Najlepsze okulary sportowe korekcyjne

Ostatnio aktualizowane: 01.06.20

 

Jakie okulary sportowe korekcyjne wybrać?

 

Sportowe okulary korekcyjne mają za zadanie chronić nasze oczy podczas różnych form aktywności fizycznej. Warto ich używać, aby chronić oczy, choćby przed promieniami słonecznymi. Nasz poradnik zakupowy pomoże Ci dobrać odpowiedni model dopasowany do Twojej ulubionej dyscypliny oraz typu ochrony, której potrzebujesz.

Okulary są koniecznością, gdy mamy wadę wzroku, ale również wtedy, kiedy uprawiamy dyscyplinę, która wymaga przebywania na świeżym powietrzu. Jeśli wykonujemy gwałtowne ruchy i przemieszczamy się dość szybko pamiętajmy, aby okulary dobrze przylegały do twarzy.

Przede wszystkim produkt musi mieć filtr UV, który chroni nasze oczy. Bardzo często spotykana jest lustrzana powłoka i kolorowe szkła, które zapewniają okularom atrakcyjny design. Przy sportach, gdzie rozwijamy duże szybkości wybierajmy modele okularów jak najbardziej opływowe. Jeśli np. potrzebujemy okularów do biegania, możemy wybrać mniej przylegające produkty. Z kolei do wędrówek po górach przydadzą się okulary wyposażone w tzw. antyrefleks i bardzo mocny filtr UV 400. Najlepsze sportowe okulary korekcyjne do górskich wędrówek są delikatnie przyciemniane, aby nasze oczy odpoczywały nawet przy najbardziej jaskrawym słońcu.

Osoby z wadą wzroku powinny nosić okulary również podczas uprawiania sportów motorowych. Wtedy można zakupić okulary na gumce. Niezależnie od uprawianego sportu pamiętajmy o tym, że okulary sportowe powinny mieć duże szkła, aby chronić jak największą powierzchnię twarzy. Chodzi tu o niezaburzenie pola widzenia. Powłoka na szkłach powinna być odporna na zarysowania i pęknięcia, zwłaszcza jeśli potrzebujemy okularów do jazdy rowerem. Zauszniki nie mogą powodować otarć nawet w momencie, gdy okulary są maksymalnie dopasowane. Całość produktu musi być odporna na uszkodzenia mechaniczne – czasem w sporcie zdarzają się w końcu upadki, uderzenia i inne kontuzje.

Sportowcy wskazując najlepsze sportowe okulary korekcyjne w 2020 roku zwracali uwagę również na polaryzację – pomaga w dostrzeganiu szczegółów i zapewnia lepszą widoczność, nawet przy najostrzejszym słońcu. Producenci, chcąc maksymalnie wykorzystać zdobycze technologii, montują do okularów kamery, które przy okazji nagrywają filmiki. To dodatkowa atrakcja dla osób, które uprawiają sporty wyczynowe i chętnie udostępniają relacje z przemierzanych tras.

 

 

Okulary sportowe korekcyjne – ranking

 

 

GOGGLE E858-4R 

 

Goggle E858 – 4R to sportowe okulary korekcyjne z wymiennymi soczewkami, dzięki którym będziesz mógł uprawiać ulubiony sport bez ryzyka zwiększenia wady wzroku. Okulary mają ramkę korekcyjną, która została wyprodukowana z mocnych materiałów (Grylamid i poliwęglany).

Ten model będzie odpowiedni dla osób, które jeżdżą wyczynowo rowerem oraz innymi pojazdami. Produkt spodoba się również biegaczom. Ze względu na wymienne szkła model nadaje się do stosowania w słoneczny dzień, zimą, a także w nocy. Zastosowanie soczewek – lustrzanek przyczynia się do zwiększenia skuteczności ochrony oczu. Design okularów przypadnie do gustu miłośnikom nowoczesnych rozwiązań.

Osoby z wadą wzroku są zwolennikami tego modelu, ponieważ możliwe jest w tym przypadku takie dopasowanie soczewek w salonie optycznym, aby przy okazji miały one działanie lecznicze. To istotne zwłaszcza wtedy, kiedy wiemy, że będziemy przebywali w okularach przez długie godziny.

 

 

 

 

Arctica Performance S-148 B 

 

Arctica Performance S-148 B to korekcyjne okulary sportowe w dobrej cenie, które spodobają się osobom uprawiającym sporty, w których często zdarzają się upadki. Produkt jest wytrzymały i solidny.

Model ma soczewkę polaryzacyjną oraz wkładkę, do której można wstawić szkła korekcyjne, a także żółte szkła wyostrzające i poprawiające kontrast. Jest to bardzo ważne i pozwala ze znacznej odległości dostrzec np. przeszkodę, którą będziemy musieli ominąć. Okulary zapewniają 100% ochrony przed szkodliwym promieniowaniem. Polecane są również sportowcom, którzy preferują górskie wędrówki – bardzo dobrze odbijają światło od śniegu i lodu.

Osoby zadowolone z właściwości okularów to również kierowcy, którzy często pod kaskami noszą ten model okularów. Żeglarze również cenią produkt za to, że eliminuje on odbicia światła od tafli wody. Jest to więc on bardzo uniwersalny.

 

 

 

 

ProGear Eyeguard S/48 

 

Model ProGear Eyeguard S/48 to klasyczne oprawki, do których możemy wstawić soczewki korekcyjne. Produkt jest odpowiedni do uprawiania niemal każdej z dyscyplin sportowej.

Produkt spełnia również normy niezbędne do uzyskania certyfikatu ASTM F803 – 03. Mocne oprawki z poliwęglanu zwiększają ochronę przed uderzeniami – nie jest to bez znaczenia, gdy często i szybko się przemieszczamy. Możemy w okularach uprawiać sporty kontaktowe – dzięki opasce zapinanej na rzep.

Kupujący wymieniają ten model jako jeden z najlepszych ze względu na wygodę użytkowania. Okularów nie czuć na twarzy, a wielkość szkieł zapewnia doskonałe widzenie, bez ryzyka ograniczenia pola. To również uniwersalny i dość elegancki model, który nadaje się do codziennego użytkowania.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status