Termosy ranking

Ostatnio aktualizowane: 26.02.18

 

Tabela porównawcza

 

Zalety
Wady
Podsumowanie
Oferty

 

 

Najlepsze termosy w 2018 roku

 

Termos to nie tylko pojemnik do przewożenia ciepłej herbaty czy kawy, a także różnych zimnych napojów. To również niezastąpione naczynie, gdy chcemy przewieźć zupę, a także inne ciepłe dania. Żeby termos zapewnił utrzymanie odpowiedniej temperatury przez długi czas, musimy wybrać porządny model. Dlatego przygotowaliśmy ten oto ranking zawierający najlepsze termosy na rynku.

 

Nasze zalecenia

 

Esbit FJ750 

 

Termos na żywność Esbit FJ750 to pierwszy produkt, który pragniemy Państwu zaprezentować. Jest to estetyczny, ergonomiczny model, który świetnie trzyma temperaturę przewożonych w nim napojów czy zup. Został wykonany z najwyższej jakości stali nierdzewnej, która jest wysoce odporna na uszkodzenia, nawet gdy termos spadnie ze sporej wysokości.

Dodatkowo z zewnątrz jest pokryty specjalną, czarną, matową powłoką antypoślizgową, a więc ryzyko wyślizgnięcia się pojemnika z dłoni zostało zmniejszone. Natomiast wnętrze jest pokryte warstwą srebra, co przede wszystkim podnosi właściwości termiczne produktu oraz działa antybakteryjnie.

Dzięki temu, prezentowany model nadaje się zarówno do przewożenia napojów/dań ciepłych, jak i zimnych. Zalecane jest wcześniejsze, 4 minutowe, hartowanie wnętrza przed każdym napełnieniem termosu. Odpowiednio wrzątkiem, gdy chcemy przewozić ciepłe rzeczy lub zimną wodą, gdy mają być to napoje lub dania zimne.

Wymiary produktu to: średnica – 108 mm, wysokość – 160 mm, waga – 470 g i pojemność 750 ml. Ten najlepszy termos uważany jest za solidne, wygodne w użyciu rozwiązanie, idealne na wycieczki lub do pracy.

 

 

 

 

Fjord Nansen Honer

 

Fjord Nansen Honer to klasyczny termos turystyczny ze stali nierdzewnej. Idealny na długie wędrówki, w czasie zimowych wypadów na stok, czy też podczas podróży. Ma bardzo dobrą izolację termiczną potwierdzoną testami, która minimalizuje utratę ciepła.

Dodatkowym elementem obudowy jest gumowa okładzina gwarantująca użytkownikowi pewny chwyt i ochronę przed wysunięciem się naczynia z ręki. Jest to model na korek, bez automatu – jak dowodzą testy, takie rozwiązanie wydłuża czas trzymania temperatury.

Obudowa ze stali nierdzewnej jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, nie niszczeje i jest łatwa w pielęgnacji. Termos nadaje się do przenoszenia płynów zarówno gorących, jak i zimnych. Wymiary produktu to: wysokość – 21 cm, średnica 8,5 cm i waga 500 g.

Natomiast jego pojemność wynosi 1 l. Opinie o termosach turystycznych Fjord Nansen są bardzo pochlebne. Produkty te niejednokrotnie były laureatami różnych konkursów w czasopismach, takich jak „n.p.m.“ czy „Magazyn Górski“. Model ten ceniony jest za dużą pojemność i bardzo dobre właściwości izolacyjne.

 

 

 

 

MPM Smile STT-2/13

 

Na trzecim miejscu znalazł się dobry i tani termos MPM Smile STT-2/13. Jest on wykonany z wysokiej jakości stali nierdzewnej, dzięki czemu cechuje się bardzo duzą odpornością na uszkodzenia. Poza tym jest łatwy w pielęgnacji. Ma nienagrzewającą się obudowę i specjalny mechanizm blokujący, który zapobiega przypadkowemu otwarciu.

Jest to szczególnie ważne podczas wędrówek po nierównych terenach. Sprawdza się też wtedy, gdy zapominamy o porannej kawie i kładziemy ją na fotel. Model ten ma ciekawy design. Cechuje go doskonała izolacja cieplna – utrzymuje temperaturę napojów gorących do 8 godzin i zimnych do 12 godzin.

Ma on pojemność 420 ml. Termos jest wyposażony w korek z systemem szybkiego zamknięcia i profilowany ustnik, co ułatwia picie. Wymiary produktu to: wysokość – 23,5 cm i średnica – 6,4 cm (dostosowany jest do większości uchwytów samochodowych i rowerowych).

Model ten jest łatwy w pielęgnacji. Konsumenci wysoko ocenili jego wykonanie oraz atrakcyjną cenę. Jest to idealna propozycja, gdy szukasz czegoś niewielkiego i poręcznego.

 

 

 

 

Emsa Mobility EM-509245

 

Emsa Mobility EM-509245 to termos do żywności o pojemności 1,7 l. Model ten ma podwójne ścianki ze stali nierdzewnej, które gwarantują 100% nieprzepuszczalność termiczną. Produkt ten składa się z dwóch pojemników/wkładów na żywność z PP (polipropylenu) – jeden ma pojemność 250 ml i drugi 750 ml.

Dzięki temu w termosie możesz przewozić jednocześnie różne rodzaje żywności. Wewnątrz pojemnika ciepłe jedzenie utrzyma swoją temperaturę do 6 godzin, a chłodne do 12 godzin.

Termos można bez obaw myć w zmywarce, co znacznie ułatwia jego czyszczenie, aczkolwiek za sprawą dużego otworu jego pielęgnacja w tradycyjny sposób również jest bezproblemowa. Pokrywka wykonana z wysokiej jakości tworzywa została wyposażona w prosty system zamykania twist-off.

Poza tym za sprawą praktycznego uchwytu, przenoszenie termosu jest bardzo łatwe. Model ten objęty jest 5 letnią gwarancją producenta. Ceniony jest za jakość wykonania, dużą pojemność i funkcjonalność.

 

 

 

 

Smile STT-5/15

 

Nasz ranking termosów zamyka model Smile STT-5/15 ze stali nierdzewnej. Jego pojemność wynosi 420 ml. Jest to produkt z praktycznym systemem blokującym oraz specjalnie wyprofilowanym ustnikiem, który ułatwia picie. Termos został zaprojektowany w taki sposób, aby użytkownik mógł w prosty sposób odkręcić zakrętkę jedną ręką.  

Będzie niezastąpiony nie tylko podczas wędrówek, ale też w czasie jazdy samochodem. Poza tym średnica termosu jest dopasowana do większości uchwytów samochodowych i rowerowych.

Wymiary produktu to: wysokość – 23,5 i średnica – 6,4 cm.  Doskonale utrzymuje temperaturę gorących i zimnych napojów.

W przypadku ciepłych napojów nawet do 8 godzin, a zimnych do 12 godzin. Model ten ceniony jest za jakość wykonania oraz łatwy system otwierania.

 

 

 

 

Leave a Reply

Be the First to Comment!

avatar
  Subscribe  
Notify of
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...