Buty piłkarskie ranking  

Ostatnio aktualizowane: 20.02.19

 

Mecz przed Tobą, a Twoje najlepsze buty do piłki są zniszczone? Jeśli potrzebujesz nowego obuwia, jesteś w dobrym miejscu. Specjalnie dla Ciebie wybraliśmy najlepsze produkty, które są obecnie dostępne na rynku. Wielu konsumentów uważa, że najlepsze buty piłkarskie to Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO. Jest to model dostępny w kilku wariantach kolorystycznych. Elastyczna wkładka sprawia, że gra jest komfortowa – nic nas nie uciska, a co więcej mamy zagwarantowaną odpowiednią amortyzację. Dobrej jakości podeszwa jest odporna na ścieranie. Za sprawą elastycznego kołnierza buty bardzo dobrze przylegają do kostki. To daje pewność, że obuwie nie zsunie się ze stóp w trakcie meczu. Dodatkowym zabezpieczeniem jest dobrze opracowany system sznurowania. Bez wątpienia zainteresują Cię także inne, przygotowane przez nas propozycje. Dlatego też zachęcamy do przeczytania całego rankingu. Tam na drugim miejscu uplasowały się buty piłkarskie Adidas Jr Ace 17.3 TF J 223. Mają one solidnie wykonaną podeszwę, która nie zostawia brudnych śladów na nawierzchni boiska.

 

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Jakie buty piłkarskie kupić?

 

Przewodnik zakupowy

Tym razem coś dla prawdziwych mężczyzn, bo który z nich nie interesuje się piłką nożną? To, jakie są najlepsze buty piłkarskie, okazuje się całkiem skomplikowanym pytaniem, jak się w nie zagłębimy, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Dlatego dziś postaramy się opisać cechy różnych butów piłkarskich ze względu na ich przeznaczenie, umiejętności i oczekiwania użytkownika, a także ze względu na rodzaj nawierzchni, na jakiej gra się odbywa.

 

 

Dla kogo?

Przede wszystkim inne buty wybierze profesjonalista piłki nożnej, który gra w piłkę zawodowo. Panowie ci zaczynający grę od najniższych lig stopniowo wraz ze wzrostem swych umiejętności, również potrzebują coraz bardziej profesjonalnych butów. Bowiem buty profesjonalne są nie tylko wykonane z najwyższej jakości materiałów, ale też mają odpowiedni profil cholewki, wkładki i podeszwy. Oczywiście wraz z tymi wszystkimi wyspecjalizowanymi cechami butów rośnie też ich cena.

Buty półprofesjonalne, bądź inaczej nazwane – treningowe, to buty zbliżone jakością do profesjonalnych, jednak zostały wykonane z bardziej ekonomicznych materiałów w mniej istotnych częściach buta, przez co ich cena jest nieco niższa od wersji profesjonalnych.

Buty amatorskie to takie, które mają wszystkie cechy buta piłkarskiego, ale przeznaczone są do okazjonalnej gry, gdzie but nie jest narażony na znaczne przeciążenia, przez co nie ulega tak szybkim zniszczeniom i materiały zastosowane mogą być o mniejszej trwałości, co znacznie obniża koszty ich zakupu.

 

Profil zawodnika

Profesjonalne buty piłkarskie, a także część butów amatorskich mają również swoje przeznaczenie ze względu na pozycję gracza. Każdy z producentów określa, do jakiej pozycji na boisku buty są polecane. Bowiem, gdy grasz na skrzydle potrzebujesz kontroli w dryblingach i buty przeznaczone dla skrzydłowych takie cechy mają. Dla piłkarzy środka producenci butów ulepszają jakość podania i dokładny przerzut. To samo się tyczy butów obrony czy ataku. Sprawdź, więc na opakowaniu butów, dla kogo producent poleca upatrzone przez Ciebie korki.

