ᐅ Dobre gry planszowe Milionerzy - ranking i opinie

Ranking 3 najlepszych gier planszowych Milionerzy 2019

Ostatnio aktualizowane: 11.11.19

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę planszową Milionerzy wybrać?

 

Obecnie zainteresowanie grami planszowymi oraz liczba nabywców gwałtownie rośnie, przez co sam przemysł gier planszowych rozwija się niesamowicie szybko. Dziś gry planszowe stanowią również bardzo popularny prezent. Jedną z bardziej popularnych obecnie gier są Milionerzy. Jest to częsty wybór wśród graczy, niezależnie od ich wieku.

Zanim dokonamy zakupu musimy wiedzieć, kto będzie graczem. Wybór wśród planszówek jest tak szeroki, że nie wystarczy wybrać gry, która wygląda ciekawie. Zależnie od tego, czy zamierzamy cieszyć się grą z rodziną, czy może z dobrymi przyjaciółmi wybierzemy odmienne opcje. Gra musi być dobrze dobrana, inaczej już po pierwszym użyciu wyląduje zapomniana na półce, a sami użytkownicy zrażą się do innych propozycji planszowych.

Cel gry Milionerzy jest jasny- należy jak najszybciej zdobyć pierwszy milion i utrzymać się na tej  pozycji jak najdłużej. W trakcie rozgrywki musimy wykonywać dodatkowe zadania i odpowiadać na podchwytliwe pytania, a przede wszystkim musimy uniknąć kar i pułapek czyhających na nas po drodze. W tym samym czasie oczywiście sami powinniśmy utrudniać osiągnięcie tego celu naszym współgraczom. Zależnie od wersji gry zabawa może trwać nawet kilka godzin.

Zwykle w opakowaniu znajdziemy planszę, zestaw pionków, które tematyką odpowiadają konkretnej grze oraz karty. Te ostatnie również zależą od konkretnej wersji Milionerów i zwykle dzielą się na kilka grup – na przykład karty pieniężne, karty z pytaniami i zadaniami czy karty z pułapkami.

Rozgrywki są zwykle dość nieprzewidywalne i nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą napotkać wiele trudności w trakcie zabawy. Dzięki temu gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca i zapewni nam wiele zabawy.

W poniższy rankingu przedstawimy różne wersje gry “Milionerzy”. Są to gry ekonomiczne, o stosunkowo długich, czasem nawet wielogodzinnych rozgrywkach, w których udział mogą wziąć maksymalnie cztery osoby lub drużyny. Choć gry różnią się scenariuszem, to zwykle ich cel jest jeden – jako pierwsi musimy zarobić milion. Jedno jest pewne, najlepsza gra planszowa Milionerzy w 2019 roku zagwarantuje nam chwile pełne napięcia i świetnej zabawy.

 

 

3 najlepszych gier planszowych Milionerzy. Opinie w 2019 roku

 

1. Gra Milionerzy RAG308295 TM Toys

 

Milionerzy firmy TM Toys to gra planszowa oparta na polskiej wersji popularnego na całym świecie teleturnieju “Milionerzy”. Celem gry jest oczywiście udzielenie poprawnych odpowiedzi na każde z 12 pytań i zdobycie upragnionego tytułu milionera.

W opakowaniu znajdziemy planszę do gry, 4 ramki na karty z pytaniami i odpowiedziami oraz 6 pionków. Ponadto dostajemy jeszcze 3 różne typy kart: 660 sztuk Pytanie i Odpowiedź, 20 sztuk z serii Pytanie do publiczności i Telefon do przyjaciela oraz 7 dodatkowych kart z ciekawostkami. Do zestawu należą także żetony kół ratunkowych (20) i 30 czeków (przyznawanych zależnie od naszej wygranej).

W zabawie jednorazowo może brać udział od 2 do 4 graczy (lub drużyn). Przez wzgląd na typ wymaganej wiedzy, producent poleca zabawę dla osób, które ukończyły przynajmniej 12 lat. Opakowanie ma następujące wymiary: wysokość – 32 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 8 cm. Konsumenci są zadowoleni z jakości wykonania produktu.

 

 

 

 

2. Gra planszowa Milionerzy i Bankruci 

 

Milionerzy i Bankruci to gra planszowa Milionerzy w dobrej cenie, w której wygranym zostanie jedynie prawdziwy mistrz blefu i licytacji. Początkowo gracze mają do dyspozycji fortunę. Wyłącznie od nich zależy, czy ją powielą czy może też wpadną w szpony hazardu i stracą wszystko. Produkt został stworzony z myślą o całej rodzinie – firma Foksal, która jest za niego odpowiedzialna, jako dolną granicę wieku zaleca 10 lat.

W zestawie znajdziemy 55 kart pieniężnych, 10 płytek bogactwa oraz po 3 płytki powodzenia i pecha. Możliwa ilość graczy to od 3 do 5 osób, a długość jednej rozgrywki to zaledwie 15 minut. Dzięki temu nasi najmłodsi milionerzy nie będą się nudzić i nie stracą cierpliwości.

Opinie na temat Milionerzy i Bankruci są bardzo pozytywne. Konsumenci zgodnie twierdzą, że gra jest trudna do przewidzenia oraz uczy rozsądnego zarządzania naszym kapitałem, przez co dzieci uczą się odpowiedzialności związanej z wydawaniem pieniędzy.

 

 

 

 

3. Gra Monopoly Hasbro Milionerzy 98838

 

Hasbro Monopoly Milionerzy to gra, dzięki której nasze życie zamieni się w prawdziwy luksus. W tej złożonej rozgrywce mogą brać udział maksymalnie 4 osoby, których pionki będą okrążać planszę w wyścigu po milion. Zadanie nie będzie łatwe – musimy z głową zarządzać naszymi finansami, nabywać i sprzedawać nieruchomości, ale i jednocześnie wystrzegać się konfliktów z prawem.

Opakowanie zawiera planszę do gry, podstawkę bankową, kostki do gry oraz cztery zestawy pionków, 32 pionki domów i 12 pionków hoteli. Ponadto załączona została seria kart o różnych właściwościach: 22 Akty własności, 22 karty Fortuna, 14 kart Szansa, oraz Styl życia milionera oraz 4 karty Przypomnienie.

Najlepsze gry planszowe Milionerzy, zapewniają rozrywkę całej rodzinie i pozwalają wspólnie spędzić wesoło czas i taki jest właśnie ten produkt. Gra jest odpowiednia już dla dzieci od 8 roku życia. Użytkownicy doceniają możliwość ulepszania pionka, tak samo, jak solidne wykonanie, między innymi pieniędzy zastosowanych w grze (kiedyś papierowe, obecnie dla wydłużenia żywotności są kartonikami).

 

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...
DMCA.com Protection Status