Ranking 5 najlepszych rowerów elektrycznych w 2021

Ostatnio aktualizowane: 25.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

 

Rower elektryczny – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Rower elektryczny to ciekawa alternatywa dla zwykłego pojazdu. Jeżeli marzy Ci się tego typu produkt, ale nie wiesz, który wybrać, zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem. Na podstawie analizy opinii konsumentów wyłoniliśmy kilka najbardziej popularnych modeli. Najwięcej pochlebnych recenzji zebrał elektryczny Skymaster E-motion Raptor. To model hybrydowy łączący zalety sprzętów elektrycznych i tradycyjnych jednośladów. Przerzutka tylna Shimano Alivio jest wysokiej jakości. Reszta użytych do produkcji komponentów również jest uznawana za solidne. Jednoślad ma grube, duże opony, które dobrze sobie radzą podczas jazdy na różnej nawierzchni. Mimo wielu zalet ten model Ci się nie spodobał? Sprawdź więc pojazd zajmujący drugie miejsce, czyli Ecobike Even Black. Rower ma mocny silnik i pojemną baterię, która pozwala na przejechanie nawet 110 km. To produkt, który jest przystosowany nie tylko do jazdy po mieście, ale też na trudniejszym terenie. 

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaki rower elektryczny kupić?

 

Wiele osób używa rowerów, by poprawić swoją kondycję lub zrzucić zbędne kilogramy. Co jednak zrobić, gdy nasz pojazd ma nam pomóc dostać się do pracy? Niestety, nie każdy z nas ma ochotę na pot i zmęczenie z samego rana. W takim wypadku, dobrym rozwiązaniem będzie zakup modelu elektrycznego. Mogą z nich korzystać osoby o słabszej kondycji oraz ci, którzy chcą chronić nasze środowisko. Podczas jazdy pedałujesz, ale dzięki mocy silnika poruszasz się szybciej. Aby pomóc Ci w zakupie najlepszego sprzętu na rynku, przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dzięki jego lekturze dowiesz się, jaki rower elektryczny wybrać.

Modele elektryczne to dobra alternatywa dla innych środków lokomocji. Ich największą zaletą jest to, że są przyjazne środowisku, bowiem nie wytwarzają spalin. Co więcej, takie sprzęty dają Ci pełną mobilność. Możesz bowiem, jeździć zarówno po jezdni, jak i drodze rowerowej, a gdy zacznie padać, wsiądziesz do autobusu miejskiego i spokojnie wrócisz do domu.

Miejsce zamontowania silnika w rowerze

Miejsce, w którym będzie zamontowany silnik jest dość istotne. Po pierwsze, zamontowanie go w niektórych partiach roweru jest dość drogie. Dodatkowo, jego dobre ulokowanie może zapewnić lepszą jazdę.  Silniki są najczęściej montowane w przednim kole. Jest to najtańsza opcja. Takie urządzenia polecane są osobom, które preferują relaksującą jazdę po mieście. Najlepiej spisuje się na twardej nawierzchni, typu beton. Poza tym, ulokowanie silnika z przodu jest bardzo przydatne, gdy chcemy wjechać na podjazd. Drugim miejscem, gdzie może się on znaleźć jest tylne koło.

Opcja ta, jest nieco droższa od poprzedniej, jednak gwarantuje większą przyczepność i przyspieszenie podczas ekstremalnej jazdy. Trzecim wariantem jest silnik zamontowany centralnie, zintegrowany z mechanizmem korbowym. Jest to najdroższa opcja, a jednocześnie gwarantuje najlepsze przyspieszenie. Polecana jest ona w rowerach, które mają posłużyć do jazdy ekstremalnej.

 

Akumulator – jaki rower elektryczny jest najlepszy?

Jest to najważniejsza część roweru elektrycznego, ponieważ to od mocy akumulatora zależy jego wydajność. Dodatkowo, odróżnia tym samym urządzenie od klasycznych rowerów. Przeważnie są one montowane na bagażniku roweru. Najczęściej spotykamy akumulatory kwasowo-ołowiowe lub też litowo-jonowe.

Pierwszy z nich jest używany w tańszych modelach rowerów. Niestety, czas potrzebny do pełnego naładowania takiego urządzenia jest dość długi. Co więcej, ze względu na dużą wrażliwość na ekstremalne temperatury, możesz mieć problem z jego włączeniem zimą i latem. Modele z takim silnikiem polecane są osobom, które korzystają z rowerów elektrycznych dość rzadko. Zamontowanie ich w swoim urządzeniu jest dużą oszczędnością pieniędzy.

Drugi typ to akumulatory litowo-jonowe. Są one bardzo wydajne i dość wolno się zużywają. Wielu specjalistów zapewnia, że są w stanie wytrzymać ponad 1000 ładowań. Ich wadą jest jednak wysoka cena.

 

Wspomaganie

Ważnym elementem roweru elektrycznego jest jego wspomaganie, czyli to, w jaki sposób napęd obciąża użytkownika. Pod tym względem możemy wyróżnić następujące typy: pedal electric cycle, s-pedale electric cycle oraz power-on-demand.

Pierwszy z tych rodzajów, czyli pedal electric cycle to najpopularniejszy sprzęt na rynku. Umożliwi Ci on korzystanie z akumulatora tylko do prędkości 25 km/h. Ważne jest to, że ten typ rowerów posiada wspomaganie asystujące. Dlatego, aby użytkować sprzęt, sam musisz pedałować.

Drugim rodzajem jest s-pedale electric cycle. Jest to bardziej zaawansowany i intuicyjny sprzęt, który poleca się osobom umiejącym obsługiwać taki typ urządzeń. Posiada on dużo większą moc niż zwykły rower miejski. Zazwyczaj wynosi ona 400, 500 a nawet 750 W. Możesz sam zaprogramować akumulator. Dzięki temu, będzie on działał nieprzerwanie lub nawet do osiągnięcia 45 km/h. Ważne jest to, że ze względu na duże prędkości, które może on osiągnąć, ten model nie może być używany na drogach publicznych. Musi być on zarejestrowany jako skuter i nie możesz jeździć nim po ścieżkach rowerowych.