 

Materiał wykonania

Tu mamy do wyboru właściwie dwa materiały: skórę i materiały sztuczne, czyli syntetyki. Buty skórzane wymagają od użytkownika więcej pielęgnacji, częściej trzeba je myć i czyścić, bo inaczej skóra twardnieje i robi się mniej elastyczna. Syntetyki, oczywiście też wymagają czyszczenia, jednak nieczyszczone, nie zmieniają swoich właściwości. Gdy zdecydujesz się na zakup butów skórzanych to wybierz rozmiar ściśle dopasowany, bo skóra ma tendencję do rozchodzenia się, i podczas użytkowania buty stają się luźniejsze. Przy syntetyku rozmiar nie ulega zmianie i tyle, ile luzu w butach będziesz miał przy ich kupnie, tyle będzie podczas użytkowania.

 

Jakie buty piłkarskie wybrać – rodzaje

Najważniejszy jednak podział butów piłkarskich zależny jest od miejsca, gdzie zamierzamy je używać. Zasadniczo dzielimy je na Lanki, czyli buty na twarde powierzchnie, oznaczone symbolem FG (Firm Ground), kolejne to wkręty, przeznaczone na nawierzchnie miękkie, mają one symbol SG (Soft Ground), kolejne to turfy, albo śniegówki oznaczone, jako TF (Turf), oraz buty przeznaczone do gry halowej z oznaczeniem IN (Indoor). Każdy rodzaj butów posiada wyspecjalizowaną podeszwę do określonego podłoża, więc jeśli jesteśmy zapalonym amatorem sportu i gramy raz na hali, a innym razem na boisku trawiastym, to powinniśmy się zaopatrzyć w obuwie do obu nawierzchni.

Najpopularniejsze obuwie piłkarskie to buty Lanki. Mają one plastikową podeszwę lub plastikowe, czy gumowe kołki. Kołki, w zależności od producenta, mogą być okrągłe lub w kształcie płytek. Są one niewysokie, więc dobrze się w nich biega. Buty te są przeznaczone na zwykłą płytę boiska i różne inne twarde nawierzchnie. Lanki również dobrze się spisują na sztucznych murawach, gdzie jest kilkucentymetrowe włosie, z wysypanym gumowym granulatem.

Jednak specjalistami do sztucznej trawy są buty Turfy. Buty te również dobrze się sprawują na zmrożonej nawierzchni i często są również nazywane śniegówkami. Taki rodzaj buta ma w podeszwie kilkadziesiąt niewielkich, gumowych koreczków. Jest ich tam znacznie więcej niż w lankach. Zapewniają one dobrą stabilność i przyczepność na twardej powierzchni.

Natomiast na grząskie boiska, gdzie jest mokro i błotniście są polecane wkręty. Są one wyposażone na podeszwie w sześć wkręcanych kołków. Kołki te można wymieniać za pomocą specjalnego klucza. Kołki mogą być wykonane ze stali, bądź aluminium. Tego typu buty mogą się też dobrze sprawdzić na po prostu mokrym boisku. Buty takie zapobiegają ślizganiu się na mokrej, śliskiej czy grząskiej nawierzchni. Jednak ten rodzaj butów jest specyficzny i należy najpierw spróbować, czy będzie nam ten typ odpowiadał, bo nie wszyscy umieją się przyzwyczaić do tych „szpilek”.

Gdy Twoje mecze rozgrywają się na hali, to powinieneś się zaopatrzyć w buty „halówki”. Takie buty są wyposażone w gładką podeszwę, często kauczukową, która ma zapewniać dobrą przyczepność do nawierzchni hali. Ze względu na specyfikę gry halowej, gdzie częściej używa się szpicu buta do odbijania piłki, buty takie często na czubku mają wzmocnienie wykonane z zamszu lub plastiku.

Do mniej popularnych odmian należą jeszcze buty miksy i są to buty Lanki z dołożonymi kołkami do wkręcenia, dzięki czemu mogą pełnić one dwojaką funkcję: na boiska twarde i z kołami na grząskie.

Natomiast multilanki to połączenie butów Lanki z butami Turfy. Mają one dużo malutkich, plastikowych korków i pozwalają na grę na sztucznej murawie.

