Najlepszy rowerek trójkołowy rehabilitacyjny

Ostatnio aktualizowane: 22.01.20

 

Jaki rowerek trójkołowy rehabilitacyjny wybrać?

 

Jeśli Twoje dziecko dopiero uczy się jeździć na rowerku, polecamy zakup urządzenia trzykołowego. Bowiem, pozwala ono zachować równowagę, dzięki czemu malec przyzwyczaja się do jazdy na rowerze, ale nie musi obawiać się upadku, który może go skutecznie zniechęcić do jazdy. Musisz jednak wiedzieć, że istnieją też modele dla dorosłych, które są odpowiednie przy rehabilitacji.

 

 

Niezbędne jest, aby zakupiony sprzęt był wysokiej jakości, bowiem zapewni to pełnię bezpieczeństwa podczas jazdy. Zdajemy sobie sprawę, że wybór wcale nie jest prosty, dlatego przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego na co zwrócić uwagę oraz jakie cechy powinien mieć najlepszy rehabilitacyjny rowerek trójkołowy w 2020 roku.

Pierwszą rzeczą jest wielkość interesującego Cię pojazdu. Ważne jest, aby produkt był dobrze dopasowany do wzrostu użytkownika. Bowiem, jeśli rower okaże się za mały, jazda na nim nie będzie komfortowa. Z tego powodu zalecamy wybór modelu, w którym zarówno siodełko, jak i kierownica są regulowane. Dzięki temu dopasujesz wielkość produktu do swoich potrzeb.

Koniecznie musisz go dopasować sprzęt do swojej wagi. Niestety, niektóre pojazdy są dedykowane tylko dla bardzo lekkich osób i nie są w stanie utrzymać ciężaru osoby powyżej 120 kg. Istotną rolę odgrywa tutaj solidna konstrukcja rowerka.  Nie da się zaprzeczyć, że słaby rower nie wytrzyma dużego obciążenia.

Zwróć również uwagę na ulokowanie pedałów w interesującym Cię sprzęcie. Zdecydowanie odradzamy modele, gdzie element ten znajduje się przy przednim kole. Nie jest to zbyt wygodne rozwiązanie.

Ważne jest to, aby sprzęt miał wygodne siodełko. Dzięki temu jazda na rowerze będzie przyjemniejsza, a osoba, która jest poddana rehabilitacji nie będzie po ćwiczeniach odczuwała dyskomfortu.

Ostatnim czynnikiem, na który musisz zwrócić uwagę jest obecność hamulca. Powinien być łatwy w obsłudze, zwłaszcza jeśli z urządzenia mają korzystać osoby starsze lub też dzieci.

Poniżej prezentujemy ranking zawierający najlepsze rehabilitacyjne rowerki trójkołowe.

 

 

Rowerki trójkołowe rehabilitacyjne – ranking

 

 

Vermeiren Freedom 

 

Wszystkim, którzy poszukują dobrej jakości rowerka dla nieco starszych dzieci, polecamy model Vermeiren Freedom. Warto dodać, że produkt może być również używany przez młodzież, ponieważ jest to bardzo dobre narzędzie terapeutycznie. Pojazdy często używany jest do rehabilitacji osób z porażeniem mózgowym, zachwianiem równowagi oraz innymi zaburzeniami ruchu. Spowodowane jest to tym, że ruch rowerka bardzo dobrze wpływa na układ mięśniowo- kostny.  Co w efekcie poprawia kondycję, krążenie i oddychanie.

Ten elegancki rowerek rehabilitacyjny trójkołowy w dobrej cenie jest w pełni bezpieczny. Nie musisz się zatem obawiać, że dziecko może się skaleczyć czy też wywrócić. Maszyna dedykowana jest do długich podróży po równej powierzchni, takiej jak beton czy asfalt. W zestawie znajdziemy trzy duże opony, które gwarantują dobrą przyczepność do nawierzchni. Równocześnie, umożliwiają one odpowiednie przyspieszenie. Poza tym zestaw zawiera specjalną opaskę odblaskową, dzięki czemu pojazd może być używany nocą. Nadjeżdżający z daleka kierowcy od razu nas zobaczą. Rama w maszynie jest nisko zawieszona, co ułatwia wsiadanie. Pojazd porusza się dzięki sile pedałowania. Warto zaznaczyć, że pedały znajdują się w środku konstrukcji, co ułatwia poruszanie się.

Wiele osób doceniło elegancki wygląd roweru oraz jego prozdrowotne właściwości. Dzięki nim osoby z różnymi zaburzeniami mogą się zrelaksować podczas miłego wypadu za miasto. Równocześnie, korzystanie ze sprzętu jest w pełni bezpieczne.

 

 

 

 

Vermeiren Liberty

 

Wbrew powszechnej opinii, rowery trójkołowe nie są przeznaczone jedynie dla dzieci. Model Vermeiren Liberty dedykowany jest dla osób starszych. Szczególnie polecany jest w czasie rehabilitacji osób niepełnosprawnych. Maszyna stanowi dobre rozwiązanie dla osób z zaburzeniem równowagi lub ruchu. Co więcej, w czasie jazdy stymulowany zostaje układ mięśniowo-kostny, poprawione zostaje krążenie oraz praca serca. Ma to również dobry wpływ na kondycję użytkownika.

Korzystanie z pojazdu jest bardzo proste, bowiem obniżona rama ułatwia wsiadanie. Duże opony gwarantują właściwą przyczepność do podłoża. Są one również dość szerokie, co amortyzuje wszelkie wstrząsy. Pamiętaj jednak, że rower jest raczej dedykowany do poruszania się po równej nawierzchni, takiej jak asfalt. W zestawie otrzymujemy również specjalny pasek odblaskowy, który możemy zamieścić na rowerze. Dzięki temu mamy możliwość korzystania z modelu nocą. Bowiem wszyscy kierowcy, będą w stanie bez problemu nas zlokalizować. Maszyna zasilana jest siłą naszych nóg, co pozwala zadbać o kondycję.

Konsumenci wysoko ocenili to, że z pojazdu mogą korzystać również osoby starsze. Wielu klientów zauważyło zdecydowaną poprawę swojej kondycji oraz stanu zdrowia od momentu zainwestowania w pojazd. Rower jest szczególnie polecany osobom, które chcą poprawić efektywność swojej rehabilitacji.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status