Model power-on-demand to kolejny rower elektryczny, który może być używany jako skuter. Spowodowane jest to tym, że w czasie jazdy nie jest wymagane pedałowanie. Wystarczy, że podczas jazdy uruchomisz silnik.

 

Waga roweru

Jesteśmy przyzwyczajeni do tego, że nasze rowery wnosimy po schodach do domu. Jeśli chcesz robić tak samo z modelem elektrycznym, to powinieneś przyjrzeć się wadze tego urządzenia. Niestety, ale silnik i akumulator to kilka, a nawet kilkanaście dodatkowych kilogramów. Ponadto ramy w rowerach tego typu są dodatkowo wzmocnione przy pomocy stali lub aluminium. Dzięki temu, są dużo bardziej trwałe i odporne na obicia i stłuczenia, które na drodze zdarzają się dosyć często. Jeśli zatem zsumujesz wagę całego modelu, może się okazać, że Twój rower waży od 40 do nawet 50 kg. Wniesienie takiego ciężaru w pojedynkę jest niemal niemożliwe. Naturalnie, możesz wyjąć akumulator i silnik. Jednak ich ponowne zamontowanie jest czasochłonne. Jeśli mieszkasz w bloku i nie masz windy, radzimy przechowywać urządzenie w piwnicy lub garażu.

Sterowniki

Aby uruchomić silnik i akumulator w rowerze elektrycznym, niezbędna jest odpowiednia elektronika, która pomoże Ci ustawić wszystkie ważne parametry. Posiada on chociażby takie opcje, jak kontrola przyspieszenia. Rower może być uruchamiany obrotowo, przy pomocy pedałów lub też dzięki przycisku. W obu przypadkach, czynność musi być wykonywana nieprzerwanie. Jeśli przestaniemy pedałować, silnik przestanie wspomagać jazdę. Podobnie jest w drugim przypadku, przycisk musi być ciągle trzymany, jeśli rower ma jechać. Dobrym udogodnieniem jest tempomat.

Funkcja ta, pozwala Ci ustalić najbardziej odpowiedni dla Ciebie poziom wspomagania. Dzięki temu, nie musisz przytrzymywać przycisku. Jest to niezwykle przydatne podczas pokonywania długich tras. Poza tym, wiele nowoczesnych modeli jest wyposażonych w wyświetlacz LED lub LCD, na którym komputer pokaże nam informacje o naszej aktualnej prędkości, pokonanych kilometrach i stanie baterii. Jest to niezwykle przydatna funkcja, która pozwoli Ci na pełną kontrolę pojazdu.

 

Rowery elektryczne w dobrych cenach

Na cenę roweru elektrycznego wpływa kilka kwestii. Modele z akumulatorem kwasowo-ołowiowym są najtańszymi na rynku. Wynika to z faktu, że ich żywotność nie jest zbyt długa. Są one w stanie przetrwać do 500 ładowań, po tym należy wymienić akumulator w rowerze. Jest to jedynie pozorna oszczędność. Zakup takiego sprzętu to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych. Dlatego dużo lepiej jest zainwestować w akumulatory litowo-jonowe, które są dużo bardziej trwałe i wytrzymałe.

Ponadto musisz się zastanowić, jakie zadanie ma spełniać Twój rower elektryczny. Jeśli ma Ci on służyć jedynie do spokojnego pokonania drogi do pracy, to polecamy zakup modeli standardowych z silnikiem zamontowanym na przednim kole. Będzie on dobrze radził sobie z jazdą w mieście. W przypadku, gdy preferujesz bardziej ekstremalną jazdę, warto zastanowić się nad inwestycją w model power-on-demand z silnikiem zamontowanym centralnie.

Ceny rowerów elektrycznych zaczynają się od 1100 zł w przypadku urządzeń standardowych, których silnik jest zamontowany na przednim kole. Bardziej zaawansowane sprzęty mogą kosztować nawet 3000 zł lub więcej. Warto zauważyć, że bardziej wydajne modele, które możemy rzadziej ładować, posiadają ceny nawet do 8000 zł.

 

5 najlepszych rowerów elektrycznych. Opinie w 2021 roku

 

Jazda na rowerze to sport, przyjemność, a czasem sposób żeby dostać się do pracy. Chociaż modele elektryczne uważa się za rozwiązanie dla osób, które nie mają wystarczającej kondycji, by jeździć zwykłym sprzętem, musimy zauważyć, że taki rower stanowi doskonałą alternatywę dla innych środków lokomocji. Skuterem nie wjedziemy na ścieżkę rowerową, musimy zawsze trzymać się pasów ruchu, rower daje nam więcej wolności. Poza tym wcale nie rezygnujemy z pedałowania, wciąż się ruszamy, ale dzięki silnikowi nasza jazda jest szybsza. W związku z tym przygotowaliśmy ranking najlepszych rowerów elektrycznych dostępnych na polskim rynku.

 

1. Rower Elektryczny Skymaster E-motion Raptor

 

Skymaster E-motion Raptor to rower hybrydowy łączący najlepsze cechy modeli tradycyjnych i elektrycznych. Jest to jednoślad polecany do jazdy miejskiej i offroad. Sprzęt jest wyposażony w mocny silnik elektryczny 250 W, który pozwala na rozwinięcie prędkości do 25 km/h i to przy niewielkim wysiłku.

Rower ma 26-calowe koła i 18-calową ramę. Zastosowano w nim przerzutki marki Shimano: Alivio i Deore. Jednoślad ma też niezawodne hamulce dyskowe Tektro. Model oferuje 9 poziomów wspomagania jazdy, a silnik jest aktywowany automatycznie. W rowerze zastosowano amortyzator MEZO USA Technology, który dobrze spełnia swoją funkcję. Na kierownicy znajduje się wyświetlacz, z którego można odczytać informacje na temat przebytego dystansu czy czasu jazdy.