Choć niejedne buty można by wykorzystać na przykład w grze halowej i na twardym boisku, albo na trawie i na sztucznej nawierzchni, to pamiętaj, że producent daje gwarancję na buty tylko przy właściwym ich wykorzystaniu. Gdy założysz buty halowe na grę na boisku zewnętrznym i buty ulegną uszkodzeniu, to producent prawdopodobnie nie uzna reklamacji na nie argumentując, że były używane niezgodnie z przeznaczeniem.


Najlepsze buty piłkarskie – wygoda

Zawsze też przy kupowaniu butów piłkarskich kieruj się wygodą. Niezależnie, czy są to buty piłkarskie w dobrych cenach, czy też celujesz w najdroższe modele, dobierz do swojej stopy buty tak, aby były dobrze dopasowane. Dobre buty potrafią zwiększyć pewność siebie piłkarza, bo podania są dokładniejsze dzięki większej kontroli nad piłką. Dokonując wyboru butów zauważ, że poszczególne modele są też adresowane dla osób z małym, zwykłym lub wysokim podbiciem i podobnie dla wąskiej, zwykłej i szerokiej stopy.

Każdy producent powinien zamieszczać taką informację na opakowaniu swojego produktu, wybierz więc właściwy model ze względu na budowę Twojej stopy. Jeśli masz taką możliwość, przymierz buty w pełnym ekwipunku, czyli z założonymi ochraniaczami i skarpetogetrami. Postaraj się aby mieć możliwość założyć buty i pochodzić w nich godzinę lub dwie. Dopiero po takim czasie da się określić, czy buty są odpowiednie i nigdzie Cię nie uciskają.

 

 

Najlepsze buty piłkarskie w 2019 roku

 

Gdy już się zapoznałeś z rodzajami butów piłkarskich, na pewno już wiesz, jakie obuwie będzie odpowiednie dla Ciebie. Poniżej przedstawiamy ranking pięciu czołowych wyrobów, być może któryś z nich jest właśnie odpowiedni dla Ciebie.

 

Nasze zalecenia

 

Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO

 

Wiele osób uważa, że Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO to godne polecania buty piłkarskie. Jest to jeden z najlepiej ocenianych modeli, dlatego też nie mogło go zabraknąć w naszym zestawieniu. Obuwie jest dostępne w kolorze czarno-pomarańczowym i biało-zielonym.

Prezentowane buty piłkarskie można kupić w rozmiarze od 38,5 do 47,5. Bez względu czy masz małą, czy może wręcz przeciwnie – dużą stopę, znajdziesz odpowiedni dla siebie produkt. Model ma płytkę AG-PRO, która zapewnia bardzo dobrą przyczepność do podłoża. To z kolei ogranicza ryzyko poślizgnięcia się na boisku. Wyjmowana wkładka do butów zrobiona została z wytrzymałej pianki. Wkładka gwarantuje odpowiednią amortyzację.

Jeśli chcesz zainwestować w dobrej jakości buty piłkarskie, Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO to bez wątpienia dobry wybór. Potwierdzeniem na to jest sporo pozytywnych opinii, które zostały zamieszczone w Internecie. Zdaniem konsumentów obuwie jest wygodne.

Buty piłkarskie Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO są dostępne w rozmiarze od 38,5 do 47,5. Model występuje w kolorze czarno-pomarańczowym i biało-zielonym.

 

Zalety

Elastyczny kołnierz: Obuwie ma elastyczny kołnierz, który idealnie dopasowuje się do kostki. Zapewnia to wygodę i sprawia, że buty dobrze przylegają do stopy. To sprawia, że możemy skupić się na grze i nie myśleć ciągle o ich poprawianiu.

Wkładka: Prezentowany model został wyposażony w elastyczną wkładkę, która jest delikatna w dotyku i zapewnia odpowiednią amortyzację.

Podeszwa: Sporo osób wskazuje, że podeszwa ma bardzo dobrą jakość – wykazuje odporność na przetarcia. Tym samym mamy pewność, że buty będą nam służyć nawet przez wiele miesięcy.

