ᐅ Dobre gry planszowe typu kolejka - Ranking i opinie

Najlepsza gra planszowa typu kolejka

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

Gry planszowe typu kolejka – Przewodnik zakupowy, ranking i test w 2019

 

Jaką grę planszową typu kolejka wybrać?

 

Gry planszowe pozwalają ciekawie spędzić czas ze swoimi dziećmi lub znajomymi. Szczególnie dużą popularnością cieszą się produkty typu kolejka, które pozwalają np. poszerzyć swoją wiedzę historyczną. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak znaleźć odpowiednią grę przeczytaj poniższy artykuł. To poradnik z podpowiedziami ułatwiającymi zakup, na którego końcu znajduje się ranking prezentujący 2 produkty w dobrych cenach.

 

 

Gry planszowe typu kolejka nawiązują do czasów PRL-u, kiedy w polskich sklepach trudno było znaleźć nawet przedmioty codziennego użytku. Gdy tylko pojawiał się określony towar mieszkańcy danego miasta czy wsi ustawiali się w długich kolejkach. Jak się okazuje, przez zabawę możemy lepiej poznać okres historii Polski, o którym wiele osób nie pamięta lub wie niewiele ze względu na młody wiek.

Najlepsza gra planszowa typu kolejka w 2019 roku ma łatwe zasady, w efekcie czego nikt nie powinien mieć problemów z ich zrozumieniem. To bardzo ważne, zwłaszcza jeśli gramy z dziećmi. W przypadku, gdy reguły będą skomplikowane mogą pojawić się niedomówienia i nieporozumienia, które często doprowadzają do kłótni. Z tego względu upewnijmy się, że do produktu dołączono spis zasad i przeczytajmy go wszystkim przed rozpoczęciem zabawy.

Sprawdźmy, jaka jest maksymalna liczba graczy. Inaczej może pojawić się problem ze zbyt małą ilością pionków i konieczne będzie wytypowanie osoby, która zrezygnuje z rozgrywki. Równie istotną rolę odgrywa oznaczenie wiekowe umieszczone na opakowaniu. Dzięki niemu będziemy wiedzieć, czy wybrany produkt jest odpowiedni dla naszych pociech. Może się zdarzyć, że niewłaściwie dobrana gra okaże się zbyt łatwa (i gracze będą się nudzić) lub za trudna, co często wywołuje irytację i złość, nie tylko u dzieci.

Producenci często podają przewidywany czas gry. Na podstawie takiej informacji możemy wywnioskować, czy dany produkt pozwoli wszystkim spędzić miło czas i zapomnieć na chwilę o komputerze lub telewizji. Dobrze, jeśli prawdopodobny czas trwania rozgrywki będzie wynosił od 30 minut do 60 minut. Wówczas na pewno zabawa nie skończy się zbyt szybko.

Pamiętajmy, że gry planszowe to bardzo dobra forma nauki, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci. Pociechy mogą zdobyć dodatkową wiedzę o świecie, poprawić swoje zdolności motoryczne, a także ćwiczyć zdolność koncentracji. Dodatkową zaletą tego typu gier jest to, że uczą przestrzegania wyznaczonych reguł. Zdarza się, że mają z tym problem nie tylko maluchy, ale również nastolatkowie czy osoby dorosłe.

 

 

Gry planszowe typu kolejka – ranking

 

 

Trefl Kolejka 

 

Trefl Kolejka to gra planszowa, która jest odpowiednia dla dzieci od 12. roku życia. W rozgrywce może wziąć udział od 2 do maksymalnie 5 osób. Oznacza to, że produkt idealnie nadaje się dla większej rodziny lub grupy znajomych. Przewidywany czas gry wynosi ok. 60 minut, a wymiary planszy to: 25,2 cm x 6 cm x 36,7 cm. Podczas zabawy mamy okazję sprawdzić swoją wiedzę historyczną, a także zdolność szybkiego myślenia. Ponieważ zasady są proste i dobrze wytłumaczone nikt nie powinien mieć problemu z ich zrozumieniem. To pozwala uniknąć niepotrzebnych kłótni.

Gra nawiązuje do końcowego okresu komunizmu w Polsce. Jej głównym celem jest wysłanie członków rodziny na zakupy do sklepów umieszczonych na planszy i kupienie wszystkich przedmiotów, jakie znajdują się na liście. Wbrew pozorom wyznaczone zadanie nie jest proste, ponieważ w sklepach brakuje towarów. Aby zdobyć potrzebne produkty gracze muszą wykazać się kreatywnością i sprytem. W zestawie znajdziemy specjalne karty, z których pomocą można np. przesunąć się na przód kolejki.

Z opinii konsumentów opublikowanych w Internecie wynika, że jest to świetny pomysł na prezent nie tylko dla nastolatków, ale i osób dorosłych (zwłaszcza tych, które pamiętają czasy PRL-u). Najlepsze gry planszowe typu kolejka pozwalają miło spędzić czas z najbliższymi. To samo można powiedzieć o opisanym wyżej produkcie. Dzięki niemu nie będziemy mieli ochoty sięgnąć po smartfona czy włączyć telewizję.

 

 

 

 

IPN Ogonek

 

IPN Ogonek to dodatek do gry Kolejka, za którego sprawą rozgrywki staną się ciekawsze i przyniosą wszystkim uczestnikom więcej radości. Istotnym atutem produktu jest zwiększenie maksymalnej liczby graczy do 6, w efekcie czego możemy do udziału w grze zaprosić dodatkową osobę. W tym przypadku zasady są takie same, jak w podstawowej wersji gry. Uczestnicy mają za zadanie wykupić wszystkie wyznaczone przedmioty, jednak zwiększona została liczba list zakupów. Przez to gra pozostaje ciekawa nawet po dłuższym czasie.

Producent dołączył do kompletu specjalne karty, dzięki którym możemy wprowadzić do gry własne wydarzenia. Takie rozwiązanie sprawia, że rozgrywka może okazać się wyjątkowo zaskakująca. Mamy przez to również możliwość zaprezentowania swojej kreatywności i tym samym rozbawienia pozostałych domowników lub znajomych. Co ważne, opisywany dodatek jest dedykowany dzieciom od 12. roku życia. Przewidywany czas rozgrywek wynosi 60 minut.

Po zapoznaniu się z komentarzami na temat przedstawionego produktu można stwierdzić, że jest to gra planszowa typu kolejka w dobrej cenie. Z jej pomocą zrelaksujemy się i zapomnimy o stresujących sytuacjach. To także idealny sposób na spędzenie długich, jesiennych lub zimowych wieczorów. Ponadto mamy możliwość zdobycia dodatkowych informacji na temat okresu komunizmu w Polsce i przekonania się, jak żyli nasi dziadkowie i pradziadkowie.

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status