Opinie, jakie można przeczytać na temat modelu Skymaster E-motion Raptor są bardzo dobre. Kupujący przyznają, że sprzęt ma wiele zalet, a do najważniejszych zalicza się efektywną pracę silnika. Skutecznie wspomaga on rowerzystę podczas jazdy pod górę, więc nie jest ona dla niego tak męcząca.

Skymaster E-motion Raptor to rower elektryczny z ramą 18-cali i 26-calowymi kołami. Sprzęt waży 27 kg.

Zalety
Przednie amortyzatory:

W rowerze elektrycznym zastosowano przednie amortyzatory, dzięki którym jazda nawet w bardziej wymagających warunkach nie jest trudna. Na tym rowerze można jeździć różnymi trasami.

Wydajny silnik:

Sprzęt ma wydajny silnik z 9 biegami. Uruchamia się on automatycznie i działa w ten sposób, że wyczuwa, kiedy rower znajduje się na powierzchni pochyłej.

Wyświetlacz na kierownicy:

Rowerzystom, którzy często udają się w dalsze trasy bardzo przydaje się umieszczony na kierownicy wyświetlacz. Pozwala on dokładnie monitorować parametry jazdy. Można z niego odczytać m.in. prędkość jazdy, przebyty dystans czy stan baterii.

Model hybrydowy:

Skymaster E-motion Raptor to model hybrydowy, który łączy zalety roweru tradycyjnego i elektrycznego.

Dodatkowe akcesoria:

Jednoślad jest wyposażony w dodatkowe akcesoria, które zapewniają odpowiedni komfort i bezpieczeństwo użytkowania. Mowa m.in. o oświetleniu przednim i stopce pozwalającej na zaparkowanie roweru niemal w każdym miejscu.

Wady
Instrukcja obsługi:

Kupujący zwracają uwagę na to, że dołączona do kompletu instrukcja nie jest dostatecznie czytelna.

 

 

 

 

2. Rower Elektryczny EcoBike Even SO19JF0907

 

Rower elektryczny Ecobike Even Black idealnie nadaje się do jazdy po mieście, choć można nim bez przeszkód wybrać się też na przejażdżkę za miasto, np. do lasu. Pojazd waży 21,5 kg i ma koła w rozmiarze 20 cali. Ponieważ rama została wykonana z aluminium produkt jest odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Zasięg przedstawionego modelu to maksymalnie 110 km. Rower jest zasilany 250 W silnikiem ze sprzęgłem odśrodkowym. Produkt wyposażono w przednie i tylne oświetlenie oraz bagażnik. Z uwagi na to, że nad kołami są błotniki nie ma ryzyka zachlapania ubrań podczas przejeżdżania przez kałuże.

Konsumenci uważają, że rower Ecobike Even Black świetnie wygląda i wygodnie się na nim jeździ. Podwójne hamulce V-brake pozwalają na szybkie zatrzymanie się przed przeszkodą, co zwiększa nasze bezpieczeństwo. Na kierownicy zamontowano czytelny wyświetlacz LCD, za sprawą którego możemy na bieżąco sprawdzać prędkość jazdy czy poziom naładowania baterii.

Model Ecobike Even Black ma 20-calowe koła. Wymiary pojazdu to: 148 cm x 45 cm x 108 cm, a moc silnika wynosi 250 W. Maksymalny zasięg roweru to 110 km.

Zalety
Wyświetlacz LCD:

Na kierownicy zamontowano duży i czytelny wyświetlacz LCD, z pomocą którego możemy z łatwością sterować silnikiem i kontrolować najważniejsze parametry jazdy, takie jak prędkość czy poziom naładowania baterii.

Amortyzowany widelec:

Aluminiowy widelec z amortyzacją sprawia, że w czasie jazdy po wybojach nie odczuwamy zbyt intensywnie drgań, a tym samym dyskomfortu.

Regulowana kierownica:

Możemy dowolnie regulować kierownicę pod względem wysokości, co pozwala nam dopasować rower do swoich potrzeb.

Oświetlenie:

Model wyposażono w przednie i tylne oświetlenie, dlatego możemy jeździć po zmroku bez obaw o nasze bezpieczeństwo i widoczność na drodze.

Wady
Niewygodne siodełko:

Część osób uważa, że siodełko jest za twarde i nieodpowiednio wyprofilowane, przez co komfort jazdy po pewnym czasie może się obniżyć.

 

 

 

 

3. Rower Elektryczny Devron 27225 

 

Devron 27225 to produkt przystosowany do jazdy terenowej. Pojazd ma 9 przerzutek, dlatego bez trudu pokonamy na nim nawet bardzo trudną trasę pełną wzniesień i wybojów. Rower jest zasilany 350 W silnikiem. Model ma koła w rozmiarze 27,5-cala oraz ramę wykonaną ze stopu aluminium.

Maksymalny zasięg pojazdu to 120 km, czas ładowania akumulatora wynosi ok. 3,5 godziny. Rower bez pedałów waży 18,2 kg. Przy kierownicy zamontowano duży wyświetlacz LCD pozwalający na sterowanie silnikiem oraz bieżącą kontrolę najważniejszych parametrów jazdy. Produkt jest wyjątkowo solidny i odporny na uszkodzenia, to doskonała propozycja dla miłośników kolarstwa górskiego.

Na podstawie opinii konsumentów można stwierdzić, że rower świetnie sprawdza się w trudnym terenie i można nim bez trudu wjechać pod górkę. Bateria zasilająca pojazd szybko się ładuje, więc nie musimy zbyt długo czekać, żeby wrócić na trasę. Produkt wyposażono w wygodne, sportowe siodełko z możliwością regulacji oraz koła o niskim oporze toczenia.

Pojazd Devron 27225 ma 27,5-calowe koła oraz ramę z aluminium. Rower waży 18,2 kg (bez pedałów), maksymalna moc zasilającego go silnika wynosi 350 W. Zasięg modelu to 120 km.