System sznurowania: Jednym z najważniejszych elementów obuwia sportowego jest system sznurowania. Producent zadbał więc o to tworząc model Nike Hypervenom Phantom III Academy Dynamic Fit AG-PRO. Sznurówki są wytrzymałe i pozwalają utrzymać stopy w jednej pozycji.

Design: Z uwagi na prosty design obuwie podoba się wielu sportowcom.

 

Wady

Przewiewność: Zdaniem pojedynczych osób model nie jest zrobiony z przewiewnych tworzyw, co zwiększa ryzyko nadmiernej potliwości stóp.

 

 

 

 

 

Adidas Jr Ace 17.3 Tf 223 

 

Jeśli jesteś atakującym w swojej drużynie piłkarskiej, to może przydadzą Ci się buty Adidas Jr Ace 17.3 Tf 223. Są to buty juniorskie z podeszwą typu turf (z małymi korkami). Tego typu podeszwa nadaje się do gry na sztucznych nawierzchniach, nawierzchni zmrożonej, a także latem, gdy murawa piłkarska jest sucha i twarda.

Można je również wykorzystać do gry na hali, ale ich przyczepność będzie mniejsza niż butów halowych. Jednak używanie butów na powierzchniach innych niż sztuczne, w przypadku ich uszkodzenia, może prowadzić do utraty gwarancji na nie. Buty mają symetryczny układ sznurowania i klasyczny, wysoki kształt pięty. Dzięki temu but zapewnia bezpieczeństwo stawu skokowego.

Cholewka jest wykonana z syntetycznego materiału, a kształt buta przeznaczony jest dla osób ze stopą o zwykłej szerokości, lub nieco szerszej, a także o zwykłym lub nieco podwyższonym podbiciu. Piłkarze, którzy używają ten produkt przekazują, że buty są dobrze i ładnie wykonane.

Adidas Jr Ace 17.3 TF J 223 to bardzo dobre buty piłkarskie do 150 zł. Model jest przeznaczony dla młodych graczy. Produkt jest dostępny w rozmiarze od 33 do 38 ⅔.

 

Zalety

Wyściółka: Cholewka ma antybakteryjną wyściółkę z aktywnym srebrem, które skutecznie hamuje rozwój pleśni i grzybów. W rezultacie nie musimy się martwić o to, że buty będą nieprzyjemnie pachnieć.

Podeszwa Non-Marking: Na uwagę zasługuje technologia Non-Marking wykorzystana do produkcji podeszwy. To dzięki niej obuwie nie pozostawia śladów, a dodatkowo wykazuje dużą odporność na ścieranie.

Przylegająca cholewka: Konsumenci doceniają to, że cholewka została zrobiona z syntetycznego materiału, który dostosowuje się do kształtu kostki i dobrze do niej przylega.

Waga: Buty są lekkie, co czyni je bardzo wygodnymi. Obuwie jest niemal niewyczuwalne na stopie, co zwiększa naszą precyzję gry.

 

Wady

Obcierają pięty: Część użytkowników uważa, że model nie spełni oczekiwań osób, które mają szerokie stopy. Ze względu na to, że obuwie jest nieco wąskie obciera pięty.

 

 

 

 

Adidas ACE Tango 17.3 IN J

 

W naszym zestawieniu nie mogło zabraknąć butów piłkarskich Adidas ACE Tango 17.3 IN J. Model ten cieszy się sporym zainteresowaniem konsumentów. Jest to spowodowane m.in. tym, że produkt jest solidnie wykonany, a równocześnie jego cena nie jest wygórowana. Na zakup obuwia może sobie więc pozwolić prawie każdy.

Buty piłkarskie przeznaczone są dla chłopców, którzy rozpoczynają swoją przygodę z piłką nożną. Model jest dostępny w rozmiarze od 28 do 33. Produkt ma czarno-niebieski kolor i białą podeszwę. Obuwie będzie odpowiednie do gry na hali sportowej. Buty zostały wyposażone w antybakteryjną wkładkę Agion, która skutecznie zapobiega powstawaniu nieprzyjemnego zapachu. Użytkownik ma zapewnioną świeżość, a tym samym komfort gry.

