Opinie o Ecobike X5

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

Najważniejsze zalety:

Pojazd zasilany jest bardzo pojemną baterią, która po naładowaniu umożliwia przejechanie nawet 160 km. To rower MTB, który jest dobrze przystosowany do poruszania się po trudnym terenie, np. nieutwardzonych ścieżkach z wieloma wybojami. Wyposażono go w mocny silnik i kilka ciekawych rozwiązań pozytywnie wpływających na komfort jazdy.

 

Najważniejsze wady:

Rower elektryczny Ecobike ma wiele zalet, ale także kilka wad. Jego posiadacze najczęściej wspominają o tym, że nie jest to dobra propozycja dla niższych osób. Pojazd ma 20-calową ramę i 29-calowe koła, dlatego jest polecany wysokim rowerzystom.

 

Werdykt: 9.8/10

Jednośladem można poruszać się po mieście, a także poza nim, przykładowo po lesie czy polnych ścieżkach. Z uwagi na przednią amortyzację, nie trzeba się obawiać, że będziemy odczuwać mocne wstrząsy i wibracje. Co więcej, rower daje możliwość rozpędzenia się nawet do 32 km/h (wymaga to zdjęcia blokady). Poza tym cena Ecobike X5 jest atrakcyjna.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Czytelny wyświetlacz LCD

Na kierownicy znajduje się duży oraz czytelny wyświetlacz LCD, za pomocą którego możemy odczytywać najważniejsze parametry w czasie jazdy. Mowa tu nie tylko o prędkości, z jaką się poruszamy, ale także o stopniu wspomagania czy poziomie naładowania baterii. To sprawia, że nie musimy się zastanawiać, czy nagle nie rozładuje się akumulator lub nie jedziemy ze zbyt dużą prędkością. Tym samym przejażdżka sprawia więcej przyjemności.

Niezawodnie działające hamulce

Kupujący zwracają szczególną uwagę na solidne i niezawodnie działające, tarczowe hamulce hydrauliczne, co potwierdziły pozytywne opinie o Ecobike X5. Do zatrzymywania pojazdu nie są wykorzystywane linki, tylko specjalny płyn, w efekcie czego możliwe jest regulowanie siły hamowania. To podnosi poziom bezpieczeństwa w trakcie jazdy.

Należy dodać, że klocki hamulcowe są trwałe i nie trzeba pamiętać o ich regularnej wymianie. Możemy być pewni, że szybko zatrzymamy się zarówno na suchej, jak i mokrej nawierzchni. Na sposób działania hamulców nie wpływają takie czynniki, jak warunki atmosferyczne.

 

Litowo-jonowy akumulator

Rower jest wyposażony w litowo-jonowy akumulator, jego pojemność jest równa 374 Wh. Jest on umieszczony w ramie i nie obciąża nadmiernie pojazdu. Warto podkreślić, że ogniwo nie ma tzw. efektu pamięci. To oznacza, że możemy podłączyć je do ładowarki w dowolnym momencie bez ryzyka zmniejszenia pojemności. Ponieważ schowek na akumulator jest zamykany na kluczyk, nie trzeba się obawiać o jego kradzież.

Ciekawe jest też to, że ogniwo możemy ładować na dwa sposoby: wyjmując je z ramy lub zostawiając na swoim miejscu. Ładowarka znajduje się w zestawie, nie trzeba kupować jej osobno. 

 

Ciekawe rozwiązania

Jednoślad jest godny uwagi nie tylko ze względu na pojemny akumulator, mocny silnik czy amortyzację, ale też zastosowanie ciekawych rozwiązań. Jednym z nich jest port USB. Podczas przejażdżki możemy do niego podłączyć smartfona, aby go naładować. Rower ma kilka trybów jazdy, w tym WALK dający możliwość jazdy z prędkością 6 km/h bez pedałowania.

Test Ecobike X5 wykazał, że wiele osób doceniło dodatkowo niewielką, ale wytrzymałą podpórkę. Pozwala ona na odstawienie jednośladu w dowolnym miejscu bez ryzyka przewrócenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status