Zalety
Krótki czas ładowania baterii:

Czas ładowania baterii wynosi ok. 3,5 godziny. To oznacza, że nie musimy zbyt długo czekać, aby móc znowu wybrać się na przejażdżkę (możemy wykorzystać ten czas na odpoczynek i regenerację sił).

Idealny do jazdy terenowej:

To rower nadający się do jazdy terenowej. Wpływa na to nie tylko solidna konstrukcja, ale również mocny silnik oraz 9 przerzutek. Model doskonale radzi sobie z podjazdami pod górkę.

Duże koła:

Ze względu na to, że koła są duże zapewniają większą powierzchnię kontaktu z podłożem. To sprawia, że prowadzimy rower pewniej. Poza tym zyskujemy możliwość łatwiejszego omijania przeszkód na drodze.

Wady
Brak błotników i bagażnika:

Model nie ma bagażnika, na którym można przewozić plecak. A brak błotników zwiększa ryzyko zachlapania ubrań podczas jazdy po błotnistej nawierzchni.

 

 

 

 

4. Rower Elektryczny Indiana E-MTB 2.0

 

Sporo osób poleca rower elektryczny Indiana E-MTB 2.0, dlatego ten model musiał znaleźć się w naszym rankingu. Jednoślad ma czarno-zieloną ramę w rozmiarze 19 cali. Koła mają 29 cali. W zestawie są opony marki Impac. Maksymalny zasięg roweru wynosi 80 km.

Rower elektryczny ma silnik bezszczotkowy marki Bafang. Jego moc wynosi 250 W. Silnik jest umiejscowiony w tylnym kole. Jednoślad oferuje aż 27 biegów, więc można łatwo dostosować jego ustawienia w zależności od typu terenu, po jakim się poruszamy. Przerzutka przednia to Shimano Altus, a tylna – Shimano Acera. W rowerze zastosowano też amortyzator Suntour.

Czy konsumenci są zadowoleni z zakupu roweru elektrycznego Indiana E-MTB 2.0? Wielu użytkowników wypowiada się pozytywnie na temat tego jednośladu przyznając, że radzi on sobie dobrze z jazdą po wymagającym terenie. Wynika to nie tylko z wysokiej jakości komponentów i wydajnego silnika, ale też dobrze przemyślanej konstrukcji.

Rower elektryczny Indiana E-MTB 2.0 ma aluminiową 19-calową ramę. Rozmiar kół wynosi 29 cali.

Zalety
Wydajny silnik:

Model wyposażono w wydajny silnik bezszczotkowy o mocy 250 W. Dobrze się on spisuje nawet w trudnych warunkach. Nie generuje nieprzyjemnego hałasu w trakcie pracy i mocno się nie nagrzewa.

Wyświetlacz:

Na kierownicy znajduje się wyświetlacz Bigstone (2,5 cala). Prezentowane są na nim ważne informacje dotyczące jazdy.

Dużo biegów do wyboru:

Rower oferuje 27 biegów, co daje duże możliwości. Można na nim jeździć w różne trasy i mieć gwarancję wysokiego komfortu.

Cons
Montaż:

Jednoślad ma zdemontowane pedały, siodło i kierownicę. Elementy te trzeba samodzielnie złożyć. Zajmuje to stosunkowo dużo czasu. Czasami istnieje też konieczność przeprowadzenia podstawowych regulacji.

Design:

Na ramie roweru i kołach są jasnozielone elementy, które nie każdemu się podobają.

 

 

 

 

5. Rower Elektryczny Kawasaki KX-E-Terkman 53

 

Prezentujemy rower Kawasaki KX-E-Terkman 53, który jest odpowiedni dla mężczyzn. Pojazd ma silnik Bafang Rear o mocy 250 W oraz zintegrowany w ramie akumulator o pojemności 9 aH. To model, który świetnie sprawdza się podczas jazdy po mieście, jak również poza nim.

Produkt ma błotniki, które chronią nasze ubranie i bagaż przed zachlapaniem błotem. Rower został ponadto wyposażony w niewielki bagażnik oraz oświetlenie. Komfort jazdy zapewnia m.in. dobrze wyprofilowane siodełko oraz 7-biegowe przerzutki. W pełni naładowany akumulator pozwala na przejechanie nawet kilkudziesięciu kilometrów. Pojazd ma hamulce V-brake (z przodu i z tyłu) i stalową kierownicę z amortyzacją.

Rower jest chwalony przez konsumentów za to, że podczas jazdy nie trzeba się za mocno nachylać do przodu (mogłoby to spowodować nieprzyjemny ból pleców). Ładowanie baterii nie trwa zbyt długo, co także przypadło do gustu wielu osobom. Wśród dodatkowych atutów opisywanego modelu często wymienia się również dbałość o najmniejsze detale.

Rower Kawasaki KX-E-Terkman 53 ma 53 cm ramę wykonaną z aluminium. Produkt jest przeznaczony dla mężczyzn. Pojazd zasila 250 W silnik i zintegrowany w ramie akumulator o pojemności 9 aH.

Zalety
Tryb Walk:

Rower pozwala na jazdę ze stosunkowo dużą prędkością, ale jeżeli zależy nam na spokojnej przejażdżce, możemy włączyć tryb Walk. Po jego uruchomieniu będziemy poruszać się ze stałą prędkością 6 km/h, co pozwala np. na podziwianie krajobrazów.

Komfortowa jazda:

Nie powinniśmy narzekać na komfort jazdy, głównie z uwagi na 7-biegowe przerzutki oraz wygodne siodełko. Z przodu roweru umieszczono widelec amortyzujący, który zmniejsza odczuwanie drgań i wstrząsów kierownicy, co mogłoby doprowadzić do szybkiego zmęczenia rąk.

Wady
Za mały zasięg:

Po naładowaniu bateria pozwala na przejechanie kilkudziesięciu kilometrów, jednak dużo zależy m.in. od ukształtowania terenu oraz naszej wagi. Dla wielu osób zasięg roweru jest mały i trzeba często ładować akumulator.