Opinie na temat Adidas ACE Tango 17.3 IN J są w większości pozytywne. Stanowi to dowód na to, że produkt podoba się konsumentom. Zdaniem Internautów model jest zrobiony z dobrej jakości materiałów, co przekłada się na długi okres użytkowania.

Buty piłkarskie Adidas ACE Tango 17.3 IN J mają czarno-niebieski kolor. Jest to produkt przeznaczony dla dzieci. Obuwie jest dostępne w rozmiarze od 28 do 33.  

 

Zalety

Wkładka Agion: Buty piłkarskie mają wkładkę Agion, której zadaniem jest ochrona przed grzybami i nieprzyjemnym zapachem. Warto dodać, że wkładka została wykonana z przyjemnych w dotyku, oddychających materiałów.

Cholewka: Po przeczytaniu wielu zamieszczonych w Internecie opinii można dojść do wniosku, że cholewka Control Feel jest jednym z największych atutów obuwia. To za jej sprawą buty dobrze przylegają do kostek, co gwarantuje maksymalną precyzję i odpowiednią kontrolę piłki.

Usztywniona pięta: Bezpieczeństwo użytkowania zapewnia odpowiednio usztywniona pięta. Dzięki temu ryzyko kontuzji jest znacznie ograniczone.

 

Wady

Czyszczenie: W swoich recenzjach konsumenci wskazują, że z uwagi na to, że model ma jasnoniebieski kolor widoczne są na nim wszelkie zabrudzenia. Dlatego też trzeba go często czyścić.

 

 

 

 

Puma Evopower 1.3 FG

 

Prezentujemy buty piłkarskie Puma Evopower 1.3 FG. Jest to model z korkami. Obuwie będzie odpowiednie do gry na naturalnych powierzchniach (murawa). Produkt jest dostępny w rozmiarze od 40 do 47, a jego waga wynosi ok. 200 g (drobne różnice w zależności od rozmiaru).

Podeszwa Pebax z technologią G.S.F. sprawia, że buty piłkarskie są stabilne i utrzymują stopę w odpowiedniej pozycji gwarantując jej maksymalne podparcie. To zmniejsza ryzyko kontuzji. Dzięki temu gra jest bezpieczniejsza, co dla każdego sportowca ma ogromne znaczenie. Wiele osób potwierdza, że technologia Premium AccuFoam zwiększa precyzję kopnięcia. Buty są dobrze wyprofilowane, a wkładka odpowiednio wyprofilowana. Co więcej, użyty do jej produkcji materiał jest przewiewny.

Puma Evopower 1.3 FG to model, który z pewnością spełni oczekiwania wielu sportowców. Obuwie jest wygodne, solidnie wykonane i lekkie. Te wszystkie cechy sprawiają, że gra w nich to prawdziwa przyjemność.

Puma Evopower 1.3 FG to buty piłkarskie, które są dostępne w rozmiarze od 40 do 47. Model ma żółto-niebieski kolor. Produkt waży ok. 200 g (zależnie od rozmiaru).

 

Zalety

Podeszwa: Przy produkcji podeszwy zastosowano technologię G.S.F., co daje pewność, że obuwie jest stabilne i gwarantuje odpowiednie podparcie stopy. Tym samym nawet kilkugodzinny trening nie jest dla nas zbyt męczący.

Dokładność kopnięcia: Za sprawą technologii Premium AccuFoam użytkownik ma zapewnioną odpowiednią precyzję w trakcie odbijania piłki, co przekłada się na lepsze wyniki.  

Bezpieczeństwo: Odpowiednie zabezpieczenie przed kontuzją gwarantuje solidne usztywnienie pięty.

 

Wady

Design: Niektórzy twierdzą, że niebieski i żółty kolor to nie najlepsze połączenie. Obuwie czasami trudno dopasować do reszty sportowej stylizacji.

Sznurówki: Grupa Internautów zwraca uwagę na to, że dołączone do zestawu sznurówki są cienkie, dlatego mogą się szybko zniszczyć.

