Ranking 3 najlepszych gier planszowych Milionerzy w 2020

Ostatnio aktualizowane: 28.10.20

 

Najlepsza Gra Planszowa Milionerzy – Przewodnik zakupowy, ranking i test

 

Gra planszowa Milionerzy nawiązuje do popularnego programu telewizyjnego i polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. Główną nagrodą jest zdobycie tytułowego miliona. W sklepach można znaleźć różne wersje tej rozgrywki. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jakie produkty są polecane przez konsumentów, zapoznaj się z naszym rankingiem. Gra Milionerzy RAG308295 TM Toys znalazła się na pierwszym miejscu zestawienia. To rozgrywka polecana dla dzieci od 12. roku życia i lubiana także przez dorosłych. Ma ona łatwe zasady, których nie trzeba zbyt długo tłumaczyć. W puli znajdują się pytania, które rzeczywiście były zadawane w programie telewizyjnym. Kupujący otrzymuje w zestawie sporo kart, więc nie ma obaw o to, że gra szybko się znudzi i stanie się przewidywalna. Rodzice chętnie wybierają też wersję TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci. To gra skierowana dla młodszych pociech, od 8. roku życia. W puli znajdują się pytania o różnym stopniu trudności: od łatwych po trudne.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Przewodnik zakupowy – Jaką grę planszową Milionerzy wybrać?

 

Obecnie zainteresowanie grami planszowymi oraz liczba nabywców gwałtownie rośnie, przez co sam przemysł gier planszowych rozwija się niesamowicie szybko. Dziś gry planszowe stanowią również bardzo popularny prezent. Jedną z bardziej popularnych obecnie gier są Milionerzy. Jest to częsty wybór wśród graczy, niezależnie od ich wieku.

Zanim dokonamy zakupu musimy wiedzieć, kto będzie graczem. Wybór wśród planszówek jest tak szeroki, że nie wystarczy wybrać gry, która wygląda ciekawie. Zależnie od tego, czy zamierzamy cieszyć się grą z rodziną, czy może z dobrymi przyjaciółmi wybierzemy odmienne opcje. Gra musi być dobrze dobrana, inaczej już po pierwszym użyciu wyląduje zapomniana na półce, a sami użytkownicy zrażą się do innych propozycji planszowych.

Cel gry Milionerzy jest jasny- należy jak najszybciej zdobyć pierwszy milion i utrzymać się na tej  pozycji jak najdłużej. W trakcie rozgrywki musimy wykonywać dodatkowe zadania i odpowiadać na podchwytliwe pytania, a przede wszystkim musimy uniknąć kar i pułapek czyhających na nas po drodze. W tym samym czasie oczywiście sami powinniśmy utrudniać osiągnięcie tego celu naszym współgraczom. Zależnie od wersji gry zabawa może trwać nawet kilka godzin.

Zwykle w opakowaniu znajdziemy planszę, zestaw pionków, które tematyką odpowiadają konkretnej grze oraz karty. Te ostatnie również zależą od konkretnej wersji Milionerów i zwykle dzielą się na kilka grup – na przykład karty pieniężne, karty z pytaniami i zadaniami czy karty z pułapkami.

Rozgrywki są zwykle dość nieprzewidywalne i nawet najbardziej doświadczeni gracze mogą napotkać wiele trudności w trakcie zabawy. Dzięki temu gra będzie jeszcze bardziej emocjonująca i zapewni nam wiele zabawy.

W poniższy rankingu przedstawimy różne wersje gry “Milionerzy”. Są to gry ekonomiczne, o stosunkowo długich, czasem nawet wielogodzinnych rozgrywkach, w których udział mogą wziąć maksymalnie cztery osoby lub drużyny. Choć gry różnią się scenariuszem, to zwykle ich cel jest jeden – jako pierwsi musimy zarobić milion. Jedno jest pewne, najlepsza gra planszowa Milionerzy w 2020 roku zagwarantuje nam chwile pełne napięcia i świetnej zabawy.

 

 

3 najlepszych gier planszowych Milionerzy. Opinie w 2020 roku

 

1. Gra Milionerzy RAG308295 TM Toys

 

Milionerzy firmy TM Toys to gra planszowa oparta na polskiej wersji popularnego na całym świecie teleturnieju “Milionerzy”. Celem gry jest oczywiście udzielenie poprawnych odpowiedzi na każde z 12 pytań i zdobycie upragnionego tytułu milionera.

W opakowaniu znajdziemy planszę do gry, 4 ramki na karty z pytaniami i odpowiedziami oraz 6 pionków. Ponadto dostajemy jeszcze 3 różne typy kart: 660 sztuk Pytanie i Odpowiedź, 20 sztuk z serii Pytanie do publiczności i Telefon do przyjaciela oraz 7 dodatkowych kart z ciekawostkami. Do zestawu należą także żetony kół ratunkowych (20) i 30 czeków (przyznawanych zależnie od naszej wygranej).

