Najlepszy damski rower górski

Ostatnio aktualizowane: 09.07.20

 

Jaki damski rower górski wybrać?

 

Rower jest bardzo lubianym i popularnym środkiem transportu. W mieście można nim wszędzie dotrzeć, często w krótszym czasie niż samochodem, bo rowerzystów nie dotyczą korki. W małych miejscowościach często jest to jedyny sposób dojechania tam, gdzie nie dociera komunikacja. Rower jest też popularnym sposobem na aktywne spędzanie wolnego czasu. W zależności od przeznaczenia, rowery różnią się konstrukcją. Także budowa damskich i męskich rowerów nieco się różni.

 

 

My skoncentrujemy się na damskich rowerach górskich (MTB – Mountain Terrain Bike), które przeznaczone są do jazdy    terenowej – po górskich ścieżkach, czy też leśnych szlakach. Są więc odpowiednie dla kobiet lubiących aktywną rekreację. Ażeby rowerowe wypady sprawiały przyjemność, sprzęt musi być dobrze dobrany. Najlepsze damskie rowery górskie mają dobrą amortyzację i aluminiową ramę, która obniża ich wagę. Troszkę węższe opony niż w rowerach męskich powodują lepszą zwrotność.

W damskich rowerach jest obniżony środek ciężkości, aby jak najlepiej były dostosowane do kobiecej sylwetki. Dla pań bardzo ważny jest także wygląd roweru. Producenci zadbali, aby spośród szerokiej palety kolorów każda kobieta mogła wybrać coś dla siebie. Prezentujemy kilka modeli, a ocenę, który z nich to najlepszy damski rower górski w 2020 roku pozostawiamy Paniom.

 

 

Damskie rowery górskie – ranking

 

 

Indiana X-Rock 3.6

 

Damski rower górski Indiana X-Rock 3.6 to rower do jazdy terenowej, którego konstrukcja opiera się na aluminiowej ramie. Posiada on aluminiowe, odlewane koła o średnicy 26 cali i opony z mocnym bieżnikiem. Rower wyposażony jest w 21-biegowy napęd Shimano i hamulce tarczowe na przednie i tylne koło. X-Rock 3.6 posiada obrotowe manetki. Linki prowadzone są wewnętrznie. Przednie koło posiada aluminiowy, sprężynowy amortyzator.

Użytkowniczki, które kupiły damski rower górski Indiana X-Rock 3.6, uważają, że ma on bardzo efektowny design, głównie dzięki odlewanym kołom. Ich praktyczną zaletą jest to, że nie ma możliwości scentrowania. W ich opinii, rower bardzo dobrze sprawdził się podczas pokonywania przeszkód jazdy w terenie.

 

 

 

 

Romet Jolene 1

 

Damski rower górski Romet Jolene 1 to lekki rower do jazdy terenowej. Jego konstrukcja opiera się na aluminiowej ramie. Dwukomorowe obręcze kół o średnicy 27,5 cala także wykonane są z aluminium.

Rower Jolene 1 posiada 21-biegowy napęd i hamulce Promax TX na przednie i tylne koło. Przód roweru jest amortyzowany sprężynowo. Rama została zaprojektowana z uwzględnieniem budowy anatomicznej kobiet i dzięki temu rowerzystka ma nad nim pełną kontrolę. W sprzedaży dostępne są trzy wielkości ramy: 15, 17 i 19 cali i dwie wielkości kół: 26 i 27,5 cala.

Osoby które mają damski rower górski Romet Jolene 1, uważają, że on bardzo stylowy wygląd. Jest lekki i jeździ się na nim komfortowo w każdym terenie. Podkreślają, że jest to damski rower górski w dobrej cenie.

 

 

 

 

Cube Access WLS Disc

 

Damski rower górski Cube Access WLS Disc dedykowany jest kobietom, które lubią jazdę w trudnym terenie. Rama, wykonana z aluminium, wyprofilowana jest z uwzględnieniem kobiecej sylwetki, dzięki czemu daje bardziej wyprostowaną pozycję niż na rowerach męskich.

W tym modelu górna rura ramy została obniżona, co zapewnia stabilne prowadzenie i możliwość dogodnego manewrowania. Rower Access WLS posiada 24-biegowy układ napędowy i hamulce tarczowe Tektro HDM 290 na obydwa koła. Linki prowadzone są wewnętrznie. Model posiada także amortyzację przedniego koła o koku 100 mm.

W opinii użytkowniczek, damski rower górski Cube Access WLS Disc idealnie sprawdza się do sportowej jazdy w trudnym terenie. Jest lekki i dobrze amortyzowany i jazda na nim nie powoduje uczucia zmęczenia.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status