ᐅ Dobre rakiety do badmintona Yonex – Rankingi i opinie 

Najlepsze rakiety do badmintona Yonex

Ostatnio aktualizowane: 10.12.19

 

Jaką rakietę do badmintona Yonex wybrać?

 

W badmintona mogą grać zarówno profesjonalni sportowcy, jak i amatorzy, a nawet małe dzieci. Jest to dyscyplina, której zasady są bardzo proste, a jednym z koniecznych atrybutów jest rakieta. W niniejszym artykule podpowiadamy, jak wybrać odpowiedni model.

 

 

Jednym z najbardziej znanych producentów rakiet jest Yonex. To japońskie przedsiębiorstwo specjalizuje się w produkcji sprzętów do gry w golfa, tenisa i badmintona. Firma zrewolucjonizowała wspomniane dyscypliny poprzez wprowadzenie nowych technologii, takich jak ISOMETRIC czy POWER CUSHION, które pomagają osiągać sukces światowej klasy graczom. Rakiety Yonex wybierane są przez profesjonalistów ceniących sobie ich najwyższą jakość.

Przed zakupem nowej rakiety do badmintona powinniśmy określić swój poziom zaawansowania, gdyż inne modele przeznaczone są dla amatorów, a inne dla profesjonalistów. Początkujący gracze powinni decydować się na produkty uniwersalne o średniej elastyczności, które są lekkie i dobrze leżą w dłoni. Zaawansowani zawodnicy mogą dopasować model do preferowanego stylu gry – defensywnego lub ofensywnego i na tej podstawie dobrać odpowiednie parametry.  

Rakiety do badmintona mogą być cięższe lub lżejsze, a ich wagę wyznacza sama rama, bez owijki i naciągu. Najpopularniejszy system ważenia stosowany jest przez Yonex. Firma stosuje pięciostopniową skalę, w której 1U oznacza najcięższy model, a 5U najlżejszy. Warto mieć na uwadze, że im rakieta będzie lżejsza, tym szybciej wykonamy nią zamach i będzie bardziej zwrotna. Z kolei cięższe produkty dysponują większą siłą uderzenia.

Najlepsza rakieta do badmintona Yonex w 2019 roku ma także odpowiednio określony balans. Parametr ten wyrażany jest w cm lub mm i określa odległość rączki rakiety od jej środka ciężkości. Warto mieć na uwadze, że im balans będzie większy, tym zapewni nam mocniejsze uderzenie. Z kolei mniejszy balans oznacza łatwiejsze manewrowanie, lecz mniejszą siłę uderzenia.

Istotna jest również sztywność rakiety. Im produkt bardziej elastyczny, tym jest bardziej narażony na odkształcenia i zapewnia słabsze uderzenie. Dlatego dobór sztywności powinien zależeć od zaawansowania technicznego gracza. Miejmy na uwadze także materiał wykonania. Najlepsze rakiety do badmintona Yonex powstają z włókna węglowego lub grafitu, które gwarantują wysoką trwałość.

 

 

Rakiety do badmintona Yonex – Ranking  

 

 

Yonex Voltric 80 

 

Rakieta Yonex Voltric 80 to wysokiej klasy produkt dla zaawansowanych graczy, który charakteryzuje się sztywną ramą oraz wysoką wytrzymałością. Model ten wykonany został z włókna węglowego, dzięki czemu jest sprężysty i odporny na odkształcenia. Dzięki zastosowaniu technologii NANOPREME sprzęt zapewnia zawodnikowi bardzo dobrą dynamikę odbicia przy każdym uderzeniu.

Balans rakiety umieszczony został pomiędzy górną a dolną częścią głowicy, dzięki czemu sprzętem można wygodnie operować. Głowica ma izometryczny kształt, co sprawia, że pole trafienia w lotkę jest znacznie powiększone. Rakieta ma także wygodną rączkę zapewniającą mocny chwyt. Charakterystyczny dla tego modelu jest również niezwykle cienki trzon, który podwaja siłę uderzenia.

Konsumenci twierdzą, że rakieta Yonex Voltric 80 to wysokiej klasy, solidny sprzęt, dzięki któremu gra w badmintona to czysta przyjemność.

 

 

 

 

Yonex Nanoray Speed

 

Profesjonalnym graczom ofensywnym polecamy rakietę Yonex Nanoray Speed. Jest to pierwszy model tego producenta, który został wyprodukowany z kompaktową ramą. Dzięki temu produkt jest w stanie zredukować opór powietrza i poprawić uderzenie.

Rakieta została wykonana z włókna węglowego, które gwarantuje jej wysoką trwałość. W modelu tym zastosowano nową, aerodynamiczną ramę zapewniającą szybki i kontrolowany zamach. Izometryczny kształt głowicy sprawia, że zwiększa się powierzchnia uderzenia gwarantując jednocześnie stabilną i precyzyjną grę.

Konstrukcja rakiety jest sztywna i sprawia, że produkt jest stabilny i zwrotny. Rakieta waży jedynie 88 g, dlatego możemy wykonywać nią lekkie zamachy bez wysiłku. Rękojeść pokryta została antypoślizgową taśmą, dzięki czemu nie wyślizguje się z dłoni podczas gry. Fani badmintona doceniają rakietę Yonex Nanoray Speed za jej wytrzymałość oraz to, że bardzo dobrze leży w dłoni. Jak podkreślają, jest to dobrze wyważony produkt, który nie nadwyręża nadgarstków.

 

 

 

 

Yonex Voltric 0F 

 

Yonex Voltric 0F to model przeznaczony dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę w grę w badmintona. Produkt ma twarde części ramy, które zwiększają jego sztywność i zapewniają mocny zamach. Głowicę tego modelu dodatkowo obciążono, aby zwiększyć jej moc uderzenia i ułatwić manewrowanie.

Ta rakieta do badmintona Yonex w dobrej cenie ma głowę o izometrycznym kształcie, dzięki czemu zapewnia stabilną i precyzyjną powierzchnię uderzenia. Wyprofilowany trzonek dodaje rakiecie sprężystości, a aerodynamiczny profil gwarantuje bardziej dynamiczne zagrania. Model ten waży 83 g, dzięki czemu jest zwrotny i stabilny.

Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu Yonex Voltric 0F twierdzą, że jest to przyzwoity produkt dostępny za rozsądną cenę. Rakieta ceniona jest za wytrzymałość oraz stabilność. Dodatkową zaletą jest dołączony do zestawu pokrowiec ułatwiający przenoszenie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status