W zabawie jednorazowo może brać udział od 2 do 4 graczy (lub drużyn). Przez wzgląd na typ wymaganej wiedzy, producent poleca zabawę dla osób, które ukończyły przynajmniej 12 lat. Opakowanie ma następujące wymiary: wysokość – 32 cm, szerokość – 39 cm i głębokość – 8 cm. Konsumenci są zadowoleni z jakości wykonania produktu.

Gra planszowa TM Toys Milionerzy RAG308295 jest przeznaczona dla osób od 12. roku życia. Maksymalna liczba graczy wynosi 4.

Zalety
Łatwe zasady:

Do zakupu tego produktu zachęca wiele rzeczy, choć dla konsumentów szczególne znaczenie ma to, że zasady gry są proste. Nie trzeba długo ich tłumaczyć, aby móc przystąpić do rozgrywki. Wystarczy dobrze odpowiedzieć na 12 pytań, aby zostać milionerem.

Licencja TVN:

To gra planszowa z licencją stacji telewizyjnej TVN. Zawarte w niej pytania pochodzą ze znanego w Polsce programu o nazwie Milionerzy.

Karty:

W zestawie znajduje się aż 660 kart Pytanie i Odpowiedź i 20 kart Pytanie do publiczności i Telefon do przyjaciela. Są one solidnie zrobione, więc nie niszczą się szybko.

Zabawa dla całej rodziny:

Gra planszowa Milionerzy jest odpowiednia zarówno dla dzieci od 12. roku życia, jak i dorosłych, więc sprawdza się podczas rodzinnych spotkań.

Możliwość nauczenia się nowych rzeczy:

Gra polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. Pochodzą one z różnych dziedzin. W trakcie rozgrywki można nauczyć się czegoś nowego.

Wady
Opakowanie:

W niektórych opiniach przeczytamy, że opakowanie nie jest solidnie wykonane. Po kilkunastu grach można zauważyć, że kartonowe pudełko w niektórych miejscach jest uszkodzone.

 

 

 

 

2. Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci

 

Gra planszowa Milionerzy to propozycja nie tylko dla osób starszych, z odpowiednią wiedzą, ale też najmłodszych. Mowa tutaj o wersji Dorośli vs Dzieci, w której znajdują się pytania o różnym poziomie trudności: łatwe, średnie i trudne. To zabawa odpowiednia dla pociech od 8. roku życia. 

Są dwa tryby gry: do rozgrywki mogą przystąpić dzieci i dorośli, ale jest też przewidziana wersja tylko dla najmłodszych. Jest ona nieco łatwiejsza, bo drużyna odpowiada na zadane pytanie wspólnie. Odpowiedź jest podawana przez kapitana. W zestawie znajduje się plansza, karta z pytaniami i odpowiedziami, żetony z kołami ratunkowymi, znaczniki drużyn, pionki i złoty banknot Milionerów.

Rodzice, którzy zdecydowali się kupić tę grę dla swoich dzieci, przyznają, że była to dobra decyzja. Poprzez zabawę pociechy mogą nauczyć się czegoś nowego. Milionerzy Dorośli vs Dzieci zapewniają ciekawą rozgrywkę dla całej rodziny.

Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dorośli vs Dzieci polega na odpowiadaniu na zadawane pytania. To rozgrywka, w której rywalizują najmłodsi z dorosłymi.

Zalety
Solidne wykonanie:

Rodziców do zakupu tej gry planszowej przekonuje to, że jest ona zrobiona z trwałych materiałów, dotyczy to zarówno tekturowego opakowania, jak i znajdujących się w środku dodatków m.in. kart. Potwierdza to test gier planszowych Milionerzy.

Dwa tryby gry:

Rozgrywka może toczyć się nie tylko między dorosłymi i dziećmi. W Milionerów mogą grać też tylko drużyny składające się z najmłodszych. Wtedy wybierani są kapitanowie i to oni, po naradzie z innymi członkami grupy, decydują o ostatecznej odpowiedzi.

Nauka poprzez zabawę:

Podczas gry dzieci, a także dorośli, mogą nauczyć się czegoś nowego.

Karty z obrazkami:

W zestawie znajdują się karty z pytaniami. Mają one dodatkowo obrazki, więc ładnie wyglądają i sprawiają, że dziecku łatwiej skojarzyć niektóre fakty.

Wady
Niektóre pytania są za proste:

Gra jest odpowiednia dla pociech od 8. roku życia. Niektóre pytania z puli są zbyt proste nawet dla najmłodszych graczy.