Słabe oświetlenie:

Przednie oświetlenie nie jest zbyt mocne, co może utrudniać jazdę wieczorami.

 

 

 

 

Jak działa rower elektryczny?

 

Podpowiedzieliśmy Ci już, jaki rower elektryczny jest polecany przez miłośników nowych technologii. W tej części artykułu wyjaśniamy natomiast, na czym opiera się działanie tego typu pojazdów. Sprawdź, z jakich elementów składa się jednostka napędowa elektrycznych modeli i w jaki sposób pracują podczas jazdy.

Co napędza rower elektryczny?

Układ napędowy pojazdów elektrycznych jest zbudowany z: baterii, silnika oraz elektronicznego kontrolera. Połączenie ze sobą tych trzech elementów powoduje, że nie musimy sami pedałować, aby na rowerze osiągnąć stosunkowo dużą prędkość jazdy. To ułatwienie dla osób, które nie mają zbyt dobrej kondycji lub odczuwają zmęczenie po dłuższej przejażdżce w terenie.

Umieszczona w napędzie roweru litowo-jonowa bateria pozwala na przejechanie średnio od 40 km do nawet 60 km (po pełnym naładowaniu). Jej trwałość obliczono na ok. 500 cykli ładowania. Z czasem moc akumulatora słabnie, więc jeśli zauważymy, że pojazd nie jeździ tak, jak tuż po zakupie, najlepiej wymienić baterię na nową. Silnik roweru to nowoczesna, bezszczotkowa jednostka napędowa, której moc wynosi maksymalnie 250 W. Ten element jest bezawaryjny i energooszczędny, a do tego umożliwia jazdę z prędkością do 25 km/h.

Zadaniem kontrolera w rowerze elektrycznym jest przesyłanie energii z baterii do silnika, a także sterowanie pracą jednostki napędowej. To w tym miejscu skupiają się przewody elektryczne. Kontroler jest połączony z czujnikiem ruchu i tworzy inteligentny system wspomagania jazdy ułatwiający sterowanie pojazdem.

 

Jak działa rower elektryczny?

Żeby rozpędzić się na elektrycznym rowerze, nie musimy sami włączać silnika, tak jak robi się to w motorze czy skuterze. Wystarczy, że wsiądziemy na pojazd i zaczniemy pedałować. Wtedy jednostka napędowa uruchomi się automatycznie. Rolą kontrolera w tym momencie jest zwiększenie mocy tak, abyśmy mogli płynnie wystartować i swobodnie jechać na wybranym poziomie wspomagania.

Czy można zmieniać ustawienia roweru podczas jazdy?

Modele elektryczne są na tyle nowoczesne, że w razie konieczności możemy wyłączyć jednostkę napędową, a tym samym prędkość jazdy stanie się uzależniona jedynie od siły, z jaką pedałujemy. Silnik można ponownie uruchomić w momencie, gdy poczujemy zmęczenie. Co więcej, takie rowery wyposażone są zazwyczaj w tempomat, za sprawą którego będziemy przez cały czas jechać z taką samą prędkością. Wystarczy, że przez kilka sekund utrzymamy w tej samej pozycji manetkę gazu.

Co ciekawe, maksymalnej prędkości jazdy podanej przez producenta nie da się przekroczyć, nawet jeśli zaczniemy mocno pedałować. Kiedy kontroler wykryje, że jedziemy ponad 25 km/h, uaktywni się specjalny system bezpieczeństwa i wspomaganie zostanie automatycznie odcięte, a prędkość jazdy zmniejszy się. Każdy elektryczny pojazd musi być wyposażony w ten system, regulują to przepisy Unii Europejskiej.

 

Jak wygląda hamowanie oraz ładowanie roweru?

Jadąc na elektrycznym rowerze, nie musimy się obawiać, że nie zahamujemy odpowiednio szybko. Takie modele wyposażone są w hamulce tarczowe lub bębnowe w przednim kole, a także V-break w tylnym. W ich klamkach znajdują się czujniki reagujące natychmiast, gdy w czasie jazdy naciśniemy na hamulec. Dzięki temu silnik przestaje pracować, a my się zatrzymujemy.

Baterię zasilającą pojazdu możemy naładować bez konieczności jej demontażu, jeśli gniazdo elektryczne jest wystarczająco blisko roweru. W razie potrzeby można też wymontować akumulator i podłączyć do dołączonej zestawu ładowarki z diodami. Odłączyć możemy go dopiero wtedy, gdy światełko zmieni kolor z czerwonego na zielony.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

Romet E-Gen T20 M

 

Romet E-Gen T20 M to rower elektryczny dla mężczyzn. Pojazd ma koła w rozmiarze 28-cali oraz 20-calową ramę wykonaną z aluminium. To sprawia, że prezentowany model jest wyjątkowo wytrzymały. Produkt waży 28 kg, a moc silnika wynosi 250 W.

Rower doskonale poradzi sobie z długimi podjazdami pod górę czy jazdą przy silnych podmuchach wiatru. Z uwagi na aluminiowe hamulce typu V-brake z pewnością uda nam się w odpowiednim momencie zahamować, np. przed przeszkodą na drodze (nawet na mokrej nawierzchni). Pojazd został wyposażony w bagażnik, błotniki, podpórkę, a także przednie i tylne oświetlenie.

Maksymalny zasięg modelu to 100 kg, dlatego możemy nim dojeżdżać do pracy lub wybrać się na wycieczkę za miasto. Według konsumentów rower jest solidny i zapewnia komfortową jazdę. Ponieważ maksymalne obciążenie pojazdu to 150 kg, możemy na nim bez przeszkód jeździć z ciężkim plecakiem. Warto dodać, że produkt ma przedni amortyzator, który znacząco zmniejsza odczuwanie wstrząsów i drgań.

Pojazd Romet E-Gen T20 M ma 20-calową ramę z aluminium oraz 28-calowe koła. To model dla mężczyzn, którego zasięg wynosi 100 km. Moc silnika to 250 W.

