Najlepsza rakieta do badmintona Wilson

Ostatnio aktualizowane: 10.08.20

 

Jaką rakietę do badmintona Wilson wybrać?

 

Lato to czas rekreacyjnego uprawiania sportów. Jednym z najpopularniejszych jest badminton. Zasady gry są bardzo proste, a po rakietę mogą sięgać nawet małe dzieci. Wybór odpowiedniego modelu może być jednak dość skomplikowany. Jeżeli nie gramy jedynie od czasu do czasu, to warto wybrać dobrą jakościowo rakietę, która nie porani naszych dłoni i pozwoli na prawidłową grę. Chcesz zaopatrzyć się w odpowiednią rakietę do Badmintona? Na początku zapoznaj się z naszym poradnikiem oraz krótkimi wskazówkami.

 

 

Wilson to firma, która zajmuje się produkcją sprzętu do baseballa, koszykówki, badmintona, siatkówki, piłki nożnej, golfa oraz wielu innych. Działając na rynku już od kilkudziesięciu lat marka Wilson zdobyła rzeszę klientów. Twierdzą oni, że prezentowana firma tworzy sprzęt sportowy, który nie ulega uszkodzeniu przez wiele lat i można go używać zarówno do gry amatorskiej, jak i profesjonalnej. Ze względu na bardzo dobre opinie zdecydowaliśmy się opisać kilka rakiet tej marki.

Na początku warto zaznaczyć, że najlepsza rakieta do badmintona Wilson w 2020 roku ma odpowiedni balans. Oznacza to, że jest ona wyważona w taki sposób, abyśmy mogli grać zarówno na defensywie oraz ofensywie. Jeżeli jesteś profesjonalistą, to możesz wybrać rakiety z mniejszym balansem, ponieważ są uważane za bardziej zwrotne, lecz trudniejsze w kontroli lotu lotki.

Istotna jest również waga danej rakiety. Określa się ją cyferką od 1 do 6 oraz literką U. Rakiety od 3U do 6U są polecane osobom niedoświadczonym oraz dzieciom. Nie ważą one zbyt wiele (od 80 g do 70 g) i dlatego manewrowanie nimi jest bardzo łatwe. Dla zaawansowanych graczy polecamy produkty z przedziału od 1U do 2U. Ważą one trochę więcej (od 90 g do 100 g), co oznacza, że trudniej jest je kontrolować, lecz moc danego uderzenia jest większa.

Najlepsze rakiety do badmintona Wilson mają dobrze wyprofilowaną rękojeść, którą inaczej można nazwać ”grip”. Sprawdź, czy możesz pewnie i silnie uchwycić rakietę, co jest bardzo ważne podczas gry. Pamiętaj także, że na rynku znajdziesz różną wielkość rękojeści, która jest oznaczona literką G z cyferką od 2 do 5.

 

 

Rakiety do Badmintona Wilson – ranking

 

 

Wilson Recon 350 

 

Wilson Recon 350 to rakieta, która jest jednym z najczęściej wybieranych produktów tego typu. Sprzęt jest przeznaczony dla graczy, którzy już wcześniej mieli kontakt z tym sportem i wiedzą, jak prawidłowo posługiwać się rakietą do badmintona. Produkt jest solidnie wykonany, co powinno zadowolić nawet tych, którzy są nastawieni na ciągły atak (wtedy rakieta szybciej się niszczy).

W prezentowanym modelu zastosowano kilka ciekawych technologii, dzięki którym gra jest przyjemniejsza. Wśród nich znajdziemy Power Skin pozwaljący nam na bardzo silne uderzenia oraz ataki, które trudno jest obronić. Dodatkowo balans na główkę sprawia, że każde uderzenie jest mocne, a my do gry nie potrzebujemy zbyt dużo siły.

Jest to rakieta średnio sztywna, a jej waga mieści się na poziomie 4U. Z kolei wielkość uchwytu to G3. Do zestawu dołączono pokrowiec, który ochroni rakietę przed zniszczeniami, kiedy nie jest używana. Użytkownicy najczęściej chwalą bardzo silne uderzenia, które są w stanie wykonać z pomocą prezentowanej rakiety.

 

 

 

 

Wilson BLX Recon 

 

Wilson BLX Recon to rakieta, która nada lotce maksymalną prędkość. Jest to produkt polecany głównie amatorom. Do używania prezentowanej rakiety nie potrzeba zbyt wielu umiejętności i siły. Sam produkt waży jedynie 89 g. Uchwyt rakiety jest dobrze wyprofilowany, co zwiększa przyjemność z gry.

Jest to średnio elastyczna rakieta, która pozwala na krótkie oraz bardzo szybkie uderzenia. Jest to efekt zastosowania długiego shaftu, który nadaje lotce prędkość nawet w momencie, kiedy nie uderzamy zbyt silnie. Rakieta ma odpowiedni balans, więc możemy nią grać zarówno defensywnie, jak i ofensywnie.

Produkt został fabrycznie naciągnięty, więc nie musimy tego robić po zakupie. Użytkownicy chwalą model za wygodę użytkowania oraz fakt, że rakieta jest dobrze wykonana.

 

 

 

 

Wilson Junior Badminton Kit 2 

 

Wilson Junior Badminton Kit 2 to zestaw przeznaczony głównie dla dzieci. Doskonale sprawdzi się on podczas letnich wakacji oraz wyjazdów. W zestawie znajdziemy dwie lotki oraz dwie rakiety, co pozwala na grę dwóm zawodnikom.

Cały komplet jest zapakowany w duży pokrowiec, który skutecznie ochrania przed zniszczeniem w momencie, kiedy nie używamy rakiet. Pokrowiec został wyposażony w wygodny pasek, dzięki któremu przenoszenie zestawu nie jest trudne. Wszystkie części kompletu zostały dobrze wykonane, więc dzieci oraz ich rodzice mogą radośnie oraz aktywnie spędzić wiele wolnych chwil.

Ta rakieta do badmintona Wilson w dobrej cenie zdobyła wiele pozytywnych komentarzy od graczy oraz rodziców. Uważają oni, że produkt został idealnie przystosowany dla amatorów, a wielogodzinna gra jest bardzo przyjemna. Chwalone jest również wykonanie rakiet.

 

 

 

 

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status