakładają, że uda im się wyrzeźbić piękna sylwetkę. Jak podkreślają specjaliści – czasem lepiej jest kupić mniejsze sprzęty lub wolne ciężary, niż kiepski atlas.

Warto też sprawdzać oceny konsumentów. Pamiętaj, że to użytkownicy sprzętów stwierdzają, czy dany model jest warty swojej ceny. Jeśli ma on wiele pozytywnych recenzji, zweryfikuj tylko kwestie, które wymieniliśmy w tym poradniku.  Dzięki temu będziesz mógł spokojnie dokonać zakupu, bez obaw o to, że inwestujesz w sprzęt, który po kilku miesiącach będzie zepsuty lub ćwiczenie na nim nie przyniesie efektów.

Cena – to jest ważne

Wadą atlasów do ćwiczeń jest ich cena. Niestety nie jest to najtańsza propozycja w sklepach sportowych, co nie oznacza, że atlasy do ćwiczeń w dobrych cenach są nieosiągalne. Trzeba jednak bardzo uważać na jakość danego sprzętu. Pamiętaj, że nie warto przepłacać za funkcje, z których nie będziesz korzystać. Niestety bardzo często wydaje nam się, że im większe jest urządzenie, tym jest lepsze, bo posiada dużą ilość funkcji. Wśród najlepszych marek tego typu sprzętu znajduje się: Kettler, York i Body Sculpture. Najtańsze modele na rynku kosztują ok 350 zł, ale za dobry, solidnie wykonany sprzęt musisz zapłacić ok 2000 zł – 3000 zł.

 

Najlepsze atlasy do ćwiczeń w 2017 roku

 

Dziś przekażemy naszym czytelnikom opinie o atlasach do ćwiczeń, a także przedstawimy pięć modeli opisując ich funkcjonalność. Zapraszamy do lektury osoby, które noszą się z zamiarem kupienia takiego urządzenia dla siebie.

 

Nasze zalecenia

 

Kettle Classic 07702-100

 

1.Kettle Classic 07702-100Nasz ranking atlasów do ćwiczeń rozpoczniemy od modelu Kettle Classic 07702-100. Jest to siłownia do użytku domowego i w związku z tym, gdy nieużywana, można ją poskładać, dzięki czemu zajmuje znacznie mniej miejsca niż rozłożona. Sprzęt jest przeznaczony dla osób o wadze do 130 kg.

Wymiary ławki do ćwiczeń wynoszą 250 x 104 x 200 cm. Maksymalnie możemy wykorzystać 40 kg obciążenia do ćwiczenia nóg, 120 kg sztangi, a wyciągu 60 kg. Model ten umożliwia równomierne zaangażowanie wszystkich partii mięśni.

Dzięki niemu możesz rzeźbić klatkę piersiową wykorzystując stacje do motylków, albo w pozycji leżącej na ławce wykonywać ćwiczenia ze sztangą. Za pomocą specjalnej funkcji wzmocnisz swoje mięśnie łydek i ud. Zalety te potwierdzają użytkownicy tego sprzętu.

Ale również polecają go, ze względu na cenę, oraz jako sprzęt dla bardziej zaawansowanych w sztuce sportowej klientów. Konsumenci oceniają Kettle Classic 07702-100 jako sprzęt wysokiej jakości, wygodny i bezpieczny w eksploatacji. Atuty te potwierdza również bardzo solidne wykonanie atlasu gwarantujące długie użytkowanie.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

York Atlas Active Gym

 

2.York Atlas Active GymNastępne z opisywanych to urządzenie York Atlas Active Gym. Czy jest to dobry i tani atlas do ćwiczeń? Bezsprzecznie jest on najtańszy w naszym zestawieniu, sprawdźmy, zatem czy jest on również dobry. Maksymalna waga użytkownika, który może trenować na tym modelu nie może przekroczyć 125 kg. Samo urządzenie ma wymiary: 145 dł. x 100 szer. x  205 wys.

Atlas posiada dwa wyciągi: górny i dolny, za pomocą których odbędziesz pełny trening klatki piersiowej wykonując wiele urozmaiconych ćwiczeń. Ramiona możesz ćwiczyć używając uchwytów do wyciskania, a przy użyciu modlitewnika o 2 stopniowej regulacji popracujesz nad bicepsami.

Po demontażu modlitewnika można przejść do ćwiczeń nóg. Dołączony do zestawu stos składa się z 5-cio kilogramowych płytek pokrytych warstwą winylu, tłumiącą odgłosy. Całkowita masa stosu to 50 kg, ale dzięki przełożeniu 2: 1 w praktyce możesz unieść do 100 kg.