 

 

 

 

3. Gra planszowa TM Toys Milionerzy Dodatek do Gry

 

Chcesz poszerzyć pulę pytań z gry planszowej Milionerzy? Jeśli tak, pomyśl nad zakupem dodatku do gry TM Toys. W opakowaniu znajduje się aż 550 dodatkowych pytań, więc nie ma obaw o to, że planszówka szybko znudzi się Tobie i Twojej rodzinie, a znajomość pytań i odpowiedzi zniechęci do gry. 

Znajdujące się w opakowaniu pytania są przeznaczone dla graczy już od 12. roku życia. Nie są one jednak tak proste, żeby bez problemu poradzili sobie z nimi dorośli. Karty z pytaniami są solidnie wykonane, więc nie niszczą się szybko. Warto dodać, że pytania pochodzą z emitowanych w telewizji odcinków. 

Ten dodatek do gry Milionerzy sprawia, że rozgrywka staje się mniej przewidywalna, a odpowiedzi na pytania wymagają większego skupienia. Kupującym podoba się to, że w zestawie znajduje się tak dużo nowych pytań. 

TM Toys Dodatek do Gry to dobra gra planszowa Milionerzy do 30 zł. W opakowaniu znajduje kilkaset nowych pytań.

Zalety
Wysoka jakość wykonania kart:

Osoby, które zdecydowały się na zakup tego dodatku, przyznają, że jakość wykonania kart z nowymi pytaniami jest bardzo dobra. Karty na długo zachowują początkowy wygląd.

Przeznaczenie:

Docenić należy to, że zestaw nowych pytań jest skierowany dla osób już od 12. roku życia, choć pozostaje także interesujący dla starszych graczy, którzy mają większe doświadczenie i odpowiednią wiedzę.

Ciekawe pytania:

Zawarte w opakowaniu pytania są ciekawe i czynią rozgrywkę bardziej ekscytującą.

Wady
To nie jest samodzielna gra:

To nie jest samodzielna gra: Aby móc korzystać z dodatku, trzeba mieć podstawową wersję gry.

 

 

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Produkty te nie sa juz dostepne

 

 

Gra planszowa Milionerzy i Bankruci

 

Milionerzy i Bankruci to gra planszowa Milionerzy w dobrej cenie, w której wygranym zostanie jedynie prawdziwy mistrz blefu i licytacji. Początkowo gracze mają do dyspozycji fortunę. Wyłącznie od nich zależy, czy ją powielą czy może też wpadną w szpony hazardu i stracą wszystko. Produkt został stworzony z myślą o całej rodzinie – firma Foksal, która jest za niego odpowiedzialna, jako dolną granicę wieku zaleca 10 lat.

W zestawie znajdziemy 55 kart pieniężnych, 10 płytek bogactwa oraz po 3 płytki powodzenia i pecha. Możliwa ilość graczy to od 3 do 5 osób, a długość jednej rozgrywki to zaledwie 15 minut. Dzięki temu nasi najmłodsi milionerzy nie będą się nudzić i nie stracą cierpliwości.

Opinie na temat Milionerzy i Bankruci są bardzo pozytywne. Konsumenci zgodnie twierdzą, że gra jest trudna do przewidzenia oraz uczy rozsądnego zarządzania naszym kapitałem, przez co dzieci uczą się odpowiedzialności związanej z wydawaniem pieniędzy.

 

 

Gra Monopoly Hasbro Milionerzy 98838

 

Hasbro Monopoly Milionerzy to gra, dzięki której nasze życie zamieni się w prawdziwy luksus. W tej złożonej rozgrywce mogą brać udział maksymalnie 4 osoby, których pionki będą okrążać planszę w wyścigu po milion. Zadanie nie będzie łatwe – musimy z głową zarządzać naszymi finansami, nabywać i sprzedawać nieruchomości, ale i jednocześnie wystrzegać się konfliktów z prawem.

Opakowanie zawiera planszę do gry, podstawkę bankową, kostki do gry oraz cztery zestawy pionków, 32 pionki domów i 12 pionków hoteli. Ponadto załączona została seria kart o różnych właściwościach: 22 Akty własności, 22 karty Fortuna, 14 kart Szansa, oraz Styl życia milionera oraz 4 karty Przypomnienie.

Najlepsze gry planszowe Milionerzy, zapewniają rozrywkę całej rodzinie i pozwalają wspólnie spędzić wesoło czas i taki jest właśnie ten produkt. Gra jest odpowiednia już dla dzieci od 8 roku życia. Użytkownicy doceniają możliwość ulepszania pionka, tak samo, jak solidne wykonanie, między innymi pieniędzy zastosowanych w grze (kiedyś papierowe, obecnie dla wydłużenia żywotności są kartonikami).

 

 

» Przejrzyj produkty z poprzednich lat

Subskrybuj
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments
DMCA.com Protection Status