Zalety
Duże obciążenie maksymalne:

Maksymalne obciążenie roweru to 150 kg, co oznacza, że możemy na nim bez przeszkód jeździć także z ciężkim bagażem.

Amortyzacja wstrząsów:

Umieszczony z przodu amortyzator eliminuje odczuwanie wstrząsów podczas jazdy na nierównej drodze. Zapobiega to szybkiemu zmęczeniu trzymających kierownicę rąk.

Przydatny osprzęt:

Rower został wyposażony w bagażnik, błotniki, a także podpórkę i oświetlenie, czyli wszystkie przydatne elementy osprzętu.

Wygodne siodełko:

Siodełko jest odpowiednio wyprofilowane, dlatego gwarantuje komfortową jazdę niezależnie od czasu trwania przejażdżki czy rodzaju nawierzchni, po której się poruszamy.

Stylowy design:

Model nie tylko jest funkcjonalny, ale również doskonale się prezentuje.

Wady
Długi czas ładowania baterii:

Konsumenci narzekają, że ładowanie baterii zasilającej pojazd zajmuje dużo czasu, w efekcie czego trzeba cierpliwie poczekać, zanim znowu wybierzemy się na przejażdżkę.

 

Trybeco Compacta 14

 

Jeśli szukasz prostego, składanego roweru elektrycznego, Trybeco Compacta 14  to propozycja dla Ciebie. Sprzęt ten składa się szybko, a po złożeniu zajmuje niewiele miejsca, więc bez problemu przechowasz go w garażu, a nawet w domu lub też zabierzesz ze sobą w podróż. Po złożeniu jego wymiary to 60 cm x 80 cm x 40 cm, a waga to zaledwie 15, 3 kg.

Model ten ma akumulator Litowo-jonowy o pojemności 9Ah, który ładuje się przez maksymalnie 5 godzin. Prezentowany rower ma zasięg do 100 km i osiąga prędkość maksymalnie 25 km/h. Produkt posiada bardzo łatwy w obsłudze wyświetlacz LCD, który ułatwi Ci wybranie wszystkich opcji.

Wadą produktu mogą być bardzo małe koła, ale jeśli nie jesteś zbyt wysoką osobą, raczej nie odczujesz dyskomfortu podczas jazdy. Osoby, które zdecydowały się na ten sprzęt wysoko oceniły jego solidne wykonanie, a także łatwość obsługi. Podkreślają też, że jest to jeden z lżejszych rowerów eklektycznych, na jakim jeździli, dzięki czemu jest łatwy w przenoszeniu.

Trybeco Compacta 14 to bardzo kompaktowy i wygodny produkt, do tego niezwykle solidny, co potwierdziły liczne, pozytywne oceny konsumentów.

Zalety
Lekka konstrukcja:

Największą zaletą prezentowanego produktu jest jego lekka konstrukcja. Sprzęt ten waży bowiem 15,3 kg. Poza tym po złożeniu ma wymiary 60 cm x 80 cm x 40 cm, więc zajmuje naprawdę niewiele miejsca.

Solidna konstrukcja:

Sprzęt ten jest bardzo solidny, co potwierdzają liczne oceny konsumentów. Wytrzymuje nawet spory nacisk i przy częstej eksploatacji nie ulega uszkodzeniu.

Osiągi:

Model ten ma dość mocny akumulator, który gwarantuje mu zasięg do 100 kg. Poza tym sprzęt ten osiąga prędkość do 25 km/h, a więc szybciej dotrzesz do pracy, przy tym nie męcząc się zbytnio.

Wady
Małe koła:

produkt ten ma dość małe koła, a więc nie polecamy go bardzo wysokim osobom. Mogą one odczuwać dyskomfort w czasie jazdy.

 

Ecobike Holland

 

Rower HOLLAND to nasza pierwsza propozycja. Ten wygodny model z uniwersalną ramą typu unisex stanowi niezastąpiony pojazd dla wszystkich poszukujących sprzętu z silnikiem, który przyspieszy naszą jazdę i odciąży nogi. Atutem tego produktu jest przede wszystkim nowoczesny system napędowy, zapewniający lepsze osiągi w czasie jazdy.

Nowoczesny silnik z kontrolerem sine wave sprawia, że praca tego modelu cechuje się niezwykłą płynnością. Ten najlepszy rower elektryczny jest stosunkowo lekki – wraz z baterią i całym osprzętem waży 23, 5 kg. Obsługę pojazdu ułatwi nam duży, LED-owy wyświetlacz na kierownicy, z 3 biegami.

Chcesz zapomnieć o pedałowaniu? Specjalny przycisk 6km/h, pozwoli Ci na jazdę z tą prędkością bez użycia pedałów. Rower jest wyposażony w oświetlenie LED-owe, zapewniające komfort jazdy również po zmroku. Natomiast nowoczesne i wygodne siodło firmy VELO, zagwarantuje nam komfort nawet w czasie długich przejazdów. Model przeznaczony jest dla osób o maksymalnej wadze 125 kg.

Produkt spełnia normę Unii Europejskiej EN15194, dotyczącą rowerów elektrycznych. Prosta obsługa i lekka konstrukcja to najczęściej wymieniane zalety tej propozycji.

Wśród najlepszych sprzętów znalazł się model Ecobike Holland. Jest on nie tylko wygodny, ale też przyjazny środowisku. Ponieważ jest wyposażony w wygodną ramę typu unisex stanowi propozycję dla wszystkich osób, których waga nie przekracza 125 kg. Produkt ten spełnia normę Unii Europejskiej EN1519.

Zalety
System napędowy:

Atutem tego produktu jest nowoczesny system napędowy. To dzięki niemu jazda na rowerze jest przyjemna, a urządzenie jest w stanie rozwinąć większe prędkości.

Silnik:

W sprzęcie tym zainstalowano nowoczesny silnik z kontrolerem sine wave. Za jego sprawą urządzenie działa płynnie i jazda na rowerze staje się przyjemnością.