Wśród klientów przeważa opinia, że jeśli urządzenie jest kupowane do zwykłych, domowych treningów, dla kogoś o średnim zaawansowaniu, to model ten posłuży długo. Jest on bowiem trwały i solidny, a do tego w stosunku do innych atlasów doćwiczeń jest on niewielki wymiarowo.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Finnlo Autark 1500

 

3.Finnlo Autark 1500Finnlo Autark 1500, to zaawansowane, dwustanowiskowe urządzenie treningowe. Jest on wyposażony w wyciąg dolny i górny, oraz regulowane oparcie. Maksymalna masa użytkownika wynosi 120 kg. A wymiary tego modelu wynoszą 165 x 145 x 215 cm. Przy zakupie otrzymamy 80 kg stosu, podzielonego na 16 sztabek po 5 kg. A gdyby stos był za mały, zawsze można dokupić dodatkowe 20 kg.

Urządzenie to umożliwia wykonanie wielu ćwiczeń na mięśnie nóg, w tym zgięcia i wyprosty. Również ustawianie ramion w 5 różnych pozycjach do motylków znacznie urozmaica rodzaje i ilość ćwiczeń. Producent podaje, że dostępne są ćwiczenia: wiosłowanie, na biceps, triceps, klatkę piersiową, ćwiczenia nóg w pozycji siedzącej i na brzuch.

A według osób prowadzących treningi za pomocą tego urządzenia, jest to atlas wykonany z dobrych materiałów i każdy element działa bardzo płynnie, dzięki czemu wygodnie się na nim ćwiczy. Klienci podają, że linki w wyciągach nie ulegają rozciągnięciu. Dodatkowo sprzęt posiada gwarancję domową 36 miesięcy i light commercial 24 miesiące.

Jeśli chcesz przeczytać opinie konsumentów na temat tego produktu, kliknij tutaj!

 

 

 

Body Sculpture BMG 4700

 

4.Body Sculpture BMG 4700Stabilna i solidna konstrukcja to atlas Body Sculpture BMG 4700. Wykonany z profili stalowych o ergonomicznym kształcie, z piankowym wykończeniem. Ławeczka z wysokim oparciem pozwala na użycie urządzenia osobom wysokim. Wymiary tego modelu to 158 x 240 x 213 cm. Maksymalna masa użytkownika wynosi 120 kg.

A waga stosu to 55 kg, przy czym stacja motylkowa posiada przełożenie 2: 1, dzięki czemu ciężar, który podnosisz, jest dwukrotnie wyższy niż waga obciążenia. Obciążniki zostały pokryte plastikiem, dzięki czemu praca stosu jest cicha. Wyciąg górny pozwala na ćwiczenia w zwisie.

Za pomocą takich ćwiczeń kształtujesz ramiona, mięśnie brzucha, grzbietu i mięsień czworoboczny. Uchwyty do pompek francuskich angażują całe ciało, a także kształtują tricepsy i mięśnie brzucha. Ławka skośna umożliwia odbycie treningu pod kątem ujemnym, który jest bardziej wymagający niż tradycyjne ćwiczenia. W przerwie można na chwilę podwiesić używane hantle, by po przerwie po nie ponownie sięgnąć.

Dla właścicieli tego sprzętu najważniejszą jego zaletą jest jego wielofunkcyjność. Model ten gwarantuje możliwość ćwiczenia wielu partii mięśni. Konsumenci twierdzą, że jest to sprzęt do ćwiczeń odpowiedni zarówno dla amatorów jak i profesjonalistów. Dodatkowo cena Body Sculpture BMG 4700 jest niewygórowana.

Kliknij tutaj, by uzyskać więcej informacji, opinii i cen!

 

 

 

Kettler MultiGym 7752-800

 

5.Kettler MultiGym 7752-800Atlas Kettler MultiGym 7752-800 to siłownia zapewniająca trening dla całego ciała. Model ten umożliwia zaangażowanie wszystkich mięśni, a także połączenie treningu cardio z siłowym. Najlepszy atlas do ćwiczeń powinien pozwalać na różnorodność ćwiczeń wykonywanych w różnych pozycjach. Takie funkcje znajdziemy w tym modelu. Multigym posiada stację do treningu nóg, bo naciąganie liny z dołu imituje ruch wioślarski.

Stacja motylków pomoże ci wyrzeźbić klatkę piersiową, a specjalny wyciąg linowy posiada linkę do kształtowania tricepsów i możliwość połączenia ćwiczeń z treningiem brzucha. Waga stosu wynosi 80 kg, składa się na niego 16 odważników po 5 kg każdy. Urządzenie wytrzyma obciążenie ćwiczącego o maksymalnej wadze do 130 kg. Wymiary atlasu po rozłożeniu wynoszą 181 x 109 x 200 cm.

Od użytkowników siłowni Kettler MultiGym 7752-800 otrzymaliśmy rekomendację tego sprzętu. Twierdzą oni, że wysoka jakość i trwałość czyni go użytecznym. Ponadto do atlasu została dołączona książeczka w języku polskim z opisem ćwiczeń, jakie na urządzeniu można wykonać.

Jeśli chcesz kupić ten produkt kliknij tutaj, by odwiedzić stronę Ceneo.pl

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...