 

 

 

 

Nike Mercurial Victory VI DF SG

 

Buty piłkarskie Nike Mercurial Victory VI DF SG są nie tylko solidnie wykonane, ale też mają prosty design. To sprawia, że podobają się dużej grupie osób. Do obuwia łatwo dobrać pasujący strój sportowy. Wszystko przez to, że model ma uniwersalny kolor (czarny).

Tym, co zasługuje na wyróżnienie jest kołnierz Dynamic Fit. Jest on zrobiony z przyjemnych w dotyku, elastycznych tworzyw. Dzięki temu mamy zapewniony komfort. Kołnierz łączy dolną część nogi, kostkę i stopę. Odpowiednio wyprofilowana wkładka stanowi kolejny atut produktu. To ona sprawia, że stopa dobrze układa się w bucie, a w związku z tym nawet długa gra nie jest dla nas zbyt męcząca.

Prezentowane obuwie przeznaczone jest do gry na naturalnych nawierzchniach. Osoby, które zdecydowały się na zakup modelu zapewniają, że była to dobra inwestycja. Buty dobrze przylegają do stopy i nie zsuwają się z niej w trakcie meczu.

Buty piłkarskie Nike Mercurial Victory VI DF SG są dostępne w rozmiarze 41 i 42. Model ma czarny kolor. Obuwie przeznaczone jest do gry na trawie.

 

Zalety

Wyprofilowanie: Buty są dobrze wyprofilowane, co przekłada się na maksymalny komfort w trakcie piłkarskiej rozgrywki.

Design: Większość konsumentów docenia prosty design produktu. Z uwagi na to, że obuwie ma czarny kolor pasuje do każdej, sportowej stylizacji. Dodatkowo pojawiające się na nich zabrudzenia nie są zbyt widoczne.

 

Wady

Korki: Część Internautów twierdzi, że korki stosunkowo szybko się ścierają, więc obuwie trzeba często wymieniać na nowe.

Wkładka: Pojedyncze opinie wskazują na to, że materiał wykonania wkładki nie jest najlepszy. Jeśli masz problemu z nadmierną potliwością, prezentowany model może nie spełnić Twoich oczekiwań.

 

 

 

 


Produkty te nie są już dostępne

 

 

Nike Hypervenomx Proximo Neymar IC 

 

Idealnie dopasuje się do Twojej stopy but piłkarski Nike Hypervenomx Proximo Neymar IC posiadający cholewkę z cienkiego i elastycznego materiału. But jest przeznaczony dla osób z normalnym lub nieco podwyższonym podbiciem oraz dla wąskiej lub normalnej stopy. Gdy Twoje podbicie jest niskie, możesz wykorzystać wyprofilowaną wkładkę z odzwierciedlonym, niskim podbiciem.

But zyskał swą popularność nie tylko ze względu na walory techniczne, ale również ze względu na swój wygląd, który został zaprojektowany przez brazylijskiego streetartowca – Bruno, i zawiera motywy zdjęte z łydek Neymara. Stylowy jest również oryginalny, asymetryczny sposób sznurowania buta. W szkielet tego modelu zostały wplecione włókna Flywire, które zapewniają odpowiednie wsparcie stopie, a jednocześnie nie blokują jej naturalnych ruchów.

Mimo, że buty swoim przeznaczeniem definiują używanie ich w rozgrywkach halowych, to podeszwa ich została pokryta systemem ACC2, który zapobiega poślizgom na mokrej nawierzchni. Opinie o butach piłkarskich Nike Hypervenomx Proximo Neymar IC przekazują, że but jest wygodny i wytrzymały, a jego podeszwa z Phylonu gwarantuje doskonałą przyczepność na hali.

 

 

Puma Evospeed Tricks 5.5

 

Dla dzieci natomiast możemy polecić model butów piłkarskich Puma Evospeed Tricks 5.5. Każdy młody piłkarz będzie miał w tych butach pełną kontrolę nad piłką, bowiem cholewka tego buta została wykonana z wysokiej jakości syntetycznych materiałów, które dobrze utrzymują stopę, a jednocześnie pozwalają jej na naturalny ruch. Podeszwa zaś, wykonana w innowacyjnym systemie SPEEDTRACK zapewnia doskonałą przyczepność do podłoża, a także wykonywanie szybkich manewrów i zwrotów.

