Najlepsze gry planszowe dla 2 osób

Ostatnio aktualizowane: 19.10.20

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie gry planszowe dla 2 osób wybrać?

 

Gry planszowe stanowią doskonałą rozrywkę dla dzieci i dorosłych. Pozwalają odprężyć się i spędzić miło czas w towarzystwie, ponieważ wymagają udziału co najmniej dwóch uczestników. Pomagają rozwijać umysł, poznawać różne dziedziny nauki, poprawiają refleks, ćwiczą pamięć, koordynację ruchową, myślenie przestrzenne. Uczą też przestrzegania zasady fair play. Ten poradnik ma pomóc w wyborze atrakcyjnej gry planszowej dla dwóch osób.

 

 

Na rynku jest bardzo szeroki asortyment planszówek adresowanych do graczy w różnym wieku, wymagających udziału od 2-8 uczestników. Wśród nich można wyróżnić towarzyskie, strategiczne, ekonomiczne i biznesowe, historyczne, przygodowe, edukacyjne, RPG, fantasy i inne. Informacje na temat wieku i liczby graczy oraz przybliżonego czasu rozgrywki widoczne są na opakowaniu. Tam też możemy znaleźć krótką charakterystykę gry.

Decydując się na zakup gry planszowej, trzeba wziąć pod uwagę wiek potencjalnych użytkowników, a także okoliczności, w jakich zamierzamy grać. Gra dla starszych dzieci może okazać się zbyt trudna dla przedszkolaków, z kolei model oznaczony 6+ bywa nieatrakcyjny dla dorosłych. Na spotkania rodzinne rekomendowane są gry towarzyskie, familijne, ekonomiczne. Młodsze dzieci może znudzić zbyt długa rozgrywka i oczekiwanie na własny ruch. Niektórzy nie lubią też gier o tzw. negatywnej interakcji, czyli takich, w których twarda rywalizacja wiąże się z niszczeniem osiągnięć przeciwnika, celowym działaniem na jego szkodę.

Najlepsze gry planszowe dla 2 osób mają bogatą grafikę przyciągającą wzrok i zachęcającą do zabawy, są wyposażone w kolorowe pionki o różnych kształtach i wielkości. Niektóre plansze mają nietypowe kształty i duże rozmiary. Karty są lakierowane lub plastikowe, opakowania kartonowe, plastikowe, drewniane lub blaszane. Opakowania są trwałe i dopasowane do wielkości elementów. To bardzo ważne, ponieważ planszówka jest zabawką na długie lata, bywa, że użytkownicy zabierają ją na wakacje, więc części gry i samo opakowanie powinny być trwałe.

Instrukcja zawierająca zasady musi być możliwie krótka i zrozumiała. Najlepsze gry planszowe mają czasem kilka wariantów, do niektórych gier można dokupować dodatki i rozszerzenia, czyli dodatkowe plansze, pionki i karty. Dzięki nim wzrasta atrakcyjność rywalizacji, pojawiają się nowe możliwości rozgrywki. Niektóre rozszerzenia pozwalają na zwiększenie liczby uczestników zabawy.  

Najlepsza gra planszowa dla 2 osób w 2020 roku ma proste zasady, jest atrakcyjna dla osób w każdym wieku. Zabawa nią nie wymaga szczególnych warunków, a nieduże opakowanie pozwala cieszyć się rywalizacją nie tylko w zaciszu domowym.

 

 

Gry planszowe dla 2 osób – Ranking

 

 

Rebel Dobble 

 

Gra planszowa Rebel Dobble występuje w kilku wariantach (Dobble, Dobble Plaża, Dobble Zwierzaki), przeznaczona jest dla dzieci od 4 lub 6 roku życia. W zabawie może uczestniczyć od 2 do 8 osób, czyli jest to gra towarzyska, karciana. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i trwa ok. 10-15 min. Zasady są proste, producent proponuje 5 sposobów gry. Zestaw składa się z 30 okrągłych mocnych kart umieszczonych w metalowej puszce.

Zadaniem graczy jest pozbyć się swoich kart, znajdując wspólny obrazek na swojej karcie i na karcie pozostawionej na stole. Liczy się refleks, bo tylko najszybszy gracz, który pierwszy nazwie wspólny obrazek, może odłożyć kartę.

Według konsumentów gra ma ładną formę graficzną jest wytrzymała, a niewielkie rozmiary pozwalają zabierać ją w podróż, a nawet na plażę, bo karty Dobble Plaża są wodoodporne. Z opinii wynika, że gra jest atrakcyjna dla osób w każdym wieku.

 

 

 

 

Days of Wonder Wsiąść do pociągu: Europa 

 

Wsiąść do pociągu: Europa jest grą strategiczną dla osób powyżej 8 roku życia. W trwającej od 30 min do 60 min rozgrywce może uczestniczyć od 2 do 5 graczy. Zestaw składa się z dużej planszy z mapą Europy, kolorowych plastikowych wagoników i domków, a także kart z wagonikami i biletów. Całość zapakowana jest w mocnym pudełku.

Zadaniem graczy jest zdobyć jak najwięcej punktów, które otrzymuje się za zrealizowanie wylosowanego biletu – zbudowanie z wagoników trasy pomiędzy wskazanymi miastami. Dodatkowo punktowane jest postawienie na trasie dworców kolejowych.

Z opinii użytkowników wynika, że gra jest ekscytująca, a zasady i system liczenia punktów są wyjaśnione w przystępny sposób. Konsumenci chwalą szatę graficzną i wytrzymałość zestawu, a także dobrze zorganizowane opakowanie, które pozwala uporządkować liczne elementy gry.

 

 

 

 

Rebel Splendor

 

Rebel Splendor jest grą strategiczną, ekonomiczną adresowaną dla osób od 10 roku życia (jest też wariant dla dzieci od 5 lat). W trwającej od 25 min do 40 min może brać udział od 2 – 4 osób. Zestaw umieszczony w wytrzymałym pudełku zawiera kolorowe plastikowe żetony i karty.

Zadaniem uczestników jest gromadzenie tzw. punktów prestiżu, a odbywa się to poprzez nabywanie kopalni klejnotów, środków transportu i sklepów. Gra kończy się na rundzie, w której pierwszy z graczy uzyska 15 punktów. Fabuła gry osadzona jest w świecie renesansowych kupców i arystokratów.

Ta gra planszowa w dobrej cenie według opinii konsumentów jest bardzo prosta, ale emocjonująca. Pobudza do rywalizacji i fascynuje. Użytkownicy chwalą formę graficzną i trwałość elementów zestawu.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status