ᐅ Dobre buty piłkarskie ze skarpetą – rankingi i opinie

Najlepsze buty piłkarskie ze skarpetą

Ostatnio aktualizowane: 15.12.19

 

Jakie buty piłkarskie ze skarpetą wybrać?

 

Każdy prawdziwy gracz piłki nożnej poświadczy, że buty piłkarskie są bardzo ważne, aby można było swobodnie grać przez bardzo długi czas. Wielu piłkarzy wie, że poszczególne pary butów mogą się między sobą diametralnie różnić. Nie chodzi tu jedynie o poziom zaawansowania użytkownika, ale również materiały wykonania, a także wygodę. Chcesz wiedzieć, co wyróżnia najlepsze buty piłkarskie ze skarpetą w 2019 roku? Zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem oraz przejrzyj opisy poszczególnych produktów. W naszym artykule skupiliśmy się na modelach z wbudowanymi skarpetami, które dobrze utrzymują się na stopie.

 

 

 

Buty piłkarskie zazwyczaj rozróżnia się pod względem powierzchni, na której można ich używać. Jednymi z popularniejszych są Lanki, czyli obuwie, które ma na spodzie specjalne kołki. Lanki są polecane na sztuczne murawy oraz na twarde boiska. Jeżeli od butów oczekujesz dobrej przyczepności to postaw na Turfy. Bardzo dobrze sprawdzają się one podczas grania zimą. W przypadku, kiedy grasz wyłącznie w budynku to najlepsze będą buty halowe.

Na początku zajmijmy się materiałami, z których buty mogą być wykonane. Para skórzana jest bardzo wygodna i minimalizuje potliwość. Jednak wymaga dość częstej pielęgnacji. Warto również wspomnieć o tym, że rozmiar butów skórzanych w miarę użytkowania może się zwiększyć, więc obuwie będzie luźniejsze. Buty wykonane z syntetycznych materiałów nie wymagają tak częstej pielęgnacji oraz nie zmieniają rozmiaru. Nie są one jednak tak samo wytrzymałe, a także nie przepuszczają bardzo dużo powietrza, chyba że są wyposażone w skórzane wkładki.

Nie jest tajemnicą, że najlepsze buty piłkarskie ze skarpetą są wygodne. Przed wyborem dokładnie przymierz buty oraz się w nich przejdź. Profesjonalne obuwie tego typu jest specjalnie przystosowane do różnego rodzaju stopy. Źle dobrany but może sprawić, że będziemy narażeni na kontuzje oraz niewygodną grę. Warto więc przymierzyć kilka różnych par i zdecydować, która sprawdza się najlepiej. Dokładnie przyjrzyj się w tym wypadku również skarpecie. Nie powinna ona zbyt ciasno okalać nogi, ponieważ dopływ krwi do stopy może być utrudniony. Skarpeta nie może być jednak zbyt luźna, ponieważ będzie zbyt często zjeżdżać w dół, co skutkuje przerwaniem gry.

 

 

Buty piłkarskie ze skarpetą – ranking

 

 

Nike MercurialX Victory VI

 

Nike MercurialX Victory VI to buty, które powinien mieć każdy gracz piłki nożnej. Mają one specjalną podeszwę IC. Nadaje się ona do grania szczególnie na twardych powierzchniach, takich jak boiska oraz hale sportowe. Wielu użytkowników uważa, że buty bardzo dobrze dopasowują się do kształtu stopy. Pomaga w tym doszyta skarpeta, która zapobiega przesuwaniu się pięty wewnątrz buta.

Podeszwa została wykonana z gumy. Zapewnia ona bardzo dobrą przyczepność do podłoża, dzięki czemu mamy większą kontrolę nad naszymi ruchami. Powierzchnia buta jest wykonana z materiału syntetycznego. Poprawia on kontrolę nad piłką, więc możemy się spodziewać bardziej precyzyjnych podań.

Gracze uważają, że prezentowane buty piłkarskie są bardzo wygodne. Dobrze dopasowują się do stopy oraz nie obcierają jej. Piłkarze uważają również, że produkt jest dobrze wykonany i nawet podczas częstej eksploatacji jest on inwestycją na długie lata.

 

 

 

 

Adidas Korki Predator 18.3 FG 

 

Jeżeli dopiero zaczynasz przygodę z piłką nożną, to polecamy Ci Adidas Korki Predator 18.3 FG – buty piłkarskie skonstruowane w taki sposób, aby kontrolowanie piłki było jak najprostsze. W skutecznym manewrowaniu piłką z pewnością pomoże nam specjalnie wyżłobiona cholewka. Oprócz tego ruchy gracza są ustabilizowane dzięki warstwom TPU w podeszwie. Nawet jako początkujący masz szansę rozwijać swoje umiejętności.

Hybrydowe kołki, które znajdziemy pod podeszwą, mają za zadanie zwiększyć przyczepność na boisku. Ryzyko upadku podczas szybkiej akcji jest tym samym zmniejszone. Podczas profilowania producent skupił się głównie na pięcie, która jest bardzo ważna podczas gry. Inne części nie zostały jednak pominięte.

Buty prezentują się bardzo estetycznie, co zostało docenione przez wielu graczy. Są one przeznaczone do gry na naturalnej murawie. Użytkownicy zazwyczaj chwalą idealne dopasowanie się buta do każdej stopy oraz bardzo dobrą przyczepność do podłoża.

 

 

 

 

Nike Mercurial Jr Superflyx 6 Academy 

 

Chcielibyśmy zaprezentować jedne z najlepszych butów piłkarskich ze skarpetą, czyli Nike Mercurial Jr Superflyx 6 Academy. Jest to para przeznaczona dla osób, które już wcześniej trenowały piłkę nożną. Buty zostały wyprofilowane w taki sposób, aby granie było nie tylko skuteczne, ale także wygodne.

Cholweka jest wykonana z materiału syntetycznego. Nie wymaga on specjalnej pielęgnacji i nie niszczy się pod wpływem czynników zewnętrznych. Podeszwa Turf jest przeznaczona do grania na twardych nawierzchniach, a szczególnie na sztucznej trawie. Buty prezentują się bardzo dobrze oraz estetycznie. Specjalnie zaprojektowana podeszwa gwarantuje każdemu zawodnikowi zwrotność oraz przyczepność.

Te buty piłkarskie ze skarpetą w dobrej cenie pozwalają na swobodne ruchy kostką oraz nie obcierają nawet podczas energicznego biegu. Nakładka dobrze dopasowuje się do stopy, dzięki czemu gra jest bardzo wygodna. Wielu graczy doceniło właśnie tę zaletę produktu. Piłkarze chwalą również ciekawie dobrane kolory (pomarańcz oraz perłowa biel).

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status