Opinie o Airwheel R5

Ostatnio aktualizowane: 27.01.21

Ta strona utrzymuje się dzięki czytelnikom. Kiedy robisz zakupy za pośrednictwem naszych linków, otrzymujemy niewielką prowizję. Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji o nas.

Najważniejsze zalety:

Pojazd na pewno spodoba się osobom mającym małe mieszkania, gdyż nie wymaga dużo miejsca do przechowywania. To składany rower elektryczny wyróżniający się lekkością oraz kompaktowymi wymiarami. Ponadto jest on zasilany litowo-jonową baterią, która stosunkowo szybko się ładuje (średnio trwa to 2,5 godziny). Jednoślad wyposażono w przydatne podczas jazdy akcesoria.

 

Najważniejsze wady:

Poddane analizie opinie o Airwheel R5 dowiodły, że podstawową wadą pojazdu jest stosunkowo mały zasięg. W trybie wspomagania jest to ok. 60 km i zależy od ukształtowania terenu i wagi użytkownika, a w trybie silnika elektrycznego (bez pedałowania) wynik jest to znacznie mniej.

 

Werdykt: 9.7/10

Rower wygodnie przechowuje się w mieszkaniu, można go także przewozić w bagażniku samochodowym. Jest on zasilany litowo-jonową baterią. Jednoślad został wyposażony w koła w rozmiarze 16 cali, ma także oświetlenie, stopkę, osłonę łańcucha oraz dzwonek. Moc silnika wynosi 235 W, a maksymalna prędkość, z jaką możemy się poruszać to 30 km/h.

 

 

 

OPIS PODSTAWOWYCH CECH PRODUKTU

 

Trzy tryby jazdy

Rower daje do wyboru trzy różne tryby jazdy. Możemy na nim jeździć tak samo, jak na zwykłym jednośladzie, a więc poruszać się tylko dzięki sile mięśni nóg. Do dyspozycji mamy również tryb wspomagania z 11 biegami oraz tryb silnika elektrycznego, za sprawą którego możemy całkowicie zrezygnować z pedałowania. Pojazd sprawdzi się w wielu sytuacjach. Możemy na nim dojeżdżać do pracy, na zakupy, a także wybrać się na przejażdżkę po parku czy za miasto, i jednocześnie się dotlenić oraz poprawić wydolność organizmu. Praktyczność roweru potwierdził przeprowadzony wśród jego użytkowników test Airwheel R5.

Szybkie składanie

Składanie pojazdu nie zajmuje dużo czasu, nie wymaga również użycia sporej siły. Wystarczy wykonać trzy kroki, czyli: złożyć kierownicę, złamać ramę, a następnie wyciągnąć siodełko. Nie są to skomplikowane czynności, nie ma potrzeby sięgania po specjalistyczne narzędzia. Ze złożeniem jednośladu na pewno poradzimy sobie w pojedynkę. To znacząco ułatwia wnoszenie go po schodach, pakowanie do samochodu czy znalezienie odpowiedniego miejsca do przechowywania.

 

Komfortowa jazda

Mimo że rower nie jest zbyt duży (co wynika z rozmiaru kół), jazda na nim jest komfortowa. Wynika to z tego, że możemy regulować ustawienie siodełka w dwóch płaszczyznach. Dlatego nie będziemy się garbić nadmiernie w czasie przejażdżki. Metalowe pedały są odpowiednio wyprofilowane, dlatego stopy się z nich nie ześlizgują. Co więcej, możemy zmieniać prędkość jazdy, aby szybko dojechać do celu, a jednocześnie zapewnić sobie i innym uczestnikom ruchu odpowiedni poziom bezpieczeństwa. Trzeba podkreślić, że silnik jednośladu działa niezawodnie w niskiej, jak i wysokiej temperaturze, mieszczącej się w zakresie od -10 st. C do +40 st. C. Ponieważ koła nie są duże, rower jest zwrotny, co jest ważne w mieście.

 

Wytrzymała konstrukcja

Materiałem wykonania pojazdu jest aluminium. Zostało ono w odpowiedni sposób zabezpieczone przed korozją. W tym celu wykorzystano m.in. innowacyjną, niskotemperaturową technologię malowania ramy, która zapobiega odpryskiwaniu farby. Klasa IP56 świadczy o tym, że rower nie ulegnie awarii na skutek kontaktu z wilgocią, np. w czasie lekkich opadów deszczu. Biorąc pod uwagę solidność konstrukcji cena Airwheel R5 nie powinna wydawać się zbyt wysoka.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status