Lekkość:

Rowery elektryczne są cięższe od standardowych ze względu na zainstalowany system napędowy. Nierzadko ważą nawet 40 kg. Ten model jest stosunkowo lekki, bo z całym osprzętem waży zaledwie 23,5 kg. Dzięki czemu jest bardzo mobilny.

Obsługa:

W przypadku sprzętów tego typu, elementem, który odstrasza starsze osoby jest system obsługi. Na szczęście zastosowany tutaj LED-owy wyświetlacz z całą pewnością ułatwi nam obsługę roweru.

Jazda bez użycia pedałów:

Rowery elektryczne też wymagają użycia siły nóg, aby je uruchomić, a potem jechać. Oczywiście nie jest to tak intensywne pedałowanie, jak w klasycznym rowerze, ale przecież nie każdy może wykonywać ten ruch Dlatego mamy tutaj specjalny przycisk 6 km/h, który umożliwia jazdę z tą prędkością bez użycia pedałów.

Wady

 

 

Leader Fox E-Ferrara Gent

 

Rower elektryczny Leader fox E-FERRARA GentNowa to produkt z serii wyposażonej w nowoczesne, ciche silniki. Model ten ma bardzo czytelny wyświetlacz, a więc stanowi odpowiednią propozycję dla osób starszych lub niedowidzących.

Diodowy czujnik pedałowania zwiększający komfort jazdy sprawia, że jest ona płynniejsza. To właśnie ten element został doceniony przez użytkowników tego sprzętu. Akumulator zainstalowany w tym urządzeniu pochodzi od firmy SAMSUNG. Rower ten posiada system BMS monitorujący pracę akumulatora. W modelu tym istnieje możliwość zamontowania gazu na kierownicy i jazdy bez użycia pedałów.

W końcu zapomnisz też o rozładowanym akumulatorze i zawsze dojedziesz do celu – wystarczy zatrzymać się, wyłączyć sprzęt i odczekać minutę. Motor zwolni i będziemy mogli kontynuować jazdę bez pomocy silnika. Urządzenie waży 16 kg, a więc jego przenoszenie nie będzie stanowiło większego problemu. Gaz znajdziemy w zestawie, ale nie został zamontowany. Jest to związane z tym, że gaz możemy używać tylko poza drogami publicznymi.

Leader fox E-FERRARA GentNowa to nowoczesny rower elektryczny do 2000 zł, z cichym silnikiem, który skierowany jest do osób starszych i niedowidzących, ale może być też propozycją dla tych, którzy szukają alternatywnego pojazdu umożliwiającego dotarcie do pracy.

Zalety
Czujnik pedałowania:

Model ten ma specjalny, diodowy czujnik pedałowania zwiększający komfort jazdy. Jak potwierdzają konsumenci za sprawą tej funkcji jazda jest płynniejsza, a tym samym przyjemniejsza.

Akumulator:

W urządzeniu zainstalowano akumulator SAMSUNG oraz system BMS monitorujący pracę akumulatora. Te dwa elementy działają bez zarzutów. Co istotne, akumulator cechuje się długą żywotnością.

Jazda bez zmęczenia:

Jeśli chcesz mieć sprzęt, który umożliwi Ci jazdę bez pedałowania, zainteresuje Cię fakt, że w tym sprzęcie możemy zamontować system, który umożliwi Ci taką jazdę.

Lekkość:

Urządzenie waży zaledwie 16 kg i stanowi jedną z najlżejszych propozycji na rynku. Doceniły to przede wszystkim osoby, które mieszkają na wyższych piętrach i są zmuszone do wnoszenia roweru po schodach.

Jakość wykonania:

Konsumenci potwierdzają, że sprzęt ten cechuje wysoka jakość wykonania. Jest on naprawdę solidny.

Wady

 

 

Ecobike City350

 

Ecobike City350 to sprzęt, którego nie mogło zabraknąć w naszym zestawieniu. Jest to urządzenie posiadające 350 W silnik, gwarantujący płynną jazdę. Model ten osiąga prędkość 25 km/h ale po zdjęciu blokady może jechać o prawie 10 km/h szybciej. Prezentowany produkt ma silnik z kontrolerem “sine wave”, co zagwarantuje Ci płynną jazdę.

Model ten ma manetkę gazu, dzięki której możesz jechać bez pedałowania z prędkością nawet 34 km/h. Jest to idealna propozycja dla osób, które do pracy dojeżdżają rowerem i pokonują przy tym spore odległości.

Akumulator SANYO ma pojemność 36V10,4Ah – 13Ah, co umożliwia nam przejechanie do 110 km. Model ten posiada duży wyświetlacz LCD, który jest prosty w obsłudze. Ciekawym rozwiązaniem zastosowanym w tym modelu jest Port USB na kierownicy. Przy jego użyciu można naładować telefon.

Zastosowana tutaj aluminiowa rama to gwarancja lekkości. Z pełnym wyposażeniem rower waży 23,8 kg. Osoby, które zdecydowały się na zakup tego sprzętu potwierdzają, że jest solidny, funkcjonalny i szybki model.

Ecobike City350 to sprzęt z mocnym silnikiem, dzięki któremu szybciej i bez zmęczenia dojedziesz do celu. Taki sprzęt jest niezastąpioną propozycją dla osób, które chcą dojeżdżać do pracy rowerem, ale nie chcą docierać tam zlani potem.

Zalety
Prędkość:

Urządzenie osiąga prędkość nawet 34 km/ i to bez użycia pedałów. Oczywiście trzeba wcześniej zdjąć blokadę. Z blokadą prędkość ta wynosi 25 km/h, co wciąż jest świetnym wynikiem.

Akumulator:

Rower jest wyposażony w bardzo dobry akumulator. Dzięki niemu możemy przejechać nawet do 110 km bez pedałowania.

Wyświetlacz:

Model ten posiada praktyczny wyświetlacz LCD, przy użyciu którego ustawimy wszystkie parametry jazdy. Niewątpliwie jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Warto też wspomnieć, że obsługa wyświetlacza jest bardzo łatwa.

