Najlepszy rowerek trójkołowy dla dziecka

Ostatnio aktualizowane: 19.01.20

 

Jaki rowerek trójkołowy dla dziecka?

 

Nauka jazdy na rowerze jest poważnym wyzwaniem. Wymaga bowiem przezwyciężenia strachu przed upadkiem oraz nauki równowagi. Z tego powodu wielu rodziców decyduje się na zakup rowerków trójkołowych, które pomagają maluchom oswoić się z jazdą. Niestety, zakup dobrej jakości modelu nie jest taki prosty, bowiem wymaga zwrócenia uwagi na wiele czynników. Z tego powodu przygotowaliśmy ten oto poradnik. Dowiesz się z niego, jakie właściwości należy brać pod uwagę oraz jakie cechy powinny mieć najlepszy rowerek trójkołowy dla dzieci w 2020 roku. Dodatkowo, wzbogaciliśmy ten artykuł o dokładne opisy trzech ciekawych modeli.

Podstawową rzeczą, na jaką musisz zwrócić uwagę jest wielkość interesującego Cię pojazdu. Zanim dokonasz zakupu powinieneś dokładnie zmierzyć wzrost dziecka oraz długość jego nogi. Uzyskane dane pomogą Ci dopasować rower tak, aby jazda na nim była komfortowa. Wynika to z tego, że zbyt mały lub zbyt duży sprzęt szybko pozbawi malucha frajdy. Z tego powodu, jeśli interesują Cię najlepsze rowerki trójkołowe dla dzieci, powinieneś zdecydować się na inwestycję w sprzęt regulowany. Dzięki temu urządzenie będzie rosnąć wraz z dzieckiem. Szczególnie polecamy produkty, w których kierownicę można wydłużyć nawet o 40 cm.

Pamiętaj również o dopasowaniu produktu do wagi swojego malucha. Bowiem, niektóre modele są przeznaczone jedynie dla niewielkich maluchów, które nie ukończyły 3 roku życia. Zatem jeśli planujesz zakup dla nieco starszego dziecka, może się ono nie zmieścić w pojeździe.

Wiele maluchów nie jeździ samodzielnie, a do zatrzymania się używają własnych nóg, zatem obecność elementu, jakim są hamulce, nie jest wskazana. Jeśli jednak pojazd ma być używany przez starsze dziecko, to polecamy zainwestować w model, który hamulec posiada.

Aby zapewnić dziecku pełen komfort jazdy, zwróć uwagę na umiejscowienie pedałów. Jeśli są one zlokalizowane przy przednim kole, dosięgnięcie do nich może być problematyczne. W takiej sytuacji, duża część maluchów decyduje się odpychać przy pomocy swoich nóg, co szybko je męczy.

 

 

Rowerki trójkołowe dla dzieci – ranking

 

 

Little Tikes Koła 638695E4

 

Jeśli zależy Ci na zakupie dobrej jakości rowerka trójkołowego dla dzieci, to polecamy model Little Tikes Koła 638695E4. Jest to bardzo elegancki i kolorowy sprzęt, który może być używany zarówno przez chłopców, jak i dziewczynki. Największym atutem modelu jest to, że może być on używany aż na 3 sposoby. Po pierwsze malec może siedzieć w środku, gdy rodzic go popycha. Po drugie, dziecko może pedałować, podczas gdy rodzic mu asystuje lub może przyjąć rolę pojazdu, który Twoja pociecha samodzielnie wprawia w ruch.

Ten elegancki rowerek trójkołowy dla dzieci w dobrej cenie posiada specjalny daszek, który chroni malca przed słońcem. Dodatkowo pojazd wyposażony został w bardzo trwałe, ciche opony, które nie rysują drewnianej podłogi. Dzięki temu dziecko może bawić się zarówno w domu, jak i na zewnątrz. Na uwagę zasługuje również specjalne, wygodne siodełko, które można ustawić w aż 4 pozycjach. Pozwala to dostosować zabawkę do wielkości dziecka.

W swoich opiniach wielu rodziców doceniło prezentowany sprzęt. Zdaniem konsumentów rowerek jest w pełni bezpieczny, a co więcej uczy malca równowagi. Przydatnym udogodnieniem są 5-punktowe pasy bezpieczeństwa oraz specjalna belka, która asekuruje malca.

 

 

 

 

Eurobaby T306 

 

Wielu rodziców, którzy poszukiwali dobrej jakości rowerka trójkołowego dla swoich malców, zdecydowało się na zakup Eurobaby T306. Pojazd ten został wykonany z wysokiej jakości materiałów, które gwarantują komfort i bezpieczeństwo malca.

Dużym atutem są pompowane oraz łożyskowane koła, które nadają się do jazdy po nierównej nawierzchni. Co więcej, rodzic może w pełni kontrolować jazdę malca. Ponadto, gdy uznamy, że pociecha jest już w stanie sama prowadzić rowerek, wystarczy zdemontować dodatkową kierownicę. Dodatkowo, specjalny daszek osłania delikatną skórę dziecka przed słońcem. A dołączony dzwonek pozwoli dziecku zasygnalizować, gdzie się znajduje. Rowerek dysponuje wygodnym siedziskiem, co sprawia, że malec nie musi obawiać się odcisków. Zaś specjalne pasy bezpieczeństwa utrzymują malca w jednej pozycji i nie pozwalają mu wypaść. Z kolei antypoślizgowe pedały ułatwiają przemieszczanie się, gdyż but z nich nie spada.

Wielu rodziców jest zadowolonych z tej inwestycji. Produkt bowiem gwarantuje dziecku swobodne i wygodne poruszanie się i poznawanie świata.

 

 

 

 

Toyz By Caretero Timmy Orange 31273

 

Model Toyz By Caretero Timmy Orange 31273 to dobrej jakości rowerek dedykowany dla małych dzieci. Urządzenie przeznaczone jest dla malców w wieku od 3 do 5 lat. Sprzęt posiada aż 3 koła, co pozwala na pełne zachowanie równowagi. Dużym atutem jest modułowa budowa, która pozwala na stopniowe rozmontowywanie poszczególnych części wraz z rozwojem dziecka. Bowiem po usunięciu oparcia, pałąka i rączek, malec może cieszyć się eleganckim rowerkiem.

Sprzęt posiada skrętną kierownicę, która gwarantuje, że dziecko nauczy się manewrować. Z kolei gumowe rączki dają pełną kontrolę nad pojazdem. Koła wykonano z dobrej jakości pianki, które cechują się odpowiednią przyczepnością. Równocześnie materiał ten nie rysuje drewnianej podłogi, zatem pociecha może bawić się produktem również w domu. Solidna konstrukcja to jedna z głównych zalet pojazdu, bowiem gwarantuje ona pełnię bezpieczeństwa maluchowi. Warto dodać, że rowerek posiada specjalny daszek, który osłania delikatną skórę przed słońcem.

Wielu rodziców jest zadowolonych z inwestycji, gdyż może ona służyć malcowi przez kilka lat, zanim nie będzie gotowy na nieco większy model.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status