Najlepszy rower trekkingowy 28 cali

Ostatnio aktualizowane: 03.06.20

 

Jaki rower trekkingowy 28 cali wybrać?

 

Jeżeli chcesz wybrać się rowerem do lasu, to musisz pamiętać, że niektóre modele się do tego nie nadają. Na leśne wycieczki został specjalnie zaprojektowany rower trekkingowy. Nie wiesz, czym się on różni od innych modeli dostępnych na rynku? Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym artykułem. Wyjaśnimy w nim różnice, a także umieścimy kilka ciekawych wskazówek, które pozwolą Ci na wybór odpowiedniego roweru trekkingowego.

Średnica kół to coś, na co musimy zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Zbyt duże koła mogą być niewygodne dla drobniejszych osób, a nawet mogą uniemożliwić komfortową jazdę. Aby zawęzić poszukiwania odpowiedniego roweru, w naszym rankingu umieściliśmy jedynie modele z kołami o średnicy 28 cali. Są one odpowiednie dla osób o wzroście powyżej 165 cm (damskie) i 175 cm (męskie) – aczkolwiek wiele też zależy od własnych preferencji.

Po pierwsze, najlepszy rower trekkingowy 28 cali w 2020 roku ma dobrze wykonane biegi. Im więcej przerzutek, tym lepiej będziemy mogli dopasować jazdę do danego terenu. Dlatego leśne tereny nie będą już dla nas wyzwaniem i bez problemu będziemy mogli się po nich poruszać bez zbędnego wysiłku. Standardem są 24 biegi.

Najlepsze rowery trekkingowe 28 cali mają także bardzo czułe hamulce. Nie jesteśmy w stanie przewidzieć, co może nas spotkać na nierównym terenie. Dlatego, abyśmy mogli szybko zareagować, warto zaopatrzyć się w rower z hamulcem V-brake. Inną opcją jest również hamulec tarczowy, którego siłę hamowania możemy bardzo łatwo dopasować do każdego rodzaju terenu.

Na końcu nie zapomnij, aby dowiedzieć się, z czego jest wykonana rama danego modelu. Jeżeli chcesz, aby manewrowanie pojazdem było bardzo łatwe, a przenoszenie roweru nie sprawiało problemów, to polecamy lekkie aluminium. W przypadku, kiedy oczekujesz bardzo mocnego roweru, to lepiej zaopatrzyć się w produkt wykonany ze stali. Jest to materiał odporny na działanie czynników zewnętrznych, a co najważniejsze nie ulega wgnieceniom.

Koniecznie wybierz pojazd, który jest amortyzowany. Kupując rower trekkingowy, z pewnością zamierzasz jeździć po lasach, więc czekają Cię przejazdy po wyboistych terenach.

Wygoda jest kolejnym aspektem, który powinien nas interesować. Podczas długiej wycieczki komfortowe, szerokie siodełko jest bardzo ważne. Tak samo sprawa ma się z otuliną na rączek. Powinny być one gumowe lub pokryte innym miękkim materiałem, który nie porani naszych dłoni.

 

 

Rowery trekkingowe 28 cali – ranking

 

 

Kross Trans Alp 

 

Kross Trans Alp to rower wyposażony w 24 biegi. Jest on bardzo dobrze przygotowany do jazdy po nierównych terenach. Dopasowanie biegu do różnych rodzajów terenu nie jest trudne, a znacznie ułatwia jazdę. Jest to pojazd z kołami o średnicy 28 cali, dzięki którym możemy osiągać duże prędkości.

Bardzo czułe hamulce V-brake pozwolą na szybką reakcję, gdy nagle zauważysz spory kamień, dziurę czy wystające korzenie drzew. Jest to bardzo ważny osprzęt, zwłaszcza podczas wycieczek po lesie.

Rama pojazdu jest wykonana z aluminium. Produkt waży 19 kg. Z kolei pełne, długie błotniki chronią nas przed pryskającym błotem, dzięki czemu możemy wybrać się na wycieczkę nawet w niesprzyjających warunkach. Przed zabrudzeniem łańcuchem chronią nas osłony. Użytkownicy najczęściej chwalą czułe hamulce pojazdu oraz jego design.

 

 

 

 

Romet Orkan 3 

 

Romet Orkan 3 to rower, który jest wyposażony w hamulce tarczowe. Są one znane z tego, że są bardzo czułe i dlatego też nagłe zatrzymanie się nie jest problemem, więc w przypadku pojawienia się czegoś na drodze jesteśmy w stanie zareagować w porę. Zaletą, o której najczęściej wspominają rowerzyści, jest wygoda jazdy pojazdem. Specjalna konstrukcja oraz duże siodełko sprawiają, że utrzymujemy wygodną pozycję, więc dłuższe wycieczki są zawsze przyjemne.

Jazdę rowerzystom ułatwia również regulacja kierownicy oraz siodełka. Dzięki regulacjom możemy idealnie dopasować pojazd do naszych gabarytów. Model ma 24 biegi, więc jazda na nierównym terenie nie będzie już wyzwaniem.

Pojazd ma amortyzację w przedniej części. Jest to rower, który został doceniony za hamulce, dzięki którym możemy bardzo szybko zahamować. Jest to pojazd ceniony również za wygodę jazdy.

 

 

 

 

Merida Drakar Freeway 91000 

 

Merida Drakar Freeway 91000 to rower trekkingowy, którego średnica kół wynosi 28 cali. Regulacja siodełka powinna nam pomóc dopasować rower do naszych gabarytów. Dzięki osłonie na łańcuch nie wkręcimy w niego żadnej części garderoby.

Aluminiowa rama sprawia, że pojazd nie jest zbyt ciężki. Produkt waży jedynie 15 kg. Manewrowanie nim na wąskich leśnych szlakach oraz przenoszenie roweru jest więc bardzo łatwe. 21 biegów pozwala nam łatwo dopasować pojazd do nierównego terenu, dzięki czemu podczas jazdy, nawet pod górkę nie będziemy zbyt zmęczeni.

Jest to bardzo wygodny rower trekkingowy w dobrej cenie, który jest wybierany przez bardzo szerokie grono osób. Uważają oni, że sprzęt pozwala im na utrzymanie odpowiedniej postawy podczas jazdy, a co najważniejsze jest on bardzo dobrze wykonany.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status