Puma Evospeed Tricks 5.5. są przeznaczone do gry na sztucznej trawie. Buty te mają niecodzienny design, gdzie jeden z butów ma przód buta czerwony, podczas gdy drugi ma żółty. Buty powstały, bowiem po tym, jak kameruński internacjonał Rigobert Song podczas mistrzostw świata we Francji wystąpił w butach firmy PUMA o różnym kolorze na każdej nodze.

W świecie piłkarskim taka odważna kolorystyka ma przykuwać uwagę widzów do gry piłkarza, a jednocześnie utożsamiać go z odwagą i skutecznością na boisku. Buty, obok atrakcyjnego wyglądu, są według ich użytkowników wygodne trwałe i wysokiej jakości Jednym słowem są to dobre i tanie buty piłkarskie.

 

 

Nike JR Mercurial Victory CR7 

 

Nike JR Mercurial Victory CR7 to buty piłkarskie z podeszwą FG przeznaczoną na twardą murawę. FG czyli Firm Ground – dosłownie tłumaczone – „twarde podłoże” definiuje te buty do używania na boiskach trawiastych o twardym podłożu, a więc raczej suchych lub nieznacznie wilgotnych, ale na pewno nie grząskich. But jest dopasowany do stopy dzięki kołnierzowi Dynamic Fit, który również zapewnia odpowiednie wsparcie stopie, a także daje poczucie precyzji nad wykonywanymi ruchami na boisku.

Cholewka natomiast została wykonana z cienkiego, syntetycznego materiału. Jest to wytrzymały materiał zapewniający trwałość produktu. Wewnątrz buta użytkownik znajdzie wkładkę EVA wykonaną z miękkiej pianki, która gwarantuje dobrą amortyzację stopy. Gdy firma Nike wypuściła na rynek pierwsze buty linii Mercurial, to jeden z pierwszych modeli zaprezentował podczas meczu Cristiano Ronaldo.

Użytkownicy zaś zwracają uwagę na system przyczepności w tych butach, który dzięki anatomicznemu podbiciu podeszwy, systemowi trzymania stopy i specjalnemu profilowaniu trójwymiarowej płytki z korkami o precyzyjnym rozmieszczeniu, pozwalają na dynamiczną grę, a więc szybkie zatrzymanie i błyskawiczny start piłkarza.

 

 

Adidas Ace 16.1 Primeknit SG

 

Natychmiast po założeniu buta Adidas Ace 16.1 Primeknit SG dopasuje się on do Twojej stopy. Dzieje się tak dzięki cholewce Primeknit, która w sposób naturalny doskonale przylega do stopy, co przekłada się na doskonałe panowanie nad wszelkimi ruchami stopy. Wokół kostki but ma kołnierz dociskowy Purecut, który pomaga w dopasowaniu buta na całej długości stopy.

Wewnętrzny system wsparcia Techfit dba o stabilizację stopy w każdej płaszczyźnie, a Control Fit zapewnia dodatkową stabilizację w okolicach pięty. Natomiast struktura podeszwy Ground Control 2.0 pozwala piłkarzowi na doskonałą przyczepność do podłoża i świetny kontakt z piłką. Podeszwa ta, typu SG zawiera sześć korków, które można wymieniać za pomocą specjalnego klucza. Korki takie mogą być aluminiowe, bądź stalowe.

„Wkręty” to buty na grząskie boiska, ale możemy je również wykorzystać do mokrej murawy w dobrym stanie. W zestawie wraz z butami użytkownik otrzymuje klucz do wkrętów, oraz worek do przechowywania butów. W rankingu butów piłkarskich model ten zyskał uznanie klientów, tak samo, jak mistrza Europy z 2016 roku Renato Sanchesa.

 

 

 

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...