Najlepszy fotelik rowerowy Romer

Ostatnio aktualizowane: 28.01.20

 

Jaki fotelik rowerowy Romer wybrać?

 

Jedną z form aktywnego spędzania czasu z dziećmi na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. Jeśli jednak dziecko jest za małe, aby samodzielnie pedałować, możemy zabrać je na przejażdżkę w specjalnym foteliku. Oferta rynkowa tego typu produktów jest bardzo szeroka, co sprawia, że wybór z pewnością nie jest łatwy. Dlatego przygotowaliśmy ten poradnik, dzięki któremu dowiesz się, czym kierować się przy zakupie. Na końcu znajdziesz także ranking, w którym zamieściliśmy trzy najlepsze foteliki rowerowe Romer.

Firma Romer została założona w 1960 roku i jako pierwsza zaczęła produkować foteliki samochodowe dla dzieci. Po czasie rozszerzyła swoją ofertę o wózki dziecięce oraz foteliki rowerowe, charakteryzujące się solidnym wykonaniem oraz zastosowaniem nowoczesnych technologii. Romer to marka sprawdzona przez konsumentów na całym świecie, dlatego możemy mieć pewność, że zakupiony produkt będzie wysokiej jakości.

Przed zakupem odpowiedniego fotelika rowerowego należy zwrócić uwagę na jego przeznaczenie. Na rynku dostępne są modele przeznaczone dla dzieci w wieku do 3 lat, ważących do 15 kg oraz dla maluchów nie starszych niż 5 lat, ważących do 22 kg.

Bardzo ważny jest również sposób mocowania fotelika. Może być on przymocowany do kierownicy, bagażnika lub do ramy rowerowej. Najbardziej zaleca się modele montowane na bagażnik, ponieważ jazda jest wygodna oraz bezpieczna dla dziecka, gdyż rowerem łatwiej kierować, przez co jest on stabilniejszy.

Istotne jest także siedzisko, które powinno być przede wszystkim miękkie i wygodne, zapewniające dziecku wysoki komfort podróży. Powinno ono zapewniać też dobre podparcie dla główki oraz zabezpieczyć je przed wypadnięciem. Warto zaopatrzyć się w model ze składanym oparciem, umożliwiającym łatwiejsze przechowywanie fotelika.

Nie bez znaczenia są również szelki oraz podnóżki. Najlepszy fotelik rowerowy Romer w 2020 roku posiada szelki, które są odpowiednio zabezpieczone dodatkową klamrą, której dziecko nie jest w stanie samodzielnie otworzyć. Podnóżki natomiast powinny posiadać regulowane zapięcia, które zabezpieczają dziecko przed włożeniem nogi w szprychy roweru.

 

 

Foteliki rowerowe Romer – Ranking

 

 

Romer Jockey Comfort NICK

 

W naszym rankingu chcielibyśmy zaprezentować Ci model Romer Jockey Comfort NICK. Jest to fotelik rowerowy przeznaczony dla dzieci ważących do 22 kg. Posiada on zagłówek z regulacją w 9 zakresach, dzięki czemu możemy go wygodnie dostosować do wzrostu dziecka. Jego położenie także można regulować w zakresie 30 stopni.

Fotelik wyposażony został w miękką wyściółkę, która jest spulchniona w miejscach najczęstszego kontaktu z ciałem. Tapicerka siedzenia jest zdejmowana i można ją prać w pralce. Produkt posiada 3-punktowe pasy bezpieczeństwa ze specjalnymi nakładkami zabezpieczającymi barki naszej pociechy przed otarciami.

Fotelik ten zawiera regulowane podnóżki, zabezpieczające stopy dziecka przed włożeniem ich między szprychy. Wyposażony jest on również w osłaniające z boku podłokietniki. Jest on odpowiedni dla rowerów o średnicy rury wynoszącej od 28 mm do 40 mm i o szerokości bagażnika do 150 mm.

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego fotelika zgodnie twierdzą, że jest on bezpieczny i bardzo solidnie wykonany.

 

 

 

 

Romer Jockey Comfort LISA

 

Nasze zestawienie nie byłoby kompletne bez modelu Romer Jockey Comfort LISA. Jest to fotelik rowerowy dla dzieci w przedziale wagowym od 9 do 22 kg. W zestawie z fotelikiem otrzymamy dodatkowo stalowy stelaż, kostkę montażową oraz zestaw kalibrujący do różnej średnicy ram.

Model ten wyposażony jest w funkcję regulacji oparcia, które można odchylić o 30 stopni. Posiada on również regulowane podnóżki oraz trzypunktowy pas z klamrą bezpieczeństwa, uniemożliwiającą odpięcie jej przez dziecko.

Siedzisko i oparcie mają ergonomiczny kształt, dzięki czemu są bardzo wygodne. Wyściółka fotelika jest dwustronna i w zależności od nastroju można ją przełożyć na stronę siwą lub czerwoną. Można ją również zdejmować i prać w pralce.

Opinie użytkowników o tym modelu są pozytywne. Klienci doceniają jego wysoką jakość wykonania oraz łatwość mocowania. Ważne jest dla nich również to, że produkt jest zgodny z wszelkimi normami bezpieczeństwa.

 

 

 

 

Romer Jockey Relax

 

W naszym rankingu nie mogło zabraknąć również modelu Romer Jockey Relax. Ten fotelik rowerowy Romer w dobrej cenie przeznaczony jest dla dzieci o wadze do 22 kg.

Fotelik wyposażony jest w obszerną osłonę na szprychy, która zabezpiecza dziecięce ubranie przed wkręceniem się w koło. Posiada on także przewiewną powłokę, którą można łatwo zdjąć i wyprać w pralce.

Oparcie tego produktu jest regulowane, dzięki czemu można je ustawić w pozycji siedzenia i spoczynku przy pomocy uchwytu. Sprawia to, że dzieci mogą przyjąć najwygodniejszą dla nich pozycję. Komfort zapewnia także zagłówek z regulacją wysokości.

Model ten jest odpowiedni do rowerów o średnicy rury wynoszącej od 28 mm do 40 mm i szerokości bagażnika wynoszącej do 150 mm. Klienci doceniają Romer Jockey Relax za jego wygodny system regulacji oraz bezpieczeństwo. W swoich opiniach podkreślają również, że fotelik jest bardzo łatwy w montażu.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subskrybuj  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status