Port USB:

Jeśli lubisz nowinki technologiczne i funkcjonalne rozwiązania, a do tego często narzekasz na rozładowaną baterię w telefonie, ten model przypadnie Ci do gustu. Przy użyciu portu USB bez problemu naładujesz swoją elektronikę, nawet w czasie jazdy rowerem.

Wady
Cena:

Jest to jedna z droższych propozycji, a jak wiemy cena jest często czynnikiem decydującym.

 

 

Haibike SDURO HardSeven SL Yamaha

 

Nasza ostatnia propozycja to górski rower elektryczny Haibike SDURO HardSeven SL Yamaha. Jest to najdroższy model w naszym zestawieniu, którego koszt oscyluje w graniach 8 tysięcy złotych. Trzeba jednak pamiętać, że jest to pojazd przeznaczony do jazdy po bardzo trudnych terenach. Urządzenie jest wyposażone w napęd Yamaha, wyróżniający się niezwykłą wytrzymałością i niezawodnością.

Moc silnika Yamaha 36 Volt wynosi 250 W, co pozwala rozwinąć prędkość nawet 25 km/h. Model ten ma wysokiej jakości osprzęt, a aluminiowa kierownica Sduro Lowriser zapewnia bardzo dobrą zwrotność na stromych, górskich ścieżkach rowerowych. Maksymalny udźwig urządzenia to aż 120 kg, a więc świetnie sprawdzi się w czasie górskich przejazdów z plecakiem i sprzętem biwakowym.

Ze względu na to, że rower wykonano z aluminium, a osprzęt nie jest zbyt ciężki, waga całkowita tego modelu wynosi 21 kg. Dzięki takiej specyfikacji technicznej model zyskał uznanie wielu konsumentów. Ponadto, opinie o rowerach elektrycznych tej marki są niezwykle pozytywne. Wielokrotnie wspomina się w nich o wysokiej jakości materiałach i niezawodności roweru.

Haibike SDURO HardSeven SL Yamaha to sprzęt do jazdy po górach, dlatego nie należy do najtańszych modeli dostępnych na polskim rynku.

Zalety
Silnik:

Model ten ma solidny silnik Yamaha 36 Volt 250 W, dzięki któremu możesz rozwinąć prędkość do 25 km/h. Warto podkreślić, że silnik jest wysoce bezawaryjny.

Maksymalny udźwig:

Sprzęt ten wytrzymuje udźwig do 120 kg. Możesz więc wybrać się na nim na górską wycieczkę ze sporym plecakiem i innym, niezbędnym osprzętem.

Solidne wykonanie:

Jest to sprzęt górski, który musi sobie radzić nawet w trudnych warunkach. W związku z tym producent zadbał o to, aby był solidny.

Wady
Cena:

Prezentowany rower kosztuje niemalże 9 tysięcy złotych, więc stanowi jedną z droższych propozycji w naszym zestawieniu.

Nie do miasta:

Nie da się ukryć, że jest to sprzęt do jazdy po górach, raczej nieskierowany do osób, które szukają wygodnego roweru do jazdy po mieście.

 

 

MBM Angela

 

Nasza trzecia propozycja to MBM Angela 20″ – najtańszy rower miejski w naszym zestawieniu. Jest to naprawdę dobry i tani rower elektryczny, który będzie niezastąpionym urządzeniem do codziennej jazdy. Sprawdzi się nie tylko, jako środek transportu do pracy, ale również na weekendowy wypad na łono natury, czy wieczorne, aktywne spotkanie ze znajomymi.

Ze względu na zaledwie 20 calowe koła, model ten jest niewielki i ma mniejszy udźwig niż inne, prezentowane przez nas propozycje. Ma jednak spore wyposażenie, w tym m.in. bagażnik i pełne oświetlenie, które zapewni nam bezpieczeństwo w czasie wieczornych przejażdżek.

Poza tym model ten ma mocne hamulce i antypoślizgowe pedały. Jest to jednocześnie rower damski i męski, co jest zasługą maksymalnie obniżonej ramy, bez rury górnej. W efekcie stanowi interesującą propozycje dla osób starszych, szukających roweru, na którym jazda będzie prostsza i mniej oporna niż na zwykłym sprzęcie. Dzięki temu model ten zyskał uznanie wielu konsumentów.

 

 

Hanscraft Letsgo II

 

Składany rower elektryczny HANSCRAFT LetsGo II to nasza czwarta propozycja. Jest to jeden z najtańszych, składanych modeli, jakie znajdziemy na polskim rynku. Jednocześnie stanowi mocną, solidną propozycję do jazdy po mieście i w terenie. Urządzenie ma osprzęt wysokiej jakości i duży zasięg, dzięki czemu pokonamy na nim spore odległości. Czarno złoty design tego urządzania jest bardzo atrakcyjny i elegancki.

W efekcie zyskał uznanie wielu konsumentów. Dużym atutem tego modelu są jego niewielkie rozmiary oraz prosty montaż. W efekcie, jego transport jest naprawdę bardzo wygodny, a ponieważ całość waży 24 kg, bez problem przewieziemy go nawet w autobusie. Jest to również wygodna propozycja do przechowywania w małym mieszkaniu lub w garażu. Inteligentny system wspomagania pedałowania na 3 poziomach usprawni naszą jazdę i zapewni komfort w czasie długich przejazdów. Czas ładowania to od 4 do 6 godzin.

Prędkość urządzenia przy wspomaganiu pedałowaniem wynosi 25 km/h. Zakres jazdy na naładowanym akumulatorze wynosi do 40 km wyłącznie na wspomaganiu, do 70 km, gdy wspomagamy silnik pedałowaniem.

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
3 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
View all comments
Klient
Klient
1 year ago

Co sądzicie o rowerach marki TourDE? Chętnie poznam opinię o tym producencie.

Ewa
Ewa
8 months ago

Proszę o opinię na temat roweru elektrycznego Lovelek Hadar.Jestem nim bardzo zainteresowana

DMCA.com Protection Status