Najlepszy rowerek biegowy Puky

Ostatnio aktualizowane: 14.07.20

 

Jaki rowerek Puky wybrać?

 

Rowerki biegowe pomagają nauczyć 2-3 letnie maluszki balansować ciałem, aby w przyszłości nieco sprawniej nauczyły się jazdy na prawdziwym rowerze. Dziecko na takim pojeździe w każdej chwili może podeprzeć się nogami, by uniknąć upadku. Jazda na rowerku biegowym uczy maluchy koncentracji oraz pozwala na spożytkowanie nadwyżek energetycznych.

Nauka korzystania z roweru bywa dość trudna dla dzieci. Kłopot stanowi jednoczesne panowanie nad kierownicą, hamulcami oraz pedałami, nie mówiąc już o utrzymaniu równowagi. Model biegowy ma za zadanie przygotować dziecko do tego typu aktywności zachęcając do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Aby wytypować najlepsze rowerki biegowe, należy najpierw zastanowić się nad ich rozmiarem. Pamiętajmy, aby tego typu sprzętu nie kupować z myślą o przyszłym wzroście dziecka. Wówczas jazda na nim nie tylko nie sprawi dziecku przyjemności, ale będzie również dla niego bardzo niebezpieczna. Maluszek musi sięgać ziemi bez przechylania się na boki. Większość rowerków tego typu ma regulowane siodełko (do około 8 – 10 cm).

Co do kół, zarówno pompowane, jak i piankowe mają swoich zwolenników i przeciwników. Pompowane zapewniają dobrą przyczepność w trakcie jazdy, a także nieco amortyzują wstrząsy. Niestety, łatwo je przebić. Piankowe koła są dość sztywne, ale sprawdzą się dobrze do jazdy w mieście, po równych chodnikach. Nie sposób również przebić piankowej powierzchni. Jeśli mamy dziecko, które dopiero rozpoczyna swoją przygodę z rowerkami biegowymi, lepiej zdecydujmy się na kółka piankowe.

Przy doborze odpowiedniego rowerka biegowego dla naszego dziecka bierzmy pod uwagę dwa parametry – długość nogi dziecka oraz odległość siodełka od ziemi. Nie sugerujmy się wzrostem, ani wiekiem dziecka – każdy maluch jest inaczej zbudowany i naprawdę nie jest to miarodajny parametr.

Najlepszy rowerek biegowy w 2020 jest lekki, a zarazem na tyle solidny, by być bezpiecznym dla dziecka. Korzystając z niego malec ma zostać zachęcony do podejmowania aktywności fizycznej na świeżym powietrzu. Dzięki regulowanej kierownicy i siodełku malec będzie posiadał swój środek lokomocji do momentu, aż dorośnie do roweru. Ponadto miejmy na uwadze design pojazdu – im bardziej żywe kolory, tym lepiej.

 

 

Rowerki Puky – ranking

 

 

Puky LR M Czerwony 

 

Rowerek biegowy Puky LR M Czerwony jest idealny dla maluszków, które dopiero zaczynają swoją przygodę z aktywnością na świeżym powietrzu.

Model przeznaczony jest dla dzieci od drugiego roku życia. To rowerek biegowy Puky w dobrej cenie, który pozwoli przygotować się maluszkowi do jazdy na większym pojeździe. Produkt ma regulowane siodełko (od 30 cm do 40 cm) i regulację kierownicy (od 41 do 50 cm).

Kierownica rowerka jest wyposażona w łożyska kulkowe, co pomaga w płynnej jeździe. Koła z łożyskami oraz pełne, piankowe opony o płytkim bieżniku czynią ten model idealnym do jazdy po równym podłożu, np. po chodniku.

Rodzice dzieci, które używają tego modelu rowerka, jako jeden z jego atutów wymieniają niską wagę – waży on około 3,5 kg. Długość pojazdu (73 cm) pozwala dorosłym wygodnie go przenosić. Produkt łatwo utrzymać w czystości, dzięki niezwykle prostej konstrukcji.

 

 

 

 

Rowerek biegowy Puky LR 1L 4006

 

Model rowerka biegowego LR 1L marki Puky pomaga małym dzieciom w rozwoju ich motoryki. W bezpieczny sposób przygotowuje dwulatki do jazdy na nieco większym rowerze oraz stanowi ciekawą alternatywę dla deskorolki i hulajnogi.

Regulacja poszczególnych komponentów sprawia, że czas użytkowania sprzętu znacznie się wydłuża. Siodełko podnosi się o 10 cm, a kierownicę o 9 cm. Niewielka waga rowerka (3,5 kg) pozwala dzieciom na jego wygodne użytkowanie.

Pojazd posiada ramę z niskim przekrokiem i wygodną podpórkę na nogi, co jest szczególnie przydatne, kiedy malec zmęczy się długim odpychaniem się nóżkami. Aby ustawić pojazd po skończonej jeździe, producent zamontował wygodną stopkę.

Kupujący podkreślają bezpieczeństwo sprzętu oraz jego wygodne prowadzenie przez dziecko, jako główne zalety. Warto wspomnieć, że rowerek posiada certyfikaty CE, TUV i GS, które świadczą o jego gruntownym przetestowaniu przed udostępnieniem go kupującym.

 

 

 

 

Rowerek biegowy Puky LR 1L 4003

 

Rowerek biegowy marki Puky 1L 4003 to propozycja dla maluchów w wieku około 3 lat, które za chwilę zechcą poruszać się na prawdziwym rowerze, jednak potrzebują podszkolić nieco swoje umiejętności w zakresie utrzymania równowagi i koordynacji ruchowej.

Produkt ma 12 calowe koła z pompowanymi oponami, co znacznie zwiększa komfort jazdy, zwłaszcza u dzieci, które rozwijają na rowerkach całkiem duże prędkości. Regulowane siodełko pozwala na kilkumiesięczne użytkowanie pojazdu, nawet przez dzieci, które dość szybko rosną. Kierownica również ma możliwość podwyższenia, jednak w nieco mniejszym zakresie niż siodełko (siodełko ma 10 cm regulację, a kierownica – 7 cm).

Rodzice dzieci używających na co dzień rowerka, dostrzegają duży atut produktu, jakim jest wygodna, niska rama, która umożliwia dzieciom łatwe wchodzenie i schodzenie z pojazdu. Bardzo praktycznym rozwiązaniem są również gumowe końcówki rączek kierownicy, które zapobiegają ślizganiu się małych dłoni.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status